Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vesa


Vesa
veterán

Mecsoda egy komcsi talpnyaló...
Ha már politikai döntésről beszél, akkor ez a bejelentés sokkal inkább az és nem szakmai, valamint úgy tűnik, a nemzetbiztonsági érdekek nem játszottak szerepet a döntésben. Azzal csak akkor kell "foglalkozni", ha "soros, brüsszel satöbbi"...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#2) Dvix


Dvix
senior tag

Éljen! ...Kenyéren és vízen! :C

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A garast nem a hüjevej tette le?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) atike


atike
nagyúr

"Magyarország nem tesz különbséget a cégek között nemzetiségi alapon, az egyetlen feltétel, amelyet szab, hogy tartsák be országunk törvényeit és előírásait."

Ezek komoly szavak... :) Huh...

(#5) Ricardo válasza Vesa (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Az már kiderült konkrétan milyen biztonsági kockázatot rejt a Huawei által épített hálózat?

(#6) atike válasza Ricardo (#5) üzenetére


atike
nagyúr

Nem.

(#7) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Kedvezményekkel várják a külföldieket, aztán jól megadóztatják őket :C

(#8) szazbolha


szazbolha
addikt

Lesz-kapsz az amcsiktól, meg a tudjuk mennyire zöld oldaltól.
Skandallum... na.

(#9) janeszgol válasza Ricardo (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Persze, a bena Ericsson kimarad a jobol.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) <Adamsky> válasza Ricardo (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Vesa szerintem lehagyott egy vagy több smily-t a hozzászólásából. ;)

(#11) Aprósólyom válasza Vesa (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

OFF: az a helyzet, hogy évtizedek óta inkompetens politikusaink vannak. Lehet, hogy anyagilag sokkal jobban jövünk ki egy Huawei 5G-vel, de hosszú távú stratégia szempontjából nem szerencsés egy kommunista állam hátszelét élvező céget előnyben részesíteni, pláne akkor, ha kifejezetten a hozzánk közelebb eső nézeteket valló szuperhatalom erről ki is fejtette a véleményét. Persze, amilyen "erős keresztény" kormányunk van, számára nem létezik a politikában világnézeti/kultúrális stratégia, amik hosszú távon behatárolnának minket a világ valamelyik szegletébe... Persze-persze, lehet azt mondani, hogy az üzletet külön kell választani minden mástól. A fa*zt! Ha külön lehetne választani, akkor én fűvel kereskednék, mert sokkal jobban megélnék belőle. De nem ezt teszem, mert nem egyezik a felfogásommal. A magyar politika csapong ide-oda évtizedek óta, mint egy partra vetett hal. Nincsen hosszú távú vízió. 4 éves ciklusokban foltozási tervek vannak a köznép etetésével, ezt lehetne részletezni... De ez nem az a totyik.

Jevons paradox

(#12) Myers


Myers
senior tag

Akkor ezek szerint a Telenor nem Huawei-es lesz? ZTE, Ericsson, Nokia?

http://www.muszaj.hu/

(#13) Aprósólyom válasza Ricardo (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Gyaníthatóan ez stratégiai kérdés, csak kellett valami ürügy. De neves, Magyarországon is befutott CCTV eszközökről (Hikvision) olvastam, hogy adatokat, talán még stream-t is küldtek Kína felé. Csak példának okáért.
Egyrészt gazdasági, másrészt biztonsági szempontból szeretné elkerülni az USA, hogy egy globális 5G hálózat jelentős részét "kína" építse ki. Ha jól tudom az 5G lesz az a hálózat, ami aztán mindent-mindennel összeköt már, nem? Ebből a szempontból nem elhanyagolható ez a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#14) aprokaroka87 válasza Ricardo (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az igazságot senki sem fogja tudni:D

Amúgy meg van egy Sanda gyanúm hogy az 5g hálozatokban eleve kötelező lesz belerakni egy két huncutságot.

Teljesen mindegy hogy ki lesz a kivetelező.

(#16) Vesa válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


Vesa
veterán

Teljesen mindegy hogy ki lesz a kivetelező.

Azért van némi különbség aközött, hogy a demokratikus fékekkel és ellensúlyokkal legalább részben rendelkező országok cégei építik ki azt a hálózatot, vagy olyan, teljes kontroll nélküli kommunista államban működő cégek, ahol a törvények szerint bármilyen céget kötelezhetnek adatok megosztására és kémkedésre.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#17) aprokaroka87 válasza Vesa (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Arra van bizonyitékod hogy a Huawei hálozata egy "kém" hálozat?

Én nem védem a Huawei-t, de ha olyan tuti lenne a dolog, akkor már rég eltörölték volna kb a világ 3/4-ről őket.

(#18) Vesa válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


Vesa
veterán

Biztonsági kockázata nagyobb, a kínai, kvázi kommunista államforma, és az ottani cégeket érintő kényszerítő erővel bíró törvények miatt!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#19) Tentalus válasza Vesa (#16) üzenetére


Tentalus
tag

Ugyan! A Huawei párttitkára személyesen garantálja a teljes függetlenséget, soha,sehol Huawei berendezés nem fog kémkedni Kína ellen .

