Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Maximum1 válasza berobi78 (#199) üzenetére


Maximum1
őstag

Vodánál vagyok, Moto G-t cseréltem le Lumia 640LTE-re, pont az LTE B20 miatt, qvára megbántam, tetű telefon és qva lassú mindenben, 0 böngészési élménnyel.
Most várom a Redmi 3-at, nem érdekel a B20.
2020-2025 között vezetik ki a 3G-t addig elleszek ezzel.

Bocs a vérlumiásoktól...

(#202) dchard válasza Maximum1 (#201) üzenetére


dchard
veterán

"2020-2025 között vezetik ki a 3G-t"

Tőlem aztán olyan telót veszel, amilyet jól esik, de ezzel a 2025-tel biztosan mellé lőttél. A holland T-Mobil például már idén elkezdte a refarmingot, és a 3G szolgáltatást összehúzva csinál helyet az LTE-nek. Ráadásul itthon pont a voda van a legnagyobb lépés kényszerben a 2100 3G-ről LTE-re történő átállításában, mivel neki nem sikerült kellő mennyiségű 1800-as frekit szerezni, és ezt a frekit viszonylag kis költséggel újra lehet hasznosítani LTE-n.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#203) #79335424 válasza dchard (#202) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez lenne a Voda távlati terve? Hogy a jól beterített, 900 -as 3G -jét átteszi LTE -re? Nem is rossz elképzelés. Kérdés, hogy a telók támogatják -e az FDD 900Mhz -et?

[ Szerkesztve ]

(#204) berobi78 válasza #79335424 (#203) üzenetére


berobi78
tag

A 2100-et, nem a 900-at.

(#205) dchard válasza #79335424 (#203) üzenetére


dchard
veterán

Ahogyan a felettem szóló is írta, a 2100-at fogják átrakni először, az U900 maradni fog egy darabig, annak ellenére hogy pont elférne rajta egy 10megás duplex LTE vivő, viszont akkor semmi sem maradna a GSM-nek.

Ami rentábilis az az 1800 és a 2100 kipucolása és LTE-sítése (összesen 30mega duplex sáv), míg 900-on maradhat az U900 + GSM. Nagyon rövid távon szerintem 10+10mega LTE-t fogunk látni a vodánál 1800+2100-on, a fennmaradó 5+5megában marad a GSM és a 3G. Így elérhetik ugyanazt a kapacitást, mint most a telekom és a telenor., persze ha ők is meglétpik a refarmingot (és miért ne lépnék) akkor a voda megint lépéshátrányba kerül, legalább is kapacitás tekintetében.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#206) #79335424 válasza berobi78 (#204) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 2100 -zal sem fog nagyot gurítani. Nagy freki=kis "hatótáv". A Voda nagy húzása a 900 -zal elért nagy 3G lefedettség. Ha ezt nem tudja LTE -re használni, akkor basz6ja. Főleg, a VOLTE -hez, ami nagyon jöhetne már!

(#207) zseko


zseko
veterán

Tök jó, hogy van ilyen, ha tudok majd adok meg adatot én is, a környékemről úgy sincs a táblázatban. Amit nem volt egyszerű megtalálni, mert gyakorlatilag sehol nincs, és az első hsz-ben sincs benne.

A 'nemadhatókimertüberszupertitkosinfó' hülyeséget én sem értem, mi olyan eget verően szupertitkos abban hogy adott területen B3, B7 vagy B20 érhető el?? :((( Pillanatok alatt kiolvasható a telefonból ha valaki nagyon akarja, így valami magát fontosnak érző töketlen ötlete lehet. (a torony helyzete érthető, nem mintha azt se ne lehetne egyszerűen bemérni...) Egyébként egyetértek azzal, hogy B20-at tudó telefont kell venni, és nincs kínlódás sehol.

(#184) Somatom oopsz, azt mondod, hogy pl. a dual simes S5 vagy S6 sem tudja a B20-at? :Y Még jó hogy olvastam, így nem veszek, pedig már majdnem megtettem. Még dual-os Note 4-en is gondolkoztam.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#209) dchard válasza #79335424 (#206) üzenetére


dchard
veterán

A voda jelenlegi LTE hálózata LTE800-on megy, ami még jobban terül az U900-hoz képest is, nem beszélve az LTE-ben bemutatkozó frekvencia alapú ütemezésről.

