Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) tomboy0013 válasza KamuMazsola (#191) üzenetére


tomboy0013
veterán

1 héttől hosszabb garanciális ügyintézésem még nem volt, úgyhogy engem érdekel a garancia :) (vidékről)

[ Szerkesztve ]

(#202) Kolondrum

Aztán ha butított kamerás verziót kapunk B20-al? Volt már ilyen.

(#203) Whist válasza Kolondrum (#202) üzenetére


Whist
aktív tag

Veszünk Ebayről kamerát és kicseréljük :D

(#204) Graphics válasza Kolondrum (#202) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sok variáció nincs, két gyártó csinál ilyen modult

Samsung vagy Sony

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#205) szabi__memo válasza tomboy0013 (#142) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az android One olyan kellemetlen a 7+ esetében hogy arra még akkor is lesz normális frissítés amikor a Note7-re már rég nem.
Példa: Note5 nem kap Android 9-et, pedig tavalyi, és 8.1-el jött ki.. és gondolom a Note6 sem lesz jobb helyzetben hogy itt a Note7-re (ami gondolom megint pár hónapot él). Szóval nem érzem az erőt benne ha 10ezerrel lesz olcsóbb, nfc nélkül:)

[ Szerkesztve ]

(#206) attarigabba


attarigabba
újonc

Igen ez az egy érv állhat a Nokia 7 plusz mellett.De ha továbbra is ilyen lesz a one project nála igen csak itt ragad a 9en.Mert hogy magasan tojnak rá a HMD nél úgy látom.
Jön a 8.1 az lesz a sztár.persze 150 ezres áron.Nfc nélkül.És az updatek meg egy a frissek re fognak jönni elöször és a végén a 7plushoz már nem jut el.Ha még el is jut az lesz az utolsó amit kap.Persze bugosan hogy legyen kiket terelni az új modell felé.
Amióta elég a hardver 3 évre azóta ez a bevett szokás.Tehát valójában nem vagyunk előrébb egy one készülékkel mert nem teljesen úgy van az a 2 év mindig.Sajnos.

(#207) ElDiabloo válasza szabi__memo (#205) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Az 5 Plus is kapott főverzió frissítést, pedig annak a telónak tényleg nem volt nagy élete. A Note 5-nél meg más a helyzet, mert attól, hogy a kínai és global 8.1-el jött, az indiai az 7-tel. Szóval a whyred kódnevű modell, igen is kapott, csak nekünk ez teljesen jelentéktelen volt.

(#208) tomboy0013 válasza szabi__memo (#205) üzenetére


tomboy0013
veterán

Sokat érsz a frissítéssel ha 2 főverzió után sem ér a MIUI nyomába funkciókban az Android One-os Nokia. Itt meg pont a MIUI-t fejlesztik aminek értelme is van. Mellesleg az Android One program se valami jó, hónapokat késik a főverzió frissítés, ha meg is kapja a következőt addigra hatszor le lesz cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#209) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#208) üzenetére


tomboy0013
veterán

Kiegészítés:
És még mindig nem írtál snapi 660-as telót a 70-80-as ársávban (normális helyről természetesen) ami nem Xiaomi. Várom továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#210) attarigabba


attarigabba
újonc

Az Android one project nekem sem túl elöny.Nexus vonal után nekem megváltás volt más UI.
Asus zen fantasztikus volt.Htc sense szintén.Miui szintén.Nekem egy rémálom mikor egy főverzió frissítéssel elkaszálnak egy jó funkciót.Nexusnal is volt ilyen.csapkodtam mérgemben.Miért kell jó dolgot kiszedni mikor még funkcióban is jobb mint az új.
Na itt ilyenről ritkán van szó.Vagy nincs is.
Így nálam a puritán droid a sok ilyen abnormális dologgal bukik.Lehet sokan itt nem is használták ilyen őskövületeket mert fiatalok és nem volt régen komolyabb teloja.De én jó párszor megszivtam a droid fejlesztését.droid 2.3 óta követem és élek vele.Sokszor csalódtam és cserélhettem emiatt a sok hülye Update miatt.Ma már ez nekem inkább hátrány.Legyen egy átgondolt jól használható UI és hagyjanak békén a rá eröltetéssel.
Mondom úgy hogy nexusbol volt 5 féle.Samu S modellből 6, LG g széria.Htc one szériából 4, sonyból 6.stb.Most van 4 xiaomi itthon,asusból is van 2, és Samu s9 és S7 is van.

