Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) aelod válasza hunaqua (#146) üzenetére


aelod
veterán

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#152) hunaqua válasza Graphics (#150) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem már fél évente simán jön az új.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#153) Graphics válasza hunaqua (#152) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oks, erre visszatérünk Július 11-én :)

Mondom, térjünk vissza rá akkor. A különböző piacok termékeit kár ide venni, a Note 3 idején még nemzetközi piacról nem is beszélhettünk, a végén jött egy SE, amit Szingapúrba szántak, de hozzánk is épp jó volt.

Fél év múlva beszéljünk róla :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#154) hunaqua válasza Graphics (#153) üzenetére


hunaqua
addikt

....még olyat is csináltak a Note 3-nál ,hogy kidobták az mtk-t pár hónap után és jött a snapi (az lett a pro)
Lehet nem adtak neki csak részben új nevet,de a cucc más.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#155) beyruth82 válasza hunaqua (#154) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem adtak neki abszolúte új nevet.A xiaomi redmi note 3 mtk helio x10-el jött ki (pont amivel az elődje a redmi note 2 is majd az egyik feltörekvő kínai konkurencia(pontosan nem emlékszem már melyik gyártó talán meizu de lehet a vivo vagy az oppo) kiadott egy hasonló telefont snapdragon processzorral erre a xiaomi gyorsan kiadta snapdragon 650-el ugyan ezt a telefont.A pro utótagot csak a webshopok tették hozzá nem a xiaomi.A xiaomi nem jelölte külön és ahogy kiadta a snapdragonos verziót az mtk processzoros gyártását le is állította.

(#156) Griff55


Griff55
senior tag

Ár-érték arányban bajnok lett de ezzel a 48mp kamerával vannak fenntartásaim... Nyilván nem lesz flagship minősége, illetve nem véletlen, hogy a hivatalos qualcomm oldalon sincs feltüntetve , hogy van a chipsetnek erre kapacitása. Gondolom majd egy felskálázott 24mp lesz, de attól még lehet elfogadható képet fog csinálni.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#157) zorzy4


zorzy4
őstag

"A korábbi Redmi mobilok egyik legnagyobb kompromisszuma képalkotási téren volt keresendő" ezt nem értem?! Pl a note5 kategórián és árán felül teljesít kamerában. Sokan köztük én is azért vettem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#158) batai15


batai15
félisten

Végre van type C.
Egy bajom van a note szériával de nagyon .note5 is még kellően aktuális ,aztán már itt a 7.

(#159) kovjoe válasza roli543 (#79) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Én nem a note-ról írtam :Y , olvasd vissza: redmi 7 pro-ról beszéltem végig :R .

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#160) Viktor0610 válasza batai15 (#158) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most akkor megtartod magadnak, hogy mi a bajod a Note-szériával? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#161) Alarikman válasza Kolondrum (#143) üzenetére


Alarikman
senior tag

Az SD636-tal a Note 5 elég fürge. Gond csak a gesztusvezérléssel volt. MIUI 9-en elég akadós volt. MIUI 10-en már sokkal jobb a helyzet. Mikro lagok csak néha fordulnak elő a menüben. A minap volt a kezemben egy Samu S8 és hát na. Többször mikro laggolt a menüben mint a Note 5-ösöm. Hiába csili-vili, de nekem sokkal férfiasabb a Note. A Samu S8 olyan nőies, mindenhol ívek, kicsi, stb. Még feketében is.

A másik kérdésedre: Az SD660 biztos többet fog enni kicsivel a 636-hoz képest(erősebb VGA, magasabb órajel). A képernyő is nőtt. Már a Note 6 esetében is csökkent kicsit az üzemidő, szerintem a Note 7 esetében tovább csökken.
De így is kafa lesz...

[ Szerkesztve ]

(#162) Graphics válasza Alarikman (#161) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az S660 van annyival erősebb, hogy fürgébben nyitja meg az appokat, ezért hamarabb be is fejezi a folyamatot.

