Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nemtom volt e már
"A fő nehézséget az adta, hogy kb. csak egyféle taktika volt a jó, másképp a játék egyes részeit elvileg meg se lehet csinálni. Pl. a 3500 Naga Queenhez kell az expert berserk." [link]

Felülre alulra egy force field, amelyik megszünik azt mindig tudjuk potolni hisz mindig mi kezdünk. Ezekután nem kell berserk mert titán is ledobálja őket elöbb utobb....

Ha van berserk és elég mana akkor pedig gyenge sereg is agyonveri őket pl 5titán mert force fieldel nem férnek hozzá megölik egymást.

Örülök ha újat mondtam. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#152) mcs válasza Drenadar (#150) üzenetére


mcs
veterán

A vámpír minden ütéskor szívta az életet, de pl a dread knight nem mindig vetette be a blow attacket, mint ahogy a madár is a villámcsapást. Érdekes módon a mighty gorgon gyakran adta a death staret, és főleg erősebb lények ellen gyilkolt nagyobb mennyiségben. Nem gondoltam volna sose, hogy az Egon által leírt valószínűséggel működhetnek ezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#155) Egon válasza Dare2Live (#151) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyik kedvenc kampányom (Armageddon's Blade). Ütős volt az a kék köpenyes varázsló...:)
Ez a csata ment úgy is, hogy mass slow, a saját seregre mass haste (esetleg mass prayer), aztán a naga queen-ek nagy részére blind (amelyik közel jön, az elől el lehet szaladni.
Ergo erős túlzás, hogy csak egyféle stratégia működik.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#157) szupermacs válasza #32839680 (#153) üzenetére


szupermacs
veterán

A legjobb a Stronghold vár d'n'b remix lett. Youtube-on fent van.

Tehát senki nem tudja, hogy angol nyelvű HOMM5-ből, hogyan lehet magyart varázsolni? :DDD

(#158) szupermacs válasza #32839680 (#156) üzenetére


szupermacs
veterán

És a Comflnluxot komolyan gondolták? Én nagy ívben elkerülöm. Minden ismerősömmel együtt. Nálunk az tabu. :))

(#160) szupermacs válasza #32839680 (#159) üzenetére


szupermacs
veterán

Az volt a probléma amikor vettem, hogy 3K volt ez az angol, 5-6K környékén volt a magyar. Ezt akkor nem tudtam, amikor megvettem. De már nem akartam visszavinni és többet kiadni a magyar verzióra. Igazából az is csak kényelmi cél volt.
Valamelyik részt angolul játazottam, aztán kaptam magyarosítást hozzá... Annyira szokatlan volt, hogy a játékot is alig értettem meg a feliratok alapján. Ment vissza angolul. :D

(#162) mcs válasza szupermacs (#158) üzenetére


mcs
veterán

A Heroes történelmének legratyibb vára. :P A négyes és ötös szintű elementálok nevetségesek a 35-40es hpjükkel, emiatt baromira nehéz nyerni velük más várakkal szemben. :W

(#163) szupermacs válasza #32839680 (#161) üzenetére


szupermacs
veterán

Én is erre gondoltam, de valami nem túl buherálóst szerettem volna, vagy legálisabbat.
De azért nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#165) szupermacs válasza mcs (#162) üzenetére


szupermacs
veterán

Pontosan. A University nevetségesen nagy előnyt jelentett varázsló karaktereknek. Vicc volt az egész. Pedig mennyire imádtam kezdő koromban a föld és tűz elementálok miatt.

(#166) szupermacs válasza #32839680 (#164) üzenetére


szupermacs
veterán

Na azt a night-elfes várat többet ki ne mondjuk. :D Ezek a modok már csak azért készülnek, hogy kicsúfolják a játékot. :DD
Emlékszem, hogy pár hónapja néztem ezeket. De mai napig úgy érzem, hogy modok nélkül az igazi és megunhatatlan.

(#167) mcs válasza szupermacs (#165) üzenetére


mcs
veterán

Hát még amikor megszerezted a Grailt, és megkaptad általa az összes létező varázslatot. :U

(#169) szupermacs válasza mcs (#167) üzenetére


szupermacs
veterán

Az a másik. Egyébként is nehéz kitamlnulni minden elementális képességet, a varázslatokat meg pláne. De így vicc.

