Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Diák66 válasza _DiEGO_ (#600) üzenetére


Diák66
őstag

"Leányzó maximum akkor érdekel, ha szingli, jól néz ki stb....." :DD

Amúgy az érdekelt, hogy a telefon tudná-e az LTE B1 sávot, vagyis 2100 MHz-et. De ezekből a Samsungokból minden évben új variáns jön ki, így akár tudhatja is. Viszont alább látod, hogy 3G cellát sikerült megnézned a korábbi hozzászóló szerint.

(#602) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Szeretnék valamit kipróbálni Budapesten.
Van egy routerem, ami elvileg B20-képes (a gyártó specifikációja és az alis termékoldal szerint), a gyakorlatban mégis azt tapasztaltam vidéken, hogy ahol másnak volt 4G-je, a routerem csak 2G-t mutatott.
Ebből én azt szűrtem le, hogy a router nem B20-as. :( (Pedig leginkább ezért rendeltem Kínából... :W )

Arra gondoltam, hogy egy B3/B20-toronytól elindulnék "kifelé", és ha jól értem, a B20-képes router tovább kellene mutasson 4G-elérést, mint a csak B3-képes telefonom.

Samsung Galaxy A54

(#603) Diák66 válasza Viktor0610 (#602) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem inkább írd le a router típusát. Mert ez alapján nem fogod megtudni ami érdekel téged. Inkább azt kellene, hogy másik telefonnal megnézni a teljes sávot, majd képet kapsz az aktuális elérhető frekvenciablokkokról. Aztán okosabb leszel. De az, hogy "csak" 2G-t lát, már rossz jel, mert akkor a 3G sem megy. :(

(#604) Viktor0610 válasza Diák66 (#603) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy ZTE MF970 a problémás delikvens. A honlap szerint ismeri a B20-at.
Vidéken voltam a hétvégén a B20 nélküli telefonommal és ezzel az elvileg B20-képes routerrel.
A szolgáltató honlapja szerint 2G és 4G hálózatok érhetőek el ott. Sejtettem, hogy B20 lesz a 4G, de mivel abban a hitben voltam, hogy a router B20-képes, így nem foglalkoztam vele.
Aztán, mikor megérkeztünk, és a többieknek volt 4G-je, nekem meg csak EDGE-em volt telefonon és routeren is, ebből szűrtem le, hogy a router nem B20-képes mégsem.
Arra tudok gondolni, hogy többféle verzió van belőle (Huaweinél láttam már ilyet), és van, ami nem B20-képes, én meg pont ilyet kaptam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#605) sepsi0 válasza Viktor0610 (#604) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
A sim kártyád tutira 4g képes?
Van ilyen igen, nekem is kártyát kellett cseréltetnem a Telenorral, ők szóltak, hogy nem jó a simkártyám.
Esetleg hívd fel a szolgáltatód, hárha van ötletük....

[ Szerkesztve ]

(#606) Viktor0610 válasza sepsi0 (#605) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, egy vadi új 3 az egyben nano SIM-kártya van a routerben.
Láttam már 4G+-kijelzést is, tehát a 4G-eléréssel nincs baj, csak a B20-szal. :(

Samsung Galaxy A54

(#607) sepsi0 válasza Viktor0610 (#606) üzenetére


sepsi0
őstag

Nénd a spec részt [link]
Ez meg tudja...
ZTE UFi MF970 LTE Cat6 Mobile WiFi Hotspot [link]

[ Szerkesztve ]

(#608) Viktor0610 válasza sepsi0 (#607) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát ez vicces. :F
Akkor viszont nem értem, hogy a ZTE miért nem tünteti fel az oldalán, hogy eltérő variánsok vannak eltérő LTE frekvenciaelésésekkel. :W
(Legalább kapok vissza a kifizetett árból. Legalábbis ezt ígérte az eladó. :D )

