Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

randa és nehéz :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) #07746304


#07746304
törölt tag

Az első generációs verziót pár hete adtam el, miután hazajött garanciából, egy Razer DeathAdder Elite váltotta, amiben PMW3389 érzékelő van.

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Inkább az MX500/510/518/G400/G400s vonalat kéne újra felpörgetni, nem az ilyen szörnyezeteket. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) Tidus


Tidus
addikt

Tiszta Transformeres, csak éjszaka életre ne keljen.
…"Omron (valószínűleg kínai)"... Ha nem vagyok bene biztos, nem állítom.

(#5) csako


csako
veterán

3 éve van használatban nálam az eredeti sima kék lámpás -> imádom, és ha elromlik ezt veszek megint :D
Vagy hát azért majd kérdezősködök az egeres topikban, hogy van-e szinte mindenben (gombok száma/programozhatósága + végtelen görgő) ugyanilyen egér, csak kisebb súllyal.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Ha a Logitech revizionál akkor ők egy revizionista cég?

(#7) b. válasza Redneck (#3) üzenetére


b.
félisten

+1 Bizony.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

+1 A G400/s-re. Csak mondjuk a felső két gomb lehetne nagyobb és azok is Japcsi Omron-okkal. A G402 még talán-talán, de az meg "hogynézmárki"... Sőt, még talán a G403 is megtenné (bár ha jól tudom kisebb, mint a G400-as vonal), de azt a plusz egy gombot nem kellett volna lespórolni a tetejéről... Inkább abból jöhetne egy +1 gombos változat.

(#9) PR0JECTNR56 válasza Redneck (#3) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

+1, a külső héj formája teljesen maradhatna (lehetőleg az idővel lemálló gumiborítás nélkül), a Logitech új belső héjával már 80-90 gramm közötti tömeg tök jó lenne, szenzornak a PWM3366-os modell, rugófeszített gombok, fokozatos görgő és nyilván jó lenne hozzá egy kis paracord kábel meg cserélhető mikrokapcsoló, de ez már tényleg álom.

(#10) Fred23 válasza b. (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem nem csúnya, és nekem az egyik legkényelmesebb egér volt, amit valaha fogtam, de a súlya tényleg több az ideálisnál.

(#11) Dictator^


Dictator^
veterán

A mikrókapcsolókkal remélem normális változás jön, mert közel 1,5 év után elkezdett duplát kattintani néha.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12) PR0JECTNR56 válasza Dictator^ (#11) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Erre ne számíts (ha tönkremegy, egyébként cserélhető forrasztással, filléres tétel).

(#13) schawo


schawo
titán

Mikorkapcsolók
Ha megnyomom, és még nem döglött be.

;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) Dictator^ válasza PR0JECTNR56 (#12) üzenetére


Dictator^
veterán

Utoljára a Ms Intellimouse 1.1a-n cseréltem, halál volt, legalábbis azzal a forrasztóval ami nekem van.

Mellesleg magyar boltban hol található mikrokapcsoló a G502-höz?
Ebayen találtam a side gombokhoz, ott a 4dbos volt 4e ft körül.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15) L4mie


L4mie
veterán

régóta használom én is az alap verziót teljes megelégedéssel :) Ha esetleg elszáll, jöhet egy rgb.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#16) Synthwave válasza Tidus (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én se. Azért használok zárójelet és a "valószínűleg" szót.

Amúgy meg kb. havi fizetést rá, hogy nem Omron D2F-01F-ek lesznek benne (ahogy az 50 ezres G PRO Wirelessben is csak kínai van), tekintve, hogy egyik gyártónak sem érdeke, hogy záros határidőn belül ne gariztass.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) Amerigo57 válasza b. (#1) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1. :K

" Mikorkapcsolók Omron (valószínűleg kínai) "

Ha Japán Omron kapcsoló lesz benne , az hamisítvány. ;)

(#18) CptAdamica válasza csako (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

+1 Én 2014/08 óta használom és legjobb egér, amit valaha használtam. Még mindig olyan, mint újkorában, nincsenek kikopva a gombok, marha pontos is. Ha elromlik, jön egy RGB-s. :)

Megyen!

