Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) J.C.G. válasza #45553408 (#118) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Szia.
Nem volt időm fórumozni és nem voltam képben, hogy miként írjam. :)
Más.
Tegnap hazafele megnéztem, hol melyik frekit használja a telefonom út közben. Szóval Nagytétény-Csepel-Szigetszentmiklós útvonalon a B20-B3 váltakozik folyamatosan, B20 van gyakrabban. Persze ezen a vonalon van 3g is. Aztán a Széna tér-Páty-Zsámbék-Mány-Bicske útvonalon 3g kisebb megszakításokkal van, kivétel Mány fő utcája, ahol élvezhetetlen Edge érhető el. 4G készülékkel skypet néztem csak, 2x szakadt le egész úton. Ezen az útvonalon nem néztem még, hogy mit használ a telefon, de Bicskéből kiindúlva, valószínű a B20.
Telenor egészen jó amerre eddig közlekedtem. :)

(#152) berobi78 válasza #79335424 (#150) üzenetére


berobi78
tag

:Y Nem kritikának szántam, csak segítségnek....

Szerintem nem örülne a cég ahol dolgozom, hogy kiadok egy fórumon nem publikus információkat...

De tudod mit a kedvedért leírom még egyszer, hátha nem jött át:
Terület arányosan jóval több B20-as szolgáltatási terület van, mint B3 vagy B7. Vodára ez különösen igaz (gyakorlatilag nincs B3, B7 állomása, csak elvétve)

És az eredeti kérdés ez volt. Kell-e, hogy tudjon a megvásárolni kívánt telefon B20-at.

Ezek alapján butaság olyat venni, ami nem tudja.

Igy már világos???? :F

[ Szerkesztve ]

(#153) Milestone2 válasza berobi78 (#142) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja, ha "belterjes" vagy, akkor jöhet az országtérkép és nem kell önjáró módon szervezkednünk.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#154) woodworm válasza berobi78 (#152) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kísérem állandó figyelemmel az kiinduló topikot, de az eredeti feltevés úgy szólt, hogy Bakacsinerdő alsón élek és dolgozok, ott van-e x sáv vagy csak y elérhető, mert tetszik egy telefon, de az nem tudja az y-t. Tehát ő kitörölheti a hátsóját azzal az információval, hogy az ország nagy részén y sáv van, néhány helyen pedig x. A döntéséhez településszintű információra van szüksége, amit belenget mindenki, csak maga felé tartja a papír írott oldalát.

(#155) Milestone2 válasza woodworm (#154) üzenetére


Milestone2
nagyúr

+1 :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#156) berobi78 válasza woodworm (#154) üzenetére


berobi78
tag

idézet a témaindító #6 hozzászólásából ((#6) bodrik11)

Adatbázis épül..de LTE adatbázis. Azon belül is a B20-as frekvencia a lényeg. Az egész onnan indult, hogy a kínából érekző telefonok jelentős része nem ismeri az ominózus frekit. Így felmerült a kérdés, hol van szükség a B20 ( 800 Mhz ) szükségességére, és hol nem.

Erre válaszoltam azt, amit. Aki tudja értelmezni annak segítség, aki nem, az kötekedik...

Szó sincs magas lóról, vagy ilyesmi, jó szándék vezérelt, de látom felesleges volt.

Hányszor írjam le, hogy a BTS adatbázisok nem publikusak??? :O

(#157) Milestone2 válasza berobi78 (#156) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha van valami a birtokodban ami mások számára hasznos lenne, de nem adhatod ki, akkor inkább ne beszélj róla. Mert ez így inkább bőszítés, mint segítség. Bizonyos, hogy mindannyiunk közül Te értesz a legjobban a témához, de hagyd meg nekünk a feltérképezés szinte lehetetlennek tűnő lehetőségét, ha már a szaros BTS adatbázisok szupertitkosak. Köszi. Nem kötekedtem. A véleményemet mondtam el, ahogy Te is.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#158) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Visszaigazolták újabb helyen hogy 18LTE sávon működik a Xiaomi Mi5! Benne a B20-is!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#159) kmarci25 válasza Milestone2 (#157) üzenetére


kmarci25
veterán

"...hagyd meg nekünk a feltérképezés szinte lehetetlennek tűnő lehetőségét..."