A szerkesztésre:
Ezek szerint több féle kivitel van, és én rosszat kaptam. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#609) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Mivel az Opera Mini nem boldogult az űrlappal, ezért beírom ide a tapasztalatom.
A gyerek szerzett egy 4G képes telefont, amivel ma reggel gyorsan megsasoltam a hálózatot itt Debrecen keleti oldalán a város melletti zártkerti övezetben, ahol ugye már elég elszórva vannak az adótornyok.
A pontos cím: Debrecen, Kankalin utca (házszám nincs, mert zártkert)
GPS koordináta: É47.527° K21.7°
Telekom: B20
Telenor: B20
Dátum: 2017.10.03.
Telefon: Lenovo A2010
Térerő mindkét szolgáltatónál nagyon jó.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#610) DrBubo77 válasza elfelejtette (#609) üzenetére


DrBubo77
addikt

Térerő mindkét szolgáltatónál nagyon jó.
Azért, mert a 800 MHz-es hálózatot (B20) megosztja a 2 T.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#611) Viktor0610 válasza elfelejtette (#609) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hogy miért nem írtad ezt az észlelést korábban? :DDD
Teljesen abban a hitben voltam, hogy a Lenovo A2010 nem B20-képes.
Tehát teljesen feleslegesen vettem a ZTE MF970-et, mert inkább egy 150 Mbps sebességű B20-as hotspot, mint egy 300 Mbps sebességű nem B20-as router. :((( :D

Samsung Galaxy A54

(#612) elfelejtette válasza Viktor0610 (#611) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is meglepődtem, mert a gsmarena.com is csak B3,B40-et ír...
De azért rákérdezek még a gyerekre, hogy tuti-e a típusszám.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#613) Diák66 válasza Viktor0610 (#611) üzenetére


Diák66
őstag

Igen a Lenovo A2010 B20-as. Ugyan az a chipset van benne, mint a Lenovo P1m-ben.

(#614) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Sziasztok!
Oroszországból szeretnék telefont venni (Asus zc520kl-4a032ru), és elvileg a következő frekvenciákat támogatja a készülék:
FDD-LTE: bands 1, 3, 5, 7, 8, 20;
TD-LTE: band 40

Jól értem, hogy ez elvileg itthon is működni fog, mert a Telenor B3, B7 és B20at használ?

Köszönöm :R

(#615) Diák66 válasza Rommel6600 (#614) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, az LTE a leírásod alapján működhet, kérdés a 3G/2G milyen frekvenciákon működik. Ne felejtsd el! Telefonálni is szeretnél. (gondolom) A VoLTE meg még gyerekcipőben jár itthon.

(#616) Rommel6600 válasza Diák66 (#615) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szia,
Igazad van, erre nem gondoltam.
Amit találtam leírást, az szerint a következőket támogatja:
GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE, LTE-A Cat. 4
Ezeken belül, csak az LTE-re írnak részletesen frekvenciablokkokat.

A 900, 1800 és 3G van itthon is használva amennyire sikerült kihámoznom, de azt mondod, hogy lehet, hogy ezeken belül le vannak esetleg korlátozva a frekik, amiket használhat? (Ilyen létezik?) Hivatalos, Asus store-ból venném, gyárilag függetlenül.

Köszönöm a segítséget! :R

A mostani A3 dualsimes telómat már használtam kint (Megafon) orosz simmel, annak nem volt baja, ezért nem is fordult meg a fejemben, hogy a 4G-n kívül esetleg lehet inkompatibilitás)

(#617) Diák66 válasza Rommel6600 (#616) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem nem lesz gond vele. A GSM 2G 900/1800, a 3G 900/2100 MHz és 4G LTE 800/1800/2600 MHz-et tudja, akkor rendben van. Esetleg 700 MHz LTE még jól jöhet majd, de ez még egyelőre nem fontos.

(#618) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Huawei B525s-23a típusú router-em van 4G internethez.

