Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Doky586 válasza Diák66 (#300) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Több topikban kérdeztem már, de látom van külön topkja e témának, csak eddig nem találtam rá. Qualcomm telefonom van, eszerint csak azért nem jelzi a sávot/frekit mert nincs rootolva?
(se CellMapper-el, se LTE Discovery-vel)

[ Szerkesztve ]

(#302) Doky586 válasza Doky586 (#301) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült megoldani. Muszáj volt rootolni...

[ Szerkesztve ]

(#303) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Látom itt nem szokás társalogni, de azért megkérdem: nem lenne egyszerűbb az excel táblicsku helyett a Cellmapper progiban bekapcsolni az instant uploadot és a gpst..? és meglenne a gyűjtött adat mindenkinek hozzáférhetően a weblapjukon: https://www.cellmapper.net/map lehet szűrni sáv, freki stb szerint. Csak Mo-on még senki se jelentkezett még be B20-on keresztül...

[ Szerkesztve ]

(#304) woodworm válasza Doky586 (#303) üzenetére


woodworm
veterán

Így is kiesik a telefonok egy része, ezzel pedig tovább szűkítenéd a kört.

(#305) Doky586 válasza woodworm (#304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minden platformra van Cellmapper kliens, akár online, akár offline is tud naplózni, nem kell minden faluban megállni az adatok jegyzetelése végett, jóval több adatot gyűjt mint a kézi jegyzetelős módszer; sót az eddigi adatok is feltölthetők csv fileból export-importálással..

(#306) woodworm válasza Doky586 (#305) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel logolom az utaimat, az összes indokod kilőve a Cellmapper kivételével, ugyanis nem azt használom. A nálad kiválóan működő program nem támogat minden funkciót más platformokon, tehát a feltöltött adatok sem lennének egyformák.

(#307) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Aki nem MTK-s és nem is Snapis, hanem HiSilicon Kirin -es, olyan telóval volt már adatgyűjtés?

(#309) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sávfelosztás: 800MHz-en mindhárom szolgáltatónak 10MHz sávszélessége van, csak a felsőbb sávokban van ennek többszöröse..

Látom a listában Bp belső részein is mértetek B3+B20 -at ugyanazon helyen. Ugyanott én csak B3-at tudtam mérni.. Mivel / hogy mértetek B3 kapcsolat mellett B20-at ???

Nekem semmi nem mutat több sávot: kép1 kép2, csak egy frekit.

[ Szerkesztve ]

(#310) kali válasza Doky586 (#309) üzenetére


kali
legenda

szia,

a telekom és a telenor esetén összeadódik a 10 + 10 MHz, 20 MHz lett, mert összevonták egy együttműködési megállapodás alapján, egy éve így megy már.
nem minden készülék kezeli az összevont (eltérő) frekvenciákat, az is lehet az ok.

[ Szerkesztve ]

(#311) Doky586 válasza kali (#310) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutass screenshotot ahol egyszerre mutatja a B3 és B20 at..!

[ Szerkesztve ]

(#312) kali válasza Doky586 (#311) üzenetére


kali
legenda

tehetek majd be, ha olyan helyen járok, de attól a te problémád még nem oldódik meg...
a "támadás" helyett írhatnál inkább infókat, hogy milyen készülékkel tesztelsz...stb., mert ha az általad korábban írt g2-vel, akkor abban például csak cat 4 4g/lte wifi modul van, ami csak 150 Mbps és egyéb tekintetben is korlátos.
amúgy, amikor a hazai szolgáltatók közül elsőnek a telekom üzemeltetni kezdett összevont 4g/lte hálót - bár az azonos helyen elérhető két 4g/lte frekvencia még nem jelent összevontat is, ezért inkább csak példának írom -, már akkor az előző telefonom is cat 6 4g/lte wifi modullal rendelkezett és lte helyett lte+ jelzéssel mutatta, ha olyan helyen voltam, ahol eltérő frekvenciás cellák voltak elérhetők összevonva (telekom előfizető vagyok, az infopark és a szolgáltatós székház környékén összevont 1800 és 2600 MHz cellák), így ha nem tudtam volna megnézni a szervizes menüben, akkor is láttam volna a lte+ jelzésből és a 150 Mbps feletti mérésből, hogy összevont cellákról van szó - f-s note 4, a témájában megtalálod a kapcsolódó hozzászólásokat, mert mások is írták ott is az lte+ dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#313) woodworm válasza Doky586 (#309) üzenetére


woodworm
veterán

Egy táblázat bejegyzéséből hogyan vonod le azt a következtetést, hogy egyszerre mérték?