Viszont a nagy forgalmú helyeken (nagyobb városok) nem nagy lefedettségre, hanem nagyobb kapacitásra van szükség, ami a magasabb frekvencia alkalmazásával jobban elérhető. És itt van a voda hátrányban a telekommal és telenorral szemben, mivel mindkét utóbb említett cégnek van 20-20MHz duplex sávja LTE-n.

Tehát parasztosan:
- Lefedettségben az U900 párja az LTE800 (ez pipa mindhárom szolgáltatónál)
- Kapacitásban a U2100 párja az LTE1800 és LTE2100, itt viszont komoly lemaradásban van a voda

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#210) #79335424 válasza zseko (#207) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a Note -okat néztem. Mivel a dual SIM verziók nem készülnek EU piacra, ezért nincs bennük B20. Sőt, nem 2x2,3,4G, hanem 1x2,3,4G+1x2G.

(#211) Tomikaa. válasza dchard (#205) üzenetére


Tomikaa.
tag

Magentáéknál 1800-on tudtommal már nincs 2G, csak LTE.

(#212) cs.zs. válasza berobi78 (#199) üzenetére


cs.zs.
addikt

Lenovo P70 helyett a Vibe P1m-et nézegesd, emberi, megfizethető áron van, akár a Telenornál is, feltöltős csomagban.

...

(#213) dchard válasza Tomikaa. (#211) üzenetére


dchard
veterán

Múlt héten végeztünk spektrum analízist a belvárosban, akkor még a telekomnak és a telenornak is volt 1800-on 2G-je, ha nem is sok.

Amíg nincs VoLTE, addig sajnos a refarminggal is meg kell ezt várni mivel a hanghívások még mindig fontosak. Rettentően problémás a VoLTE bevezetéséhez szükséges core hálózati bővítés, ezért nem halad a dolog. Mindenki dolgozik rajta, de egyelőre még megtippelni sem tudták, hogy mikorra lesznek kész.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#214) #79335424 válasza dchard (#213) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig jó lenne, ha bejövő híváskor nem ugrálna a telóm a hálózatmódok között.

(#215) zseko válasza #79335424 (#210) üzenetére


zseko
veterán

Hmmm, akkor még szerencse hogy nem ugrottam bele 113-ért egy új dual S5-be.

HR24.hu

(#216) #79335424 válasza zseko (#215) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy láttam, hogy az S5 duos támogatja a B20 -at, viszont a másik sloton az is csak 2G -t tud. Ez nem feltétlenül hátrány, mert nem próbálkozik be a HD hanghívással. Vagyis, ha az 1 -es slotot nem engeded 3G fölé, akkor a dual standby ellenére is mehet a net és a gsm hívás egyszerre.

(#217) zseko válasza #79335424 (#216) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, 2G nem gond, dual csupán azért kell mert macerás két telefont hordani. 4G viszont kell :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#218) PistiSan


PistiSan
addikt

Beújítok egy mtk-s telefont a napokban, utána jövök én is mérni.
A publikus excel táblázat ami korábban kinz vokt merre van? A google űrlapot látom csak.

(#219) dashed válasza PistiSan (#218) üzenetére


dashed
senior tag

(#220) Dosi


Dosi
tag

Motorola Nexus 6 6.0.1 64GB. A Vodánál nem hajlandó a bandet kijelezni, valamint az open signal pont telerotyizza h kell nekem a koordináta semmit nem ad be csak a mobilikont a térképen(végigtapizgattam amit engedett), azért a cellmapper koordinátáira bízom magam.
Valamint lecsekkoltam a *#*#4636#*#* menüt is amiben szintén nem volt "band"-re utaló nyom, vagy biztos van de nem értek nexususzul :C

ha a cellmappernek a koordináti jók akkor azokat szeretném majd beírni :K


[ Szerkesztve ]

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#221) berobi78 válasza Dosi (#220) üzenetére


berobi78
tag

Band20-on voltál.

