Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) koko52 válasza Diák66 (#700) üzenetére


koko52
veterán

Itthon is kapni. Emag. Csak ott 100k+ [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#702) Diák66 válasza koko52 (#701) üzenetére


Diák66
őstag

Ha jól megnézed ezt egy Román cég árulja. Kétségem nincs affelől egyébként, hogy Kínából importálja és értékesíti tovább. Egyébként más az, hogy "szabad" értékesíteni és más a "szabad" használni. Birtokolni lehet ilyen eszközt, csak éppen a használata nem éppen szabályos. Ezek a frekvenciák, amin működnek, engedélykötelesek, bármit is mond a Telenor. Csak és kizárólag engedély birtokában lehet használni, magánszemélynek pedig nem adnak ki ilyet. A Vodafone minibázist is úgy helyezik ki, ha valaki kéri. Elküldik a terméket futárral, de az mindaddig működésképtelen, amíg a Vodafone hálózati mérnökei konfigurálják. Szoktak helyszíni méréseket is végezni ilyenkor, hiszen ez a jelerősítő egyben egy bázisállomást képez, még ha kisteljesítményű is.

(#703) koko52 válasza Diák66 (#702) üzenetére


koko52
veterán

Értem és köszönöm. Belevágok, már meg is rendeltem egy 4 band-os cuccot. Legközelebbi szomszéd 300m.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#705) adalbert


adalbert
csendes tag

Régi független routerem a Huawei E5770s-320 pro, bár eredetileg O2 (brit) szolgáltatónál volt, kb 3 hete nem észleli a B20-t. Kelet Mo-on lakunk, s itt eddig ment a közös sugárzás a telekomos tornyokról. Most csak lát egy 21604 4G tornyot, de ahoz nem tud csatlakozni. Látja a voda 3, 4 G, a Telkom és a Telenor 2 és 3 G hálózatát, de a közös 4G helyet csak a rejtéjes 21604 4G-t. Érdekes, a telefonomban helyezve a simkártyát simán felismeri a 4G. Mi az oka a dolognak? Valamin módosíthattak.

(#706) bociusz


bociusz
aktív tag

Megtörtént az átrendezés a 2100 MHz / B1 sávban, a tavalyi 5G aukción elnyert további frekvenciákkal kiegészülve újból egységes mindhárom operátor blokkja:

(Az átrendezésről szóló szerződések nem nyilvánosak, de az éves országgyűlési NMHH beszámoló utal rá a 89. oldalon).

(#707) TothFerenc12


TothFerenc12
lelkes újonc

Sziasztok,
Bár nem teljesen témába illő de nem találtam neki topikot.
Valaki tudna segíteni hogy működik e még itthon az alacsony frekvenciás (169,625MHz) Ermes rendszer?

Scalpe Like Never Before

(#708) Diák66 válasza TothFerenc12 (#707) üzenetére


Diák66
őstag

A google a barátod, de gyanítom ilyen személyhívó, csipogó izé sose volt nagy sláger itthon. 1992- től működött, majd 2003-ban megszűnt. Forrás: [link] Itt megtekinthető mire használnak egy adott frekvencia blokkot jelenleg: [link]

(#709) TothFerenc12 válasza Diák66 (#708) üzenetére


TothFerenc12
lelkes újonc

A Google-ön nem találtam konkrét infót rá, de azért köszi!

Scalpe Like Never Before

(#710) Diák66 válasza TothFerenc12 (#709) üzenetére


Diák66
őstag

Akkor velem nagyobb haverságban van. :DDD

De csak hogy ne legyen itt OFF. A magyar szolgáltatók által jelenleg használt LTE sávok:

700/800/900/1800/2100/2600 MHz (B28/B20/B8/B3/B1/B7)

(#711) TothFerenc12 válasza Diák66 (#710) üzenetére


TothFerenc12
lelkes újonc

Köszi a segítséget azért! :R

Scalpe Like Never Before

(#712) gps76 válasza adalbert (#705) üzenetére


gps76
őstag

Átálltak a B28-ra(700 MHz), amit a routered lehet nem ismer. Nekem a Huawei telefonom, Hosszúpályi mellett mutatta az eddigi B20 helyett a B28-at. Gondolom erre akarják majd az 5G-t is rárakni, azért sugároznak 700-os.

