Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Milestone2 válasza #45553408 (#50) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elvesztette a root jogot, most visszaadom neki.
És máris van Band info!

No akkor már csak azt kell megnéznem mit is kell beírnom és hová...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#53) dchard válasza #45553408 (#22) üzenetére


dchard
veterán

Értem.

Hát igazán nem akarom megmondani a frankót senkinek, de ha egyszer tudjuk, hogy Magyarországon és Európa jelentős részén is B20-as sávval (DD1 800MHz) fogják a vidéki lefedettség nagy részét kialakítani, akkor miért merül fel egyáltalán olyan telefon beszerzése, ami nem ismeri ezt a sávot?

Hazánkban mindhárom szolgáltató B20-ban tolja a vidéket, a vodának meg csak B20-as LTE-je van (egyelőre). Ha az ember használni akarja a mobilját, egyszerűen ne vegyen olyat, ami nem fog működni és kész :)

Rengeteg energia befektetés ez egy olyan problémába, ami egyszerűen orvosolható, ráadásul kevés embert érint.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#54) adabra válasza dchard (#20) üzenetére


adabra
senior tag

"...Amúgy a vodának jelenleg csak 800-on van LTE-je."

A telefonom nem támogatja a B20 frekvenciát, de pl Budapesten a 4-es metrón rendszeresen 4G-t mutat (nem néztem, milyen sávban)

(#55) KamuMazsola válasza hevizms (#45) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Puding próbája az evés! Dugj bele egy vodás kártyát, azt hajrá!

Üdv.: KamuMazsola

(#57) hevizms válasza dchard (#53) üzenetére


hevizms
addikt

Azért van ez(ezek szerint téged nem érint),mert nagyon sokan vesznek kínából telefont az ára miatt és az ár/érték miatt,illetve a dual sim miatt.
Az ottani telefonok nagy része viszont sajnos nem tudja a B20-at.

Mit nem lehet ezen megérteni?

Külföldön meg nekem pld sosem jutott eszembe hogy vegyek mobilnetet.
Bár amilyen "sűrűn" járok külföldön nincs is erre igényem.
Biztos van ellenkezője is,azok majd olyan készüléket vesznek.

(#58) hevizms válasza KamuMazsola (#55) üzenetére


hevizms
addikt

De nincs vodás kártyám.
Inkább Vodásnak akkor nem adom el a telót,nem szeretnék senkit becsapni.

(#59) Milestone2 válasza #45553408 (#52) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nincs semmi varázslat. Amit leírtatok. Két checkboxba kell pipa a CellMapper Settings-ben.
Read Qualcomm LTE data (root) és Use new Android 4.2 Cell ID API mellé.
+ Root jogot adni a CellMapper alkalmazásnak.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#60) Luissimo válasza #45553408 (#33) üzenetére


Luissimo
veterán

Estimated Frequency Band-be kell egy pipát tenni a beállításokhoz :K :K

(#61) Nkboy válasza Milestone2 (#51) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nagyon szuper! :R

Xiaomi Redmi 2 (HM2014813)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#63) dchard válasza #45553408 (#56) üzenetére


dchard
veterán

Lehet hogy kiemelt hozzászólásban összeszedett népszerű kínai telefon típusok listájával lenne érdemes inkább próbálkozni, ahol már van tapasztalat B20 (és a többi haza, európai sáv) támogatásról. Lemondani erről csak azért hogy spóroljon az ember pár ezer Forintot - különösen annak, aki vidéken él, és csak B20 hálózat van/lesz - hát nem tudom, nem túl életszerű. A hálózat támogatás nem olyasmi, amiről lemond az ember, ha nincs rá szükség, mint mondjuk a lekerekített kijelző, vagy az előlapi kamera. Aztán meg ezek az emberek szidják a szolgáltatókat, hogy szar az LTE :)