(#211) attarigabba


attarigabba
újonc

Inkább egy stabil droid és rajta egy friss miui vagy más mint egy friss bosszantó bug halmaz droid amit launcher cserélvel se lehet olyanra hozni amit egy jó UI ad.Én most sem bánkodom hogy a note 4 droid 7en van.Tökéletesen megy miui 10 el minden nap és használható és megbízható.És akár ki mond a note 5nél fluidabb sokkal fürgébb a mindennapokban.Van note 5öm is.Egy dolog hiányzik a gesztus vezérlés mert a mix 2mnél megszoktam.Samu s9 től se vagyok elájulva.S7et is jobban szeretem használni.Igy a 9 is megy a levesbe.Note 5 is.És egy ilyet fogok beszerezni mert az 5 höz képest bizony ez jobb.

(#212) margithid válasza tomboy0013 (#208) üzenetére


margithid
veterán

Azért ne állítsuk azt, hogy a MIUI verziók olyan nagy újdonságokat hoznak.
Én örülnék ha lenne android 9 Note 5-re, de szinte tuti, hogy nem lesz.
Annak idején volt Nexusom szerettem, nekem bejött a salangmentes natur droid, mondom ezt úgy, hogy a MIUI jobban tetszik, de azért tényleg 1 évig támogathatnák. Mondjuk biztonsági frissítést nem tudom meddig kapunk, az se utolsó szempont azért.
Egyébként akinek nem tetszik a gyári droid, vagy túl puritán, az feltesz egy Nova-t és kész, az azért elég jó launcher.

(#213) attarigabba válasza margithid (#212) üzenetére


attarigabba
újonc

Azért mert a launcher lecserélése az UI nem változik.
És ez a bajom.Ez volt.
Nem hoz annyi újdonságot a miui sem viszont akkor is több extrát tartalmaz.Note 5 oreon van gesztus vezérlés.ja nem mert miui tudja Oreo nem.Kis apróságok és lehetne sorolni.Nexusnál sok bosszúságot kaptam droid verzió cseréknél.Itt nem.

(#214) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

a banggood.com-on már fentvan a készülék: [link]

3/32: 60e
4/64: 71e
6/64: 80e

[ Szerkesztve ]

(#215) ElDiabloo válasza Bl.Gyo. (#214) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Az előrendelői ár sosem releváns. Ilyenkor még a note 5 is ilyen áron volt.

(#216) Bl.Gyo. válasza ElDiabloo (#215) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

az mit jelent? amikor rendelhetö lesz a készülék akkor olcsóbb vagy drágább lesz?

(#217) Drughi válasza Bl.Gyo. (#214) üzenetére


Drughi
addikt

Kb ilyen áron várom itthon is majd a megjelenéskor.
Mondjuk a 6/64 ( miért nem 6/128?) Lesz kb a mi 8 lite 4/64-es árán

(#218) ElDiabloo válasza Bl.Gyo. (#216) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Olcsóbb természetesen. Nem biztos, hogy rögtön de pár hét elteltével mindig csökken.

[ Szerkesztve ]

(#219) #86973952


#86973952
törölt tag

A doboz tartalma a szokásos lesz:

...de majd rendelhettek/vehettek hozzá "csodálatos, dizájnos" gyári tokot is...:

[ Szerkesztve ]

(#220) Bl.Gyo. válasza ElDiabloo (#218) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

király! megvárom még a pro verzió megjelenését hogy az mit hoz és mennyiért, aztán döntök, és veszek. :D
bár nem vagyok kibékülve avval a csepp notch-al vagy hogy hívják...

ρσгτσ
de ronda az a tok.

[ Szerkesztve ]

(#221) #86973952 válasza Bl.Gyo. (#220) üzenetére


#86973952
törölt tag

Életben szerintem még rondább lesz a színes hátlappal, mint a képeken. (magánvélemény) :K

(#222) Drughi válasza #86973952 (#219) üzenetére


Drughi
addikt

iPhone 5c-s beütése van a toknak.

(#223) Postas99


Postas99
senior tag

Ne haragudj de volt már a kezedben huzamosabb ideig N7+??

Mert nekem van összehasonlítási alapom egy MotoX4-el (snapi 636).
A N7+ egy optimalizálatlan, vacak Zeiss lencsékkell szerelt, gagyi képrögzitő algoritmust használó készülék. A Moto hozzá képest egy hatalmas atomvillanás. Mindkettő Android one cucc. Lehet kívülről olyan mint a csábítás de belülről rohadt. Látszik még nem volt a kezedben ilyen készülék. Amúgy a Telkom akció 2 napig tartott és Single SIM készülék volt.