Az erősebb vas néha tud kevesebbet enni. Mondom ezt úgy, hogy Note 5-ösöm volt, váltottam Poco F1-re és jobb az üzemidőm is ( tegyük hozzá, a csíkszélesség kisebb. )

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#163) aelod válasza Graphics (#162) üzenetére


aelod
veterán

Tehát a 660 többet kér enni mint a 636 :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#164) Graphics válasza aelod (#163) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos, ezt rendszer alatt közvetlen lehet megmondani, azonos használati szokások mellett :)

Teljes csomagot nézve mivel a 660 mellé alacsonyabb fogyasztású memóriák is társulhatnak, így nem lesz különbség. Habár ezen a téren eddig is LPDDR4x volt

A hivatalos adatok:
Snap 660:
Audio playback: 26mW for high performance mode, 6.6mW low power mode
Low power voice activation: 0.65mA

Snap 636
Audio playback: 26mW for high performance mode
Low power voice activation: 0.65mA

Azonos a fogyasztásuk, nem kér többet

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#165) Alarikman válasza Graphics (#162) üzenetére


Alarikman
senior tag

Végül is igazad lehet. Ezek a CPU-k a gyors, löket szerű felhasználásra vannak optimalizálva. Lásd a governor-okat(performance vagy on-demand vagy hogy is hívják). Ha hamarabb befejezi a feladatot, annál gyorsabban kapcsolja le a magok felét legalább. Főleg igaz ez a nagy magokra.
Inkább a kijelző növekedés csökkenti jobban az üzemidőt.

(#166) aelod válasza Alarikman (#165) üzenetére


aelod
veterán

Inkább a kijelző növekedés csökkenti jobban az üzemidőt.

Erre gondoltam az előbb sorry.
Attól független ez egy jó telefon. Jöhetne valami sima 7 is kisebb méretben.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167) Dare2Live válasza Drughi (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pixel bindigről hallottál már?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#168) Alarikman válasza Graphics (#164) üzenetére


Alarikman
senior tag

/On gondolatfuttatás: Hmm... tegyük fel, hogy a 636 a 660 butított változata(mondjuk rosszabbul sikerült példányok). Akkor optimális esetben hasonlóan fogyasztanak. Hacsak nincsenek felül feszelve, hogy stabilabbak legyenek(636). :-) :))
Akkor akár a gyengébb is fogyaszthat többet. Reméljük itt a fesz értékek megegyeznek...
Szerinted?
/OFF Gondolatfuttatás

(#169) beyruth82 válasza zorzy4 (#157) üzenetére


beyruth82
veterán

Kategoriáján felül azért biztos nem.Inkább csak hozza az elvárt szintet ami a régebbi redmi note modellek esetében (kiváltképp note 2,3) nem volt elmondható.

(#170) hunaqua válasza beyruth82 (#155) üzenetére


hunaqua
addikt

Pont ebből a meggondolásból maradhatott volna a 6-is mondjuk 5 SE

Szerintem feleslegesen dobtak el evvel egy szériát.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#171) ivógéptanács


ivógéptanács
tag

Segítség az árkalkulálóknak, a 3/32 note 6-os kínai ára 38e volt amikor a globál kinti rendeléssel 47-50e, a 7-es kínai most 41, tehát , na.

Egy dologban viszont a 6-os már most történelem, ez volt az utolsó nagy XIAOMI ebben a kategóriában, utána már csak a "kicsike" Redmi lesz, beee :))

[ Szerkesztve ]

(#172) helixP


helixP
nagyúr

Gondolom RBG led-et felejtsem is el gyorsan ezzel kapcsolatban.

(#173) kelly416 válasza helixP (#172) üzenetére


kelly416
veterán

Miért is? A Note szérián volt. Vagy nem figyeltem eléggé, a RN4 óta elveszett valahol? Általában engedi a káva mérete a meglétét, mivel nem amoled, így indokolt is, és nem szokták kispórolni.

(#174) South Velen válasza kelly416 (#173) üzenetére


South Velen
addikt

Note 5 óta is van, csak nem RGB.

Teljességgel érthetetlen egyébként, hogy miért kellett elhagyni a noti led "színességét", bár lehet nagy tételnél számít az is, hogy 0,1$ vagy 0,06$-ral kerül többe egy teló gyártása, de mint a hsz is mutatja, lehet többet buknak az emiatt elesett vevőkön.

[ Szerkesztve ]

(#175) hemaka


hemaka
nagyúr

48 megapixel, aha, ok.
Legalabb egybol lehet majd a fotokbol nyomtatni festmenyt, nem kell hozza semmilyen filter.