(#314) KamuMazsola válasza Doky586 (#311) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én pl nem egyszerre, hanem azonos helyszínen két külön mérésből állapítottam meg, hogy van mindkét frekvencia. A táblázatban egy sorban szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#315) Diák66 válasza KamuMazsola (#314) üzenetére


Diák66
őstag

Én is úgy mértem. B3, B20 szerintem egyértelmű hogy külön van. Nem B3+B20. MTK Engineeringben lektoráltozom a telefont egy adot sávra. Így születik meg az eredmény. Független dualsimes amúgy a telefonom.

(#316) Doky586 válasza KamuMazsola (#314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"azonos helyszínen két külön mérésből"
Én is így gondoltam és ehhez kértem segítséget, de látod hogy kali szerint a telefonom szerinte buta hozzá..

Diák66: "lektoráltozom a telefont egy adot sávra"
Ez érdekelne hogy hogyan..? kellett pl újraindítás?
Nálam ilyen menü van:

(zöldel én írtam bele hogy a telefon specifikációja mit mond, sárgával pegig odaírtam a frekit)

Viszont amikor belépek ezen menübe akkor semmi nincs bepipálva, amikor bepipálom a menüből való kilépés után ugyanúgy eltűnik a pipa, jóváhagyó OK gomb nincs, a lista nem görgethető. A telefon: link1 link2 link3

(#317) gerii válasza Doky586 (#316) üzenetére


gerii
addikt

LG Leon-on így van: Band Selection, ugyanígy van lista ráböksz a B3-ra, onnantól azon lesz. Bemész az engineering módba ott láthatod hogy azon van. Ha a B20-ra böksz a listában akkor azon lesz (a térerő is elárulhatja hogy melyiken vagy, pl nálam a B20-ra téve csak 2 csík van.)
Viszont ha hívnak akkor foglaltat fog jelezni, így a mérés után restart fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#318) Doky586 válasza gerii (#317) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"így a mérés után restart fog kelleni"
Ha jól értelek: mérés előtt (azaz kijelölés után) NEM kell restart, csak a mérés befejeztével kell restart..? A restart eszerint alaphelyzetbe kapcsolja? nem kell kézzel visszaállítani az eredeti frekikre (mérés után) ?

[ Szerkesztve ]

(#319) gerii válasza Doky586 (#318) üzenetére


gerii
addikt

Igen, miután ráböksz a B3 vagy B20-ra már azon is lesz. Az egyik képeden ellenőrizheted is. Alaphelyzetbe visszaállítani én csak a restart-ot találtam megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

(#320) Doky586 válasza gerii (#319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez a problémám, hogy nem megy át. megnéztem.
Hiába teszek a B20 elé pipát; visszamegyek a általad is linkelt képhez és az látszik hogy marad B3-on.. Mintha a pipálás jóváhagyása hiányozna vagy nem tudom. Amint látszik nálam a Mode Pref.: Automatic Ez nálad is így van vagy azt is el kell állítani teszteléshez?

(#321) Diák66


Diák66
őstag

Nekem nem kell ùjra indítani, de másik MTK-s csak 3g telefont igen. Különben nem alkalmazza a beállításokat. Nálam így működik:

Pipa van a használt mellett, és alul a set gombbal lehet elfogadni.

(#322) Diák66 válasza Diák66 (#321) üzenetére


Diák66
őstag

Illetve így is megtudom nézni

[ Szerkesztve ]

(#323) gerii válasza Doky586 (#320) üzenetére


gerii
addikt

Az a 2G/3G/4G jelölése lesz szerintem, nem kell átállítani.

(#324) kali válasza Doky586 (#316) üzenetére


kali
legenda

nem értelmezted megfelelően, amit írtam.
összevont (eltérö frekvenciás) cellákhoz buta is bizonyos tekintetben a telefonod, de külön tudod nézni azzal is, ezért nem mindegy, hogy milyen elvárásaid vannak - összeadva írtad korábban a két frekvnciát, nem pedig x és y módjára, láthatod, ez másnak is feltűnt -, illetve milyen infókat adsz meg.

[ Szerkesztve ]

(#325) Doky586 válasza gerii (#323) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen valóban. Amikor LTE Only -t írt ki akkor sem sikerült váltani B3-ról B20-ra.. Emiatt meg nem utazok le a prérire hogy automatikusan átálljon B20-ra.