(#224) #81733120 válasza Drughi (#222) üzenetére


#81733120
törölt tag

megelőztél :D

(#225) tomboy0013 válasza margithid (#212) üzenetére


tomboy0013
veterán

De minek az Android 9 ha a MIUI 10 8.1 alatt is funkcióban gazdagabb meg az alap droidos funkciók egy része is jobban meg van benne oldva mint a sima droidon? (Pl gesztus vezérlés, akku illetve tárhely optimalizálás, gyorskapcsolók működése stb. stb.)
A főverzió frissítések arra tökéletesek hogy az akku idő szarabb legyen, de túl sok más haszna a középkategóriàban nincs.

"Mondjuk biztonsági frissítést nem tudom meddig kapunk, az se utolsó szempont azért."

Nálam ez a szempontok között sincs, nem a biztonsági frissítés fog megvédeni a valódi veszélytől hanem az ha ésszel használja az ember az okostelefonját.

[ Szerkesztve ]

(#226) szkaroly


szkaroly
senior tag

Komolyan nem értem ezt az állandó panaszkodást egyeseknél. Ez egy 200 eurós telefon. Sd 660, 4/64 GB, nincs notch, nincs edge, van infra, 4000-es akku, alap gyorstöltés. Nincs NFC, MIUI valószinűleg nem mindenki kedvence (de azért pár millióan egész jól elvannak vele, annyira rossz nem lehet). Nyilván fényképezésben is közepes lesz, de ennyi pénzért ez egész jó.

Poco X3 Pro

(#227) attarigabba válasza Postas99 (#223) üzenetére


attarigabba
újonc

Ezért is vettem én is n7+ helyett note5 mikor kipróbáltam mind 2t.

(#228) Bl.Gyo. válasza szkaroly (#226) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én imádom a MIUI-t.

[ Szerkesztve ]

(#229) grafikus17 válasza tomboy0013 (#225) üzenetére


grafikus17
senior tag

Mondjuk a biztonsági frissítésről csak annyit, hogy a Redmi note 2-öm decemberben lehalt. Az összes Google funkció leállt. Csak annak köszönhető, hogy még most is megy, hogy egy build programmal kellet hozzáadni két új sort, amivel most újra működik. De ha nem vagyok fórum tag akkor most új telefont kellett volna vennem, mert a xiaomi nem támogatja a készüléket a Google meg megakadályozza az alkalmazásainak a működését egy bizonyos bizt.frissítes alatt. A következő a note 3 note 4 4x lehet ........

Xiaomi Redmi note 7

(#230) attarigabba válasza grafikus17 (#229) üzenetére


attarigabba
újonc

Majd kiderül hogy meddig tart ez.Mert ha ez így van nem csak a xiaomi fog leállni hanem a legtöbb idősebb teló.

(#231) tomboy0013 válasza grafikus17 (#229) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az elég különös lenne ha 2015-ös telefon biztonsági frissítés hiánya miatt állna meg. Akkor igencsak sok androidos telefon behalt volna....

(#232) Graphics válasza grafikus17 (#229) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre tudsz adni egy hivatalos linket?

Csak mert van itt pár régi telefon, és mégis működnek...

Sőt , egy 4.4-es Android tablet is, kétmagos MT6572-essel...Talán 5 éves... Kapja a Google frissítéseket is.

Sőt kollégám is Note 2-est használ , és nem állt le neki semmi decemberben...

Biztos általános jelenség?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#233) kelly416 válasza grafikus17 (#229) üzenetére


kelly416
veterán

Fater használ egy note2-t sim nélkül navinak, ágyban olvasósnak, minden egyébnek a Moto4x mellé, nem panaszkodott. Egy barátom tegnap írt, hogy lecsúszott a note2 az ágyáról, kiugrott az aluházból a fél telefon. Összerakta, működik. Note4-et használ telefonnak, nem tudom mire tartja a note2-t, de ő sem panaszkodott.

(#234) #86973952 válasza Graphics (#232) üzenetére


#86973952
törölt tag

Na jahh.. Nekem is van egy 4.4 droidos mókás tabom elfekvőben, az is megy. Azért rengeteg, főleg rendszerhez kapcsolódó alkalmazás régi droidokon is megy. Ahol elég régi biztonsági frissítések vannak.

Mellesleg a legtöbb dolognál elérhető a régi, stabilan működő apk.

(#235) grafikus17 válasza Graphics (#232) üzenetére


grafikus17
senior tag

Tomboy0013: elég sok telefon be is halt európában

Itt olvashattok róla. miui forum

Először a youtube állt le nálam is, majd a gmail, aztán a play sem nyílt meg többet

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#236) tomboy0013 válasza grafikus17 (#235) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jó de ezek csak Xiaomi-k. Ha biztonsági frissítés probléma lenne akkor minden teló meg tablet beadta volna a kulcsot amin régi a biztonsági frissítés. Itthon is van egy Asus tablet 4.3-as droiddal és nincs vele ilyen gond.

