Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Mennyit kapott a Counterpoint a Nokiától ezért? :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) prolad


prolad
őstag

Biztos boldog az a 10 ember, aki használja.

(#3) kbyte1024 válasza prolad (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaja azokkal brutál erős vasakkal amivel kiadják oket :C névjegyzék megnyitás 3mp :C stb.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) #90305280


#90305280
törölt tag

Megbízható, mert tuti xar... :Y

(#5) adamklark


adamklark
senior tag

valakinek van tapasztalata Nokia telefonnal amúgy?

én sose használtam a mostaniakat, mert őszintén régen csak Nokia volt nekem buta telefonként de ignoránsak voltak a fejlődéssel és erősen lemaradtak okostelefon fronton, én meg elengedtem.

(#6) Blue Eagle válasza kbyte1024 (#3) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Helló! Névjegyzék megnyitása kevesebb mint 1 másodperc a Nokia 6.2 telefonomon.

(#7) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Frissítést az kiadják, csak sokszor az optimalizáció hiányzik vagy bugos. 3-asok gagyik voltak, 7 Plusokkal is problémáink voltak. Mi inkább már Redmi 8/9-eseket veszünk mostanában, mert ott nem sárgul be a kijelző (Nokia 3, Honor 8a/s, Huawei P Smartok) és kevesebb a hiba.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#8) Fred23 válasza adamklark (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem már legalább másfél éve van meg egy Nokia 8 Sirocco, és kiváló készüléknek tartom. Android One, 6 GB RAM, 1440p-s AMOLED kijelző, IP-védettség, orvosi acél keret, stb. Egyetlen hibája, amit már akkor megtapasztaltam, mikor először mentem Media Marktba megtapizni, az a túl vékony, éles keret; kábé 1,5-2 mm lehet, és kissé kényelmetlen a teló tartós fogása.
Jelenleg szeptemberi biztonsági frissítés van rajta, ami Nokiánál már réginek számít, tippre november elején jön a következő, de legkésőbb decemberben.
A telóm rengeteg esésen van már túl -tok nélkül hordva-, és bírja, sosem kellett javíttatni. Századmilliméter mély néhány kis mikrokarc van rajta. Esőben úgy 20x voltam vele, több alkalommal tartósan, fotózási céllal is. Szóval egy tényleg remek kis teló -és ez meg a másik: 5.5"-os kijelző, kis méret. :)

A fentiek után kicsit furcsa lehet, de mégsem hiszem, hogy a következő telóm is Nokia lesz. Az irány nem tetszik, amerre tartanak. Az új telóikon nincs IP-védelem -talán majd ha kihoznak valami csúcstelót, az megkapja esetleg, de a 8.3 nem kapta meg-, és a jobb telóik pontosan olyan hatalmasak, mint bármelyik droidos márkáé.

Tippre hordom még egy évet, talán végül össze is töröm (bár ez tényleg nehéz ügy, a ráülést vagy parkettára esést is zokszó nélkül viseli), aztán az iPhone 13 megjelenése után váltok az olcsósított 12 minire.
Esetleg egy új Samsung Xcover még szóba jöhet, mert mindig vágytam egyre, csak a spec nem volt sosem elég meggyőző. Az viszont úgy tudna kielégíteni, hogy még olcsó is.

[ Szerkesztve ]

(#9) madd dogg


madd dogg
senior tag

Az Apple hol marad?

(#10) Vikooo


Vikooo
addikt

Nokia 8.1 elég jól működik 1,5 éve. Akksi degradaciot nem látok, egyszer se volt szervizben. Ez az első telefonom ami ennyit bír szerviz nélkül.

Következő is Nokia lesz, imádom a Vanilla Droidot.

SII, SIII, S4, S6, Xperia Z1 Compact, LG G4, Huawei P10 ez mind többször volt szervizben 1 éven belul olyan apróságokkal is mint pixel hiba.

[ Szerkesztve ]

(#11) Vikooo válasza Fred23 (#8) üzenetére


Vikooo
addikt

Asszem már kijött 8 -ra az Októberi!