(#19) #72042496 válasza Dictator^ (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tipp: Egy kevés WD-40-et nyomj a kapcsolókba. Nekem az MX1000 kezdett duplán kattintani, ez pár évre helyrerakta. (Tavaly adtam el egy jelképes összegért. A WD-40-ezett gombok szuperül működtek, pedig volt már vagy 10 éves az egér.)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dictator^ válasza #72042496 (#19) üzenetére


Dictator^
veterán

Szóval ház le, és a kapcsolóra fújjam ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21) #72042496 válasza Dictator^ (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, én így csináltam. De csak egy minimális kell neki. Érdemes a gombokat körbepárnázni pl. vattával, hogy az egér többi része ne legyen olyan.

Nyilván nem tudok garantálni semmit, de nekem a WD-40 segített.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vanir válasza Redneck (#3) üzenetére


Vanir
veterán

Eeeeeeeevileg lesz. Volt pár erre utaló jel legalábbis. De ha nem, az se gáz, mert a Nixeus már dolgozik rajta. :)

Synthwave: Azért sem a sima D2F-01F-et rakják bele, mert az 1M klikkre van méretezve (hiába bírja lazán az ötvenszeresét). A zostoba júzer meg meglátja a specifikációs táblát, aztán üvöltve okádik, ha csak 1M van odaírva. BST is ezért nem a japánokat rakta a Venatorba és az Astrumba. Az 50-es kínai D2FC-F-K kapcsolók bírják rendesen a strapát, nem sok rosszat hallottam róluk/tapasztaltam velük, és szerintem baromi jó a klikk-érzetük is.

(#23) Flashback válasza Dictator^ (#11) üzenetére


Flashback
addikt

Azt tudom hogy lehet javítani:
A mikropcsoló felső érintkezőjét vissza kell hajlítani kézzel.
Az én G500-asom is elkezdte 2év után. Egyszer meg kell csinálni utána nem romlik el. De legrosszabb esetben kapcsoló csere. Ne WD40-ezz mechanikus probléma!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#24) Synthwave válasza Vanir (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nagyon egyszerű: nem kell millió klikkeket írkálni mindenféle táblázatokba, és akkor az ostoba júzernek sem kell attól hánynia, hogy véletlenül minőséget kap.

Itt leginkább arról van szó, hogy 3 centtel többe kerülne minden egér gyártáskor, és a kiárult készlet töredékének lenne mikrokapcsoló baja belátható időn belül.

D2FC-F-K : Relatív. Nekem annyira nem jön át - túl sok erő kell az aktiváláshoz. Strapabírásról meg legalább 5 év után kezdünk beszélni, az meg manapság nem dívik túlságosan.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A G500-as most van mikrokapcsoló cseréken, nem hogy a dobozra ráírt 50 millió (a papír mindent elbír), de kb. 5 millió kattintást sem bírt ki és elkezdte a duplakilkket, mind a két fő gomb, szóval egy FOS....
Persze a gar pont lement róla, szóval....

Most az 1000 éves MS IntelliMouse Explorer 3.0 egeret vettem elő a szekrényből, no comment...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Synthwave válasza tibaimp (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

3.0 >>> G500

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Redneck válasza Vanir (#22) üzenetére


Redneck
veterán

ÁÁÁ, az nagyon jó lenne, bár jobban örültem volna ha a Logitech csinálja meg. A G400-ban egyébként milyen mikrokapcsoló van? Bár lehet mindegy milyen, valaki azt mondta a japánok között is rengeteg a hibás, mák kérdése az egész. Ez valós dolog?

PR0JECTNR56:
Nekem 6 éves de nem mállik. Ellenben a vezeték valahol megtört és néha eldobja a jelet. :W Már van új kábelem, csak a talpak nem érkeztek még meg hozzá. Ha már megműtöm, talpat is cserélek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28) PR0JECTNR56 válasza Redneck (#27) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nekem is csak a 11 éves MX518-nél jelentkezett. :D Azóta kapott egy új G400 házat is ismét régi fényében ragyog.

(#29) Corvin0716 válasza tibaimp (#25) üzenetére


Corvin0716
tag

Akkor a tied jól bírta, nekem másfél év kellett, hogy duplakattos legyen. ;)

Engem már elvesztett a logitech azzal, hogy rendre 2 éven belül pusztulnak az egereik. Van még egy jó G400s-em, de fő egérnek átálltam egy Zowie EC2-A-ra. Kíváncsi vagyok ez meddig fogja bírni 20 k-ért.