Arról nem beszélve, hogy a hálózat fejlesztések előrehaladásával könnyen lehet, hogy egy korábbi mérés eredménye megváltozik. Ezeket az adatokat nem elég egyszer mintavételezni. Persze elismerem, hogy jó játék, de lehet több embert megnyernétek az ügynek, ha mindenhol mindent lehetne mérni, mivel hamarosan további sávokban jelenik meg az LTE (pl.: band1, 2100MHz), illetve a térerősség (RSSI) mellett nem ártana a RSRQ és a SINR mérése is, mert ezek sokkal jobb képet adnak a hálózat "jóságáról" mit az RSSI önmagában.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#65) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

A linkelt leírás alapján LG G2-n is meg lehet nézni a service menüben. Én lecsekkoltam, itt tudom hogy ahol most vagyunk, B20-as LTE van (kis falu Nógrádban) és korrekt infót mutat. Tudna még vki G2-vel csekkolni hogy a leírás alapján működik-e neki is?

(#68) szabog74 válasza #45553408 (#67) üzenetére


szabog74
aktív tag

Samsung Note3-on nem írja ki nekem, viszont ez igen. Root-olva próbáltam.

(#70) szabog74 válasza #45553408 (#69) üzenetére


szabog74
aktív tag

Szervíz menüben nézhette meg, LTE discovery talán egyszerűbb.

(#71) cs.zs. válasza #45553408 (#69) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
a táblázatban odabiggyesztettem még egy dátumbejegyzést is (utolsó oszlop, 80. sor)

Talán érdemes lenne itt ebben a topikban a táblázat linkjének állandóan látszani. (az első hsz nekem az utolsó, nekem az nem látszik:D ) Valahogy keveslem azt a ~80 bejegyzést. Térkép fog készülni belőle ? :)

Mindenesetre a táblázatban egyértelműen látszik, hogy a B20 a legfontosabb magyar 4G freki. (Szegény Xiaomi... tök szimpi volt - eddig)

[ Szerkesztve ]

...

(#73) Tibusz00 válasza Sanyaman (#65) üzenetére


Tibusz00
tag

Sziasztok!

Vodás LG G2 vel nem működik nekem. Visszautasítja a kódot, így nem lép be a menübe.

(#75) pluhm válasza dchard (#20) üzenetére


pluhm
aktív tag

Az én vodafone-s kártyám most éppen B3-ra csatlakozik, tehát nem csak 800-on van voda lte...

(#76) dchard válasza pluhm (#75) üzenetére


dchard
veterán

Ezek szerint lassan elkezdték bekapcsolni a B3-mat is. 8. kerületben (körúthoz közel) múlt héten végeztem spektrum analízist, akkor még nem volt a vodának LTE-je B3-mon, csak 2G. Jövő héten újra megnézem a spektrumot, lehet a hétvégén csinálják a refarmingot.

Azt meg tudod nézni, hogy B3-mon mekkora sávszéllel mennek? (10 vagy 15MHz?)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#77) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Debrecenben mentem egy kört és mindenhol B3 volt (Telenor)
Majd a korábbi méréseimet is felviszem a táblázatba.

[ Szerkesztve ]

(#78) kentucky


kentucky
őstag

Az úgy ér, ha a holnapi vonat úton mind a 17 állomáson mérek egyet? (165 km: déli határ-Budapest)

(#79) KamuMazsola válasza kentucky (#78) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Persze! Jó utat!

Üdv.: KamuMazsola

(#80) pluhm válasza dchard (#76) üzenetére


pluhm
aktív tag

Hát sajnos én ezekből az adatokból nem tudom megmondani a sávszélességet, de berakom ide, hátha neked többet jelentenek ezek a számok:

[ Szerkesztve ]

(#81) #79335424 válasza dchard (#63) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alapvetően egyetértek veled, én is inkább addig keresgéltem, amíg találtam egy B20 -at is tudó, dual SIM chinafont. De, nem mindenkinél prioritás a 4G, vagy a B20. Azt pedig, hogy igény van itthon a kínai dual SIM telókra, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a topik 117 ezer hsz. felett jár.
Ami az EU -s LTE -t illeti, nem csak Magyyrországon használják a B20 -at. Szoktam nézni a németeknél és itt is sok helyen van.
Az adatbázist is lehetne a végletekig bővíteni. Az igazi az lenne, ha kompatibilis lenne az Open Signal hazai megfelelőjével. De, az már egy hobby lenne, mint a Geocashing és nem egyszerű adatszolgáltatás. Valahol meg kell húzni a határt.

