Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-30 13:21:16

LOGOUT.hu

Az adatokat megjelenítő térkép a képre kattintás után érhető el!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#640) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Még mindig nem mertem megrendelni. Nem tudsz esetleg olyan boltot, ahol ha nem stimmel visszaveszik?

Gipsz Jakab

(#652) Diák66 válasza Jakab66[hun] (#651) üzenetére


Diák66
őstag

Webáruházakban az elállási jog él, csak saját költségen kell visszaküldeni. Ha személyesen mész be egy üzletbe, biztosan a segítségedre lesznek. Valamennyi költsége van a dolognak, de ez ezzel jár. Ha bizonytalan vagy, válasszad a személyes vásárlást és csak akkor hozz el eszközt, ha ott kipróbálhatod.

(#653) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#652) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Nehezebb a helyzet. Szeretném kipróbálni itt kint Ausztriában élesben, hogy van-e javulás tőle. Nem szivesen adok érte több tíz ezret ha nem vagyok vele előrébb.

Gipsz Jakab

(#654) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#648) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Ezt értem, de ha nem lesz tőle stabilabb/gyorsabb a netem, akkor adtam a sz*rnak egy pofont. :K

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#655) Diák66 válasza Jakab66[hun] (#654) üzenetére


Diák66
őstag

Hát Győrben tudok segíteni.... de gondolom neked nem elég az, hogy a TS-9 csatlakozó jó bele. Egy antennám van, amit jelenleg nem használok.

(#656) Jakab66[hun] válasza Diák66 (#655) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Az tuti hogy jó bele. Itt inkább az a kérdés, hogy ezen a bizonyos helyen ahol használom, segít a jelerősségben, vagy sem. :F A pontos modell Huawei B529S -23a. Picit kutakodok a neten, hátha találok valami használható infót.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#657) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!
A telefonok bekapcsoláskor mi alapján választanak band-et/szektort?
A magasabb frekvenciájú bandokat preferálják?
A frekvencia/jelerősség/jelminőség stb. a fontosabb szempont?

(#658) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Tudtok segíteni abban, hogy hol találhatom meg, hogy melyik Európai országban milyen 4G/LTE frekvenciasávok vannak engedélyezve és használatban?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#659) oris válasza Immy (#658) üzenetére


oris
aktív tag

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#660) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok e de kíváncsi lennék a véleményetekre.
Melóhelyen a telenor LTE hálózat nem éppen erős -112dBm jeleket produkál a telefonom. Ha vennék egy ilyent szerintetek működne a dolog?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#661) Diák66 válasza aelod (#660) üzenetére


Diák66
őstag

Az elég gyenge sajnos :( Viszont, ha megveszed ezt a kütyüt, saját magadnak okozok mégtöbb problémát. Magyarországon a használata törvénybe ütközik. A szolgáltatók és az NMHH pillanatok alatt kiszűri, aztán jönnek lefoglalni és elkobozni. Ráadásul a paramétereit tekintve 1800 MHz-re lenne jó.... közel sem biztos, hogy azt használja a szolgáltató nálad, sőt szinte biztos, hogy a B20 800 MHz megjelenik mellette, ha van is B3 1800 MHz.

(#662) trec12


trec12
addikt

Tudnátok mondani pár készüléket ami jelenleg támogatja már a 700 Mhz-et?

[ Szerkesztve ]

(#663) bociusz válasza trec12 (#662) üzenetére


bociusz
aktív tag

iPhone 6, vagy újabb.
GSMArena-n tudod megnézni, hogy támogatja-e a Band 28-at.

(#664) trec12 válasza bociusz (#663) üzenetére


trec12
addikt

Köszi! Szóval ha jól értem ez szerint az adott készülék tudja a 700-at?

[ Szerkesztve ]

(#665) bociusz válasza trec12 (#664) üzenetére


bociusz
aktív tag

Igen.

(#666) Krisszalai válasza aelod (#660) üzenetére


Krisszalai
csendes tag

Tedd fel a Network Cell Info Lite-ot az áruházból, ez kiírja a sávot, amire rákapaszkodik a teló. Ha egy helyben van az asztalon a készülék, akkor is váltogat B20 és B3 között (tehát 1800 és 800MHz között). Közben látod a mutatón, hogy melyik erősebb. Akkor is vált B3-ra, amikor az gyengébb...