(#30) b. válasza Corvin0716 (#29) üzenetére


b.
félisten

nekem abban a görgő feküdt meg fél évesen, bár nem eza típus volt., FK2 :(
Jelenlegi G203 8 ezerért überjó már több mint egy éve. A szenzor valami feomenális benne és az egér könnyű, jól csúszik( teflon talppal és Puretrak paddal), könnyű vízszintesen húzni akár 20 centin át is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Synthwave válasza Corvin0716 (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

2 évig biztos. ;]

A jobbaknál már nem az a színvonal, mint 10-15 évvel ezelőtt. Ha rám hallgatsz, belehajintasz japán Omronokat a 3.0-ba, adsz neki egy parakábelt, friss talpakat, és használod kb. nyugdíjig.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Kristof93


Kristof93
senior tag

Én új G700-at szeretnék.

(#33) MrTwister válasza Dictator^ (#11) üzenetére


MrTwister
őstag

Nálam is ugyanez! :(( Garancia ilyenkor van még rá vagy kuka? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#34) Synthwave válasza MrTwister (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

~250 Ft-os japán kapcsolók vásárol 2-3 darab + páka.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) Semplar válasza Synthwave (#34) üzenetére


Semplar
őstag

G7 -ben cseréltem 2 év után, egy belépőszintű A4 tech -ből. Ennek már vagy 5 éve. Az egyik akksi púpos már, de még eredetiek. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#36) DiamondBack válasza csako (#5) üzenetére


DiamondBack
senior tag

+1 csak a retek görgőt kellett kicserélni egy ilyenre

(#37) Sinesol


Sinesol
veterán

Biztos nem rossz egér lesz, én a jelenlegi verziót próbálgattam nemrég és hát így utólag kicsit megbántam, hogy pár hónapja a G403-at vettem. Összerakásban, anyagokban sokkal minőségibb, ráadásul valami tökéletes módon kézre állt első blikkre, a súly pont jó, az oldalsó gombok elhelyezése pedig ideális, ami nagy szó, mert legutóbb is vagy 20-25 egeret próbálgattam, míg találtam egy olyat aminek viszonylag jó helyen vannak a gombjai + még a gyártó is minőségi.

[ Szerkesztve ]

(#38) yagami01 válasza Sinesol (#37) üzenetére


yagami01
aktív tag

Ritka az az egér, ami megfog külsőre és a tulajdonságaira is azt mondom, hogy na ez jöhet ( főleg a gombok száma ). De ez eddig nagyon patent számomra. Félre is rakom. :)

(#39) Eugene Roe válasza Dictator^ (#14) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Aliexpressen meg itt-ott 80ft a kínai, és 200ft a japán :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#40) wwhy


wwhy
veterán

Egyre sz@rabb és gyatrább a nyelvhasználat a PH-n. Angolmajmolás, közvetlen átírás stb., még akkor is ha lehet azt magyarul mondani, írni.
Revizionálja - jószagú táltosparipa :W :(((

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#41) Flashback válasza tibaimp (#25) üzenetére


Flashback
addikt

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#42) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Olvastam itt a WD-zésről. Nekem a G400s görgője mindig is elég hangos (kattogós) volt, ez mondjuk segítene rajta? Vagy inkább nem ajánlott?

(#43) yagami01 válasza wwhy (#40) üzenetére


yagami01
aktív tag

Az ilyesmi engem is szokott zavarni. Sajnos elég sokan használnak idegen kifejezéseket és angolosítást a magyar megfelelő helyett...

[ Szerkesztve ]

(#44) troviko


troviko
senior tag

Ez nagyon ronda. Nem ezt kéne upgradelni. A G700s-embe kérnék egy HERO szenzort 1500 órás üzemidővel, de lightspeed csatival, és már futok is a boltba cserélni a G700s-t.

https://www.oldtech.hu/

(#45) troviko


troviko
senior tag

A G500-asom "mikrokapcsoló hibás" lett, értsd elkezdett dupla klikkelni. Nem viccelek 5!!!!!!!!! ÖT nappal a gari lejárta után. Felhívtam a Logitech-et, hogy van-e valahol szervizük, mondták, hogy nincs, de mivel ennyire közel van a gari lejárta után a dolog, legarizzák nekem ingyen, jófejségből.
Nagy öröm, hű mondom, de rendesek, meg minden, erre kiderül, hogy a gariztatáshoz kell valami szám, ami nincs rajta ez egéren, nincs rajta a dobozon, nincs rajta a számlán, sem semmilyen egyéb papíron, egyetlen helyen volt rajta, az egér USB kábelének a PC-be dugós végén, egy kis cetlin, amit az ember nyilván első mozdulatával vág le, mer zavaró, ahogy a sok kábel között lifeg.
Szóval ennek hiányában nem tudták garizni az egeremet.

