Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tazsam01


Tazsam01
tag

Könnyű lesz kitalálni csak 10 perc prime 95 kell hozzá

(#2) Gyuri27


Gyuri27
félisten

A gyurmás fis-fos pont annyiba fog kerülni mint a forrasztott.
Megint korrekt intel hozzáállás. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#3) Synthwave válasza Tazsam01 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy annyi se.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Dr V válasza Synthwave (#3) üzenetére


Dr V
őstag

Hogyan forrasztják? 10percen járasd a P95öt és kész? Vagy majd a usernél fog megtörténni az első bekapcsolás után?

(#5) paprobert válasza Gyuri27 (#2) üzenetére


paprobert
senior tag

Kérjen még többet a forrasztottért? :D

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#6) Gyuri27 válasza paprobert (#5) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez rájuk vallana.
Persze a gyurmás lehetne olcsóbban.
De ilyen nyilván arrafelé fel sem merül senkiben.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7) FatMonster


FatMonster
tag

A gyengébb kihozatal miatt kell a "gyári tuningosokra" a forrasztás?
Gondolok itt olyanra, hogy adott chip nem menne X GHz-en pasztával, na akkor megtámogatják forrasztással és voilá?

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) ez foglalt?


ez foglalt?
csendes újonc

De hát a 9. generációnál már forrasztást használtak az i7-nél és i9-nél. Az i5-9400F-nél van kavarás: https://www.tomshardware.com/news/intel-solder-grease-i5-9400f-igpu,38547.html

Akkor most miről szól ez a cikk?

(#9) paprobert válasza Gyuri27 (#6) üzenetére


paprobert
senior tag

Néhány tíz centben kifejezhető árkülönbség van közöttük.

Ez a nincs rajta sapka esete.
Ha lépcsősen árulja, akkor miért kér el többet érte?
Ha egy árban van, akkor miért rakja zsebre az olcsóbb gyártást?

Az ár amit fizetsz, szinte mindig mesterségesen megszabott, alig van köze a bekerülési költséghez.

Inkább örülni kell ennek, mert az 5GHz-es, pasztával hőszigetelt kazánokban beragadt a hő elég rendesen. Egy gonddal kevesebb.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#10) Lacika112 válasza FatMonster (#7) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Erre gondoltam én is.

A nagyon gyatra chipeket is királykiasszonynak akarják eladni így hiába lesznek forrasztva tuingolni valószínűleg nem nagyon lehet majd.
A pasztásakat megmókolod, meghúzod és talán fedezi a biztonsági rés miatti lassulás egy részét.

A forrasztottat meg nem lehet húzni mert gyárilag kopon van, nem lesz mi kompenzálja a biztonsági rések miatti folyamatos lassulást.

Nézzük a jó oldalát legalább pl drága :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#11) Ragnar_ válasza paprobert (#9) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Inkább örülni kell ennek, mert az 5GHz-es, pasztával hőszigetelt kazánokban beragadt a hő elég rendesen. Egy gonddal kevesebb."

Egy sebezhetőséggel több. (szerintem a PH-ra is elér hamarosan a hír, hogy az Inteleken felbukant egy új ZombieLoad nevű sebezhetőség. :) )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#12) Gyuri27 válasza paprobert (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lehet, hogy annyiba kerül a gyurmát bele rakni mint forrasztani (bár nem hiszem).
No de itt nem ez a lényeg. Hanem, hogy az userek többsége jobb szeret forrasztást a kupak alatt látni mint gyurmát.
És ettől foszt meg. Kvázi zsákbamacskázol.
Persze nincs baj a gyurmával (csak annyi hogy szar). Mégis jobb a forrasztás.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13) opr válasza Ragnar_ (#11) üzenetére


opr
veterán

Annyira nem uj az, hogy lassan ket honapos.
Plusz volt mar rola hir a PH!-n, meg majusban. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) Ragnar_ válasza opr (#13) üzenetére


Ragnar_
addikt

Akkor a másik oldal maradt le velem együtt. :DDD

Ez így már elég impozáns:

De legalább forrasztott lesz néhány modellen a kupak.. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#15) MasterDeeJay

Na sikerült spórolni annyit hogy telik forrasztásra.
Előre látom egy pár év múlva a hardverapró hirdetéseket ahol Intel xyz processzor eladó forrasztott típus!
Intel i9 limited soldered edition

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) opr válasza Ragnar_ (#14) üzenetére


opr
veterán

Legjobbakkal is megesik. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) body007 válasza Ragnar_ (#14) üzenetére


body007
addikt

Ez dejó kép. Beteszem háttérképnek :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18) Ragnar_ válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#19) DraXoN