berobi78 védelmében. Megtiltotta, hogy adatbázist készítsetek? Leírta a véleményét, és (sajnos) elkottyintotta, hogy létezik ilyen adatbázis, amihez bizonyos emberek hozzáférnek, de nem publikusak. Ez frusztráló igen, de kétlem, hogy berobi78 hozná a szabályokat, és ő döntené el, hogy ez a bizonyos adatbázis publikálható vagy sem. Miért kell nekiesni? Ez egy fórum tudtommal, ahol a tagok véleményt nyilvánítanak...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#160) Milestone2 válasza kmarci25 (#159) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tulajdonképp leírta hogy szerinte feleslegesen készül ami készül és ha elkészül. És közben jött a "be-be-be! nekem viszont van" szindróma. De felesleges több szó erre...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#161) woodworm válasza berobi78 (#156) üzenetére


woodworm
veterán

Én is erről írtam, B3(x) vagy B20(y) kapcsán. Van egy pár népszerű telefon ami nem tudja a b20-at. Vásárlás előtt jó tudni, hogy a lakóhelyemen használható vagy nem.

(#163) berobi78 válasza woodworm (#161) üzenetére


berobi78
tag

Ha vodás vagy, nem.

A többi hozzászólásra nem reagálnék.

(#164) Csarlee válasza #45553408 (#123) üzenetére


Csarlee
tag

Helló!

Rootolt Honor6+ (Kirin925 proci) de Cellmapper-el nem megy. Ha be van jelölve az említett 3-ból a Use new Android 4.2 Cell ID API akkor semmi sem látszik, ha nincs akkor az alábbi:

Root jogot kapott, rootolás jó mert más alkalmazásnál megy.
Csarlee

(#165) Milestone2 válasza Csarlee (#164) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egy a baj, a Cellmapper a Snapdragon CPU-s telefonokhoz jó biztosan.
Ezek szerint Kirinhez nem.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#167) Milestone2 válasza #45553408 (#166) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyébként még csak nem is Kirin függő, mert néhány napja teszteltem a Xiaomi Mi Note (Snapdragon) telefonomra portolt FLYME OS-t és azon sem működött a Cellmapper, holott (ugye CPU-t nem cseréltem) gyári MIUI-n tökéletesen kijönnek a Cellmapperben az adatok.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#168) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Táblázatban 96-os sor : bbpro adatai: B1 freki
???
Kis hazánkban ilyen is van ?

...

(#169) Milestone2 válasza cs.zs. (#168) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nincs, amikor nincs rendesen megadva a jog a Cellmappernek ezt írja ki, de ezt már leírtuk, csak aki beírta nem vette ezt figyelembe...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#170) berobi78 válasza cs.zs. (#168) üzenetére


berobi78
tag

nem lehet, hogy 3G-n volt a telefon? mert a 2100Mhz a Band1, és azt itthon 3G szolgáltatásra használják.

(#171) paperboy


paperboy
senior tag

Én csak azt nem értem, mi olyan szupertitkos egy ilyen lefedettségi térképen ha létezik már ilyen?

(#172) berobi78 válasza paperboy (#171) üzenetére


berobi78
tag

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

kedves topic gazda, kérném az összes hozzászólásom törlését, és a topicból való kizárást, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#174) Milestone2 válasza berobi78 (#172) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyébként nem hozzád szólt a kérdés. Egy tök közérdekǔ gondolat hangosan feltéve.
Nem Te tehetsz róla, hanem a magukat hadititkok õrzõjének gondoló "szolgáltatók".

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#175) #79335424 válasza paperboy (#171) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés. Ezen már én is filóztam, de nem találtam rá elfogadható magyarázatot. De, pont ezért írtam anno, hogy csináljuk meg közösségi project -ként, oszt gebedjen meg az összes szolgáltató a szupertitkos frekvencia lefedettségi térképével!

Ja, ezügyben a hatóságról is megvan a véleményem. Nem azért etetjük az adónkból, hogy a köz érdekében felügyeljék a szolgáltatókat? Ha már sok pénzért mérőautókáznak az országban, akkor nem lehetne, hogy az eredményről a köz is értesülhessen?