DE!!!!!! A STORY még nem itt ér véget. Elvittem az egeret egy technikushoz, forrasztott bele új kapcsolót, nem OMRON-t, mert az éppen nem volt neki.
Ugyan úgy dupla klikkelt az egér. Visszavittem, rendelt OMRON-t, kicserélte, ugyan úgy dupla klikkelt az egér.

Szóval 20 rugós egér kuka."Mikrokapcsoló hiba" a francokat, életbe lépett benne az ÖNGYILKOS CHIP!

Nyilván az új egeremen a G500s-en már le se vágtam azt a rohadék matricát a kábelről, feltekertem, és oda kötöztem kábelkötözővel. Ha esetleg gariztatni kéne.
Azóta meg átálltam vezeték nélkülire, G700s, ugye, és várom, hogy legyen utódja.

https://www.oldtech.hu/

(#46) troviko válasza Redneck (#3) üzenetére


troviko
senior tag

+1

(Szerk: amúgy ez az egér pont azoknak az utódja, csak menet közben valahol baromira elborult a formaterv. Sajnos.)

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#47) MrTwister válasza troviko (#45) üzenetére


MrTwister
őstag

Mennyi gari van ezekre nem tudod? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#48) MrTwister válasza Synthwave (#34) üzenetére


MrTwister
őstag

Tudnál adni egy linket, nehogy kínai omront rendeljek japán helyett! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#49) Redneck válasza troviko (#46) üzenetére


Redneck
veterán

Annyira elborult, hogy mikor megfogtam, totál más és rossz érzést keltett bennem ez a futurisztikus dizájn. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#50) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

A sima G502 életem egere. Már jó pár éve nyúzom. Ha elromlik, megint ilyen lesz. Imádom. :C

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#51) Synthwave válasza MrTwister (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egeres totyikban biztosan segítenek.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#52) Synthwave válasza wwhy (#40) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Majd igyekszem inicializálni a Petőfi-relét.

Vagy nem. )

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#53) schawo válasza Synthwave (#52) üzenetére


schawo
titán

Petőfi és a revizionálja (ráadásul ebben, az itt használt értelem/értelmetlenség) között még legalább 120 szint van, amit inicializálni lehetne, nem muszáj egyből Petőfit csavarni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) Synthwave válasza schawo (#53) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mondhattam volna a Szabad Földet is. )

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#55) Chibass


Chibass
tag

Gondoltam én is beírom ide (mert mindig a fanyalgók vannak többen, akik írnak), hogy életem eddigi legjobb egere az első generációs G502, és ha csúnyának is tűnik sokaknak (szerintem pedig vagány), nagyon nagyon kényelmes a fogása. Mások szerint nehéz alapból is, nekem mégis van benne egy-két súly és nem érzem annak.

A macskáim már számtalanszor leverték az asztalról és semmi baja. Mindig lesz, akinek duplát kattint, meg elromlik a görgő, csak természetszerűleg éppen ők a hangosabbak a fórumon.

Előtte én is meg voltam győződve, hogy ha elromlik a G9, akkor veszek egy G9x-et, de nem így lett. Szóval ha elromlik és újat kell majd vegyek, nem biztos hogy újra ezt venném, mert addigra lehet váltok egy vezeték nélkülire, csak hát horror az áruk.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#56) L4mie válasza DiamondBack (#36) üzenetére


L4mie
veterán

Én 3 év után már meg sem érzem, hogy fos a görgő, de az elején....uuuh de utáltam.

Amúgy melóhelyen G602-t használok előjött a klickhiba, vettem mikrokapcsolót, beforrasztottuk azóta jó.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#57) Dictator^ válasza L4mie (#56) üzenetére


Dictator^
veterán

Miben nyilvánul meg, hogy fos? Lassan 3 éve lesz meg, de max szokatlan volt, viszont teljesen megszoktam.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#58) tibaimp válasza Synthwave (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos igazad van, bár mikor megvettem a G500 a fene se gondolta volna.