(#713) szapor_v


szapor_v
csendes tag

Sziasztok!

Van egy zártkerti birtokom amin van egy kis házikó, ide vettem egy asus 4g-n12 b1 lte modemet, amivel megtalálja a hálózatot, de nagyon ingadozó a sebesség, van amikor 20/15 de van amikor 5/1 a sebesség speedtest szerint. Vettem hozzá egy JARFT J1800-17-DOMPA antennát, de a sikertelen próbálkozások után találtam rá erre a fórumra, ahol ki is derült, hogy nekem a 800mhz-es antenna kellene nem az 1800mhz-es. Sajnos ezzel az antennával a töredéke jött a térerőnek és a sebességnek mint a gyári kis antennákkal. Cellmapperen megtaláltam a tornyot amire csatlakozik a modem, a piros pötty vagyok én, teszek fel képet. (érdekes, hogy nem a közelebbi toronyra 2604 csatlakozik pedig az is b20-as torony, hanem a távolabbira 2638). Tudna ajánlani valaki egy antennát amivel segíthetnék a helyzetemen? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#714) Diák66 válasza szapor_v (#713) üzenetére


Diák66
őstag

Nem tűnik olyan vészesen gyengének a jel, lehet túlterhelt az adótorony. De amúgy: [link]

(#715) gps76 válasza szapor_v (#713) üzenetére


gps76
őstag

Én egy ilyet vettem 12 db-t tud, csak nálunk átálltak 700-ra Yettelék, vennem kellett egy B28-as erősítőt, a B20 helyett. Sima telefon Network Cell infó szerint 110 db, erősitővel 90 környékén van, érdemes beruházni rá, csak ezt rá kell irányítani a toronyra, mert körsugárzót is próbáltam és kapcsolgatott 3 torony közt, sokszor az erősebb jelet sugárzó Edge-re állt, ami használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#716) Diák66 válasza gps76 (#715) üzenetére


Diák66
őstag

Az ilyen kínai helyett inkább ezt: [link] csak mérete miatt sokaknak nem szimpatikus, meg inkább 900 MHz, de nekem pl. működik.

(#717) szapor_v válasza Diák66 (#716) üzenetére


szapor_v
csendes tag

Nagy böngészés közben ezt találtam, ami még a jó ár kategóriában van: https://antennacentrum.hu/GSM-antenna%20/Mobil-internet-antenna-mimo-kulteri-4G-3G-GSM-9dB

Szerinted?

(#718) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !
Lehetséges az, hogy az LTE B20 sáv nem csak egy, hanem valami módon több féle, nem teljesen egyforma ?
Mert a Huawei E3372s-153 USB modemem valamelyiket látja, valamelyiket meg nem !
Üdv.
Astra

(#719) bociusz válasza AstraCDX (#718) üzenetére


bociusz
aktív tag

Korábban volt valamelyik topikban téma, hogy valakinek a régi kínai telefonja "B20A" frekit támogat csak, ami a B20 sávnak csak egy része volt, de most hiába keresem, nem találom azt a posztot.

(#720) Diák66 válasza AstraCDX (#718) üzenetére


Diák66
őstag

A pontos adatok a modemhez: [link]
A teljes itthoni B20-as hálózatot lefedi.

[ Szerkesztve ]

(#721) AstraCDX válasza Diák66 (#720) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm szépen !

Ez az adatlap már régen megvan nálam !
Erre alapoztam értetlenkedésemet, hogy a HUAWEI E3372s-153 modemnek tudnia kéne az LTE B20 sávot .

Ez az adatlap az elméleti oldalt mutatja, de sajnos a gyakorlat felemás . :W

Üdv.
Astra

(#722) blue eyes


blue eyes
tag

Egy LTE Cat6-os router milyen sávokat fog össze (bandeket)?

