Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csaabz


csaabz
őstag

Ezért jobb ilyet inkább személyesen intézni egy üzletben és ott akár többször rákérdezni a részletekre, például a havi költségre.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Telekomtól semmit, soha.

Amúgy ez miért a Mozilla blogban van?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) -szp- válasza Apollyon (#2) üzenetére


-szp-
aktív tag

Az van a café blog alatt és mellékattintottam. Köszi, javítva.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) tlac


tlac
nagyúr

szüleim is hasonlóan jártak az invitelnél, telefonon felhívták őket, hogy lejár a szerződés, kössenek újat
ok, megegyeznek 1 évben, az aktuális ár maradjon
kijön papíron szerződés, rajta 2 év, plusz 1k-val drágább

reklamáció: erre kiküldenek következő hónapra egy még nagyobb számlát, 3 hónapnyi kedvezménnyel nem kevesebb az végösszeg, hanem hozzáadják az árhoz, wtf?
reklamáció2: állítólag eddig sem járt a volna kedvezmény, örüljenek, hogy nem 1 évre számolták vissza, wtf2?

(#5) BlackPriest


BlackPriest
őstag

érdekes, hogy telefonon aláírás nélkül is lehet díjcsomagot váltani, nem akkor lép életbe, mikor kiküldik az új szerződést (telón aktiválható feltöltős netnél nekem ez volt. ha nem írom alá, kikapcsolják a számot és vége).

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem értem a problémát. Szóval keresztbe nem lehet 2 hűségnyilatkozatod? Az előfizetésre kötött hűség kvázi csak annyit jelent, hogy nem hagyod ott a szolgáltatót, de a csomagnak ettől teljesen függetlenül kéne futnia. Ez megint egy faszság.

(#7) Youri


Youri
veterán

De most, amikor mindenki kütyüket meg telefonokat vásárol karácsonyra, mindenki olvassa át kétszer a feltételeket és ellenőrizze az árakat mielőtt igent mond a telefonba, vagy rákattint a webshopban, esetleg aláírna az ügyfélszolgálatokon.

Igen. Pont.

RTX ON

(#8) bambano


bambano
titán

szóval hagyod a fenébe az egészet?
te se vagy újságírónak való... :P
legalább fáraszd ki őket, hogy megdolgozzanak azért a plusz pénzért.

kapcsolódó vicc (megfontolásra ajánlom!):
mikor egy fickó megtudja, hogy jogász haverja súlyos beteg, bemegy a kórházba meglátogatni. megdöbbenve látja, hogy bibliát (értsd: ászf a pokolba) olvas
- hát te mit csinálsz?
- joghézagot keresek.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Keem1


Keem1
addikt

Lehet hogy fáradt vagyok már és azért nem esett le, de számomra nem világos, hogy a cikk írójának miért kellett többet fizetni. :U

(#10) kenwood válasza Keem1 (#9) üzenetére


kenwood
veterán

eleg zavaros a fogalmazas.
nekem elsore nem allt ossze a kep.
atfutok rajta megegyszer.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mi is jártunk már így.

Eladni akarnak, gusztustalan néha mennyire... És persze nem tájékoztatnak csak az aláírások után...

Mi befejeztuk, csak a legalapabb szolgaltatosokat kértük. És mindent én intéze, mert szar banda...

A korlátlan internetet korlátosra vitték át, mert hogy gyorsabb lesz... Ja csak szarabb is, amikor otthon 32kbit net van.... Erről persze akkor tájékoztatták amikor rakrrdeztunk, vissza persze nem lehetett....