Van itt a fórumon, aki jó nyereségű külső antennát használ ehhez a routerhez?

(Gondoltam érdeklődök ez ügyben, hogy milyen külső antennát lenne érdemes hozzá venni, amit fel is ismer.)
Köszi!

(#619) dz1989


dz1989
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni.
Van olyan tényállás hogy
-Vodafone 3g(umts)hálozatom a Régi Symbianos mobiljaim újranidúlnak.
Pontosabban Nokia E90 N71 N80 N90 N95.
Gsm beállításban nem, de gsm/umts és umts beállításban igen.
-Egyszerre 5 telefonon nem romolhat el.
-Sim kártya sere megvolt. Nem segitett.
-Valamint 1 adott területen jelentkezik a hiba.
Róbert Károly körúton a Honvéd kórház és a Lehel út között a Róbert Károly körúttól északra.
-T-mobile kártyával nem csinálja.
Volt valami változás a Vodafone hálozatán?
Bárki bármi információval tudna szólgálni azt megköszönném. :R

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#620) DrBubo77 válasza dz1989 (#619) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez hogy kapcsolódik az LTE frekvencia vadászathoz?

Talán a Vodafone topikban többet tudnak segíteni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#621) dz1989 válasza DrBubo77 (#620) üzenetére


dz1989
senior tag

Okés. Köszönöm. Ettől függetlenül lehet itt valaki aki tud segíteni. :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#622) DrBubo77 válasza dz1989 (#621) üzenetére


DrBubo77
addikt

Elég érdekes hibajelenség. Még életemben nem hallottam hasonlót se. De hátha másvalaki tud segíteni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#623) Diák66


Diák66
őstag

Kicsit behalt ez a topik, meg az adatgyűjtés is, ahogy az excel táblát nézem. Pedig változások vannak, ahogy én tapasztaltam. 2600 MHz lehet érdekes, azt szokta nézni valaki? Mostanra már mindegyik szolgáltatónak kellene használnia.

Szerintem érdekes helyek lehetnek: Budapest, Zalaegerszeg, Veszprém, Balaton....

Továbbá ha tényleg elindul valamikor a Digi, azt is érdemes lenne gyűjteni. (de ezzel még várjunk!)

(#624) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Nem tudja valaki hogy Balassagyarmaton milyen frekvencián küldi az LTE-t a Telekom?

(#625) Diák66 válasza Just_Reboot (#624) üzenetére


Diák66
őstag

Az excel táblában van B7 2600 MHz, ugyanakkor szerintem azóta van B20 800 MHz is., de változhatott minden, az 1800 MHz is szóba jöhet. Nézz rá, ha alkalmas rá a telefonod ;)

(#626) dragonfx


dragonfx
veterán

Kell jobboldalra

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#627) ontheground


ontheground
tag

Helyszín: Kunszentmárton, belterület, 45-ös főút környéke É46.8376588,K20.2904925
Szolgáltató: Telekom(Blue Mobile)
Készülék: LG G2 mini D620r
Frekvenciasáv:
-B20, stabil 4/5 térerő beltérben
-B3, erre is átváltott a készülék, itt 1/5 térerő beltérben, kültéren biztos bikább lenne.
Időpont: 2018.08.29 16:30

[ Szerkesztve ]

(#628) Diák66


Diák66
őstag

Aki úgy gondolja, vadászna még az LTE (vagy 2g/3G) frekvenciára, javaslom a Cellmapper alkalmazást. Android 8.0 óta elég sok készülék esetében kijelzi az elérhető frekvenciákat is.

[link]

Van béta teszt lehetőség is. Regisztrációt követően ide fel is lehet tölteni az adatokat:

[link]

(#629) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,

japán belpiacos telefont vásárolnék és teljesen belegabajodtam a freki elnevezésekbe. Vagy csak félrevezet a specifikációs lista, mely szerint a készülék képes az UMTS800 (B6), UMTS800 (B19) és LTE800 (B19) hálózatokra állni. link Éppen csak a B20-as 800MHz nem szerepel a felsorolásban...
Szerintetek ezek között van olyan, amelyik az európai B20-nak megfeleltethető ? : )

(#630) Diák66 válasza Vegha (#629) üzenetére


Diák66
őstag

Szia!