DraXoN
addikt

Még mindig úgy gondolom, hogy a legjobb az lenne, ha a die szabad lenne, és a cpuk csak egy lesarkazásvédő keretet kapnának a tokozásra építve mint a gpuknál ...
nem lenne gond, hogy forrasztott vagy pasztás, mert alapból megszűnne a vita értelme.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) ballazol


ballazol
senior tag

lehet, de nem biztos!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#21) devast válasza DraXoN (#19) üzenetére


devast
addikt

Szerintem nem tudnák olyan pontosan a keretet rátenni, hogy védje is, de ne emelkedjen felé.

(#22) subaruwrc


subaruwrc
félisten

jaj mégis csak bírja a mag ?

tehát eddig netto leszaromság miatt került rá a pasztának nem nevezhető hulladék ?

well done

(#23) Chaser válasza ez foglalt? (#8) üzenetére


Chaser
titán

nemrég valaki azt mondta, 9. gen már mind forrasztott
sztem ez a paródia csak annak szól, h erről beszéljenek, ne a szánalmas vergődésükről a zen2 miatt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) velizare válasza Ragnar_ (#14) üzenetére


velizare
nagyúr

váááááááááá, ebből nincs fhd, vagy nagyobb?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) borg25 válasza subaruwrc (#22) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem, eddig úgy voltak vele, hogy jó lesz a paszta is, azt ha a konkurencia megszorongat, akkor majd visszatérünk forrasztásra s lesz + pár százalék teljesítménynövekvés egyből nulla fejlesztéssel.
De ahogy már előttem rámutattak pluszban meg lehet csinálni egy köztes állapotot is, mikor a gagyit mérés után forrasztod, hogy ne a kukában végezze, s el tud adni, mint i9 k meg minden, ami meg alapból jó, azt pasztázod.

Szóval nem leszaromság, hanem előretervezés a rossz időkre, ami úgy néz ki eljött nekik. Bárhogy is, szemét dolog.

(#26) carl18 válasza borg25 (#25) üzenetére


carl18
addikt

Korrekt cég, még a bört is lehuzzák mindenkiről. Bár szerintem a Zen 2 fényében egy kis forrasztás kevés lesz hogy az emberek továbbra is intelt akarjanak. 14 nanométer +++++++ Helyet valódi változást szeretnének.
10 nanométeres Ice laket a Mainstream piacra például.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#27) tlac válasza velizare (#24) üzenetére


tlac
nagyúr

de, van 4k-s: [link]

(#28) #95904256 válasza paprobert (#9) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Néhány tíz centben kifejezhető árkülönbség van közöttük."

Gyártási költségben nagy különbség van a pasztás és a forrasztásos technológia közt, mert ez utóbbihoz spéci forraszanyag kell, valamiféle méregdrága adalékanyaggal. Nem emlékszem a számokra, de meglepően drága a forrasztásos móka. Régebben már volt róla szó valamelyik Inteles forrasztásos cikknél...

(#29) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

Nem azért,de nekem például eszembe se jutna kupaktalanítani egy processzort sem.

Az AMD-s kollégáknak meg annyit, hogy az fx procim nemtudom forrasztva van vagy sem, de hogy nincs nála melegebb az biztos.

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ennek így mi értelme?

(#32) ShiTmano válasza #32839680 (#31) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Jah, az AMD megtudta csinálni olcsó prociknál is, szóval filléres eljárás lehet. Az Intel meg a drágáknál sem......

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#33) Akula válasza body007 (#17) üzenetére


Akula
őstag

én is

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#34) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Inkább a kretén és totál felesleges csomagolást hagynák el, ami bűn az emberiség ellen.
Hogy miről is van szó, a 9900K esetében a pár poszttal ezelött is látott semmi másra nem használható műanyag dobozról, és ezek nagyobb kartondobozba való csomagoolásáról, amiben is 5 db ilyen kék "lapda" van, sajna elfelejtettem lefényképezni, mielött a kollegám felbontotta volna, a lapdák közt rengetegg levegő, vagyis levegőt szállít a hajó avagy a repülő.
Ilyen képet nem találtam a neten így hirtelen
Na és ezen a kék műanyagon belül szintén ott van a szokásos papírdobozban maga a cpu.
Teljesen felesleges ez a kék múanyag szar hozzá.
Teljesen feleslegesen lett legyártva másra nem használható, feleslegesen nőveli a műanyag szemetet.
Holott a lényeg maga a cpu, a felhasználó, akkor is megvenné ezt a cpu -t ha wc papírba lenne csomagolva, mivel ha a gépben benne van, már nincs jelentősége a csomagolóanyagnak.