Nem veszek tőlük készüléket soha... Vegyenek belőle gyógyszert amit lehúznak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) kenwood


kenwood
veterán

masodjara sem ertem.
tehat volt egy 4 ezer forintos havidijas szerzodes,amin meg 6 ho huseg volt.
kotott szerzodest egy 10990 -es re, es most egy telefonszamra fizeti ket szolgaltatas havidijat fel evig,majd utana 10990 lesz?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#13) nuke7


nuke7
veterán

ez hűség felmondás nekem sántít... nekem csak a kedvezményt kellene kifizetni ha felmondom - tehát mondjuk 3 hónap után mondom fel, és 4ezer forint kedvezménnyel használtam, akkor 12ezret kell fizetni "ködbér"ként...

https://youtube.com/user/nuke7

(#14) Graphics válasza kenwood (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem.

10990 vs 14990. :)

Pedig le is van írva, 4ezres havidíj nem is volt...

Aztán megjött a számla és 4 ezer forinttal több mint vártam. Betelefonáltam. Elmeséltem, hogy bár tény, hogy van készülékem, de azt, mikor a szerződést kötöttük, úgy vettem, hogy a hűség csak az előfizetés megtartásához köt. Értetlenkedtem azon, hogy miért kell 14 990 forintot fizetnem ahelyett, hogy 10 990 forintért kaphatnám meg a szolgáltatást, mint minden új, vagy jelenlegi ügyfél, aki kér egy SIM kártyát is hozzá.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) kenwood válasza nuke7 (#13) üzenetére


kenwood
veterán

regen a hatralevo idot kellett,mar jopar eve csak a felhasznaltat.
egyebkent minden hivast rogzitenek,ha felretajekoztatas tortent,vagy egy lenyeges hatranyra nem hivjak fel a figyelmet,akkor irasbeli kerelem alapjan nagyon nagy az eselye,h modosithato/felmondhato ( egyedi elbiralassal.)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#16) sicli


sicli
tag

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat, biztos fog sokaknak segíteni. Objektív és higgadt írás, ami korrekt, ennek ellenére hibáztál, mert nem tájékozódtál és hibázott a szolgáltató is, mert pontosan tudnia kellett mit akarsz és mit nem kaptál!

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#17) kenwood válasza Graphics (#14) üzenetére


kenwood
veterán

sejtem mar.
keszulekkel 15,nelkule 11.
o most nem kert keszuleket,de a keszulekes szerzodest lottek be,mert 1.5 eve kapott ?

ha igy van,akkor en mindenkepp kikernem a felvetelt.
ha elhangzik valahol a 11k es nem cafol az ugyintezo,akkor nyert ugyed van.
ha elhangzik a 15 es te nem reagalsz ra,akkor biztosan buko.
ha egyik sem hangzik el,akkor eselyes,hogy modosithatsz egyedi elbiralassal,mivel joggal gondoltad,h keszulek nelkul kerve 11k lesz.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#18) Darkrage


Darkrage
csendes tag

Lehet, hogy olcsóbb néha szolgáltatónál venni egy telefont, de ha valaki nem telefonál el havi 20000Ft-ot akkor jó eséllyel nem kapja meg olcsóbban a szolgáltató függő telefont mintha megrendeli egy olcsóbb webáruházból függetlenül.Aztán ugye köthet rá biztosítást amit vagy bevállalnak vagy nem.... ha valóban baj éri a telefon. Szóval a magyar mobilszolgáltatók minősíthetetlenül rosszak és kiemelkedően drágák. Minőségben a Telenort külön kiemelném, a mobilnet szolgáltatása minősíthetetlen, és hangminőség sem az igazi.

Válassz a termékeim közül kedved szerint AKG, JBL , Sennheiser termékek akár harmad áron.

(#19) sicli válasza kenwood (#17) üzenetére


sicli
tag

Én beléptem anno egy flottába 11e Fz-os csomag volt, készülékkel ez is drágább lett volna. Ezért készülékkel megvettem egy olcsóbb csomagot, majd 1 hónap múlva váltottam a korlátlan csomagra, ami árban magasabb, így engedték, kb. 2 percet kellett hisztizni miatta, hogy nem a készülékes ár jár.