A 2G/3G úgy nézem nem lesz gond, de a 4G LTE az nagyon is. Ha a hazai szolgáltatókat nézzük, szinte egyikkel sem teljesen kompatibilis. Nagyvárosokban lenne csak interneted, az is elméleti max 150/50 Mbit/s jó esetben. Egyedül a DIGI hálózatával lesz teljesen kompatibilis...de csak jelen állás szerint.

Itthon használt sávok:
2G GSM 900/1800 MHz (E-GSM, P-GSM, R-GSM, DCS1800)
3G UMTS 900/2100 MHz (B8/B1)
4G LTE 800/1800/2100/2600 MHz (B20/B3/B1/B7)

Az általad leírtakat idehaza nem használják a szolgáltatók és a jövőben sem nagyon várható. A B19 kifejezetten Japánoknál használt, amúgy 850 MHz-es tartományban lévő sáv.

[ Szerkesztve ]

(#631) Vegha válasza Diák66 (#630) üzenetére


Vegha
senior tag

De hiszen mindhárom 800 MHz ! : )) Vagy a 800-on belül is létezik - ahogy ott is írják - B6 és még kétféle B19 ? : ) Szerintem ez totál káosz. Vagy csak nekem ?

(#632) Diák66 válasza Vegha (#631) üzenetére


Diák66
őstag

Nincs mit ragozni tovább, ez a telefon nem teljesen kompatibilis a magyar hálózatokkal. UMTS 800 MHz soha nem is volt és nem is lesz Magyarországon a B20 pedig nem egyenlő a B19-cel.

UMTS B19 FDD Uplink 830 - 845 MHz Downlink 875 - 890 MHz-ig. Látható, hogy 15-15 MHz-es széles blokkok.

UMTS B6 FDD Uplink 830 - 840 MHz Downlink 875 - 885 MHz-ig. Itt csak 10-10 MHz-es széles blokkok.

Itthon nincs B19 és B6 sem UMTS esetén.

LTE B19 Uplink 830 - 845 MHz Downlink 875 - 890 MHz-ig. Látható, hogy 15-15 MHz-es széles blokkok.

Az LTE B20 pedig Uplink 832 – 862 MHz Downlink 791 – 821 MHz-ig. Tehát 30-30 MHz széles blokk.

Magyarországon LTE B20 Uplink:
Vodafone 832 - 842 MHz (10 MHz)
Telekom 842 - 852 MHz (10 MHz)
Telenor 852 - 862 MHz (10 MHz)

Magyarországon LTE B20 Downlink:
Vodafone 791 - 801 MHz (10 MHz)
Telekom 801 - 811 MHz (10 MHz)
Telenor 811 - 821 MHz (10 MHz)

Bár Uplink esetén van átfedés a frekvencia tartományban, a Downlink nagyon eltér.

[ Szerkesztve ]

(#633) Vegha válasza Diák66 (#632) üzenetére


Vegha
senior tag

Köszönöm. Nem kötekedni akartam, csak nem értettem. De így már látom, hogy jóval bonyolultabban vannak szétosztva ezek a sávok, mintsem egyszerűen csak rá lehet mondani, hogy nyolcszáz vagy nyolcszázötven : )

[ Szerkesztve ]

(#634) Flinter


Flinter
tag

Szevasztok!
Egy kis segítség kéne 2-3-4G lefedettség kiterjesztése témában.
Első kérdés, hogy jó helyen járok-e? Ha tudtok ennék alkalmasabb topicot erre, akkor mondjátok! :K