Bodrik11:
Köszönöm, hogy megemlítettél, de ez az egész a Te érdemed! Hozzád képest én lóf..t sem tettem az ügyért (tudod, hogy miért). Gratulálok, hogy sikerült így összehoznod!!! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#82) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sony telefonok service menüjében is meg lehet nézni milyen frekvenciákat használnak.

Tárcsázó:
*#*#7378423#*#* Service info/Configuration

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#83) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#82) üzenetére


dilajoska1
őstag

Viszont melyiket használja éppen azt sajnos nem találtam!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#84) szabog74 válasza dilajoska1 (#83) üzenetére


szabog74
aktív tag

LTE Discovery mutatja esetleg?

(#85) dchard válasza szabog74 (#84) üzenetére


dchard
veterán

Kis adalék: ha esetleg van olyan telefon, ami az earfcn-t mutatja, de a sávot nem, akkor az earfcn-ből is megtudható a sáv.

http://niviuk.free.fr/lte_band.php

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#86) dchard válasza fotosjani (#77) üzenetére


dchard
veterán

Kis komment ehhez:

Ha kültéren jó rádiós körülmények között autókázól, simán előfordulhat, hogy a telefon az amúgy párhuzamosan létező B20-as hálózatra nem csatlakozik fel (mivel a B3 élvez prioritást), de ettől még a B20 is ott van a levegőben. A budapesti belvárosban jellemző, hogy a telenornak és a T-nek is van átlapolódó B3 és B20 hálózata is, utóbbit deep indoor lefedésre használják, de ne menjünk bele ennyire a hálózat optimalizálás mélységeibe :)

Ugyanez természetesen fordítva is előfordulhat: a B20-as sávra könnyebben fel tud cuppani a teló, és hiába létezik (rosszabb) minőség mellett B3 is az adott helyen, a teló csak akkor fogja választani, ha a szerviz menüben kényszerítjük rá.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#87) fotosjani válasza dchard (#86) üzenetére


fotosjani
aktív tag

"B20-as sávra könnyebben fel tud cuppani a teló, és hiába létezik (rosszabb) minőség mellett B3 is az adott helyen"

Ezt a gondolatot én is felvettetem korábban.
Ha valaki B20-at mért az félre vezető is lehet, ha csak nem ellenőrizte le hogy más frekvencia elérhető-e, mert ebből azt a következtetést vonjuk le tévesen hogy az adott helyen csak a B20 van és nem lesz 4G elérhetőség a B20 nélküli telefonokon.Pedig mint ahogy te is írod lehet van B3-as frekvencia is.
Szerintem a B20 méréseknél nagyon fontos lenne hogy only B20 vagy van más frekvencia is.

Viszont a B3 mérések azoknak hasznos akik B20 nélküli telefonnal rendelkeznek, mert biztosak lehetnek benne hogy az adott helyen tudnak 4G-re csatlakozni.

Korábban két telefonnal indultam el tesztelni az egyik only B20-ra a másik only B3-ra volt beállítva.
De most csak K3 Note-al tudok tesztelni amiben nincs B20.
Most kezd számomra kirajzolódni hogy számomra nem is fontos a B20, mert ahol én megfordulok van B3.

Itt köszönöm meg hevizms számomra nagyon hasznos Siófok, Szántód B3-as mérését (Széplak felsőn szoktunk nyaralni).