(#176) joey04


joey04
titán

koppincs telefon, de ettől lehet olcsó. meg a reklámok és kémkedés miatt. de mivel a huawei is ezt csinálja, csak sokkal drágábban, így jó vétel ez nagyon. sikeres lesz. viszont ez az idióta variálás megint a nevekkel... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#177) tomboy0013 válasza joey04 (#176) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mintha nem kemkedne mindenki ezt úgy mondod. :D Regisztrálni se kell bizonyos weboldalra és úgyis nyomon tud követni, na majd az oprendszerekbe nincs ilyen opció. Kicsik vagyunk mi ahhoz hogy átlassuk az egészet, a pénz meg nagy úr. Ha infó kell úgyis bárkiről bármit ki tudnak deríteni...
Reklámokkal meg még mindig nem találkoztam kb 3 hónap Poco használat után sem.

[ Szerkesztve ]

(#180) kelly416 válasza joey04 (#178) üzenetére


kelly416
veterán

Nem kell ez a lenézés. A google és a nagy kék sokkal többet kémkedik, mint bárki más. Ezen kár is összeveszni.
Az meg, hogy feleségem sem találkozott rendszerbeli reklámmal mindjárt 2 éve, amióta RN4-et használ, Anyám sem említett ilyent másfél év RN4 használat közben, de még én sem láttam az alatt az 1 év alatt, ameddig én is boldog RN4 tulaj és használó voltam, az mind annak lehet csak oka, hogy bekötött szemű marketingtermékek vagyunk, mint az összes RN4 tulaj, mert a topik összes h.sz-ét olvastam hivatalból, de senki nem említett ilyet. Sőt, a fiam sem látott reklámot szeptember óta az A2 lite telóján, amit a rendszer hozna magával.

(#181) beyruth82 válasza kelly416 (#180) üzenetére


beyruth82
veterán

Én sem láttam soha reklámot 3 év xiaomi telefon hasznalat során(RN2,RN3,Mi 5s plus).

(#182) Atomgeszi válasza beyruth82 (#181) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem se volt Mi5. Se RX4, se RN5

(#183) ati2 válasza kelly416 (#180) üzenetére


ati2
őstag

Rakja át Indiaira a régiót és lesz reklám, ha hiányzik :)
De akkor megjön az arcalapú feloldás és füles hangerő is... a tetves EU-s szabályozások miatt lassan mindent letiltanak

Remélem a PRO verzió az IMX586 mellé kap egy normálisabb procit is, mert ez az optimalizált SD660 (144000 antutu) még mindig 14nm.

(#184) tomboy0013 válasza ati2 (#183) üzenetére


tomboy0013
veterán

Vagy tedd át lengyelre és van arc alapú feloldás reklám nélkül. Bár én Hong kong-on meg indiain sem találkoztam reklámmal Poco-n.

(#185) Noukoum válasza tomboy0013 (#184) üzenetére


Noukoum
veterán

Vagy nyugodtan válts régiót és kapcsold ki az összes reklámot 2perc alatt. Persze ezt mondhatom annak aki csak írt egy troll kommentet, mikor telibe sz@rja a cég termékeit. De iphoneosként muszály volt megtennie :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#186) Alarikman válasza tomboy0013 (#184) üzenetére


Alarikman
senior tag

Lengyel régióval nekem nincs arcalapú feloldás. Orosszal van.

(#187) cuccos19


cuccos19
tag

Szégyenlem magam, de ez a csepp notch nagyon jópofa. :B Sok értelme nincs, de dizájnos. :D Ahogy írták, majd lecseng ez is. Remélem a következő trend nem ilyen tilitoli baromság lesz mint a Mi Mix 3-nál. Azt nem lehet Love Mei tokba rakni (mondjuk Redmi-hez soha nem is volt) és soha sem lesz IP68 (ez sem volt még Redmi, sem Xiaomi eddig). Összességében tetszik, bár a 3/32 már idejét múlt dolog, mintha 2016-ban járnánk. Elégnek elég még a RN3Pro-ban nekem (128GB microSD azért benne van), de ha lehet több, akkor miért ne legyen több? Az eMMC várható, de igazából nagyon fájt volna 2019-ben egy 128-as tárhelyet beledobni? :( Plusz pont, hogy az aksi maradt 4000mAh, maradt az infraport (sokszor volt már hasznos nekem), kapott egy jó gyorstöltést és végre Type-C csatit (az ecigi miatt akkor mondjuk két kábelt kell majd hordani). Egyébként érdekes, de eddig mindig a páratlan széria jött be jobban (RN3Pro, RN5, RN7) valahogy, mint a párosak (RN2, RN4, RN6). Legalábbis mindig nagyobb durranásnak tűnt nekem az elődjéhez képest. :)