(#170) gbors válasza Dare2Live (#151) üzenetére


gbors
nagyúr

És akkor mondok egy harmadikat, simán Mass Slow + Blinddal is el lehetett őket intézni. Még szerencse, hogy csak egyféle taktika volt jó :)

(#152) mcs: a Mighty Gorgon emlékeim szerint úgy ment, hogy ahány egész tízes volt belőle, annyit megölt az ellenfélből, legyen az mezei pocok vagy fekete sárkány. Az egyesek pedig 10-zel szorozva adták a %-os valószínűségét +1 killnek. Azaz 37 MG = 3 biztos kill + még egy 70% eséllyel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#171) mcs válasza gbors (#170) üzenetére


mcs
veterán

Jártam már úgy, hogy 60-70 közötti mennyiséggel sikerült 9 ősi behemótot legyilkolni a starel pluszba, amin eléggé nagyot is néztem. Csak a 7es szintűnél gyengébb lényeknél tapasztaltam azt, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#172) Kiscickány


Kiscickány
csendes tag

Van egy szomszédom, 58 évesen végigtolta az összes Heroes-t.
Most is nála van a laptopom mert a Heroes VII. van repertoáron, illetve csak volt mert bedarálta ezt is....
A Heroes7 miatt tanult meg alapszinten angolul 58! évesen. Szerintem ez sokat elmond a játékról.

"Nem a PH-ból élek, nem vagyok 0-24h gép előtt. "

(#173) madle


madle
őstag

Nagyon jó cikk, jó olvasni, hogy ennyien szeretik ezt a játékot, és totálisan ugyan úgy mint én! Bár a II. részbe bele bele pillanthattam, de nekem nem volt számítógépem sokáig, később a III. résszel kezdtünk el haverommal játszani, mert neki már volt egy gépe. Úgy szereztük meg a játékot, hogy 20 és 50 forintosokból tettük össze az árát akkoriban egy PC gurunak. Elmentünk az újságoshoz, zárva volt.... elmentünk másnap, nem volt PC Guru. Harmadnap kapott PC gurut és benne volt a Dzsin-es borítós kék lemez. Rohantunk haza és onnantól elkezdődött a játék keményen.

Mivel Mac-em van jelenleg itthon, nem tudok vele játszani, de tervben van egy virtualizáló szoftver megvásárlása és akkor azonnal üzemelem is be, mert a küldetéses részét ki szeretném újra játszani.

Azt nem tudjátok, meg lehet e vásárolni a Complete verziót valahol CD-n? Sehol nem találtam raktáron. Vagy ha van valakinek eladó kék Dzsines borítós sima HOMM CD-je arra is igényt tartanék.

:R

(#174) a2d2 válasza szupermacs (#134) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Biztos hogy angol, mert amerikai oldal ez a humblebundle.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#175) szupermacs válasza a2d2 (#174) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszönöm. :R

(#176) gbors válasza mcs (#171) üzenetére


gbors
nagyúr

Az valami bug lehetett - arról ugyan Internet-szerte nincs konszenzus, hogy pontosan mi a számolási mechanizmus, de abban nagy az egyetértés, hogy 10 tehén max. 1-et tud ölni death stare-rel.

Amúgy pont ez az érdekessége a Fortress-nek - én nem nagyon szeretem (semmit, ami defense-orientált :D ), de az egy jópofa csavar, hogy a level 5-ös sereget kell a magas szintű ellenségek ellen küldeni, a level 7-est meg behajítani a gyengébb stackek közé.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#177) believil


believil
tag

Nagyon jó cikk. Én a Heroes 2-vel és 3-al töltöttem rengeteg időt annak idején, és habár a többi részt is kipróbáltam, de valahogy nem fogtak meg. Az V-nél éreztem egy kis nosztalgikus élményt, de az sem volt számomra az igazi. Két-három évente rám tör a "heroesozhatnék", és akkor a fentebb említett két tétel biztos, hogy előkerül.

(#178) Antonio


Antonio
senior tag

Egyébként van olyan aki mondjuk a 6. résznél követte a történetet az átvezető videókat?

Én a magyar verziót vettem meg, de őszintén szólva így is nagyon unalmasak hosszadalmasak voltak az átvezető videók illetve a játék közbeni beszélgetések. Én egy idő után (kb már ez elején) elvesztettem a fonalat -érdeklődés hiányában- és átpörgettem őket. De úgy érzem ez semmit se vett el a játék élményből (max a küldetések elején a rövid összefoglalót átolvastam az pont elég volt). Nagyon erőltetettnek- érdektelennek, éreztem az egész story -t. A kevesebb több lett volna ebben az esetben.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#179) mmili


mmili
tag

Remek cikk. Én a 2. résszel ismerkedtem meg először mikor egy újság melléklet teljes játéka volt úgy 2000 környékén :D. Az etalon nálam is a Heroes III. , sőt eddig csak azt játszottam végig, a többi valahogy abba maradt. Nemrég GoG-ról beszereztem az ott elérhető verziókat, így már win7-8 alatt is fut akár az 1. rész is :). Most a 2. részt szeretném leporolni, és végre végigjátszani. :).

