Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

Még mindig jönnek ki Symbian frissítések? :Y :DD

I'm gangsta!

(#2) jacis válasza Yodafon (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) Goose-T válasza jacis (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) Teo. válasza Goose-T (#3) üzenetére


Teo.
aktív tag

:D :DD

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#5) Orosz Mérnök válasza Yodafon (#1) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

W10M most frissült Android 9-re a 735-ön.

(#6) this is life válasza Yodafon (#1) üzenetére


this is life
Ármester

Nem ezek már a symbian utáni idők készülékek , a w10m ami frissül a telefonokon (köszi Ms) ;] :D

Orosz Mérnök
Lehet hogy ismét be kellene nevezni egy L735-re , egy próbát megérne a l735 android 9-es verzió :DDD

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Az vitathatatlan, hogy az elsők között vannak ebben. Ha így gondolok bele, akkor nem drágák a készülékeik, hiszen ezt is meg kell fizetni, ez is pénzbe kerül. Lehúztam a Nokia 3.1t, a 4.2t, de innen nézve okésak.
Viszont akinek ez nem érték, annak túlárazottak a készülékeik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) rdt89


rdt89
addikt

Alig jött vissza és ezzel már is a nagyoknak tudott rákoppintani az orrára, reméljük más téren is jönnek a kiemelkedő képességek/tulajdonságok és ismét versenybe szállhat a márka a legnagyobbakkal, ami csak nekünk felhasználóknak lesz igazán jó. :)

(#9) doooo válasza rdt89 (#8) üzenetére


doooo
veterán

Azért már visszajött egy ideje... és ez volt a fő ígéretük, vagyis érdekük is betartani. Emellett viszont az ég egy adta világon semmiben sem kiemelkedők, sőt, sokszor az átlagot sem hozzák.

(#10) Fjoe


Fjoe
tag

Jó dolog a gyorsaság, de nem minden esetben. A feleségem Nokia 7.1-ét pl. pont a rendszerfrissítés téglásította. Újraindítás után download mode-ban ragadt, onnan meg semmi, sehova. Kikapcsolni sem lehetett, mert folyamatosan újraindult. Ment is vissza garanciában a szervizbe. A neten kutakodva ez a probléma szinte általános egy-egy frissítésnél a Nokiáknál. A gyártó is tud róla, emlékeim szerint külföldön ők végzik ingyen a javítást, de ez nem 100%.

(#11) rdt89 válasza doooo (#9) üzenetére


rdt89
addikt

Sajnos, pedig azért a konkurenciának oda tudnának pirítani, ha akarnának.

(#12) Orosz Mérnök válasza Fjoe (#10) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Nekem az Android 9-el kezdődtek gondok. Ujjlenyomatok random időközönkénti elfelejtése,iszonyatosan szar lett a hangminőség beszélgetés és videózás közben,mintha valami eldobható telefonnal készültek volna. Iszonyatosan lassan indul a kamera,és 10 másodperc is kell,mire vált a módok közt,meg 2-4 másodperc,mire egy kép,vagy videó felvétel elindul.De máshol is elkezdett lassan reagálni. Legújabb ami volt,az a pár napja érkezett augusztusi biztonsági csomaggal jött:többszöri újraindulás folyamatosan,illetve ha valamit megnyitok,és gondolkodósabb,akkor annyira felmelegszik,hogy lehetne vele kisgyerek fülgyulladást csillapítani. Szóval 735-ös újra aktiválva,ez meg megy szervizbe. Aksi már úgy is kezd gyengülni,azt is akkor már cseréltetem.

(#13) janeszgol válasza Orosz Mérnök (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

A Nokia 5 is a legújabb frissítéssel darabos lett. A 7 Plusnál is sok gondról olvasni (ami lehet hardveres eredetű, nem tudom). Ez azért is szomorú, mert ha jól tudom az összes telójuk One programos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Tök dicséretes, már csak valami normális mobilt kellene gyártaniuk hozzá.

(#15) vanye


vanye
senior tag

Alice-nek megint sikerült hoznia az elfogulatlan (há-há!) újságírói szemszöget, gratula érte. "Majdnem" legfrissebb... Csak mondom, hogy a belinkelt, iszonyú friss Android holnapig még BÉTA állapotban van, magyarán hivatalosan meg sem jelent. Sehol. Még az Alice által oly kedvelt Samsung Note 10-re sincsen. Én utólag bele is írnám abba a duplatesztbe, hogy "a rendszer nem sokat változott az S10 szériánál megismert, majdnem legfrissebb Android 9 alapú One UI-hoz képest" - csak a miheztartás végett.
Szerintem jobban járna az oldal olvasótábora, ha a MA a továbbiakban megkímélné Alice-t a HMD-s készülékektől, de még csak a nokiás cikkek megírásától is.