Sajnos meg kell várnom amíg valaki megfejti a Qualcomm leOKzhatatlan menüjének jóváhagyási módszerét.. (próbálkoztam mindhárom alsó gombal, power gombal, de semmi hatás; elrontani meg nem akarom még bodrik11 vadászata miatt sem)

A térképen így is megsokszoroztam a frekvenciával rendelkező tornyok arányát egyetlen kiflibevásárló úttal.

[ Szerkesztve ]

(#326) Doky586 válasza kali (#310) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"összevonták egy együttműködési megállapodás alapján"

Nem inkább erre gondolsz..?

(#327) kali válasza Doky586 (#326) üzenetére


kali
legenda

nem, az általad korábban írt szolgáltató/800 MHz 10 - 10 - 10 MHz kapcsán írtam, hogy a telekom és a telenor összekapcsolta azt, így esetükben 20 MHz adott.
egy éve úgy megy már; link és link

[ Szerkesztve ]

(#328) Diák66 válasza kali (#327) üzenetére


Diák66
őstag

A Két T közösen használja a 800 MHz-es sávjaikat, így valóban 20 MHz széles a blokk, így lehet rajta 150/50-et szolgáltatni. Értelemszerűen a két T ügyfeleinek.

Az 1800 MHz és 900 MHz-es sávban csak sávrendezés volt (vagy lesz), szépen sorba lettek rakva, hogy ne legyen szanaszét és optimálisan lehessen hasznosítani. A telenor ezért tudta bekapcsolni a 900 MHz-es 3G-t egyes helyeken.

Látványos egyébkén a 3G esetében a Telekom lemaradása. Persze ott a 4G LTE, de akkor is.

(#329) kali válasza Diák66 (#328) üzenetére


kali
legenda

a 3g már régen nem preferált a telekom esetén, hiszen már régen jobb a 4g lefedettségük, de várhatóan a legjobb 3g lefedettséggel rendelkező vodafone is a 3g rovására fog majd 4g-t fejleszteni.

(#331) oris


oris
aktív tag

Ismét kérnék egy javítást: 266.sor időbélyeg: 2016.03.29. 17:47:21
M6 autópálya helyett M5 kellene. Elnézést a hibáért.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#333) marci04


marci04
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem
Nyíregyházán és környékén a T-nek csak b20-s lte-je van vagy van 900mhz-s is?

Nagyon fontos lenne!
Köszi

(#334) H.Istvan25 válasza marci04 (#333) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

900-on itthon egyáltalán nincs LTE

Huawei Mate 9

(#335) oris válasza Doky586 (#305) üzenetére


oris
aktív tag

Mentem néhány kört a cellmapper-rel, de sajnos csak annyi látszik, hogy LTE, 3G, vagy GSM. Mutatja ez a felület valahol, hogy melyik frekvencián voltam?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#336) Doky586 válasza oris (#335) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Cellmapper: mutatja telefonon is, de inkább PCn böngészőben levő térképen jó megnézni.

Ha be van jelölve hogy csak a frekvenciát tartalmazó tornyok látszódjanak, akkor a toronyra kattintva a freki is látszik. A térkép a CellMapper programmal készül a felhasználók által (Enable Instant Upload, Record Data). Freki-adat gyűjtéshez root jog is kell, de megnézni, térerő-infót gyűjteni anélkül is lehet.

Az e topikban levő exceles gyűjtéstől ez teljesen független más dolog. Én pl nem is értem miért kell a B20-at nem tudó telefonok miatt gyűjteni manuálisan a B20 frekik elhelyezkedését, inkább annak lenne értelme hol van és hol nincs B3... (ez viszont nem olvasható ki az itteni excel táblicskuból)

[ Szerkesztve ]

(#337) woodworm


woodworm
veterán

Azt felejtitek el, hogy a cellmapper csak a támogatott telefonokon mutatja, logolja a frekvenciát. Minden más készüléken csak az lte jelenik meg.

(#338) Doky586 válasza woodworm (#337) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Leírása szerint:
"- Read LTE frequency on certain Qualcomm, Sony,and Samsung devices (root required)"

(#339) woodworm válasza Doky586 (#338) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan erre utaltam, még ezeket sem támogatja teljes körűen, csak bizonyos készülékeket.

