Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#773) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!
Végre egy rendes LTE topik.( A téma összefoglaló nekem nem jön be azzal kezdtem volna, mert ugye úgy illik.)
Kérdésem lenne több is. De haladjunk sorban.
Adva van ismerős akinek segítenék, ehhez szeretnék segítséget kérni,
Cella mapper adatok + Voda + Mikrotik SXT LTE6 Kit 2023 pár napos, külső segítséggel beállítva de rakosgatja házon kívül hogy hol lenne optimális, keresi a helyet.
+ Lakás toronytól 4.6km Tiszta rálátás! Nem tudom mit mutat a router OS műszerfala
mert azt nem tudja megnézni, nem is nagyon ér rá vele foglalkozni, ebből kell főzni :U
eNB ID 5244 (Macro) - LTE
MCC 216/70/3361
Bands 20
Cell 3
Cell Identifier 1342467
System Subtype LTE
PCI 11 (3/2)
Bandwidth 10 MHz
EARFCN 6200
Maximum Signal (RSRP) -77 dBm
Direction E (73°)
Uplink Frequency 837 MHz
Downlink Frequency 796 MHz
Frequency Band EU Digital Dividend (B20 FDD)
Optimális körülmények között mit lehetne letöltés, feltöltés kihozni ebből a Mikrotik eszközből, ha csak ez az egy cella amit érdemben tud fogni. 9dBm amit tud az antenna,
nem tudom lehet e rá külső antennát rakni, mókolás nélkül, szerintem nem.
Ez egy 14 x14cm átmérőjű eszköz de belül az antennái max 8x8cm valójában.
Ő meg van győződve arról, hogy akár 15-20km távolságból is jó jelet kéne vegyen
Most olyan 10 Letöltés 20 feltöltés a max ( Ooakla ) Érdekes mód a feltöltés majd mindig magasabb mint a letöltés. Kértem hogy menjen a torony közelébe úgy, hogy a házát tornyot összeköti képzeletben, ezen a vonalon halad, kezdje a tornytol 300m, majd vissza a házhoz ami 4.6km. Lényeg hogy a cellában maradjon. Csak Speedtesztel fog mérni
sajnos Network Cell Info Lite, Network Signal Info nála nem esélyes hogy használja.
-----
Én is vettem egy Voda feltöltős kártyát, itthon kiegészítésként mérni, sima, régi gagyi Huawei 2/16GB 4Mag telefon. Nálam ezzel bejön Voda B1 torony 1.8Km rálátással, 75-80dBm 80-100 letöltés. Direkt csak Vodát mérek, Voda cellákat nézek, ami hozzám 3 torony a legközelebb van. Csak a srác miatt mérek most Network Cell Info Lite + Ooakla
-------
Érdekelne Magyarul infó, hogy ezek az értékek mik is melyik a jó vagy jobb
? PCI 11 (3/2)
? Bandwidth 10 MHz
? EARFCN 6200
Jelminőség RSRQ: -12.0dB
Vett Jelerősség RSRP: -98dBm ( itt tudom az lenne jó, mint az álomban, ha - 48dBm lenne)
? RSSI: -66dBm
Jel-Zaj arány SINR: 7dB
--------
Elnézést kérek ha így sok voltam egyszerre. :R
Üdv Peltár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.