A haverom vette meg tőlem a MX5000-es bill + egér kombót, itt ugye egy MX1000-es egér van a készletben, vezeték nélküli, a mai napig (kb. 10 éves) semmi baja! Akkor még tudott JÓ perifériát gyártani a Logi, ma már.....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#59) L4mie válasza Dictator^ (#57) üzenetére


L4mie
veterán

Nekem nagyon csúszós volt az elején. biztos, hogy a kéz szárazság is közrejátszik, de nagyon nem tudtam vele precízen görgetni, aztán hozzászoktam és szeretem az egeret.
Már csak egy lightspeedes wireless változat hiányzik :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#60) Dictator^ válasza L4mie (#59) üzenetére


Dictator^
veterán

Már értem mire gondolsz. Freescrolling módban nekem is csúszik, ezért nem használom úgy. :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#61) L4mie válasza Dictator^ (#60) üzenetére


L4mie
veterán

Nemnem,
Sima módban a fémfelület sokkal jobban csúszott az ujjam alatt mint egy gumírozott felület. Elég ritkán használom a freescrollingot.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#62) DiamondBack válasza L4mie (#61) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Amit nem értek hogy miért kellet bele a jobb-bal döntés lehetőség, ennek árán az enyémben úgy lötyögött a görgő hogy inkább utána jártam hogy lehet kicserélni. Azóta örö,-bódottá, és elmúlt az "orrnehéz" érzés is.
Kinézete ellenére kiváló a fogása pedig van itthon 403 és 203 is, de csak ezt használom.

(#63) wwhy válasza Synthwave (#52) üzenetére


wwhy
veterán

Ha már idegen szó, akkor legalább legyen helyesen használva.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#64) Synthwave válasza wwhy (#63) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs ezzel semmi gond. Ellenben mindketten tudjuk, hogy ha van sapka, ha nincs.. )

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#65) Synthwave válasza tibaimp (#58) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudom. : > Előtte biztos nem jártál az egeres totyikban.

Na igen, MX1000 az tényleg össze van rakva (és szubjektív véleményem szerint baromi kényelmes is, csak ne kelljen emelgetni), csupán a szenzor és a wireless lag túlvilági - mindig van valami, ami elbillenti az egyik irányba a mérleg nyelvét. Az új Lightspeedes Logiknál egyelőre (a személyes igényeket figyelmen kívül hagyva) például leginkább az ár.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66) Tazsam01 válasza DiamondBack (#62) üzenetére


Tazsam01
tag

Tény, eleinte én is rühelltem a jobbra balra döntés funkciót, aztán megszoktam és ma már csak simán nem használom.

Körülbelül 3 éve használom az rgb verziót illetve volt a családban egy első szériás kék is. Szögezzük le az elején, hogy szeretem, ugyanakkor van 1 két akkora baromság ami miatt simán váltanék egy prora ha nem sajnálnám a kidobott pénzt.

1. Takaríthatatlan! De nagyon durván, ez a forma, a minták rajta, imádják gyűjteni a koszt de képtelenség lepucolni.

2. Harisnyázott kábel. Aki ezt bevezette és menővé tette azt meg kéne fojtani egy harisnyázott kábellel. Gyakorlatilag nincs előnye, cserébe sokkal merevebb és a szálak szeretnek beleakadni a bármibe is, szépen kihúzódnak aztán olyan S alakokat fog leírni a vezeték kimasszírozhatatlanul, hogy sírás ránézni.

3. A korábban említett görgő ami annyira mindent tud, hogy tudhatna kevesebbet mert főleg eleinte biztos oldalra fogod nyomni klikk helyett. De most komolyan, kinek jut eszébe, hogy egy görgő 2 irányba forogjon, legyen benne szabadon futó, lehessen dönteni 2 irányba és sima gombként is funkcionáljon? Minek?

Hogy egy nagy pozitívumot is kiemeljek, az üveg egérpadomat még egyik szenzor sem vette be ilyen hibátlanul. Persze az elvárható előnyök és a hihetetlen kényelem igaz de ez a 3 apróság miért kellett?