(#723) bociusz válasza blue eyes (#722) üzenetére


bociusz
aktív tag

Abból, hogy Cat6-os, nem derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#724) endrúdí


endrúdí
csendes tag

Ez a táblázat aktuális?
Most akartam váltani KÜF-ös Yetteles flottába Voda ügyfélmegtartósról, de elbizonytalanodtam. Azt hittem a "PannonGSM"-nek több frekije van mint a Vodának :(

(#725) bociusz válasza endrúdí (#724) üzenetére


bociusz
aktív tag

Igen, ez az aktuális kiosztás. Bár elsőre kevesebbnek tűnhet, jelenleg a Yettel az, aki a legaktívabban kihasználja a rendelkezésére álló frekvenciakeretet. Az ország felében már megtörtént a hálózatmodernizáció, B1, B3, B8, B20 és B28 is elérhető a helyszínek többségén (ennyi sávot a legtöbb telefon össze se tud fogni), ezzel szemben pl. a Vodafone soha nem használta (eddig) a B38-as sávját, ill. ha Cellmapperen megnézed, egy-egy helyszínen általában csak 2-3 frekvencia érhető el.

(#726) Diák66 válasza endrúdí (#724) üzenetére


Diák66
őstag

Több is van neki, de amúgy ez semmit se számít a szolgáltatás minőségénél.

A táblázatod alapján (ami első ránézésre valós helyzetet mutat) a Vodafone-nak hasznosan 290 MHz FDD, plusz van 2600 MHz-en 25 MHz TDD, amit kb. nem használnak semmire, való igaz várható +30 MHz DIGI. Yettelnek 310 MHz a hasznos. (Telekom 350, Digi+Voda 320 hasznos)

Nagyon hasonló spektrum készlettel dolgoznak a szolgáltatók, ebből a szempontból kiegyenlített idehaza a verseny és ez jól is van így szerintem.

Ami meg a valóságot illeti, ahogy alább írják a Yettel használja ki a legjobban a frekvenciakészletét.

[ Szerkesztve ]

(#727) Oldman2 válasza endrúdí (#724) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt hol lehet így lekérdezni?

(#728) endrúdí válasza Oldman2 (#727) üzenetére


endrúdí
csendes tag

(#729) Oldman2 válasza endrúdí (#728) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi

(#730) bociusz


bociusz
aktív tag

Kiírta az NMHH a 32 GHz-es frekvenciasávra a pályázatot. Ebbe a sávba fognak átkerülni a meglévő mikrós pont-pont kapcsolatok, hogy a felszabaduló 26 GHz-es sávot mmWave 5G-re lehessen hasznosítani (ez egyébként EU-s kötelezettség).

[ Szerkesztve ]

(#731) donjohnson válasza bociusz (#730) üzenetére


donjohnson
addikt

5G-re? van olyan telefon, ami tud 26 GHz-es 5G-t?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#732) endrúdí válasza donjohnson (#731) üzenetére


endrúdí
csendes tag

(#733) rowley56


rowley56
friss újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget/tanácsot kérni.
Adott egy Huawei B535-333 3G/4G LTE Router amit A Yettel adott az otthoni internet szolgáltatáshoz.
Mivel így magában használva a routert, sokszor elég gyenge a jel így szeretném egy antennával megtámogatni a dolgot, csak sajnos teljesen "süket" vagyok a témában így csak tippelgetek hogy melyik lehet a jó választás.
Két antennát néztem ki:
az egyik: [link]
a másik: [link]
Azt már kiderítettem hogy melyik két toronyra szokott csatlakozni, tudom is, hogy melyik a jobb és merre van így irányba tudom állítani az antennát is.
A router beállításaiból ami lényeges lehet info (most egész jó a jelerősség):
CELL_ID: 1149191
RSRQ: -12.0dB
RSRP:-98dBm
RSSI: -66dBm
SINR: 7dB
Vezeték nélküli átv. teljesítm: PPusch:20dBm PPucch:8dBm PSrs:-40dBm PPrach:13dBmPLMN21601
4G feltöltési frekvencia: 8520
4G letöltési frekvencia: 8110
Sáv: 20
Illetve kérdés még hogy ha megvan az antenna és fel van szerelve akkor a routerhez történő csatlakoztatás után szükséges-e még valami plusz beállítás?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#734) bociusz válasza rowley56 (#733) üzenetére