(#12) Blue Eagle válasza adamklark (#5) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Némileg van. Lumiák után Nokia 6.2 gazdája vagyok. Nagyon jól elvagyok vele. Mondjuk a 3500 mAh akksi lehetne kicsit nagyobb is, akkor még jobb lenne. De összességében így sem rossz 35ezer forintért. Gyors, nem akad sehol, kamera elmegy ebben az árban, LED értesítés van, frissítések is jönnek akinek ez a vágya. :) Csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Én a 7 Plusnál leálltam a Nokiákkal. Van pár (2.1, 3, 3.1, 5, 5.1, 6 - ebből kínai verzió is, 6.1, 7 Plus). Egyikkel sincs minőségbeli gondom.
Ellenben az 5.1 Plus és a 6.1 Plus a töltőcsatlakozót tekintve gyenge, szerintem ez szériahiba náluk. Illetve a 7 Plusnál futottak bele többen minőségbeli problémákba.

Az biztos, hogy szoftverfrissítésben az élen van a HMD a Nokiákkal. Tudom ezt is meg kell fizetni, de akkor sem tartom jó árúnak őket, egyet kivéve, és az az 5.3. Azt 65 ezerért (4/64) jó vásárnak tartom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A Huawei meg a Samsung esetén a biztonsági frissítéses táblázatot erősen lehúzza, hogy milliószám szórják ki az alsó/középkategóriás motyókat.

A csúcskategóriában azért elég jól állnak.
Meglepő, de pont a minap jött a hír, hogy a közel 5 éves S7 széria is frissül még. [link]

(#15) Vikooo válasza Juhaszatti (#14) üzenetére


Vikooo
addikt

Ezt sose értettem, hetente jönnek ki "új" modellekkel ami még nem is akkora gond de hogyan fogják frissíteni?

Emlékszem mennyire ekezve volt a Sony mert évi 2x adott ki új telefont.

(#16) Jositigris válasza madd dogg (#9) üzenetére


Jositigris
csendes újonc

Ez Android statisztika :)

(#17) Zotya84 válasza adamklark (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

Van. Én a 7.1-et nyúzom alig két éve, és bár sokat kapott már tőlem, és sajnos volt egy garos ügy is vele, semmi bajom vele. Amit pár munkanap alatt lezavartak bármiféle szarozás nélkül – pénteken elvitte a futár, pénteken már újra a kezemben volt, csak közben volt egy újévi 30-31-1-jei leállása szerviznek, ahol közölték, hogy náluk 24h-s javítási policy van, beérkezéstől kezdve annyi időn belül kész kell legyenek vele.
Kellően gyors, strapabíró, stabil, bár az üzemideje lehetne kicsit jobb. Ahányszor összetöthettem volna... A havi frissítések is jönnek jól, de nem kapkodják el. Ma még nincs meg a kettőből egyikre sem az ehavi patch... (A másik egy itt vett 5.1, amit a garancia-intézés miatt vettem B készüléknek, azóta meg végül használom Digis simmel másodiknak. Ez mondjuk nem egy villám, de amire kell, arra ez is elég.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#18) Gainka


Gainka
őstag

7.1 van nekem. Teljes mértékben elégedett vagyok vele, szerk.: Ja igen volt egy csatlakozo kopás, és csere ezt leszámitva eddig a legstabilabb telom.

[ Szerkesztve ]

(#19) Zotya84 válasza Fred23 (#8) üzenetére


Zotya84
őstag

Igen, a strapabírása tényleg jó. Hasonlóan tok nélkül hordom, és már a második üvegfólia van letörőfélben róla, de a készüléknek semmi baja. Még a nyakból aszfaltraesést is simán kibírta gond néllkül, csak a fém keret egyik sarkán hagyott némi karcnyomot. Mondjuk ezt az üveghátlapot kicsit elfelejthetnék, mert lerakom nem tökéletesen vízszintes felületre (asztalra) és simán lecsúszik róla, hogy a padlón kössön ki, és csak a koppanásból tudom, hogy nincs kiszintezve az adott asztal, neadj'isten a padló... :D