(#222) kmarci25


kmarci25
veterán

Minden további gondolat nélkül, csak egy tény... Vodafone hálózatán, Budapesten több helyen mérve (vegyesen belváros és külváros, pesti, budai oldal is) mindenütt B20-on volt 4G, pedig a telefon tudja a B3-at és a B7-et is, de a B20-at kikapcsolva (mtk engineering menüben) eltűnt a 4G. Úgyhogy szerintem a Voda hálózatán a B20-at falusi 4G-nek hívni butaság.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#223) zseko válasza berobi78 (#221) üzenetére


zseko
veterán

És ezt hol látod?

HR24.hu

(#224) berobi78 válasza zseko (#223) üzenetére


berobi78
tag

A koordináta segitségével megnéztem, hogy pontosan hol van, és azt is irja, hogy melyik cellán (PCI) volt a teló. Innen már én látom a sajat cuccomon, hogy ez melyik freki. De vodánál, hasraütés szerűen is meg lehet mondani, mert gyakorlatilag csak Band20-a van.

(#225) szabog74 válasza kmarci25 (#222) üzenetére


szabog74
aktív tag

Kálvin téren és Ferenciek terén B7 (is) van, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#226) berobi78 válasza szabog74 (#225) üzenetére


berobi78
tag

B3.

[ Szerkesztve ]

(#227) pluhm válasza berobi78 (#224) üzenetére


pluhm
aktív tag

Tatabányán a városközpontban, illetve a nagyobb lakótelepeken is van B3, sőt, még fenn a hegyen a Turul madárnál is ez a frekvencia van...

[ Szerkesztve ]

(#228) berobi78 válasza pluhm (#227) üzenetére


berobi78
tag

És ezzel fel is soroltátok az összes helyet magyarországon, ahol találni lehet B3-at.

[ Szerkesztve ]

(#229) pluhm válasza berobi78 (#228) üzenetére


pluhm
aktív tag

Tehát te a "saját cuccodon" látod, hogy a voda csak Tatabányán, illetve Budapest Kálvin tér, Ferenciek tere környékén építette ki a B3-at? Érdekes.....

[ Szerkesztve ]

(#230) berobi78 válasza pluhm (#229) üzenetére


berobi78
tag

ebben mi az érdekes???

(#231) pluhm válasza berobi78 (#230) üzenetére


pluhm
aktív tag

Az "érdekes" jelen esetben egy cinikus megjegyzés, jobban illene a mondandómhoz az, hogy "hihetetlen". Tehát nem hiszem, hogy csak ezeken a helyeken van voda B3, biztosan máshol is ki van építve ez a frekvencia. Azt aláírom, hogy a B20 a jellemző, de nem hinném, hogy ennyire kizárólagos, és kimondottan csak ezekre a helyekre korlátozódik. De ha te tudsz valami biztosat, akkor osszad már meg velünk!

[ Szerkesztve ]

(#232) berobi78 válasza pluhm (#231) üzenetére


berobi78
tag

Négy hozzászólással ezelőtt osztottam meg... :W :W :W :W :W :W :W

(#233) pluhm válasza berobi78 (#232) üzenetére


pluhm
aktív tag

Köszönöm a minden igényt kielégítő, minden részletre kiterjedő megkérdőjelezhetetlen információt:
"És ezzel fel is soroltátok az összes helyet magyarországon, ahol találni lehet B3-at."

(#234) berobi78 válasza pluhm (#233) üzenetére


berobi78
tag

Szívesen :P

(#235) #79335424 válasza berobi78 (#232) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak az a gond, hogy nem igaz. Az én speciális felszerelésem máshol is jelez B3 -at.

(#236) berobi78 válasza #79335424 (#235) üzenetére


berobi78
tag

Oké, akkor a voda biztos rosszul tudja, majd szólok nekik :D

(#237) #79335424 válasza berobi78 (#236) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem van még egy lehetőség. A Voda és én jól tudjuk, csak Te nem.

(#238) berobi78 válasza #79335424 (#237) üzenetére


berobi78
tag

Minden bizonnyal. :))

(#239) #79335424 válasza berobi78 (#238) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az esély pont ugyanannyi mindkét verzióra. Messziről jött ember azt mond, amit akar és itt, a fórumon mindenki "messziről jött". A Te állításod semmivel sem hitelesebb, mint az enyém. Értem én, hogy szeretnél Te lenni a "megmondóember", csak ahhoz itt, a topikban a duma önmagában nagyon karcsú.