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#667) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!

Arról tud valaki valami infót, hogy a 2G mennyi ideig lesz üzemben?
Állítólag előbb-utóbb kellhet a frekvenciasáv a soron következő, újabb technologiáknak?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#668) Diák66 válasza ballazol (#667) üzenetére


Diák66
őstag

Sokáig........ előbb lesz 3G lekapcsolás, 2 év és volt-nincs 3G. 2G megmarad, mert az egységesnek tekinthető Európában és sokminden működik rajta. (kis adatátvitel igényű eszközök, vagy éppen eseti hanghívást bonyolító eszközök)

(#669) ballazol


ballazol
senior tag

igen, ezt a három éves cikket én is megtaláltam...
akkor nem aggódom, használhatom a nokiámat feltöltőkártyával még egy ideig :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#670) rin33 válasza anglergab (#657) üzenetére


rin33
senior tag

Saját tapasztalat:
Sok mindentől, függ, a szolgáltatól/hálózattól leginkább. Nálam a Telenor és Telekom kártyák bekapcsoláskor B20-ra csatlakoznak, aminek a legerősebb a jele de 1-2 perc után átugranak a B3-ra (vagy B1, B7-re, ahol van), amivel leesik 1-2 pálcika, ennek ellenére gyorsabb szokott lenni a net. A B20-at megoszva használja a ,,két T" így arra csak akkor csatlakozik amikor muszáj (pincében vagy ha nincs más), viszont B3, B7, B1 közötti észrevétlenül, gyorsan vált jelerősség alapján, ahogy alapból Vodánál van, náluk jellemzően nincs preferált band (talán kivétel a B7, abba BP-n sokáig kapaszodott amikor arra jártam).

(#671) Diák66


Diák66
őstag

A Topik leírás amúgy már rettenetesen elavult. A hazai szolgáltatóknál (kivétel Digi, esetükban csak B3 1800 MHz) már réges rég nem csak B3 és B20 van.

A mai telefonoknak már LTE-n támogatnia kell (vagy legalábbis ajánlott) a B1 (2100 MHz) B3 (1800MHz), B7(2600 MHz), B8 (900 MHz) és B20 (800 MHz) sávokat, valamint előfordulhat, hogy a B28 (700 MHz) sávot is hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#672) trec12 válasza Diák66 (#671) üzenetére


trec12
addikt

Kiváncsi leszek, hogy 700-on lesz-e 4G? Csak annyit tudni a Voda szeptembertől a Balatonnál 5G-re használja majd.
A B28-at egyre több új középkategóriás teló tudja már. Szerintem aki most cserél enélkül nem is érdemes telefont venni.

[ Szerkesztve ]

(#673) bociusz


bociusz
aktív tag

Újabb refarmingot kezdett el a Vodafone az elmúlt napokban Budapesten. A 2004-ben elnyert 3 db 5 Mhz-es duplex, eredetileg UMTS-re használt B1 blokkból kettőt már 2019-ben átterelt LTE-re, a maradék egy UMTS blokkot pedig a most tavaszi 5G aukción vásárolt új B1 sávba "emelte" (UARFCN 10838 ~ 2165-2170 Mhz), feltehetően azért, hogy a régi, egybefüggő 15 Mhz-et egy LTE blokkba tudja összevonni.

Ez önmagában nem lenne hírértékű, ha ez nem a Telekom sávja lenne (?), márpedig a 2160-2170-es sáv Telekomos.

Ugyanígy megjelentek 501-es EARFCN-nel (2160,1 MHz sávközepű) LTE cellák, melyik szintén félig "belelógnak" a Telekom blokkjába.

Ki tud erről valamit, született a háttérben egy Telekom-Vodafone frekvencia-haszonbérleti megállapodás?

[ Szerkesztve ]

(#674) Diák66 válasza bociusz (#673) üzenetére


Diák66
őstag

Valóban, viszont nem csak Budapesten, mert Győr, Veszprém is ugyan ilyen. Sávátrendezésre tippelek, vagy csak szimplán "cseréltek" egymás között.....bár furcsa, de nem tartom lehetetlennek. A cserékkel ugye Telekomnak lehetne 20+5, Vodának 10+10, vagy T 25 egymás mellett és V 5+15. Majd kiderül. Közös használatnál a cellaazonosító megegyezne, majd ellenörzöm. Egyébként augusztus óta már jelen vannak ezek az LTE cellák. Győrbe 10 MHz szélesek.