[ Szerkesztve ]

(#176) berobi78 válasza #79335424 (#175) üzenetére


berobi78
tag

így, hogy nem esett nekem már megint mindenki, még maradok egy kicsit ;]

Itt egy lista a turistautak.hu-ról, össze van szedve jó néhány adótorony.

De egyébként miért lenne publikus, hogy pontosan hol vannak az állomások, és milyen cellák vannak rajta, merre néznek stb? Egy autógyár sem teszi közzé, hogy milyen gyártósorai vannak, azon, milyen gépek üzemelnek stb. (késő van, biztos lehetne jobb példát is írni)

Erre vannak a lefedettség térképek, ott tudtok szűrni 2G, 3G, 4G-re.

Mondjuk megkereshetnétek a szolgáltatókat, hogy tudnak-e olyan információval szolgálni, hogy egy technológián belül milyen lefedettség van bandenként, de ha ez már megtörtént, akkor nem szóltam. (egyébként ha valaki olvasta a hozzászólásaimat, és nem csak write onlyban van itt, a vodáról már el is mondtam)

A hatóság egyébként pont a szolgáltatók által publikált minimum teljesítést (lefedettség, internet sebesség) ellenőrzik, és ha nem valós jön ám a bünti. Szóval amit a szolgáltatók oldalán lehet látni mint lefedettségi térkép, gyakorlatilag az az eredmény, amiről a köz is értesül.

(#177) Milestone2 válasza berobi78 (#176) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Több esetben, mikor a kérdező jött azzal hogy ezt a telefont venné, meg hogy hol lakik, csak azt tudtuk tanácsolni, menjen be a szolgáltatójához, és ott kérdezze meg, hogy ahol lakik (vagy dolgozik) milyen sávon szolgáltat a szolgáltató, hogy el tudja dönteni, megveheti a telefon vagy sem. Szinte minden esetben elhajtották a szolgáltatónál, hogy ezt nem tudják megmondani...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#178) #79335424 válasza berobi78 (#176) üzenetére


#79335424
törölt tag

"A hatóság egyébként pont a szolgáltatók által publikált minimum teljesítést (lefedettség, internet sebesség) ellenőrzik, és ha nem valós jön ám a bünti."

Ööö...ezt most nem értem. Mi alapján büntetnek? Mert a garantált sávszélesség az összes mobilszolgáltatónál, egységesen 0Mb/s.

(#179) berobi78 válasza #79335424 (#178) üzenetére


berobi78
tag

nem tudom,hogy a szerződésekben mik a garantált szolgáltatások, de akkor legyen csak egy egyértelmű, a lefedettségi térkép. fentebb linkeltem.

(#177) Milestone2: erre írtam, hogy ha már történt megkeresés, akkor nem szóltam. de lehet, hogy nem egy üzletbe kell bemenni, mert az ott eladónak tényleg fogalma sincs róla, hanem online feltenni a kérdést. hátha erre több eséllyel kap választ.

[ Szerkesztve ]

(#181) dchard válasza #79335424 (#178) üzenetére


dchard
veterán

Az alapján, hogy a szolgáltató által készített lefedettség térkép megfelel-e a valóságnak, és ezt kontroll mérésekkel ellenőrzik (ugyanúgy drive-tesztelnek mint a szolgáltatók). És ha olyan eltérés van amit nem tudnak megmagyarázni, akkor megy a bírság. Az hogy a szolgáltatók hány megabitet garantálnak, ehhez semmi köze. Viszont az is igaz, hogy el lehet gondolkozni azon, vajon a fogyasztó érdekét szolgálta-e az a politikai döntés, aminek az eredményeként ez a gyalázat előállt. A pikantéria pedig pont az benne, hogy ezt a nettó baromságot, hogy egy mobil szolgáltatónak a megadott vállalásokat 100%-ban kell teljesíteni (ami lehetetlen), pont az NMHH hozta, akik a sok balfék közül a leginkább tisztában lehettek azzal, hogy mi lesz ennek az eredménye.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#182) #79335424 válasza dchard (#181) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom, hogy honnan ered a 0Mb/s, ezért nem is a szolgáltatókat hibáztattam érte. Azt írtam, hogy megvan a véleményem a hatóságról. Nem tudom, hogy mi volt a szándékuk, de ha a valós versenyhelyzet kialakítása, akkor nem sikerült. Mindegyik nyilvánosságra hozta az előírt vállalását: 0Mb/s. Gratulálok a hatósságnak! Nem tudom, hogy ezzel kinek lett jobb, de a felhasználóknak biztosan nem. Csak tudnám, hogy ilyenkor illetékes urat miért nem rúgják fel a Holdba? (Ez "költői" kérdés volt.)