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#188) Whist válasza cuccos19 (#187) üzenetére


Whist
aktív tag

Izélések és pofonok, de én imádom a Note 4-em. A 6 viszont valóban csak facelift volt. Illetve ez a 7 valóban bomba, főleg, hogy behozták a Type-C usb-t, ennek sokan örültek.
Más: Ha évente cseréltek SoC-et, akkor logikus lenne egy SD 710?
Note 4: SD 625
Note 5-6: SD 636
Note 6: SD 660

Nem mintha böngészéshez jobbaan kellene nekem, de kamerában valamelyest csak javulna a helyzet.

(#189) dlaj válasza Whist (#188) üzenetére


dlaj
őstag

Note 6: SD 660

Ez itt akart Note 7 lenni, ugye?

(#190) Whist válasza dlaj (#189) üzenetére


Whist
aktív tag

Igen, szorri, elírtam.

[ Szerkesztve ]

(#191) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Elolvastam a kommenteket. Sokan az árát találgatják, hogy mennyi lesz itthon. De ez miért is fontos? Kintről meg lehet rendelni, általában plusz költségek nélkül. Garancia? Ki a fenét érdekel? Valamint a kinti rendelés esetén sem ördögtől való a garanciális ügyintézés. Sőt itthon sem megy három-négy hétnél hamarabb, hacsak nem ott lakik az illető, ahol a szerviz van.
Azzal egyetértek, hogy nagyon rövid időn belül szórják ki az újabbnál újabb telókat (néha értelmetlenül), de ez most nekem is bejön. Amikor az RN5-öt vettem, mire megkaptam kijött a 6-os. Arra nem váltottam, de valószínű megy az 5-ös az apróra, ha elérhető lesz ebből a Redmiből globál verzió.

Üdv.: KamuMazsola

(#192) beyruth82 válasza KamuMazsola (#191) üzenetére


beyruth82
veterán

"Garancia? Ki a fenét érdekel? " :DDD
Ugye ezt csak viccből írtad?

(#193) Graphics válasza KamuMazsola (#191) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ne írd ki a hardveraprós hirdetésedbe, hogy garancia, hisz ki a fenét érdekel ... ;]

Ja az régebbi hirdetés volt, már lejárt, a garancia is :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#194) hunaqua


hunaqua
addikt

Mindenki biztos benne,hogy lesz Globál verzió? Mindenki biztos,hogy így nem a Redmi marad a belpiacos,hiszen lett 3 Xiaomi "brand"?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#195) Viktor0610 válasza hunaqua (#194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem lesz belőle global verzió.
A korábbiakból is volt, meg a Redmit különválasztani nemigen lett volna értelme, ha csak belpiacosként szeretnék. Akkor maradhatott volna Hongmi, ami a széria első tagjának neve volt.

Samsung Galaxy A54

(#196) Alarikman válasza KamuMazsola (#191) üzenetére


Alarikman
senior tag

Azért számít a garancia. Ingyen elviszik futárral kb 2 hét alatt megjavítják(tapasztalat); ingyen visszahozzák. Mi A1 kamera kezdett porosodni, kis fekete pontok szaporodtak rajta. Leejtettem, nem volt nyoma a tok miatt. Simán javították annó.

(#197) Graphics válasza hunaqua (#194) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt, itt mindenki :D ( plusz mindig van, aki tud plusz infót szerezni :) )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#198) Viktor0610 válasza Graphics (#197) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsolódó: [link] . :D

Samsung Galaxy A54

(#199) hunaqua


hunaqua
addikt

....hááát,akkkor elhiszem! :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#200) Graphics válasza Viktor0610 (#198) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na végre valaki kapcsolt :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.