(#67) schawo válasza Synthwave (#64) üzenetére


schawo
titán

Nem jó hasonlat. Ha nem írtad volna a szót, hogy revizionálja, akkor senki sem kötött volna bele, hogy miért nem ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#68) DiamondBack válasza Tazsam01 (#66) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Majd kijön a hármas revízió, gumi oldalakkal mint a 403-nak van, sima egyszerű görgővel, 100 gramm alatt... Ja nem mert miért is gyártana tökéletes egeret ;]

(#69) Synthwave válasza schawo (#67) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor másba. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#70) atenza


atenza
senior tag

Valószínű nem hiába adnak ki újabb verziót belőle, biztos hogy az egyik legtöbbet eladott egerük között van.
Nekem is van egy, munkára tökéletes, kényelmes sok gombos, de játékra lehetne könnyebb, illetve a kábele is picit túl merev.

Gondoltam ha már "ráncfelvarrják", akkor csökkentik a súlyát meg egy kicsit jobban hozzáigazítják a jelenlegi design elveikhez, de meglepődtem hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#71) L4mie válasza atenza (#70) üzenetére


L4mie
veterán

pont ma volt ph! teszt az újabb vezeték nélküli Logi eggrencsről engem meggyőzött. Szóval jöhetne egy G502WL vagy valami :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#72) Ghard


Ghard
őstag

MX510 - G9 - G500s után nekem a G502 a legkényelmesebb. Az érzékenység váltó gombok is sokkal finomabbak mint a a g500nál.
De sajnos megint ahhoz nyúltak, amihez nem kellett volna. A g500s izzadságnyelő felülete nagyon jó volt nyáron, nem értem ezt miért nem kapta meg az 502. A görgőt is igazán kukázhatnák, mert nem csak hangos hanem kopik róla a festék is.

A kapcsolóprobléma könnyen megoldható. Ebayen pár dollár az omron kapcsoló. Lustáknak forrasztani sem kell. Csak lepattintod a kapcsoló tetejéről a műanyagot és belül a kis rézlapkát kicseréled.
Ne wd40et, inkább kontakt sprayt próbáljátok.

(#70) atenza
Biztos, hogy nehéz ez súlyok nélkül? Nem az egérpadon csúszik nehezen?

[ Szerkesztve ]

(#73) Synthwave válasza Ghard (#72) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

121 gramm. Szó szerint egy tégla.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#74) L4mie válasza Ghard (#72) üzenetére


L4mie
veterán

uhhh köszi a trükköt, rühellem forrasztani az omronokat mindig félek, hogy nagyobb kárt teszek a nyákba mint hasznot :) :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#75) atenza válasza Ghard (#72) üzenetére


atenza
senior tag

Japán omronnál nagyon vigyázni kell arra a kis rézlapkára, mert iszonyat könnyen letörik a félkoríves rész és onnantól kuka. A 10m-es és 20m-es kínai kapcsolókban viszont sokkal strapább az a rézlapka (a legtöbb logitechben ugye ez van), ezeket lehet nyugodtan cserélni.

A súllyal kapcsolatban én a pl a g203-hoz hasonlítottam, ami 80g körül van, ahhoz képest nehéz, és itt most nem arról van szó hogy nem tudom arrébb tolni, hanem hogy pl az FPS játékokban a gyors pontos mozgásoknál biztos hogy hátrány a nagyobb súly (szimpla fizika).

(#76) Ghard válasza atenza (#75) üzenetére


Ghard
őstag

Valóban trükkös ki és visszaakasztani ezt a kis lapkát. De forrasztásnál még mindig jobb.
1 dollárért van 5db omron, lehet gyakorolni :D

+ (#73) Synthwave
Valóban lehetne könnyebb, de megszokható. Vagy csak túl sokat pörgettem a powerballom ;]
Mondjuk aki a plusz súlyokat is belerakja, na az már durva.

(#77) betyarr válasza wwhy (#63) üzenetére


betyarr
veterán

ilyen szó, hogy revizionál egyáltalán létezik a magyarban :F szerintem nem...

(#78) schawo válasza betyarr (#77) üzenetére


schawo
titán

Van revízió (felülvizsgálat), tehát a revizionál annak végrehajtása (felülvizsgál?) :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79) Synthwave válasza betyarr (#77) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most már bizonyosan igen.

-----------------------------

(#78) schawo: Ötös, kedves elvtárs. Látom, maga is csípi a magyar nyelv szíjjelragozhatóságát. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#80) Renok válasza Tazsam01 (#66) üzenetére


Renok
senior tag

Háhh, végre valaki leírta a lényeget. :DD
Nekem is (kék ledes) G502-m van már 2014/10 óta, és imádom, de hogy takarítani lehetetlen, az biztos.
Szóval a meglehetősen menő egeremre most már nem annyira kellemes közelről ránézni, erősen jól áll neki a távolság.