(#183) berobi78 válasza #45553408 (#180) üzenetére


berobi78
tag

Valószínűleg azért mert a szolgáltatónak nem érdeke, hogy ne tőle vegyél telefont.

De tényleg az a legegyszerűbb ha olyan telefont vesz az ember ami tudja a Band20-at (illetve jó ha tudja az LTE Band1-et is, bár ez még a csak a jövő itt Mo-n), mert ezzel egyik szolgáltatónál sem lesz problémája az LTE használattal.

Ha nem tudja a Band20-at, lehet, hogy ott, ahol lakik nem lesz vele gondja, de egy mobiltelefont általában nem egy helyen használják, szóval mindenképpen megéri.

(#184) #79335424 válasza berobi78 (#183) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te nem egy helyen használod és én sem. De, nem vagyunk egyformák. Van, aki pontosan be tudja határolni, hogy mely helyeken használ mobilinternetet. Számomra is meglepő, hogy milyen sokan élnek így (bár, az is igaz, hogy én meg a mobil életmód extrém példája vagyok :) ). Nekik hasznos ez az infó. A Xiaomi népszerű márka itthon,, de egyetlen dddigi típusa sem tudja a B20 -at. Sajnos, a felső kategóriás Samsungok dual SIM -es verziói sem. Pedig egy dual SIM -es Note4 edge nekem is szimpi lenne (de sajnos, dualosból edge verzió sincs).

[ Szerkesztve ]

(#185) KamuMazsola válasza dchard (#181) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Hozhatták volna ezt a törvényt úgy is, hogy a vállalt maximum érték legalább 25%-ának kellene lenni a minimumnak és punktumm. Akkor ez a törvény a felhasználót védné, piaci versenyt talán fokozná, de nem így van. Sajnos legálisan garantálhatják a semmit! Elgondolkodtató.
A másik meg az, hogy a fizető ügyfelek kérésére miért nem lehet ezeket a szupertitkos adatokat kiadni, mint alkalmazott frekvenciák, legalább település/kerület szinten? Csak nem valami nemzetbiztonsági ügy?

Na mindegy, csak költői kérdés volt!

Üdv.: KamuMazsola

(#186) dchard válasza KamuMazsola (#185) üzenetére


dchard
veterán

"Sajnos legálisan garantálhatják a semmit!"

A probléma súlyosabb: gyakorlatilag az a törvény kényszeríti erre a megoldásra a szolgáltatókat, ami pont a zembereket hivatott "megvédeni" és egy kiszámíthatóbb szolgáltatást kellene hogy eredményezzen.

A frekvenciák titokban tartása teljesen baromság: az NMHH oldalán bárki megtudhatja hogy melyik szolgáltató mennyi frekit vett, mikor, meddig és mennyiért. A három szolgáltató pedig az éves drive-tesztek során egymást is méri, tehát pontosan tudják a konkurenciáról is hogy hol, milyen technológiával szolgáltat és hogy mit tud a hálózata, ilyen módon nem képezhet üzleti titkot sem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#187) berobi78 válasza dchard (#186) üzenetére


berobi78
tag

A frekvenciákat nem is tartják titokban, de azt, hogy pontosan melyik tornyon milyen cellák vannak, azt szerintem nem kezelik publikusan. És még az sem fordul elő szinte soha, hogy egymás között megosztottak volna cella adatbázisokat.