(#20) aprokaroka87 válasza Vesa (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nagyobb, de nem sokkal pl olyan helyen mint az Usa-ban.

Ott is kőtelezve lesznek majd a cégek.

Csak ott lehet hogy 10 évig nem derül majd ki, Kinai hálozat esetén meg lehet 9 éven belül.

Azt meg senki nem tudja hogy az egész huawei ügy mire megy ki, mi vele a cél.

[ Szerkesztve ]

(#21) Matada2.3


Matada2.3
veterán

E megállapításban némi csúsztatás rejlik, mivel a Huawei elleni nemzetközi kampány egyik motivációja valóban politikai hátszelű, ám nem egy tanulmány és szakmai vélemény rámutatott már arra is, hogy komoly technológiai-biztonsági kifogások is felmerülnek rendszereikkel kapcsolatban, és ezek háttere máig nem tisztázott

Ezekhez a tanulmányokhoz tud valaki linket/forrást csatolni?

Finn the human

(#22) Vesa válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


Vesa
veterán

Az USA is kémkedhet, persze, de mivel ott van egy jól működő sajtó, egy jól működő jogrendszer, és egy viszonylag jól működő demokratikus rendszer, az ilyen incidensek sokkal nagyobb eséllyel derülnek ki, mint egy központi irányítású, a médiát és az igazságszolgáltatást is pár ember által kézivezérelt kommunista államban!
Annak meg nézzetek már utána, hogy mi megy kínában (mármint ne a propagandát, hanem a valóságot)!

A Huawei alapítója a kommunista kínai hadsereg mérnöke volt.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#23) Vesa válasza Matada2.3 (#21) üzenetére


Vesa
veterán

Itt van egy például...

A tudomány a valóság költészete!

(#24) <Adamsky> válasza Vesa (#22) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ott van egy jól működő sajtó, egy jól működő jogrendszer ... " :)
Mindig lehagyod a smily-kat ezért sokan félreértik, amit írsz.

(#25) atike válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


atike
nagyúr

....tuti, hogy nem komolyan gondolja...? :U

(#26) bollokcs80 válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Majd jól lekémkedik O.V.-t a kínaiak.... :D

B.Cs.

(#27) fairi válasza Vesa (#22) üzenetére


fairi
addikt

Látom valami naiv tévképzetben létezel. Lehet papíron többszáz független sajtótermék van, de valójában ennek 90%-a 4-5 cégcsoport kezében van ami jó kapcsolatokat ápol a kormánnyal hogy nehogy adóztatva legyenek.
USA internetes kémhálózata Snowden miatt derült ki, plusz a wikileak miatt. Julian Assange is egy ünnepelt sztár, mert harcol a demokráciáért. jah várjuk csak, sima bűnözőnek van titulálva.

ha terroristának bélyegeznek akkor se Kínában, se USA-ba nem vár semmi jó.

(#28) Piszmaty76 válasza Vesa (#16) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nyisziati, te vagy az? :-) :-)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#29) Egon válasza Vesa (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak átfutottam, de ha jól olvastam, itt nem igazán bizonyosodott be a kémkedés vádja, inkább biztonsági hiányosságokat találtak, ami messze nem ugyanaz. Amúgy meg egy kicsit erős a "például" megjelölés: ha jól tudom, ez az egyetlen olyan anyag a Huawei tekintetében, ami tartalmaz némi konkrétumot is.
És a végére a költői kérdés: ha olyan nagy kockázatot jelentenek, mi a helyzet a németekkel? Őket is megvették kilóra, vagy mi?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) Plug Life


Plug Life
senior tag

A NER és a Kínai Népköztársaság – pont összeillenek 😂

(#31) Vesa válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


Vesa
veterán

Nem állítottam, hogy tökéletes! De kínával összevetve, még mindig ezerszer inkább! Ez a lényeg. Tökéletes társadalmi rendszer nem létezik!

Egon
Kértél egy tanulmányt, én linkeltem egyet ami komolyan vehető!
A többi benne van a dokumentumban. Kockázatokról, és azok _mértékéről_ van szó, nem konkrét beazonosított kémszoftverekről vagy hardverekről, d ezt már elég sokszor leírtuk. A tanulmányból kiderül, hogy számos ponton kockázatokat hordoznak az eszközök, mert bizonyos megoldások nem jól dokumentáltak, a működési mechanizmus nem teljesen ismert, ennél fogva, az esetleges visszaélés lehetőségét kizárni nem lehet! Ha ehhez hozzávesszük a kínai cégeket érintő, kényszerítő törvényeket, akkor megállapítható, hogy a technológia felhasználásából adódóan, ilyen paraméterek mellett a gyártó termékei nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek. Sem többet, sem kevesebbet nem jelent!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32) Ricardo válasza Egon (#29) üzenetére


Ricardo
félisten

"ha olyan nagy kockázatot jelentenek,"

Nekem ezzel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy miért most?
A társadalmi rendszerük nem most lett ilyen, eddig is ez ment náluk. Valahogy eddig nem zavart senkit. Amíg gazdaságilag megérte addig valamiért nem volt probléma. Most hirtelen gond lett, mert a fejükre nőttek. Eddig nem jelentett biztonsági kockázatot, hogy mindent ott gyártattak, kiadva ezzel szinte minden technológiát? :U

(#33) Vesa válasza Ricardo (#32) üzenetére


Vesa
veterán

"A társadalmi rendszerük nem most lett ilyen, eddig is ez ment náluk. Valahogy eddig nem zavart senkit."