(#340) Doky586 válasza woodworm (#339) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Attól hogy 100 telefonból 1 nem támogatja, még nem jelenti azt hogy a maradék 99 ember ne használhatná... ;)

(#341) woodworm válasza Doky586 (#340) üzenetére


woodworm
veterán

Már bocsánat, egy szavam nem volt arra, hogy ki, mit használ.
Arra próbáltam utalni, hogy mi lehet a magyarázat a frekvencia rögzítésének a hiányára. Természetesen a rootoláson kívül, mert azt alapkövetelményként írja. Egyébként hatalmas tévedésben vagy az arányokkal kapcsolatban, hogy mennyi telefonon működik a freki rögzítés és mennyin nem.

(#342) oris válasza woodworm (#337) üzenetére


oris
aktív tag

Akkor emiatt nem látom az általam logolt részeken a frekvenciát. (MTK6753)

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#343) Doky586 válasza oris (#342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg próbáld ki az "LTE Discovery" programot is, az a telefonon írja ki a konkrét frekit, nemcsak a Band-ot mint az előbbi progi. De ha valamelyik prg megjeleníti az EARFCN számot, abból is átszámolható (csak nem humán formátumú a freki), ahogy itt már régebben leírták..

(#344) #71835392


#71835392
törölt tag

Hello,

A Telekomon kívül használja egyáltalán a másik kettő cég a 2600as frekijeit üzemszerűen? Én még csak a Telekomnál találkoztam 2600as cellákkal, a másik kettőnél nem. Ha vannak merre vannak?
Féloff: a Telenornak merre vannak a 900as 3g cellái, mert állítólag vannak, de még nem találkoztam velük.

Ha már 4g: a DIGI állítólag elkezdte telepíteni a bázisállomásait. Van esetleg információtok, fülesetek arról, hogy melyik nagy hálózati beszállító eszközeit fogja használni (NSN, Ericcson, ZTE, Huawei)?

(#345) Diák66 válasza #71835392 (#344) üzenetére


Diák66
őstag

Igen itt nálam 900-on megy Voda és Telenor 3G. kb 2-3 adótorony lehet 900-on. (Bakonyban)

(#346) H.Istvan25 válasza #71835392 (#344) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ha a Diginél tartunk, akkor van egy példa amit követniük kéne. Van Szlovákiában a 4KA nevű szolgáltató. Nekik 2x15 MHz frekijük van 1800-on. Ezen szolgáltatnak 2G-t és 4G-t is, valamint ahol nincs hálójuk ott a Telekom hálóján van 2G roaming. Egészen brutális árakkal dolgoznak, például 4 cent egy hívás bárhova az Únióba, tudtommal még külföldi roaming közben is. Saját hálózaton 1GB net 1€. Na a Diginek kevesebb a frekvenciája, de ha tudna belföldi 2G roaming szerződést kötni, akkor lehetne nekik kb. 40 megabit 4G hálójuk, ahol nem ott pedig 2G. Ennyire talán nem lenne olcsó mint ez, de alá tudnának vágni lazán a hazai áraknak.

Huawei Mate 9

(#348) Doky586 válasza H.Istvan25 (#346) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"4 cent egy hívás bárhova az Únióba"

4Ft/perc most is, itthon is elérhető azoknak akinek okostelefonja van..
sőt bárhonnan a világból (pl wifiről) indítva ennyi
sőt szinte bármely eu országot hívni max ennyi
sőt drótostelefon irányba csak 1Ft/perc

Csak az emberek nem szeretnek ezzel bíbelődni hogy ehhez voip programot telepítsenek a telefonra, előfizessenek VOIP szolgáltatónál, VPN-t telepítsenek a telefonra. Pedig így a magyar mobil-szolgáltatónál elég lenne a legolcsóbb telefoncsomag +egy internetcsomag...

És ez nem új dolog, ez működik a 9éves okostelefonomon is.

[ Szerkesztve ]

(#349) H.Istvan25 válasza Doky586 (#348) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

De ez alapol 4 cent és butatelókrol is megy. Ne hasonlitsuk a voiphoz

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#350) Doky586 válasza H.Istvan25 (#349) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és ugyebár amelyik telefon LTE-t tud az okostelefon. Az okostelefonok elterjedtsége már ~50%

"alapol" Amint látszik TE is inkább 30Ft/perc -et fizetsz mert nincs kedved és inkább a drága readytouse csomagot veszel a tizedébe kerülő helyett hogy ne kelljen foglalkozni vele..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.