Azt tegyük hozzá, hogy ez egy kiskapu volt erre a variációra, amit, ha lehetett kihasználtam igen. Tehát én nem gondolom, hogy a szolgáltató hibázott, kivéve abban, hogy nem kapott megfelelő tájékoztatást, ami alapján simán átváltják arra az árra, amire számítottál, csak egy icipicit hisztizni kell. Ha ez Telekom, akkor felejtsd el, zsidó cég, őket hagytam ott. Voda korrekt volt...

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#20) sicli válasza Darkrage (#18) üzenetére


sicli
tag

Na ez az, ahány ember, annyi vélemény. Telenorról nincsen mostani tapasztalatom, a Telekom viszont nagyon gáz számomra! Az ügyfélszolgálat egy nulla, ügyfél elégedettség nem fontos és a szolgáltatásuk minősége már nem olyan vezető, mint valaha a Westel-é volt. A Vodafone-t nagyon sokan szidják és igazuk is van, ha nekik rossz. Számomra az a jó, amit jónak tapasztalok és jó volna, ha legtöbben így gondolkoznának és nem mások véleménye alapján. A Vodával még egyszer nem szakadt meg hívásom, az ügyfélszolgálat 10+ pontos, ha problémám van, még majdnem ők kérnek elnézést, hogy szólnom kellett és nem vették észre, szóval elképzelhető, hogy másnál meg a Telenor lesz ilyen.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#21) Graphics válasza kenwood (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindenképp fogyasztovedelmi vonalat kezdenem el.. Hatha

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) sicli válasza Graphics (#21) üzenetére


sicli
tag

A fogyasztóvédelem semmire sem jó, ez is ilyen Magyar találmány?:) Mint írtam, saját tapasztalatom alapján, kommunikálni kell velük. Értelmesek (már aki) és segítenek. Nekem megoldották, 2 mondat erejéig kellett erélyesebbnek lennem csak azért, hogy lássák ez nem a hülyének nézhető ügyfél, de minden rendben volt!

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#23) kenwood válasza Graphics (#21) üzenetére


kenwood
veterán

En semmikepp nem mennek a fogyvedhez,amig csak egy mezei ugyintezo utasitott el.
Ha mar van irasbeli elutasitas,akkor esetleg.
Sajnos az itthoni hatosag az ennel joval neccesebb ugyekben is tehetetlen a legtobbszor.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) tomazin


tomazin
veterán

Lehet én gondolom rosszul, de távollévők között létrejött szerződés miatt nincs valami elállási idő (hiszen itt egy szolgot rendeltél)?
Illetve én azonnal beszélgetés visszahallgatást kérnék (igen ezért kell neten/telefonon intézni, mert a személyes ügyfélszolga azt mond amit akar, utána már semmivel nem tudod bizonyítani ha tévedésből/szándékosan félrevezetett). A beszélgetésben el kell hangoznia a szolgáltatás árának. Ezt most is nyugodtan megteheted, pár évig meg kell őrizni a felvételeket. Ha elhangzott, hogy 11k akkor megkeresném ászfben, hogy ezt hogyan tudod bevasalni rajtuk (nem, nem csak a különbözetet, hanem kötbér, stb. formájában, szeretik elsumákolni egy 5k-s jóváírással az ilyen jellegű kötelezettségeiket).

Ahhoz meg szokjunk már hozzá, hogy telekom cégnél nem a fogyvédhez megyünk, hanem az nmhh-hoz.