[ Szerkesztve ]

(#675) bociusz


bociusz
aktív tag

A Telekomnál is zajlik már a 3G->4G refarming, a 3x5 MHz B1 sávból a két felsőből egy 10 MHz-es blokkot képeztek (EARFCN 100), eddig 17 ilyen bázist sikerült találni:

[ Szerkesztve ]

(#676) Diák66 válasza bociusz (#675) üzenetére


Diák66
őstag

(#677) bociusz válasza Diák66 (#676) üzenetére


bociusz
aktív tag

Az 550-es EARFCN nem refarming, hanem év elején vásárolt új frekvencia.

(#678) bociusz


bociusz
aktív tag

Íme az első feltérképezett 700 MHz-es (B28) LTE-s cella (Telekom / Gellért-hegy) :)

[ Szerkesztve ]

(#679) depence


depence
tag

Szervusztok!
Szeretném megkérdezni. Van egy telefon, ázsiából,- honnan máshonnan - aminél még nem nagyon tiszta, hogy működne itthon Magyarország frekvenciasávokat tekintve. Már beszéltem a Telekommal ,-én Telekomos vagyok- utána olvastam. Hátha, Ti is tudtok valamit hozzáfűzni.
Kérdésem; Működne idehaza a készülék úgy, hogy lehessen vele telefonálni ill. netezni. (Tudom, hogy a Telekom 4G-nél B20 szabványt használ). Köszönöm!

GSM/GPRS/EDGE B2/B3/B5/B8
UMTS B1/B2/B5/B8
CDMA BC0
TD-SCDMA B34/B39
LTE FDD B1/B3/B4/B7/B8/B12
LTE TDD B34/B38/B39/B40/B41

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#680) bociusz válasza depence (#679) üzenetére


bociusz
aktív tag

Szia, a B20-at fontos, hogy tudja, enélkül gyakorlatilag csak a nagyobb településeken lesz 4G térerőd, ahol jórészt B3 lefedettség is van. Foltokban van még B1 és B7 (ill. a Vodafonenál B8), de ezek elég ritkák.
A Cellmapperen tudod megnézni, hogy kb. mire számíthatsz.

(#681) Diák66 válasza depence (#679) üzenetére


Diák66
őstag

Úgy nézem a 3G működni fog, a 4G viszont csak részlegesen, nagyobb városokban. A 2G kérdéses, ha a B8 900 MHz-et takar, akkor jó lesz mindenhol.

(#682) depence


depence
tag

Köszönöm!

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#683) bociusz


bociusz
aktív tag

“A következő öt évben az NMHH a hazai polgári frekvenciakészletből hat sávot készít elő értékesítésre, ezek a 450 MHz-es, a 2100 MHz-es, a 2300 MHz-es, a 2600 MHz-es, a 26 GHz-es és a 32 GHz-es sávok.” [link]

(#684) Diák66 válasza bociusz (#683) üzenetére


Diák66
őstag

Ezek a sávok nem lesznek túl értékesek jelen helyzetben még a meglévő szolgáltatóknak sem, a 450 MHz valószínűleg marad a jelenlegi felhasználási célra, ugyan annál a szolgáltatónál. Annó se érdeklődött iránta más, most se valószínű, hogy a három hazai szolgáltatót érdekelné. Na meg ott a kiépített infrastruktúra 450 MHz-re, nem fogják azt "eldobni", max. racionálisan a fejlesztését követelni a pályázatban.

A 2100 MHz-ért lehet a legnagyobb verseny talán, a 2300 MHz-et nem tudom mennyire támogatják a mobilok (talán 5G-s telefonoknál alap lesz) a 2600 MHz pedig most se népszerű a szolgáltatók között. A GHz-es frekvenciákat saját hálózaton bell fogják használni, esetleg 5G esetében ugye a bérbeadás, üzleti infrastruktúra üzemeltetés jöhet szóba.