bociusz
aktív tag

Szia! Ahogy nézem, a bakonyszűcsi 4489-es tornyon vagy. Sajnos azon a környéken kizárólag ezen az egy frekvencián (B20-as sávon) van szolgáltatás. A -98 dBm-es vett jelerősség (RSRP) és a -12 dB-s jelminőség (RSRQ) közepesnek mondható, a 7 dB-s jel-zaj arány (SINR) teljesen rendben van, egyszerűen kicsi már a kapacitás a környéken. Sajnos amíg a környéken nem fejleszt a Yettel, addig valószínűleg jelentősen jobb sebességet nem fogsz tudni elérni. A következő időszakban várható fejlesztési helyszíneket itt tudod heti frissítésben követni.

(#735) rowley56 válasza bociusz (#734) üzenetére


rowley56
friss újonc

Szia!
Köszönöm a választ. Igen a bakonszűcsi toronyra csatlakozik az esetek 85%-ában, maradékban a tényőire (talán), de azon mindig nagyon rossz az adatforgalom. Helyileg Tényőn vagyunk, azt hittem van közelebbi torony is amit használni tud a rendszer....
Akkor az általad leírtak alapján felesleges lenne antennázni, mert sokkal jobb nem lesz a helyzet, amíg nem fejlesztenek Yettelék...

(#736) Diák66 válasza rowley56 (#735) üzenetére


Diák66
őstag

Nagyon messze van egymástól a két torony. Tényőn ilyen messzire csatlakozna? Kajárpéc, Sokorópátka és Győrszemere is fejlesztett állomás.

(#737) rowley56 válasza Diák66 (#736) üzenetére


rowley56
friss újonc

Igen. Számomra is furcsa hogy nem egy közelebbi toronyra csatlakozik, de valamiért csak ezt a kettőt használja. Mondjuk eléggé a peremén vagyunk a lefedettségnek (Róka utca), de nem hiszem hogy ennek befolyásoló tényezőnek kellene lennie.
Szomszédnak is ugyanilyen eszköze van és az övé is a bakonyszűcsi toronyra csatlakozik..
Antennával más lenne a helyzet? Vagy akkor abból is olyan kellene amit nem kell irányba állítani és akkor találna mást is ezen a kettőn kívül?

(#738) Diák66 válasza rowley56 (#737) üzenetére


Diák66
őstag

Valóban úgy nézem van rálátásod a toronyra, de hát a 2-3 km táv vs. 23 km az nagyon durva. Ott valami nagyon el van szúrva a tervezéssel. Körülötted egy csomó más adótorony is van, aminek a jelét foghatná. Ha ott élnék, tuti bejártam volna a települést már csak kíváncsiságból is. Valami adatgyűjtő app log fájljai érdekes dolgokat mutatnának.

(#739) Gam3kill3r


Gam3kill3r
csendes tag

Sziasztok
Szigetszentmiklós Ati sziget ipari parkban kezdtünk el bérelni egy irodát. Ketten vagyunk 3d grafikus munkát végzünk napi szükséglet a stabil internet. Az irodaházban van vezetékes internet de csak 80mbit , ezzel annyira meg nem is lett volna gond, de nagyon instabil a feltöltés rengeteg esetben hibára fut. Egyedüli szolgáltató az Ace Telecom, de egy gigabites csomag 300.000ft körüli összeg lenne. Telekom korlátlan mobilinternetem van, de a szolgáltató váltás sem jelent gondot. Telefonon átlagban olyan 30-40 mbit van. Vásároltunk próbaképpen 2 különböző LTE routert egyik cat6 a másik cat7 volt de nem tapasztaltunk érdemi javulást.(egyik sem a 20.000ft-os kategória volt) Ma beszereztunk egy mikrotik antenna+LTE modul párost, de eléggé elakadtam a beállításaival. Hogyan tudom megtudni melyik szolgáltatótól érdemes előfizetést venni ? Kitudom szűrni, hogy milyen toronyra szeretnék csatlakozni?