(#25) bambano válasza tomazin (#24) üzenetére


bambano
titán

amúgy szokjunk hozzá, hogy telekom cégeknél szerződéses kérdésekben nem az nmhh-hoz megyünk, hanem a fogyasztóvédelemhez. az nmhh-t max műszaki, minőségi kérdésekkel érdemes zaklatni.

a telefonos beszélgetéseket pontosan egy évig szabad tárolni. amit persze én sem értek, hogy miért, de ez a szabály.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Lenry válasza kenwood (#17) üzenetére


Lenry
félisten

így van.
a cikkíró kolléga utánajárhatna és egyrészt esélyes, hogy megoldódna a problémája, másrészt meg is lenne a következő cikk témája, harmadrészt az olvasóközönség is okosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) kenwood


kenwood
veterán

egyebkent ha atgondoljuk,amit a cikkiro szeretne,az biztosan nem fog megtortenni.
az uj szerzodestol pici asztalveressel szinte biztosan elallhat.
viszont akkor meg mindig ott lesz a fel eves keszulekes szerzodese,ami miatt max masik szamra kothet 11-ert.
Igy viszont a regit ugyanugy fizetni kell meg fel evig.
Tarskartya sem opcio,mert fel ev mulva fel kene mondania az elso szerzodest,es akkor minek a tarskartyaja lenne a tarskartya ? :)
lenyegeben a leheto legjobb opciot kapta,csak nem tajekoztattak rola,h ez ennyi lesz.

vagy ha nem surgos a korlatlan csomag,akkor vissza a regire es megvarni,mig kifut az elozo.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28) sicli válasza kenwood (#27) üzenetére


sicli
tag

Épp ezt írtam én is, nem csak feltételezésen alapszik, hanem saját tapasztalat. Nincsen szükség asztalverésre, csak határozott fellépésre és amint a hajlandóság elindul a szolgáltató alkalmazottja részéről, megint kedves stílusra kell váltani, hogy azt érezze, hogy egy csicskaként van kezelve és visszaélünk, hogy ügyfelek vagyunk! Minden egyes alkalmazott jutalékot kap az előfizetések megkötése után, sajnos neki többet ért a 4000 Ft-tal magasabb előfizetési díj utáni jutalék, mint a korrektség, de feltételezzük, hogy azt gondolta érti az ügyfél, amiről szó van és az Ő ajánlatát fogadta el. Nem lehet gond, csak bosszantó, hogy utána kell járni

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#29) #06658560


#06658560
törölt tag

Nem szeretek hűséggel venni semmit, csakis határozatlan időre szólót.
Múltkor kellett volna egy új SIM kártya, számmal, készülék nélkül. Bekocogok Vodához- nekik a legjobb a környéken a hálózatuk, kérem a feltöltős SIM-et, majd rákérdezek: előfizetés hűség nélkül van-e? A válasz: nincs. Magyarul, amíg németeknél mozgom, addig nem lesz előfizetésem.

T-mobil (HU) rendszeresen megkeres, hogy tudnának nekem újabb, olcsóbb, jobb csomagot. Mikor közlöm velük, hogy ha használom a telefont, akkor szinte kizárólag külföldön, gyorsan kiderül, arra nincs csomagjuk, így bukó az összes javaslatuk. Kb. félévente ezt eljátszuk.

Szóval mobilszektor, egy kutya, bárhol is van az ember.

(#30) bambano válasza #06658560 (#29) üzenetére


bambano
titán

amikor megkeres a tré, miért nem meséled el nekik, hogy mit csinálsz velük, ha nem szakadnak le a telefonszámodról?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) #06658560 válasza bambano (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Túlélem, nem nagy gond. Csak az, hogy nem tanulnak belőle.

(#32) kenwood válasza #06658560 (#29) üzenetére


kenwood
veterán

4 hete meg volt elofizetes huseg nelkul a vodanal.az altalam kinezett csomag 2800 helyett 3500 lett volna ugy.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) -szp-


-szp-
aktív tag

Dehogy adom fel! :) Viszont itt a december, más ne járjon így. Ha lesz megoldás, megírom majd. Köszi a tippeket!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#34) Egon válasza bambano (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

a telefonos beszélgetéseket pontosan egy évig szabad tárolni. amit persze én sem értek, hogy miért, de ez a szabály.