Viszont a járványhelyzet rendesen vissza fogja fogni a kiadásokat, a szolgáltatóknak hosszútávon kevésbé fáj ez, de hát a felhasználók, a mezei user-ek. Nem az elkövetkezendő pár év fog szólni az "okosításról", meg amire az 5G-t kitalálták. Alighanem a meglévő szolgáltatók is a jövőben inkább az üzleti szféra kiszolgálására helyezik majd a hangsúlyt.

[ Szerkesztve ]

(#685) trec12 válasza Diák66 (#684) üzenetére


trec12
addikt

"Nem az elkövetkezendő pár év fog szólni az "okosításról", meg amire az 5G-t kitalálták."

Az lehet de be fog ez az 5G pörögni.
A vártnál gyorsabban nő a globális 5G-penetráció

[ Szerkesztve ]

(#686) holderes


holderes
tag

Hali,milyen GSM antennát javasoltok?A torony 2 km,nincs tiszta rálátás,telefonnal -90-100dBm mérek,routernek Huawei B 535-232 tervezek,itt olvasgattam a témáról.

(#687) Diák66 válasza holderes (#686) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ami a B3 és B20-nak megfelel azok nyereségüket tekintve sorrenben:
[link] [link] [link]
Lehet próbálkozni 2 db ilyennel is, B20-ra tuti nyerő, bár van aki azt mondja, a B3-ra is jó
[link]
Felhelyezési pozícióját tekintve így kellene felszerelni mindegyiket, de egyik sem alkalmas ebben a pozícióban való rögzítéshez. Szóval trükközni kell velük.
[link] [link] [link]

(#688) holderes válasza Diák66 (#687) üzenetére


holderes
tag

Köszi,ezt a logot én húztam,a házat is körbejártam,cellmapper szerint a leggyengébb helyen is maradt a B3-n,B20-ra nem állt át,én is [link] ezt néztem,illetve ez milyen lehet? [link]
Mindenestre elöbb router beüzemelés(talán erősebb antennája van mint a telónak),mérés vele,aztán tetőantenna fel.

(#689) Diák66 válasza holderes (#688) üzenetére


Diák66
őstag

Az E-magos antenna nem túl meggyőző..... Transdata van itthon nekem, csak nem a MIMO fajta, hanem sima, egy db. Azzal meg voltam elégedve még a 900 MHz-es 3G korszakban.

(#690) Stalki válasza holderes (#686) üzenetére


Stalki
csendes tag

Ha mindenképp Huawei B 535-232 a router, akkor omni antennával lehet pár dBm-et nyerni, de aki ilyen komolyan veszi, biztos nem lesz elégedett vele. Ettől jobb megoldás lenne száműzni a routert a padlásra(helyette más szórna wifit) és egy mANT LTE 50 antennát a gyári méteres kábeleivel kültérre tenni. Efelett szerintem vége a játéknak, kínai antennák nagyon gagyik, a profik meg olyan drágák ,hogy nem érik meg. 40ezer felett komplett kültéri eszközök elérhetőek, amit csak POE-n meg kell táplálni és kész.
ui: eszköz választásnál érdemes odafigyelni tud e carrier aggregation -t (CA).

(#691) Diák66 válasza holderes (#686) üzenetére


Diák66
őstag

A -90 -100 dBm az B3 esetében van? Rálátásodnak kell lennie, maximum a fák takarnak.

(#692) holderes válasza Diák66 (#691) üzenetére


holderes
tag

Igen B3-n van végig,írtam, az épületben is a leggyengébb részen sem ugrik B20-ra.
Gúvadtak a szemeim,mert most nincs lomb,legközelebb viszek kukkert :DD
Stalki-nak is köszi

[ Szerkesztve ]

(#693) koko52


koko52
veterán

Üdv!
Remélem jó helyre írok.
Egy csarnokban akadozik a mobil térerő és a mobil net. Kis falu, (Daruszentmiklós) ahol nagy eséllyel B20 (800Mhz) jelet fogok de lehet 1800 is B20. Még a szolgáltató sem tudja megmondani. Cell szerint B20.
Ezt szeretném felerősíteni tetőantennás megoldással. Kinéztem egy készüléket [link] ami 1800-ig működik. A kérdésem, hogy ez tudja az alacsonyabb 800-at is (B20)?