Mit érdemes beállítanom rajta?

Köszönöm

(#740) bociusz válasza Gam3kill3r (#739) üzenetére


bociusz
aktív tag

Szia! A legegyszerűbb ha veszel 3 prepaid kártyát, azzal meg tudod nézni, hogy az egyes szolgáltatók mit tudnak az adott pontban.

A Mikrotiken egyrészt le tudod korlátozni, hogy milyen frekvenciákat használjon az Interfaces > lte1 > LTE Bands alatt. Itthon az alábbi sávok vannak használatban: 1,3,7,8,20,28, ezek közül az első három szokott nagyobb kapacitású lenni (feltéve, ha van az adott területen), ezt a Cellmapperen meg tudod nézni.

Lehetséges toronyra is lockolni, de ehhez már neked kell AT parancsot küldeni a modemnek, ehhez itt találsz leírást.

(#741) freddirty válasza Gam3kill3r (#739) üzenetére


freddirty
senior tag

Ahogy lentebb is írták nekem is ez jött be. Hulladék a vétel minősége csak 500m-re a toronytól, ráadásul nyáron túlzsúfolt és trükközni kell a sávokkal pl B20 használhatatlanul lassú szokott lenni azt nem szabad berakni. Tesztelni kell mely sávok mikor jók és azokat berakni.

Sajnos a mobil internet terjedésével túlzsúfoltak a hálózatok, régen volt már, hogy minden trükközés nélkül egy 4G eszköz tudott 100+mbit/sec-en gond nélkül menni nálam. Az 5G lefedettség meg még gyerekcipő, ráadásul nálam a vétel 500-mre a toronytól már használhatatlan. (volt már két 5G routerem is, jelenleg a 4g-s mikrotik castle LTE12 amivel használható minőséget tudok elérni)

fred

(#742) fplweb2012


fplweb2012
csendes tag

Azt hol lehet megnézni melyik torony milyen frekit használ. Érdekelne a Százhalombattán lévő 3 db. Telekom torony melyik 5g frekin megy!

(#743) Diák66 válasza fplweb2012 (#742) üzenetére


Diák66
őstag

4G LTE az első három sávon, B1, B3, B20, nagy valószínűséggel B28( 4G + 5G ESS/DSS) [link]

[ Szerkesztve ]

(#744) draco31


draco31
veterán

Hello!

Nem találtam meg a megfelelő topicot, megpróbálom itt.
Haver nemrég hullámlemezzel fedte újra a házát, így az amúgy is gyengébb mobilhálózatot mégjobban hazavágta az otthonában.
4G csak elvétve, 2G meg nem az igazi netezni rajta.
Van olyan erősítő, amit itthon is kapható, és megoldaná a gondját?
Én csak antennákat találok, de azokat meg valamibe be kellene kötni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#745) Diák66 válasza draco31 (#744) üzenetére


Diák66
őstag

Csak antennák engedélyezettek. Idehaza aktív eszközt használni tilos, csak a frekvenciaengedély birtokosa teheti meg. (csak mobilszolgáltató lényegében)

(#746) draco31 válasza Diák66 (#745) üzenetére


draco31
veterán

Értem.
Közben lettek találva eszközök, 80-90e környéke, így el is lett az ötlet ásva.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#747) xigris


xigris
őstag

Sziasztok, adott egy [link] ilyen eszköz, kérdés ha antenna csere lenne megoldható a b20 támogatás?
sajna édesanyámnak a mobil jel gyenge s nem nagyon van opció más net elérésre. :R Vagy milyen opció van még?