Stern des Südens!

(#16) Depression


Depression
veterán

Nokia 2-esem van. Imádom, mert a telefonálás is gondot okoz neki, kikapcsolt kijelzővel hotspotként olyan forró lesz, hogy megfogni is kín. Frissítésnél, a legújabbat nem mertem már bevállalni, mert így is szar. Keményen tanultak az apple-től, hogy kell a szoftveres elavulást csinálni.
Legfrissebb erre a hardverre? Olyan, mikor a 60 éves embert küldöd judo helyett K1-re.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) AliceWake válasza vanye (#15) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Még szerencse, hogy csak zárójelben halványan utaltam rá, hogy már létezik olyan, hogy Android 10. Oh, wait, és tényleg :U

Non omnis moriar.

(#18) Orosz Mérnök válasza janeszgol (#13) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Egyről beszélünk. Eddig nagyon jó kapcsolatunk volt az elmúlt 1 év 8 hónapban. Most majd meglátjuk,hogy mit csinálnak vele.

(#19) Wesder válasza AliceWake (#17) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt hogy mertél ilyet tenni kedves Alice?
Összezavarod vele az egyszerű elmét, aztàn meg jön a hàborgàs. :(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) Algieba válasza Depression (#16) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nokia 2.1 hiba nélkül üzemel Pitére frissülve is. Januárban vettem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#21) nicu71 válasza janeszgol (#13) üzenetére


nicu71
addikt

a 7+ nál a készülékek egy részénél van csak gond ,kb ugyanannyinál mint más gyártó máskészülékénél.Az általam ismert 2 készülék problémamentes.Persze mi még megkapjuk a 10et is az igéret szerint ,úgyhogy azért félnivaló akadhat ...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#22) Schuler888 válasza vanye (#15) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Szerintem jobban járna az oldal olvasótábora, ha a MA a továbbiakban megkímélné Alice-t a HMD-s készülékektől, de még csak a nokiás cikkek megírásától is."
Mert egy nokiafanboynak faj az igazsag? :DDD najo, ez nem is vicces, hanem inkabb sajnalni valo :( :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#23) Mr.Silkó válasza vanye (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nagyon unalmas ez a folyamatos, menetrendszerű nyávogás a részedről a Nokia-Alice cikkek alatt, már ne is haragudj, igazán kereshetnél valami más szakmai felületet, ha ezzel nem vagy megelégedve, ahelyett, hogy minden egyes ilyen hír és teszt alá telehüppögöd a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#25) Enci1983


Enci1983
senior tag

A Samsung és a Huawei sem lenne ilyen jó pozícióban ha ebben az évben nem adtak volna ki töménytelen mobilt a legfrisebb android verzióval. Kár hogy csak a Top 10 gyártót vizsgálták.....

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#26) Francia91 válasza Fjoe (#10) üzenetére


Francia91
veterán

Szintén zenész
Szervizbe kellett adnom a Nokia 7.1-esemet, mert frissítést követően megpusztult.... Sokra megyek így a frisseséggel....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#27) atike


atike
nagyúr

Bár másban is elől lennének...

Mondjuk az ígéretekben ők is ott vannak... :DDD (9)

#15 - bal lábbal keltél...? :)

[ Szerkesztve ]

(#28) NumberGuy válasza atike (#27) üzenetére


NumberGuy
tag

Csak a HMD Magyarország Kft. egyik munkatársa. :D

(#29) doooo válasza NumberGuy (#28) üzenetére


doooo
veterán

Volt belőlük pár, miután megjelentek az új Nokiák... kevés tartott ki eddig (persze szinte csak Nokiás cikkeknél láthatóak, tovább egyértelműsítve a mibenlétüket). Ő régebben regisztrált, így lehet, hogy alkalmazott, de legalább már azelőtt is itt volt, hogy egyáltalán megszületett az új Nokia.

(#30) helixP válasza rdt89 (#8) üzenetére


helixP
nagyúr

Leginkább a saját orrukra koppintanak újra, meg újra.