Nem nyert. A telefonos ügyfélszolgálatokra nem a 2003. évi C. törvényben megjelenő megőrzési idő vonatkozik, hanem a 1997. évi CLV. törvény 17/B. § (3) bekezdésében szereplő 5 év.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Ezt a cikket aztán nagyon fontos volt megírni. Már a legelején elhangzik, hogy különösebben nem figyelt oda.
Akkor miért a szolgáltatót hibáztatja? Egyáltalán ki az, aki a callcenteren keresztül akar csomagot váltani? LOL!
Továbbá az is kiderül a cikk végén, hogy van még 4 hónap készülékhűsége.
Na már most így hogyan is akarna egy SIM only-s konstrukcióra váltani?

Nem a szolgáltatókat akarom védeni, de félelmetesen sok az az ember, aki vagy...
1. szarik az egészbe bele, aztán sír hogy ez és az nem jó
2. nem tölt el elég időt az információk beszerzésével, nem kérdez...stb

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#36) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Egyaltalan,hogy akarhatnak kifizettetni olyan kedvezmenyt kotberkent amit igenybe sem vettel? Jesszus...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#37) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Szerintem bőven támadható a Telekom eljárása, mivel a szerződés módosításkor nem történt új készülék vásárlás. Így készülék kedvezmény sincs (ami ezekben az új csomagokban még tényleg létező fogalom). A sima szerződésre vállalt hűségidővel vásárolt telefonokon meg kb nulla készülékkedvezmény van.
Ebből a szempontból a Vodafone sokkal korrektebbül csinálja az új generációs csomagjait, ott feketén-fehéren látszik, hogy mennyi a készülék díj havonta.

Laci

(#38) kenwood válasza Valentino K. (#35) üzenetére


kenwood
veterán

sztem a "lol,siras" es a hasonlo ovodas sertegetesek nem szakmai forumra valoak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#39) Polllen


Polllen
nagyúr

Ha az ügyintéző jelezte, hogy még hűségidő miatt magasabb lesz a díj, akkor bukó a dolog sztem.

Amúgy ezért nem szoktam telefonon belemenni semmibe. Küldjék el postán/e-mailben, átolvasom és döntök.
Vagy személyesen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) Lirion válasza tomazin (#24) üzenetére


Lirion
addikt

Te gondolod jól, minden telefonon/emailben/levélben stb.. létrejött üzlettől indoklás nélkül 8 munkanapon belül el lehet állni. Éppen ezért nem is sajnálom egyáltalán a cikkírót, sőt, ha annyi esze nincs (IT szakmai portál íróként), hogy ezt a törvényt ismerje és használja, akkor meg is érdemli a 32 ezer forintos felárat...
Viszont a szolgáltatók szeretnek erről hallgatni és inkább a kötbért mondogatják, mert az elriasztja a legtöbb embert.

[ Szerkesztve ]

(#41) đe$|re válasza Valentino K. (#35) üzenetére


đe$|re
senior tag

+1

Félelmetes, hogy az emberek manapság mennyire nem figyelnek oda dolgokra, utána meg fel vannak háborodva, jelentgetni akarnak, meg egyből támadják a céget. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a szolgáltatást nyújtó/eladó fél nem hibázhat.
Főleg így, hogy van lehetőségem megtapasztalni a másik oldalt.

(#42) #06658560 válasza kenwood (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

Német voda. De a többire is igaz, nincs előfizetés hűség nélkül.

(#43) #06658560 válasza Valentino K. (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Funkcionális analfabétizmus rulez?

(#44) Jhonny06 válasza Lenry (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

Negyedrészt nem ártana újraírni a cikket, mert teljesen érthetetlenül van megfogalmazva.