Nem tudom, hogy hol, de valahol fel kéne lépni az intel ellen, hogy fejezze be ezt a gyakorlatot.
És ahelyett, hogy költene a műnyag lapda legyártására, utalja annak az árát a tengerek és oceánok megtisztítását végző szervezeteknek, vagy maga is álltison fel egy egyéget.

Talán itt lászik :

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#35) Dr. Akula válasza Core2duo6600 (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Valószínűleg nem az i9 csomagolásokba fulladnak bele a bálnák, azt csak szeretné az Intel ha annyit tudnának eladni. Vannak ennél fontosabb dolgok is, kb. minden más.

(#36) Lacika112 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Minden hulladéknak való csomagolást gyártó cég ezt mondja.....

Sok kicsi rohadt nagy szemétkupacot gyárt.
Barna újrafelhasznált kicsi kartondobozba vele, no nem mert én vagyok a környezetvédelem nagykövete de ez túlzás.
Feleslegesen sok szemét, egy spájznyi dobozom van csak mert nem járt még le a garancia idejük, ha a csomagoló mérnökök normálisan dolgoztak volna a töredéke is elég lenne.

2019 et írunk kb úgy tudnám ezt elképzelni van a környezet barát csomagolásos termék pl 100$ meg ez a csilli-villi retek 250$, a doboz tartalma ugyan ez lenne, nem csak az intelről van szó.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#37) Synthwave válasza Core2duo6600 (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még ha több jót nem is nagyon tudok elmondani a cókmókról, a doboza, na, az királyság.

Lehet, fel is adok egy hirdetést, hogy 9900K lakot keresek, oszt vitrinbe vele. Jól fog mutatni a 16 bites Intel 8086 mellett. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Bandit79 válasza Core2duo6600 (#34) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Jah az intelbe még a csomagolás miatt is belekötünk.. hajrá idiot haterek. Nem mintha bármelyik cég többet foglalkozna az Intelnél akàr a természetvédelemmel, globális felmelegedéssel... pffff

(#39) Carlos Padre válasza Bandit79 (#38) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Például? :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40) fanti


fanti
addikt

A sz@r az forrasztva is sz@r marad.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#41) Bandit79 válasza fanti (#40) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Mondjuk erre lehetne mondani, hogy az Intel cpu tudott olyan jó lenni ,hogy ilyen ragasztással is készűlhet, az Amd nél nem tudják már megcsinálni ,mert vslószínű mèg nagyobb fogyasztása lenne több hővel amit már nem tudnak hűteni normálisan. Ez azért nem kis fegyvertény . Ezért tud nagyobb csíkszélességgel az Amd mellett lenni az Intel.

[ Szerkesztve ]

(#42) Synthwave válasza Bandit79 (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

: >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) Bandit79 válasza Synthwave (#42) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Igen viccesen hangzik neked, de van benne igazság.. még ha itt Ph-s berkekben nem szokás az Intel mellé állni.
Tudjuk ki miatt a nevét nem lehet emlétenj.. oh wait ez a Harry Potter 😁

(#44) carl18 válasza Core2duo6600 (#34) üzenetére


carl18
addikt

Nem azért hogy védjem vagy valami, de neekm bejön a dobozza! :) Szerintem elég különleges darab.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#45) Semplar


Semplar
őstag

Kár, hogy a forraszanyag nem folyik be a biztonsági résekbe. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#46) Gyuri27 válasza Semplar (#45) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az csak kamu. Semmit nem számít.
Az előző intel vezér is csak véletlen adta el a részvényeit. Mielőtt kiderült volna az egész. :DD

Mindegy. Örülni kell ennek a remek esportnak. A kirgiz versenyző vajon gyurmást választ vagy forrasztottat. Vajon szerencséje lesz vagy mehet vissza mákot kapálni. Izgul a tömeg. Vajon huba vagy szamek? ;]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#48) Semplar válasza Gyuri27 (#46) üzenetére


Semplar
őstag

:DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#49) FDAssasin válasza Gyuri27 (#12) üzenetére


FDAssasin
csendes tag

" az userek többsége jobb szeret forrasztást a kupak alatt látni mint gyurmát."