A problémám a 2-3-4G lefedettség kiterjesztése kb 3-400m-rel, külterületen.
Egy kisváros melletti dombvidéki szőlőtelekről lenne szó, ami a városból/ síkságról nézve - ahol a mobiltornyok vannak - egy nagy domb (kis hegy) túloldalán van. A másik irányban, egy völgy túloldalán meg még nagyobb dombok vannak.
A telek teteje még a gerincen van, innen látható a város (közel van: 1-5 km távolságra), és itt még van 4G is, de ahogy megyünk befelé a telekre (lefelé a völgybe), egyre jobban tűnik el a mobil térerő, és ~300 m után meg is szűnik.
A birtok közepén, ahol a feldolgozó épület van, már csak kb. 2-3m földfelszín feletti magasságban lehet telefonálni egyáltalán. (Praktikusan egy létrára szoktunk állni ehhez. Ez nyilván a kimenő hívásokat tudja csak megoldani.)
A szőlő további részein, amely a gerinchez képest még mélyebben vannak, már egyáltalán nincs semmi térerő, ami elég kellemetlen probléma.

Hallottam, hogy beszerezhetők bizonyos 2-3-4G jelerősítők, amelyeket ha olyan helyre raknék, ahol még van térerő (pl. a feldolgozó épület tetejére), onnan egy antennával meg tudnák szórni a környező területet.
Elég lenne mondjuk olyan 90 fokos szélesség és 3-400m hatótávolság. (Persze ha több, az nem lenne baj.)
Minimális igény lenne a terület 2G lefedettségének biztosítása, maximális a 4G. (Gondolom, más-más összegről beszélhetünk.)
Esetleg egy olyan öszvér megoldás is elfogadható lenne, hogy 2G-t biztosítson a nagy területre, és WIFI-t (esetleg valami kiegészítő eszközzel) a ház körül.

Tudnátok erre a problémára valami megoldást javasolni? Eszköz, leírás, tapasztalat?

Szolgáltató Telenor - bár kb. ugyanez a helyzet pepitában a Telekommal és a Vodafonnal is.
Hivatalosan (lefedettségi térképen) nincs, vagy alig van térerő - gyakorlatilag meg teljesen nincs.
A hely egy meglehetősen elzárt völgy, (modern népmesésen: "ahova még a térerő sem jut el" :) ), alig pár tanyaszomszéddal.
Villamos áram van.

Köszi a segítséget. :R

(#635) Diák66 válasza Flinter (#634) üzenetére


Diák66
őstag

Üdv!

Amire Te gondolsz az a repeater, aminek a használata idehaza jogszabályba ütközik, tehát nem használható. Hazai forrásból nem is beszerezhető, nem árusítható itthon.

Megoldást csak mobilinternet ügyben tudok neked, de az is elég költséges lehet. A lényeg, hogy egy kültéri, vízhatlan szekrényben elhelyezel a telek tetején (ahol van mobil jel) egy routert, ami képes mobilhálózathoz csatlakozni. Szükség esetén irányított antennákkal javíthatsz a vételen. Innen aztán tovább tudod vinni az internetet vezetéken, vagy wifi kapcsolaton keresztül. Természetesen a dobozba áramot kell majd vinned. A mobilok ellátása már nehéz ügy, Vodafone esetében lehetne a minibázissal kísérletezni. keresd meg a Telenort, hátha tud megoldást javasolni.

Ha már van interneted, a VoWifi is segíthet, csak hát nem sok eszköz támogatja még.

(#636) Flinter válasza Diák66 (#635) üzenetére


Flinter
tag

Köszi.

(#637) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Sziasztok!!
Jelenleg egy Osztrák T-home netcube-ot használok, ami nem igazán felel meg azelvárásaimnak. Sajnos ebben a városban ahol élek, nagyon gyenge sebességet produkál. 10km-el arrebb másik városban viszont pengén megy. Gondolom rossz a lefedettség. Van ezen a modemen 2db ts9 csatlakozó, így rendeltem is hozzá egy kínai antalennát, ami pont nem ér egy marék sz*rt sem.

