Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gtamate2


gtamate2
veterán

Amúgy komolyan, tesztelsz egy gagyi után egy db ilyen mikrofont és egyből a "legjobb budget mikrofon" címet adod neki. Szerintem ehhez picit többet kellene tesztelni hogy ezt kiérdemelhesse.

*Sn0w

(#2) Kalandor válasza gtamate2 (#1) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Olvasd el újra a címet...

(#3) Diocles


Diocles
aktív tag

Én köszönöm a tesztet, szépen megcsináltad, de lehetett volna rövidebb is.

Összefoglalva az egészet: 15 ezer forint, de Magyarországról nehéz beszerezni és amúgy is kifutó darab. A videóban 3:55-nél a lényeg, ott rögtön meg tudjátok hallgatni a kamera, és a Samson hangja közti különbséget és a különféle üzemmódok hangját.

gtamate2: Ha egy cím kérdést fogalmaz meg, akkor arra a válasz mindig nem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Jó kis mikrofon. Én egy modmic 4.0-át használok, igaz ez fejhallgatóra illeszthető, így YouTube-ozásra nem biztos a legjobb megoldás, de a hangminőség körülbelül ilyen. Egyetértek, hogy érdemes jobb minőségű mikrofonra beruházni, mert továbbvihető és tényleg sokkal jobb a hatás.

(#6) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

En angvezerleshez keresek mikrofont. Esetleg tudnal feltolteni egy videot, amiben egy szobaba kb 2-4 meter tavolsagbol beszelsz kulonbozo hangerokon a mikrofonhoz?! Illetve jol ertem hogy usb kapcsolodik a gephez?

(#7) Qukac válasza Kiskopika (#6) üzenetére


Qukac
tag

Hello, igen USB-s a mikrofon.

(#8) ledgeri válasza CsonkaImo (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én ezidáig ebben a videóban hallható 2.3-ast akartam a 4.0ás ellenében, mert túl zárt érzete volt... de most visszakeresve, és random meghallva a hangját tényleg jó.

Most megint visszahallgattam, és mégis maradok a 2.3-ra vágyásnál ;]

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) CsonkaImo válasza ledgeri (#8) üzenetére


CsonkaImo
addikt

4.0 zajszűrős, a 2.3 nem. Ennyi az eltérés a két mikrofon között, ezért más a hangzás. A zajszűrés kicsit a hangminőség rovásáras megy, de nekem fontosabb volt, hogy minél kevesebb hang szűrődjön be a háttérből.

Szerk.: A szoftveres zajszűréssel meg borzalmas lett az eredmény Creative Sound Blaster Zx hangkártyával.

[ Szerkesztve ]

(#10) Kiskopika válasza Qukac (#7) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Es az erzekenyseg? Tud 3-4 meterrol meg ertelmezheto hangot, szoftveres erosites nelkul hangot nyerni?

(#11) .DLL


.DLL
veterán

Köszi a tesztet, nem rossz miki, bár én is kíváncsi lennék hogyan teljesít a 10k-s és 20k-s kategória eszközeivel szemben, hogy tényleg best buy-e, mert 15 sem kevés. Ide értve akár egy diktafont is, ezek szintén kaphatók már 10k-tól, mondjuk ami bővíthető memóriás az inkább 15k és afölött. A karakterisztika állítás ugyan ritka ezeknél, de előny, hogy nem kell hozzájuk laptop sem, terepen is használhatók, utána memóriából a hangfájl könnyen kezelhető. Haveromnak van egy Sony PX240-e, meglepően tisztán vesz fel, nem valami papírdoboz hangon. :K

(P.H.)

(#12) ledgeri válasza CsonkaImo (#9) üzenetére


ledgeri
nagyúr

PM lett volna..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) PistiSan


PistiSan
addikt

A mikrofon hangja tetszett, de a vidóban folyamatosan azt éreztem mintha nem lenne szinkronban a hang és a kép, majdnem bezártam annyira zavart.

(#14) F34R


F34R
nagyúr

22k meg usb-s kondenzator miki-t lehet kapni... ahhoz kepest nem epp legjobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.