Azok szerintem pont nem, mert ha már a saját szemeddel látod miután lefeszegetted a kupakot, hogy ez a proci bizony forrasztva volt, akkor baj van :P ;]

(#50) Ragnar_ válasza Bandit79 (#38) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Nem mintha bármelyik cég többet foglalkozna az Intelnél akàr a természetvédelemmel, globális felmelegedéssel..."

Jah azért kellett minden +200 MHzhez geneként új foglalat+alaplap, mert az Intel csökkenteni akarta a környezetterhelést.. ;]

"+Mondjuk erre lehetne mondani, hogy az Intel cpu tudott olyan jó lenni ,hogy ilyen ragasztással is készűlhet, az Amd nél nem tudják már megcsinálni ,mert vslószínű mèg nagyobb fogyasztása lenne több hővel amit már nem tudnak hűteni normálisan."

Örül is a sok Intel tulaj a throttlingoló grízes k-s procinak. AMD-ket nem azért nem delidelnek mert nem lehet, hanem azért mert nem szükséges. ;]

És azt se hagyd ki, hogy az Intelnek az AMD-vel szemben 300%-al több hardveres sebezhetősége van még mindig, és így is marad 7 nm-ig.. ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#51) Geller72 válasza subaruwrc (#22) üzenetére


Geller72
veterán

Persze, hogy bírja. Csak egy példa. A legtöbb nyák, amin beültetett alkatrészek vannak, teljes egészében átmegy a hullámforrasztón, amiben adott esetben 245 fok van, és az nem 10-20mp. Az összes alkatrész megkapja ezt a hőterhelést, még sincs semmi gond. Ezt nem az Intel procikra értem, hanem komplett beültetett nyákokra, mondjuk alaplapok esetén. Egyébként a forr pados Intel 9xxx-ek esetén is van lehetőség delid/relidre... :U.Csak macerásabb. Viszont, ahogy néztem, nem sokat dob a dolgon, alig van difi sok esetben. 9900K esetében konkrétan 2-3 fokot nyerhetsz, nem többet.

(#52) Synthwave válasza Bandit79 (#43) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én a számoknak hiszek. Meg a node előnynek.

-nak semmi köze ahhoz, hogy mit találok viccesnek. Főleg, hogy az első Core 2 Duotól kezdve a Ryzenig Inteles voltam (és még mindig a Sandy/Ivy Bridge platform ár/érték pártfogója vagyok).

:))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#53) andy19770128 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


andy19770128
aktív tag

ez is egy csepp a tengerben

(#54) Dragon3000 válasza Bandit79 (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem forrasztva lenne az amd, miért is lenne nagyobb a fogyasztása?

(#55) DraXoN válasza Dragon3000 (#54) üzenetére


DraXoN
addikt

fizika,
a hőmérséklet miatt nő az ellenállás.
bár igaz pár watt amiről beszélünk, nem jelentős az eltérés (hacsak nem extrém lehűtött az alap amihez hasonlítjuk)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#56) Dragon3000 válasza DraXoN (#55) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak megakadt a még nagyobb fogyasztáson a szemem, miközben vagy ugyanannyi a fogyasztásuk az amd megoldásoknak vagy kevesebb, mint az Intelé, miközben az intelek is forrasztva vannak. Az i7-i9 biztos, mert megjelenésük körül volt ezekről cikk.

[ Szerkesztve ]

(#57) Reggie0 válasza DraXoN (#55) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha no az ellenallas, akkor a fogyasztas nem no, hanem csokken, hiszen a feszultseg valtozatlan.

Ami miatt te fogyasztasnovekedest tapasztalsz az a megnovekedett szivargas miatt lehet, mivel a felvezetok ellenallasa csokken a homerseklettel.

[ Szerkesztve ]

(#58) jokeph válasza ttwepinefrin (#29) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az FX az bizony forrasztott, és rendesen össze van rakva, ja és le lehet hűteni. ;] Persze nem a gyári alukockával, az max alapjáraton elég, alulfeszelve. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59) Core2duo6600 válasza carl18 (#44) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azt még megérteném, ha az alaplapba beszerelve speciálisan néz ki, és speciális keretet adnak mellé, hogy a hűtőd rá tudd tenni, és akkor nézegetheted az üveges gépházban.

De jelen esetben miután kibontottad, már ugyanolyan mint egy akármilyen cpu.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60) KROK640


KROK640
veterán

Gondolom e mögött az a logika és h nem jelzik, hogy senki ne nagyon merjen már procit skalpolni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#61) Sani0423


Sani0423
csendes tag

Hányas fx? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.