#9 madd dogg: Azt nem merték berakni, mert félnek egy biztos pertől. ;] De egyébként, ha figyeled, droidos telókról van szól a felmérésben.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#20) Fred23 válasza Zotya84 (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

"lerakom nem tökéletesen vízszintes felületre (asztalra) és simán lecsúszik róla, hogy a padlón kössön ki, és csak a koppanásból tudom, hogy nincs kiszintezve az adott asztal, neadj'isten a padló... "

Dettó, mindenről képes leesni, ebben világelső biztosan! Üveg hátlapú telók között is vezet ilyen tekintetben az eddigiek alapján. Nem lehet íróasztalra se letenni biztonsággal, mert elmászik a széléig, és kiéli az öngyilkos hajlamait; szövet egérpad, amin ott lehet hagyni nagyobb nyugalommal.

(#21) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Tiszta jó hogy megbízható márka, de akkor lenne az igazi ha egyáltalán árulnának telefont. Van egy túlárazott "csúcs" telójuk ami annyira ritka, hogy gyakorlatilag nem is létezik, és egy lebutított belépő.

Akkor se tud az ember tőlük vásárolni ha akarna. :W

[ Szerkesztve ]

(#22) mbotnd válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


mbotnd
tag

Az első 4 kommentet imádom :D . Nokia kapta az ívet.

(#23) #90305280 válasza mbotnd (#22) üzenetére


#90305280
törölt tag

És én még szerettem is.
De amikor 9:1 az arány, az már nagyon gáz... :(

(#24) Blue Eagle válasza mbotnd (#22) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Fantasztikus...

(#25) joey04 válasza prolad (#2) üzenetére


joey04
titán

+1 :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Schuler888 válasza Fred23 (#8) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sztem ha igy haladnak, te kifogtad a HMD tortenetenek(eddig biztosan) legjobb alkotasat, nem csodalom, hogy nem surget a valtas :)
A felmereshez... egy ceget sem ismerek ahol nokiak lennenek a ceges telefonok, de akkor nyilvan van, ezen meglepodtem.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) Fred23 válasza Schuler888 (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

Reggel még nem volt, most érkezett:

Elégedett vagyok a telóval, de sajnos nagyon rá vagyok kattanva majd' minden technológiai kütyüre, szóval van bennem egy állandó teló-cserélhetnék akkor is, ha sac/kábéra könnyen nagy csalódásba fordulhatna a váltás. :)

(#28) Schuler888 válasza Fred23 (#27) üzenetére


Schuler888
senior tag

Neked egyebkent az S szeria active vonala lenne optimalis, csak mar joideje at&t exkluziv lett, magyagrorszagi forgalmazas kb 5eve nincs.. aztan mar eleve kezd lassan el is tunni..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#29) Fred23 válasza Schuler888 (#28) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, anno kerestem is.
Ha megint lenne (és jönne hozzánk is), akkor viszont az újabb divat szerinti méretben érkezne, ami nekem nem valami vonzó. Az Xcover Pro legrosszabb tulajdonságának is a számomra kényelmetlenül nagy méretét tartom. Vannak más hibái is, de kipróbálnám szerintem, ha kisebb lenne; úgy már nem tudnék neki ellenállni.
A sima Xcover méretében alkothatna valami modernebb Xcovert jövőre a Samsung!

(#30) Schuler888 válasza Fred23 (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

Anno jopar eve amikor salesben voltam, en egyebkent mindig inkabb egy dragabb, minositett tokot ajanlottam ami a legtobb kozep-csucs telora van, megmaradt a valasztas lehetosege, cserebe meg jobban vedve volt a mobil mint a gyari megoldasok... utalt a CAT kepviseloje 🤣

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#31) UnA válasza Schuler888 (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

Nálunk is van kettő a családban (6.2 és 7.1), mindkettő nagyon jól működik.

(#32) smokin


smokin
tag

Apósnak vettünk 2 éve egy Nokia 5öst és azóta kellemesen csalódtam benne, nem egy erőmű, de soha semmi baja nem volt, megbízhatóan teszi a dolgát, de sajna a belső tárhelyen elfogyott a hely, ezért a héten vettünk neki egy Nokia 5.3at, remélem az is lesz ilyen megbízható.