(#240) cs.zs. válasza #79335424 (#239) üzenetére


cs.zs.
addikt

Na bizony, essetek már egymásnak csak azért mert másképp tudtok dolgokat!
Nyugalom, pajtások!
Elintézhetnétek annyival hogy "az én eszközöm mást mutat"
:)

...

(#241) dchard válasza pluhm (#231) üzenetére


dchard
veterán

Pedig de, elég kizárólagos, egyelőre. Jelenleg csak trial jelleggel fut pár állomás B3-mon. Az ok is egyszerű:sajnos a voda nem nyert elég sávot 1800-on (B3) és a még mindig jelentős 2G forgalom mellett nem tudja bevezetni ebben a sávban az LTE-t. Az sem véletlen, hogy pont a 4-es metró volt az ahol először bekapcsolták: a mélyépítésű állomások frekvencia tervezés szempontjából meglehetősen könnyű terep, ráadásul a mélyből kijövő utasok garantált handovert generálnak a fenti 800-as hálózatra, így statisztika képzésre is kiváló.

Egy szó mint száz: egyelőre nagyon-nagyon marginális a B3 a vodánál, és a jövőbeni bevezetés üteme is legalább érdekes lesz, mert momentán nincs elég sávja, és ha hatékonyan akarja ezt csinálni, előbb-utóbb bele kell nyúlnia a majdnem tökéletes 3G hálózatába. Például ha a forgalmasabb helyeken dobja az U900-at, akkor le tudja tolni az összes 2G-t 1800-ról, ahol csinálhat 15MHz-ben egy egész tisztességes LTE kapacitás réteget.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#242) pluhm válasza dchard (#241) üzenetére


pluhm
aktív tag

Akkor úgy látszik, ilyen szempontból szerencsés helyen élek, mert a lakóhelyemen (Tatabánya egy lakótelepe), valamint a munkahelyemen (Tatabánya-belváros) egyaránt B3-on adja a voda a 4G-t. Az életem 75%-át pedig pedig ezen a két helyen élem....

(#243) kmarci25 válasza cs.zs. (#240) üzenetére


kmarci25
veterán

+1 :K :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#244) berobi78


berobi78
tag

Próbálok segiteni a freki vadászatban, de mindenki csak lehurrog.

Megkérdeztem nálam kompetensebb vodás srácokat, hogy mi a public info, és mi nem.

A vodának hivatalosan nincs LTE Band3 szolgáltatása. Ami van, az jelenleg tesztüzem. Ez azt jelenti, hogy bármikor lekapcsolhatják őket. Egyébként helyileg, BP belváros (Blaha, Március 15.-e tér, Boráros tér háromszögben), és Tatabányán van.

Virágnyelven többször próbáltam erre célozni, úgylátszik nagyon nem ment át egyeseknek. :(

(#245) pluhm válasza berobi78 (#244) üzenetére


pluhm
aktív tag

Köszi, ez egy korrekt válasz.

(#246) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Korábban kérdezték...
Felsőkat. telefon + 2 SIM-et kezel + LTE Band20-at támogat = LG G4 Dual (H818P)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#248) hevizms


hevizms
addikt

Gyorsba tudna valaki segiteni nekem?
Vodafone B20 nélkül Pécsen van vajon 4G?

Illetve azt már tudom hogy a legtöbb helyen a Vodafone a B20-at használja CSAK!
Viszont a Vodafone előfizetőknél nem biztos hogy lesz ott 4G a B20 nélküli telón,ahol nekem Telenor előfizetőként van????

Ez a része ennek az egésznek számomra még mindig kissé fehér folt. :R
Bocsi ha idegesitő a kérdésem :R

(#249) berobi78 válasza hevizms (#248) üzenetére


berobi78
tag

Pécsen sincsen b20-on kívül más lte frekije a vodának.

A kérdés többi részét nem nagyon tudom értelmezni ;)

[ Szerkesztve ]

(#250) hevizms válasza berobi78 (#249) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm. :R

Lehet furán kérdeztem.
Szóval van egy B20 nélküli telefonom Telenor sim-el és mondjuk itt Siófokon van 4G ezen a telón.Ha belerakok ugyanitt egy Vodafone sim-et,ugyanebbe a telefonba,akkor lehet rajt 4G vagy egyáltalán nem?
Természetesen mindegyiken van mobilnet előfizetés :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.