A kérdésem az lenne, hogy létezik olyan antenna, ami valóban működik is? (Az sem érdekel ha drága)

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Gipsz Jakab

(#638) Diák66 válasza Jakab66[hun] (#637) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, létezik. [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
5m kábelnél több nem ajánlott. A kínai antennákat itt a fórumon már kitárgyaltuk, gagyik, rosszabbak mint az eszközökbe szerelt gyári antennák, ráadásul a kábel csillapítása miatt az a kevéske jel is elveszik rajta, amit befog. Valaki szét is szedett egy példányt belőle és még a laikus is láthatta mekkora átverés.

(#639) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#638) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Köszönöm a választ!

Az általad linkeltek közül te személy szerint melyiket ajánlanád? (Sajnos egyáltalán nem értek hozzá)

Gipsz Jakab

(#640) Diák66 válasza Jakab66[hun] (#639) üzenetére


Diák66
őstag

A TRANS-DATA LTE KYZ 10/10 (ilyenem van 1db, csak még nem MIMO )papíron a legjobb az Ostelsat-nál, de csak picit marad el tőle az ATK-LOG ALP LTE , ráadásul árban sokkal kedvezőbb. A carant antennái is jók (valamivel jobbak is!), viszont azoknak húzósabb áruk van. Másfélszer többe kerülnek általában, a cégtől amúgy is egyedi árat kell kérni, nem láttam még neten árlistát tőlük. (Győri cég)

A lényeg, ha az eszközödön van 2 db antenna csatlakozó, akkor mindenképpen MIMO-s antennát vegyél. (2 db antenna)

[ Szerkesztve ]

(#641) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#640) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszokat! :R

Gipsz Jakab

(#642) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#640) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Jól látom, hogy nem ts9 csatlakozós kábelt adnak hozzá gyárilag? Azt külön kell megvennem?

Gipsz Jakab

(#643) Jakab66[hun] válasza Jakab66[hun] (#642) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Kettő darab ilyennel megoldható ez a kis probléma?

Gipsz Jakab

(#644) Diák66 válasza Jakab66[hun] (#643) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, csak a megfelelőt vegyed hozzá. De ez is jó lehet. [link] [link]

(#645) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#644) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Vicces de ezeknél pont az a modem van kiemelve hogy nem jó hozzá, amilyen nekem van.

Huawei B529

Gipsz Jakab

(#646) Diák66 válasza Jakab66[hun] (#645) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ez egy jó kérdés..... rá kellene kérdezni az okára. De szerintem, ha van rajta TS9 csatlakozó, működnie kellene. (szerintem)

(#647) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#646) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

A kínai vacak ts9-es volt, és passzolt bele. (Más kérdés, hogy ugye gyengébb volt mint a sajátja)
A papírjait megnéztem 2db ts9.

Gipsz Jakab

(#648) Diák66 válasza Jakab66[hun] (#647) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem jónak kell lennie.... Lehet, hogy van különbség B529 és a B529G között.... mondjuk lehet a G verziónak a wifi jelét erősíti az antenna csatlakozó. Passz.

(#649) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudom kideríteni, hogy működne-e nálam a Telenor mobilneten a Carrier Aggregation? A telóm nem támogatja, viszont, ha megfelelő a sebesség, akkor beruházok egy arra képes routerbe. Székesfehérvár, Budai út.

[ Szerkesztve ]

(#650) Diák66 válasza szabifotos (#649) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ezt csak egy arra alkalmas eszközzel. Egy-két ötletem van, de azzal csak következtetni lehet az LTE-A meglétére (vagy nem létére). Neked meg a sebesség miatt mérned is kell. Ismerős, barát, kolléga stb.... csak van valakinek LTE-A eszköze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.