Kicsit olvass utána mit jelent az 5G és mire fogják használni az egész világon! Akkor talán összáll a kép, hogy miért most, és miért olyan fontos ez a kérdés!

A tudomány a valóság költészete!

(#34) Kaiku


Kaiku
senior tag

A köpködőktől kérdezném, hogy az miért jobb, ha nem a kínaiak, hanem egy másik ország másik rendszere lopkodja tőlünk az infókat? Gondolok itt a Windows, Cisco, Apple, FB, Android stb termékeire.
Igen, az USÁ-nak nem mindegy mert nekik van saját termékük amik neki lopkodnak! ;]

(#35) wwenigma válasza Vesa (#33) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kommunikáciora, mint minden mast?

Unalmas mar ez a siras...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#36) dajkopali válasza Matada2.3 (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

nagyon nehéz ügy, nálunk legjobban Abu látja át a helyzetet, meg is írta, amit tudni lehet

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#37) Matada2.3 válasza Vesa (#23) üzenetére


Matada2.3
veterán

Köszönöm!

(#36) dajkopali: :R Átfutom a fórumot.

Finn the human

(#38) Vesa válasza wwenigma (#35) üzenetére


Vesa
veterán

Sírás nincs, itt eszmecsere folyik.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#39) Egon válasza Vesa (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Én nem kértem tőled semmit, a kérdésre meg nyilván véletlenül nem válaszoltál...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) Vesa válasza Egon (#39) üzenetére


Vesa
veterán

Minden kérdésedre válaszoltam, talán olvass kicsit értőbben!

A tudomány a valóság költészete!

(#41) gabor7th


gabor7th
addikt

Akkor Orbán átlépett egy határt amiről az amerikaik világosan megmondták, hogy nem szeretnék ha átlépné.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#42) gabor7th válasza Vesa (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Orbánnak állítólag nagyon fontos a nemzeti szuverenitás, de ebben a virtuális térben ezt átengedi Kínának.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#43) erer1000 válasza <Adamsky> (#24) üzenetére


erer1000
őstag

én azt mondom ha már mindenképp kémkedés meg kiskapuk áldozatai leszünk, akkor inkább nyugati mintsem keleti rendszerek tegyék velem ezt.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#44) Egon válasza Vesa (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL. Felteszem újra: a németek miért választották a Huawei-t? Többször átolvastam a válaszod: erre kérdésre nem válaszoltál... :U
Egyébként meg akkor lehetne értelmezni a linkelt doksit, ha mellé lenne téve a konkurencia hasonló eszközökkel elvégzett vizsgálatának eredménye, akkor lenne összehasonlítási alap. A vádak jelentős része feltételezés, ahogy írtad is fentebb. Az USA kémkedése meg tény (nem, nem vagyok naiv: nyilván a kínaiak is kémkednek. De jelen hír kapcsán azt gondolom, alapvetően két választásunk van: vagy együtt sírunk/nevetünk a németekkel, vagy kockáztatjuk a lemaradást.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) Viperator


Viperator
őstag

Nem a lényeg a kémkedés, ez másodlagos! Hanem egészség szempontjából nagyon káros az 5G!
Link 1
Link 2
Számos káros 5G téma kering a neten...

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#46) klaczi válasza Egon (#44) üzenetére


klaczi
aktív tag

semmi eltévedtem

[ Szerkesztve ]

(#47) Juhaszatti válasza Ricardo (#5) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A biztonsági kockázat Kína. Ha ennél konkrétabb lenne, az már nem kockázat lenne. A kockázat egy adott veszély lehetőségét jelenti. Ha konkrétumokról beszélnénk, az már nem lehetőség lenne, hanem maga a veszély.

[ Szerkesztve ]

(#48) Juhaszatti válasza Egon (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A németek valószínűleg bevállalták ezt a kockázatot, a várható gazdasági lépéselőnyért cserébe.

(#49) sztikac válasza Viperator (#45) üzenetére


sztikac
őstag

Számos káros 5G téma kering a neten...

És ennek alátámasztására sikerült ilyen alternativhirek.com-ot meg egy olyan youtube videót belinkelned ahol elmondják, hogy "az 5G legnagyobb ellenségei a fák" :C


(#50) Viperator válasza sztikac (#49) üzenetére


Viperator
őstag

És a svájci cikk? A madarak pusztulása az 5G tornyok közelében? Stb.
Brüsszel sem kér 5G-t...

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.