Ezt leszámítva imádom és semmi bajom vele, a görgő oldalra döntését még nem használtam, max véletlenül.

(#81) csako válasza Renok (#80) üzenetére


csako
veterán

"a görgő oldalra döntését még nem használtam, max véletlenül."
Érdekes mennyiben különbözünk, én raktam rá másolás/kivágás makrókat :D Mindegyik gombot többször használom egy nap, még a görgő szabadon futását is.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#82) Renok válasza csako (#81) üzenetére


Renok
senior tag

Hehe, nem rossz, eszembe sem jutott. :D

[ Szerkesztve ]

(#83) atenza válasza csako (#81) üzenetére


atenza
senior tag

Én a böngészőben az oldalak közötti váltást tettem rá :) Nagyon hasznos ha több oldal megvan nyitva!

(#84) DDA40X válasza #07746304 (#2) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Mennyit bírt nálad? Sokat használtad? Nekem is ilyen van. (a spectrum) Jó lenne tudni hogy mennyit bírnak.. Szar lenne ha előbb meghalna mint az A4Tech-em, ami legalább 6 éves, ebből 4 játék volt és 2 laptop egér. De baromi sokat ment szegény. :U

[ Szerkesztve ]

(#85) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Ha legalább a tömör görgőt elhagyták volna azt mondom, meh, legyen újra kiadva, de ez így totál felesleges.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#86) mviski


mviski
csendes tag

Jelenleg is a G502-est használom, hibátlanul. Azzal egyet kell értenem hogy takaríthatatlan sajnos. :(
A nagy szív vágyam a G5-G500 formaterv, súly, súlyozhatóság visszahozatala. Számomra a tökéletes egér volt.
(Én a G502-be is raktam plusz súlyt, más különben olyan az érzésem mintha a levegőt fognám! :D )

(#87) CptAdamica válasza mviski (#86) üzenetére


CptAdamica
veterán

Miért takaríthatatlan? Én mindig egy fogkefével végig sikálom és csókolom. :D

Megyen!

(#88) Ghard válasza CptAdamica (#87) üzenetére


Ghard
őstag

Ezt én sem értem. Semmivel sem nehezebb lepucolni mint egy akármilyen billentyűzetet.

(#89) Tazsam01 válasza CptAdamica (#87) üzenetére


Tazsam01
tag

Kipróbálom, eddig fogpiszkálóval vakargattam 😀
De azért ezek olyan trükkök amikre inkább a designernek kellett volna gondolni. Az mx 518nál ilyen gondom csak akkor volt amikor 7 év után hámlani kezdett.

(#90) Tazsam01 válasza Ghard (#88) üzenetére


Tazsam01
tag

A dombormintába beül a dzsuva, nem tudod letorölni mint egy sima felületet. A sok élről és résről nem is beszélve.

(#91) Ghard válasza Tazsam01 (#90) üzenetére


Ghard
őstag

Túl közel van az egérhez a chips-es zacskó ;]

(#92) CptAdamica válasza Tazsam01 (#90) üzenetére


CptAdamica
veterán

Arra pont jó a fogkefe, 2 havonta megsúrolom és olyan, mint az új. :D

Megyen!

(#93) Tazsam01 válasza Ghard (#91) üzenetére


Tazsam01
tag

Nem chipsezek, kezet is szoktam mosni, sőt minden nap porszívózik a robot. Mégis az én izlésemnek túl piszkos az egér.

(#94) Synthwave válasza atenza (#83) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem mondod. : > A Mozillám 300+ füllel lavírozik, a Chrome meg megragadt 30-40-nél. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#95) Sinesol válasza Synthwave (#94) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk erősen kérdéses, hogy minek egyszerre megnyitva hagyni akár 100+ fület..

[ Szerkesztve ]

(#96) Synthwave válasza Sinesol (#95) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem hiszek a könyvjelzőkben. Jó, hogy azonnal rendelkezésre áll egy nagycsomó fül.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#97) jockas válasza YellowFlash (#50) üzenetére


jockas
senior tag

Szintén. :C

Volt már G5-öm, G400-am...de eddig a mostani G502 Proteus Spectrum a legjobb minden tekintetben. A G400 ehhez képest egy hulladék...vacak kábel, vacak görgő. Ennek a görgője végre nem ugrik át magától egy másik pozícióba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.