Attól, hogy látom (én is DT-s vagyok) mérés közben, hogy hol milyen csatornán szolgáltatnak bizonyos szolgáltatók, adatbázis híján egy jó pár paraméterét nem tudom az adott cellának (pl, helye, iránya)

(#188) dchard válasza berobi78 (#187) üzenetére


dchard
veterán

Az senkit nem is érdekel, hogy konkrétan hol vannak a tornyok. Viszont több ausztrál és új zélandi szolgáltatónál is elérhető lefedettségi térkép mondjuk U900-ra, vagy LTE1800-ra, vagy LTE800-ra. A Telstra ha jól emlékszem még kampány szinten is használta ezt az információt és kifejezetten buzdított az U900 képes eszközök vásárlására, volt hozzá komoly hűség program is, meg minden.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#189) berobi78 válasza dchard (#188) üzenetére


berobi78
tag

Itt mindenkit az érdekel, hogy hol-milyen lefedettség van, ezt meg vagy abból tudod, hogy odamész és megnézed, vagy abból, hogy tudod, hogy hol vannak a tornyok, azokon milyen cellák vannak, és merre néznek.

Az szerintem sem szerencsés, hogy nem lehet külön band-re szűrni pl az LTE lefedettséget, de érthető a szolgáltatók részéről ez a fajta információ "fukarság", hiszen vásárolj tőlük telefont, az tudni fogja az ő általuk használt összes frekvenciát.

(#190) #79335424 válasza berobi78 (#189) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem úgy tűnik, hogy ezzel visszakanyarodtunk oda, hogy miért is jó és hasznos ez a közösségi összefogással készülő térkép.

(#192) berobi78 válasza #79335424 (#190) üzenetére


berobi78
tag

Egyébként én egy szóval sem mondtam, hogy nem jó, nem tetszik, sőt, jópofának tartom a dolgot, és én is segítenék, ha lenne LTE képes telefonom ;)

Egyébként pont emiatt találtam meg ezt a fórumot, mert valami kínai telót keresek ami tudja az LTE Band20-at, és nem véletlenül ilyet, mert a munkámból adódóan tudom, hogy az összes szolgáltató igen nagy területen ezt használja. Ezért nem is értettem ezt a tömeges támadást ellenem, mikor ezt megemlítettem.

(#194) berobi78 válasza #45553408 (#193) üzenetére


berobi78
tag

Ebben a mondatban nincs benne, hogy ellenezném, csak, hogy nem látom értelmét ;) Band20-as telót kell venni és kész :K

Köszi a linket, átolvasom.

(#195) lalika740


lalika740
aktív tag

Nekem a telenorral semmi bajom.s6 edge+ om van.Majdnem mindehol van.

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#196) #79335424 válasza lalika740 (#195) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azzal nyilván megy, mert mindhárom hazai frekit ismeri.

(#197) kali válasza castiel (#148) üzenetére


kali
legenda

kilépés, belépés, kilépés, belépés, sokadszorra mindig elkottyintja magát a cella, nekem négy volt a maximum, annál többször sosem kellett próbálkozni.

(#198) #79335424 válasza berobi78 (#194) üzenetére


#79335424
törölt tag

Majd ha egy kicsit beleástad magad a kínai telókkal kapcsolatos összefüggésekbe, akkor rá fogsz jönni, hogy ez nem is olyan egyszerű. Mindenképpen áldoznod kell a B20 oltárán. Én az Amoledet, a nagy akkut, az infrát és a jó kamerát áldoztam be, mert ezek viselhető veszteségek voltak számomra. De, nem mindenkinek lenne viselhető. Ők esetleg inkább a B20 -at áldoznák be, ha tudnák, hogy úgysem lesz rá szükségük, mert nem fognak B20 -as területen mobilnetezni, vagy vesznek egy Mifit.

(#199) berobi78 válasza #79335424 (#198) üzenetére


berobi78
tag

Nekem ez a hármas lenne fontos: B20, nagy akku, min. 2GB RAM, ja és max 40e forint. És még valóban nem találtam értelmes áron, csak ezt az Uhans U200-at. De sok jót nem olvastam még róla.

Ez a [Lenovo P70] megfelelne az igényeimnek, csak ennyi pénzt nem adok telefonért.

Na, de ez itt nagyon off, úgyhogy be is fejezem.

Annyit azért hozzá fűznék, ha vodás az ember KELL a B20.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.