(#45) sicli


sicli
tag

Tagadhatatlanul Magyarok vagyunk!:) Depresszió országa, vagyis mindenki azonnal a rosszat látja benne. Bocsánat, nem mindenki, csak sokan! Leírt valamit, ami alapján, pláne más kárán utólag olyan okosak tudunk lenni!:)

Ilyenkor átváltoznak az emberek jogi szakértőnek, ha Vida Ildikóról van szó mindenki politikus lesz és, ha egy telefontesztről, akkor informatikus országgá válunk:DDDD Beszélhetnénk a szőlőről is, akkor előjön a mezőgazdasági énünk is, de ami biztos, mindenki hülye, csak mi vagyunk helikopterek!:)))))

Az sem biztos, hogy az jó, amit én írtam, ami csak annyi volt: Kommunikáció!:) Nekem működött. Nem kell semmilyen hatóság, vagy bármi marhaság. Sok sikert az intézéshez és köszönjük a figyelmeztetést, bár mindenki gondol rá, de a sok információ között elveszhet...

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#46) bambano válasza Egon (#34) üzenetére


bambano
titán

nem nyert: ugyanezen törvény 2 par. h. pont:
"h) közszolgáltatás: külön törvény alapján termékértékesítési vagy szolgáltatásnyújtási kötelezettség hatálya alá tartozó vállalkozás által e kötelezettség alapján nyújtott víziközmű-szolgáltatás, távhőszolgáltatás, települési szilárd és folyékony hulladék rendszeres begyűjtésére, gyűjtésére, elszállítására és elhelyezésére irányuló szolgáltatás, kéményseprő-ipari szolgáltatás, elektronikus hírközlési szolgáltatás, postai szolgáltatás, villamos energia egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználó részére villamosenergia-vásárlási szerződés vagy hálózathasználati szerződés alapján nyújtandó szolgáltatás, valamint földgáz egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználó részére földgáz-kereskedelmi szerződés vagy elosztóhálózat-használati szerződés alapján nyújtandó szolgáltatás"

tehát a mobilnál 1 év a megőrzési idő.

(#35) Valentino K.: "Egyáltalán ki az, aki a callcenteren keresztül akar csomagot váltani?": az, aki nem akar fizetni azért, hogy bemenjen az ügyfélszolgálati irodába. a trénél ezt tervezik ugyanis, hogy fizetős lesz az élőemberes találkozás. vagy már be is vezették, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) Egon válasza bambano (#46) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerinted a mobil nem tartozik bele a nálad is szereplő elektronikus hírközlési szolgáltatás kategóriába? :U

A Fogyasztóvédelem szerint beletartozik:

Elektronikus hírközlési szolgáltatások
•telefonszolgáltatás,
•rádió- és televízió-műsorelosztás, valamint
•internet hozzáférési szolgáltatás.

A legismertebb elektronikus hírközlési szolgáltatók közé tartozik
a három nagy mobiltelefon-társaság,
•a kábeltelevíziós-társaságok,
•a műholdas műsorszórást végző társaságok,
•a vezetékes telefon-, illetve internet előfizetést kínáló vállalkozások, továbbá
•az IP (Internet-Protokoll) alapú telefonszolgáltatást vagy műsorelosztást végző szolgáltatók is.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) Egon válasza bambano (#46) üzenetére


Egon
nagyúr

Már megint olyan témában okoskodsz, amiben nem kéne. (megfelelő jogszabály-ismeret hiányában).. :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) bambano válasza Egon (#47) üzenetére


bambano
titán

te tudsz különbséget tenni az elektronikus hírközlési szolgáltató és a külön törvényben szolgáltatásnyújtási kötelezettség hatálya alá eső elektronikus hírközlési szolgáltató között?

úgy látom, nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) kenwood válasza Jhonny06 (#44) üzenetére


kenwood
veterán

igazabol nem a cikkiro hibaja.
millio blog fut,nehol meg a helyesiras is nulla,a hasonlo kaotikus fogalmazas mellett.
az hibazott,aki ezt a fooldalra kirakta.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.