[ Szerkesztve ]

i'm too old for this shit

(#33) Blue Eagle válasza UnA (#31) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Én is bírom a 6.2 telómat. Tetszik az is, hogy a Power gombban van a fehér fényű LED értesítő, így flippes ill. könyvtok (nekem utóbbi) is használható.

(#34) -Faceless- válasza Blue Eagle (#33) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nekem tökéletesen megfelelne, ha ugyan úgy kiadnák a 6.2-t újra csak egy erősebb SOC-val, de nem úgy tűnik, hogy el akarnak bármit is adni.

(#35) bsh válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


bsh
őstag

és vajon nokiásdobozban kapták?

(#36) Blue Eagle válasza -Faceless- (#34) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Értem miért írod, hogy vennél de nem tudsz. Most néztem a Telekom ajánlatát, sajnos csak 5.3 van, az is jelenleg kb 20ezerrel hosszabb mint a 6.2 amikor nyáron vettem. Akkor még volt több választék, most meg nincs. Valószínűleg a Nokia fikázások és a Nokia brandet keresők igényeihez mérten alakult ilyen szegényesre a kínálat. Vagy más az oka és akkor majd valaki megmondja.

(#37) -Faceless- válasza Blue Eagle (#36) üzenetére


-Faceless-
őstag

Régebben nagy nokiás voltam, és most is szívesen vennék, de nincs kínálat. Elvileg most szeptember eleje felé kellett volna bemutatniuk a 6.3, 7.3-at, de valamiért nem jött össze nekik. Még komplett specifikáció is volt. Gondolom úgy voltak vele, hogy Indiai piacon többet tudnak keresni a 2.4, és 3.4-en, de attól függetlenül még szomorú.

(#38) blackcoffee válasza adamklark (#5) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Igen. Nekem 6.1 volt, 1 év után hibás lett az USB, a tesómnak a Nokia 8 alaplapcserére szorult, az egyik haver meg Nokia 1 Plus -ot vett (nem tudom minek), az meg szinte használhatatlanul lassú. :W

(#39) Blue Eagle válasza blackcoffee (#38) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, 6.1 ezek szerint gyenge pontjáról írt más is. Talán a 6.2 esetében már javítottak ezen. Majd meglátom úgy is! Jövő nyáron kiderül. :)
Az alaplap csere? Egy Huawei-en is lehet cserélni alaplapot, mert tönkremegy rajta a wifi...
Ha azt írtad volna, hogy több 8-ason alaplapot kellett cserélni, na az már statisztika alapú lenne és egyben figyelemre méltó.:)

(#40) default.


default.
őstag

Szervusztok!

Egy Nokia 6303 telefont szeretnék számítógéppel (Win10) összekötni, hogy a telefonkönyvet ne a telefonon egyesével kelljen babrálni. Elvileg a PC Suite kéne nekem, de hivatalos forrást sehol nem találok, csak mindenféle fura letöltő oldalakat.. A hivatalos ügyfélszolgálat is gyakorlatilag azt mondta, hogy nem tud segíteni. :F
Tudtok valamit ez ügyben, vagy van esetleg alternatíva a feladatra?

Köszönöm szépen előre is,
Üdv!

(#41) Blue Eagle válasza default. (#40) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia! Most nem vagyok otthon, úgyhogy majd megnézem, nekem úgy dereng van Pc Suite applikációim, csak azt nem tudom, hogy Win10-en működik-e. Jelezni fogom!

(#42) default. válasza Blue Eagle (#41) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm szépen!
Egyébként az sem gond, ha kézzel kell beírnom, fél óra alatt megvan.
A lényeg, hogy legyen egy tarcsi telefon, sose jön rosszul, ha a másikkal gond van :)
:R

(#43) Blue Eagle válasza default. (#42) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hali!
Van több verzió is Nokia PC Suite-ből, sőt van sima Nokia Suite is. Fel kéne valahova töltenem és megosztanom. Ha lesz időm...

(#44) Blue Eagle válasza default. (#42) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hahó! Írtam privát üzenetet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.