(#748) Diák66 válasza xigris (#747) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ha ezt megveszed, másod se lesz alighanem. Ez az eszköz itthon frekvencia engedély köteles, nem is európai szabványos, nem jó semmire, max zavarjel generátornak, hogy más se telefonáljon a környéken. Itthon csak passzív antenna használható.

(#749) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Ha valaki a környékemen egy ilyen nem legális mobilerősítőt használ, azt honnan lehet biztosra mondani?
Yettel a szolgáltató. B818 a router.
Én jelenleg csak gyanakszom rá.
Van két torony a környéken, egy a faluban, templomtoronyban, kb 800m-re, csúcsidőn kívül sem lehet belőle többet kicsiholni mint 50/30, ha mindenki itthon van, akkor 5-10/15. Közepes jelnél hetek alatt sem tudtam jobbat elérni.
RSRP: -98
RSRQ: -10
SINR: 5-8

A másik torony 5 km-re, csúcsidőn kívül 200/70-90 a sebesség, csúcsidőben ritkán 70/50, de jellemzőbb a 100 feletti. A jel szuperjó (kb 2-3 napomba telt, mire a router pozíció, a helyzete, a lehelyezés módja, az árnyékolása a többi toronytól meglett)
RSRP: -83
RSRQ: -9-8
SINR: 8-15

Az utóbbi időben este 8-9 felé elkezd az SINR érték a 0-2 környékére esni, és átdobál a 800m-re lévő toronyra. Hiába van restart, hiába futtatom le a band selection scriptet, nem is talál rá a jó toronyra, majd egyszercsak megjön a jel, a router vált, és kb egy két percig marad is, az SINR egyszercsak leesik, és kezdődik előről.
Szinte lehetetlen a netet használni.

Mindkét torony B1, B3, B8, B20, B28, már a fejlesztés megtörtént.

Van valami eszköz, vagy teló app, amivel meg lehetne nézni, hogy a környéken milyen frekvenciákon van sugárzás?

Esetleg egy ZTE MC7010 router megoldaná a gondomat?

Ha találnék valami nem ideillőt, már jelezném is az illetékes hatóságnak a problémát, hátha F@XXra húznák az illetőt.

Más szolgáltató sajnos nem jöhet szóba:
Kábelnet: Sebesség ok, ha éppen megy
Nagyon rossz, úgy beszélnek az emberrel mint a kutyával, persze csak akkor ha valami probléma van és panaszkodsz. Két napig voltunk előfizetők náluk, szerződést bontottunk.

Mikrós net:
A sebesség akkor sem ok, ha éppen megy.... 80/10-ből 15/2 meg is van, de csak nappal/éjszaka, 17 után örülsz ha 3000 alá megy a pinged, és a sebesség eléri a 1/0,5-öt

Telekom:
30/5 ADSL, messze vagyunk a központtól, csodálkoznék ha meglenne ez a sebesség, ami amúgy is nagyon karcsú.

Van egy harmadik torony is, de azt a felélesztés óta nem tudom megfogni, A B535-el ment, és a három közül az volt a legjobb, annak ellenére hogy az 8km-re van.

Fejlesztés előtti sebességek ezek voltak csúcsidőben:
800m-re: 2-3/5
5Km-re: 8-10/50
8Km-re: 40/9-10

Köszi szépen a válaszokat!

Üdv:L

[ Szerkesztve ]

(#750) Diák66 válasza Lacpac (#749) üzenetére


Diák66
őstag

A két torony között a távolság igen nagy, az 5 km-re lévő tornyot szinte bármi zavarhatja. A 818-as routert tudod konfigurálni 1 frekvenciára is. Így tesztelni tudod külön-külön a sávokat és ha talál jelet a router, akkor azt a frekvenciát használja a szolgáltató. Megadod neki, hogy B1, és csak azt használja. B1+B3 és 2CA B1+B3+B20 3CA. A B20+B28 ezzel elvileg nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.