Vagy a linkeltnél van jobb megoldás? Amit én találtam itthon az 100k+

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#694) Diák66 válasza koko52 (#693) üzenetére


Diák66
őstag

Nos, ezt az eszközt idehaza nem szabad üzemeltetni, egész egyszerűen tiltott a berendezés használata. Az érintett települést az alábbi adótornyok szolgálják ki:
Vodafone, Telekom, Telenor: esetében is részben az Előszállási, és Dunaföldvári részben pedig a Baracsi igen nagy valószínűséggel csak B20 800 MHz-es frekvencián. Ezt ellenőrizni kellene egy telefonnal, azt követően lehet megoldást keresni a problémára. Nem tartom kizártnak, hogy az autópálya mellett már épült adótorony, ami a cellmapperen és cellavadász oldalon nem látszik. Konkrétan ez: [link] Ugyanakkor ez egész biztosan az autópályát fedi le. Helyszínen a település bejárásával minden eldönthető.

A beltéri lefedettség növelésére két szolgáltató ad megoldást, az egyik a Vodafone a minibázisai révén, másik meg a Telekom, aki passzív antennákat szerel, de náluk a VoWifi is megoldás lehet.

(#695) koko52 válasza Diák66 (#694) üzenetére


koko52
veterán

Miért tiltott a használata?

Megnéztem mobil app cell info alkalmazással, B20 és zöldben van üzemen kívül (telenor), üzembe belépve leesik narancssárgába -110db. Ilyenkor szakadozik a jel illetve torzulnak a hangok, 4G leesik EDGE-re. Egy beltéri erősítő egység tudna javítani?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#696) Diák66 válasza koko52 (#695) üzenetére


Diák66
őstag

Azért, mert tiltott, zavarja a meglévő, mobilhálózatok működését. :) A linkelt eszköz "sugároz", vagyis a frekvenciaszabályozás érvényes rá, de nyugodtan kérdezd meg erről az NMHH-t. Frekvenciahasználati engedély kell(ene) hozzá, olyan frekvencia sávot meg nem találsz, ami szabad felhasználású lenne és mobil célú. A Telenornak úgy tudom nincs minibázisa, ettől függetlenül érdeklődni kell náluk, hátha tudnak rá megoldást. Más megoldás sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#697) koko52 válasza Diák66 (#696) üzenetére


koko52
veterán

Megkérdeztem, azt mondták vegyek egy kültéri antennát és jelerősítőt :DDD :DDD :DDD
Akkor most mi van?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#698) Diák66 válasza koko52 (#697) üzenetére


Diák66
őstag

Hát hajrá, az NMHH-tól maximum azt a választ kaphattad:

" A szolgáltatókat teljes lefedettséget biztosító fejlesztések végrehajtására nem kötelezheti a Hatóság. A mobil szolgáltatóknak lehetőségük van jelerősítő eszközök telepítésére. Ezért javasoljuk, hogy a mobil hálózati lefedettséggel kapcsolatos problémájával írásban keresse meg a szolgáltatóját. Kérje segítségét a megfelelő műszaki megoldás kialakításához, mivel csak Ő helyezhet ki erősítő eszközt, illetve egyedi antennát. "

De majd ha a környékeden panaszkodnak, hogy a jelerősítőd miatt nem tudnak telefonálni (mert interferenciát okoz), akkor írd meg az NMHH-nak, hogy hát ők mondták.....

(#699) koko52 válasza Diák66 (#698) üzenetére


koko52
veterán

Felhívtak ma, hogy 800mhz B20 a freki a környéken és nyugodtan tehetek fel beltéri erősítőt. Ezek olyan kicsik, hogy ki sem jut az üzemből a Faraday kalitka miatt ami miatt be sem jut. Jeleztem nekik amit mondtál, azt mondták nem tiltott, szereltettek már fel ilyeneket. Hatótávjuk 100-400m2.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#700) Diák66 válasza koko52 (#699) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ha azt mondták a Telenornál..... legyen úgy. De nem véletlen nem árusítanak itthon ilyen eszközt. A modemek antenna csatlakozójára lehet antennát tenni, de az más történet. A fém szerkezetű épületből valóban nem fog sok jel kijönni a szabadba. Csak hát kérdés ez a kínai csoda mit csinál, mert sokszor nem az, aminek írják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.