(#88) hevizms válasza fotosjani (#87) üzenetére


hevizms
addikt

Akkor adj egy konkrét helyet Széplakon,mert Siofokot elhagyva már nem egyszerű a dolog.Tulajdonképpen a főúton haladva Siófok után egészen a kompkikötőig nem volt 4G.Ha adsz pontosabb cimet vagy csak utcàt,megnezem neked

(#89) #79335424 válasza hevizms (#88) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez attól is függ, hogy mikor jár arra. Ha a Balaton Sound idején (+/- pár nap), akkor lesz 4G is (bár, a frekit nem tudom). Ezt hívják "időszakos hálózatfejlesztésnek"? Vicc, amit művelnek.

[ Szerkesztve ]

(#90) hevizms válasza #79335424 (#89) üzenetére


hevizms
addikt

A sound Zamárdiban van,ő meg Széplakfelsőt kérdezte.A sound területén szerintem most is van,mert attól 500 méterre kb a kompkikötőben van.Na meg ha ad egy cimet és most megnézem és van,akkor nyáron is lesz gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#91) fotosjani válasza hevizms (#88) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Nagyon kedves vagy :) de külön utat ne tegyél csak ha arra felé jársz.
A Tihany u.-val szemben a Deák Ferenc sétánynál szoktunk strandolni.
Néztem hogy a főút túloldalán a Lidl környékén mértél és az nincs messze 4-500m, ebből gondolom hogy a parton is van térerő.

#89 Somatom Előfordult hogy a Balaton Sound idején voltunk, de próbálom kerülni azt a hetet.

[ Szerkesztve ]

(#92) hevizms válasza fotosjani (#91) üzenetére


hevizms
addikt

Mivel a Lidl mellett lakom,így ez nekem nem távolság.Ha a város másik végéből kellene átjönnöm az már neccesebb lenne.

Arra szoktam vinni a kutyát sétáltatni.Délután viszem majd,megnézem. :)

A kompot meg azért néztem meg,mert azt hajtom a nyáron.Nem kamion mint Somatomé,de elég nagy dög :)

[ Szerkesztve ]

(#93) dilajoska1 válasza szabog74 (#84) üzenetére


dilajoska1
őstag

Az a gond hogy ha LTE-re állítom akkor nem csatlakozik fel a hálózatra csak a WCDMA-t használja. Úgy néz ki itt a környéken nem működik az a LTE!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#94) cs.zs. válasza #45553408 (#1) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szar van a palacsintában gyerekek.
Tegnap a 80-as sorba írtam. Ma már 79-82 sorokban woodworm felhasználó adatai vannak, enyémek sehol.
...
Úgy kell megcsinálni a táblázatot, hogy más adatait ne lehessen törölni, csak üres sorba írni. Ez így tisztességtelen.

...

(#96) woodworm válasza cs.zs. (#94) üzenetére


woodworm
veterán

Ez kb. úgy jön le, mintha én töröltem volna. Ez csoportmunkára alkalmas felület, ha az én felületemen üres sorba írok, nem érinti a te munkádat. Mivel egyszerre, copy paste módon raktam be az adataimat és a listában a hivatkozott sor középen volt, nem egyszerű kivitelezni, amit mondasz. Egyébként a sorszámozás rendezés függő, a tegnapi sorszám nem egyezik a mai sorszámmal.
Megjegyzem nekem is hiányzik teljes pozíció, és beletöröltek adatokba is.

A beletörölt sor mostanra teljesen hiányzik.
Pontosan 30 adatot adtam meg és most csak 28 van.

[ Szerkesztve ]

(#98) #79335424 válasza #45553408 (#97) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a "másik" pedig külföldön van mobilnettel, meg egy telóval és esze ágában sincs táblázatot szerkesztgetni. :N

(#99) woodworm válasza woodworm (#96) üzenetére


woodworm
veterán

Hol megjelenik, hol eltűnik az adott sor, cs.zs. sorát is láttam közben.
Egyedül az egyik soromban hiányzik a településnév, cím.

(#100) fotosjani válasza #79335424 (#98) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Szerintem csak valaki beállította a B20-ra a szűrőt a táblázatban.
Én sem találtam az én B3-as bejegyzéseimet, de most már látom.
De a sorrend valóban nem ugyan az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.