(#237) grafikus17 válasza tomboy0013 (#236) üzenetére


grafikus17
senior tag

"58# Serville
07:49, Dec-16-2018
Quote: zoneezonee replied at 2018-12-16 03:54
Everyone write to Xiaomi. Maybe they'll write back.

I think it might be too late. Google has made notifications about licenses and requirements to all manufacturers long before Google made a recent drastic move to block all devices that do not meet Google's standard, but some manufacturers chose to ignore. Now Google's blocking action is more like a warning to those manufacturers "You got your chances, and you blew it".
Google's message is clear to those "bad boys" ......DON'T patronize me !"

Egy szó mint száz, én beleestem a rossz fiú kategóriába.

Xiaomi Redmi note 7

(#238) Bl.Gyo. válasza tomboy0013 (#236) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nekem is van egy sonyericcson Arc S vagy mi az. még 4.0-ás ice cream sandwitch-el, és minden müködik rajta. az már más kérdés hogy piszok lassú az 512-es ramjával, és 1 magos procival. :D

(#239) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

note 7: állítólag 200 dolláros lesz a 6/64-es verzió. híroldalon olvastam. az k...va jó. gyorsan elfogják kapkodni az elsö készletet...

[ Szerkesztve ]

(#240) Dare2Live válasza tomboy0013 (#225) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nem a biztonsági frissítés fog megvédeni a valódi veszélytől hanem az ha ésszel használja az ember az okostelefonját."

Ésszel kiszűrheted a veszélyek egy 50%át de ennyi. Rakás lyukat nem tudsz elkerülni avval, hogy nem mész fura oldalakra, meg nem nyitsz meg mailwaret, meg...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#241) Dare2Live válasza Bl.Gyo. (#238) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Még developer szinten is problémá ha vki supportálni akarná. De nem akarja kutya sem.
[link]

Nem google méretű cégek meg 99%ban nem adnak supportot 105 alatti régi verziókhoz. Ha megy, megy ha fagy fagy... chrome pl 4.4tól volt supportálva még összel és ez nagyon nagyon példás dolog.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#242) Steve1207


Steve1207
veterán

Törésteszt csájna :D [link], [link]

Elég érdekes megoldásokat választottak, a diósnál látszik, hogy azért kicsit betett a kijelzőnek egy ponton, ettől függetlenül csodálom, hogy csak annyira.

Telóról, nekem a 660 annyira nem jön be azért, főleg, hogy az nem tudom hogy képes kezelni egy ilyen felbontású kamerát, plusz eléggé gáz egy 2 éves SoC-t szerelni egy új telóba. Az biztos, hogy a készülékház nagyon tetszik, simán bevállalnám a rózsaszínes-piros változatot is, de első színes telónak nagyon elgondolkodtam a kék variánson.

.

(#243) ivógéptanács válasza Bl.Gyo. (#239) üzenetére


ivógéptanács
tag

esetleg a kínai verzsön

(#244) tomboy0013 válasza Dare2Live (#240) üzenetére


tomboy0013
veterán

"kiszűrheted a veszélyek egy 50%át de ennyi"

Honnan jött ez az 50%? :D
Milyen lyukat nem tudok elkerülni? :D

*azzal

(#245) Dare2Live válasza tomboy0013 (#244) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyértelműen tipp.

Válogass. [link] Ebbe mondjuk aztán tényleg van minden.
emeljek ki párat?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#246) Dare2Live válasza Steve1207 (#242) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kb az egésznek a gynegéje. Én se értem mért nem 675.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#247) ElDiabloo válasza Dare2Live (#246) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

A Pro verzió igazi 48MP-s kamerával jön majd, nem ilyen 4x12-es kamu 48-al, szóval ott muszáj lesz másik processzor ami támogatja is, így van esély, hogy 675-el találkozunk majd annál.

(#248) Dare2Live válasza ElDiabloo (#247) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért lenne kamu 4*12es? Nem IMX586al jön?

Az tuti, hogy A76 meg 675 biztos kéne 48mps képekhez, ide a régi 660 kevés lesz, vagy fölös az IMX586 mert agyon lesz butítva a képfeldolgozó algoritmus.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#249) Graphics válasza Steve1207 (#242) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nincs 2 éves.

1,5 éve jöttek az első teszteredmenyek, és kb 1 éve a készülékek is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#250) tomboy0013 válasza Dare2Live (#245) üzenetére


tomboy0013
veterán

És ez engem miben érint mint felhasználót?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.