Vanye, szerintem meg az olvasótábor azzal járna jobban, hogyha elmennél futni, evezni, meginnál egy bort, mert nagyon feszültnek tűnsz. Nyilván ha az HMD jobb készülékeket csinálna, Te is jobb kedvű lennél.

[ Szerkesztve ]

(#31) vanye válasza AliceWake (#17) üzenetére


vanye
senior tag

Ha szakmai oldalként kezeljük a Mobilarénát (a rend kedvéért tegyünk így), akkor egy olyan cikkben, ami arról szól, hogy a Nokia készülékek frissülnek a legnagyobb mértékben az AKTUÁLIS droidos főverzióra, trollkodással egyenértékű zárójelesen odabiggyeszteni, hogy amúgy van ám még ennél is frissebb béta változat; szóval a Pie csak majdnem a legfrissebb, ha innen nézzük; nincs hát itt semmi látnivaló.
Rohadtul nem vagyok semmiféle HMD-s alkalmazott, fanboy, istentudja micsoda. Én a korrekt újságírást kérem számon, már ha nem földtől elrugaszkodott így tenni. Anno Usain Bolt világrekordjait sem relativizálta senki, hogy minek megy a szájtátás, idővel úgyis jön majd valaki, aki nála is gyorsabb lesz.

Stern des Südens!

(#32) forgonati válasza rdt89 (#8) üzenetére


forgonati
őstag

Egy ideje már visszajött. Már amennyire visszajött. Az meg, hogy rákoppint a nagyok orrára nem akkora kunszt. Nincs a Nokia szoftverben szinte semmi, majdnem barebone Android. Nézd már meg hogy egy Samunak mennyire mindenre kiterjedő szoftot kell írni, a millió feature-hez. Teljesen átszabott, felextrázott rendszer, aminek DEX-et meg minden szart kell támogatnia. Szerintem egy olyan rendszert picit többe van megírni, mint a nokiának átemelni a tiszta droidot 1-2 kis módosítással...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#33) K0vasz válasza rdt89 (#8) üzenetére


K0vasz
aktív tag

jó hát ha a többiek is csak a fapados vanilla androidot használnák, akkor azért ők is ki tudnák küldeni a gyk. változtatás nélküli, eredeti változatot... csak ugye most már konkrétan az van, hogy az egyedi verziókból építkezik a vanilla android is, szóval az egyedi, akár korábbi verziószámú droidok többet tudnak, mint a legfrissebb vanilla droid

(#34) janeszgol válasza K0vasz (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyre több mindent vesz át a vanilla az egyedi megoldásokból. Nem lenne egyszerűbb, ha egyre több One programos teló lenne?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) Wesder válasza janeszgol (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Egységesít, hogy ne gyàrtòspecifikusak legyenek a dolgok. Ennyi.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) kilua


kilua
senior tag

Szerintem nem is annyira a fő verzió a lényeg, hanem az Android biztonsági frissítések.

(#37) daytonka1


daytonka1
tag

Sziasztok. Olyan lejátszóprogramot keresek androidra mint a Poweramp , hogy onnan folytatja a lejátszást ahol abbahagyta annál a szónál. Hangoskönyvet hallgatok és a poweramp összecseréli a fejezeteket pedig megvettem legálisan

(#38) helixP válasza daytonka1 (#37) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez a Te topicod.

(#39) kilua válasza daytonka1 (#37) üzenetére


kilua
senior tag

Mi music?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40) Inclitus_pv


Inclitus_pv
tag

"ex finn gyártó" - Az HMD Global Oy egy finn gyártó.

(#41) Fjoe válasza Orosz Mérnök (#12) üzenetére


Fjoe
tag

A feleségemnek is volt korábban 735-öse, amíg betont nem ért kijelzővel lefelé :( Bár csak az üveg pókhálósodott, de lecserélte. Utána a gyerkőc kb. még 1 évig nyüstölte. Nekem mellette 640 volt, bár ugye az már Microsoft néven futott. Mindkét modell bejött egyébként, telefonálásra, netezésre teljesen alkalmas mindegyik. Nem volt rossz a Windows rendszer szerintem, csak a kevés app bosszantott már a végén. A gyerek most a 640-et használja, és még mindig jó az akksija, youtube is teljesen jól megy rajta, meg kb. 5 mp alatt elindul. :)

(#42) GSP válasza Fjoe (#41) üzenetére


GSP
aktív tag

Jaj az a windows 10 mobilon :N

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#43) balko235


balko235
kezdő

Derék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.