(#180) satz18 válasza Antonio (#178) üzenetére


satz18
őstag

Én végig követtem a sztorit, mondjuk én angolul játszottam. Sztem nagyon epic, főleg az Antonos és az Anastasiás, de a többi sem rossz. Sztem történetvezetés tekintetében komoly előrelépés történt a 3. részhez képest, a 4. 5. részről nem tudok nyilatkozni, nem nagyon játszottam a kampány móddal.

#151 Az igazat megvallva láttam ezt a force fieldes videót, de valahogy kevésbé győzött meg mint a barzerkes. Meg mi van, ha más a map és nem csak alul felül tudnak átjönni, az nem derült ki, hogy az mindig ugyan az e vagy random generált. Így tutibb volt. Meg amúgy annak a kampánynak így is órákon keresztül olvastam utána mire láttam egy olyan élhető taktikát amire azt mondtam hogy erre talán képes vagyok és érdemes belevágni.
A másik meg ugyan ezen a pályán volt, amikor az elején alig van egységünk és nyitogatjuk a Pandora's boxokat és jönnek ki belőle a tündér sárkányok egy csomóan. Így helyből nem tudnék más taktikot mint implosion + resurrect és ha bejön neki a magic mirror akkor reload.
Gondolom ha valaki elég pró akkor mindenre talál plusz megoldást, de én ezt a campaignot azért emeltek ki, mert a playing with fire utolsó pályáját leszámítva egyedül itt voltak olyan megoldandó kihívások, amihez a jól bevált általános taktikon kívül kellett egy komoly utánaolvasás.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#181) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na most jól kedvet kaptam megint a III-hoz.

Abban tudtok segíteni, hogy ez a HD pack, amit az oroszok csináltak, az hol érhető el?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#182) madle válasza V.Stryker (#181) üzenetére


madle
őstag

Egyébként a HD pack, az a Complete-nek a HD változata vagy csak a sima HOMM-nak?

(#183) V.Stryker válasza madle (#182) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom, én is itt olvastam valaki hozzászólásában.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#184) ZoPád válasza V.Stryker (#183) üzenetére


ZoPád
tag

HoMM 3 HD

van benne pár hasznos újdonság is, pl. hősök között egység átadáshoz külön gombot csináltak (ha nem maradna egysége akkor egyet meghagy) stb.. de semmi nagyobb.

Win8 és fölötte ajánlott nem teljes képernyőn futtatni, amúgy hibátlanul megy.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#185) V.Stryker válasza ZoPád (#184) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R

Az kemény, hogy még most is fejlesztik folyamatosan.

Magyarítás használható mellette?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#186) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Nekem a legeslegelső játékom az első gépemen, amely egy 486-os volt a Heroes I volt. Akkor szerettem meg a sorozatot. Utána jött a Heroes 2, amellyel nem játszottam ugyan annyit, de ezzel játszottam először multit hot seat módban. Na meg az első két rész kézzel rajzolt grafikája a mai napig a kedvenceim közé tartozik. A Heroes 3-mal haverokkal több száz órát toltuk, a legjobb rész szerintem is. Nekem a negyedik rész is tetszett, nagyon szép zenéje volt, jól nézett ki és üdítő volt, hogy mertek változtatni rajta. Az ötödik rész kampányait mind végigvittem, de kb ennyi, nem is multiztam. A hatodik rész is megvan, azzal csak egy pár órácskát toltam, valahogy nem volt az igazi. A hetedikhez még nem volt szerencsém, de talán jobb is, állítólag rettentően gyenge.

Összességében elmondható, hogy a Heroes sorozat végigkísért a gyerekkoromon, örömmel gondolok vissza rá.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#187) pengwin válasza madle (#182) üzenetére


pengwin
addikt

Nemrég kiadtak a HoMM3 HD Edition-t, majdnem megvettem Steam-en, de mint kiderült az nem a teljes játék, valami bullshit "senkinek nincs meg az eredeti complete source"-indokkal. Pedig már érintőkijelzőre is használhatóvá tették.

(#184) ZoPád
Viszont ez a HD mod nagyon ígéretesnek néz ki! :Y
Úgyhogy lassan irány a GOG-ra beszerezni a HoMM3 Complete edísönt...

Üdv, pengwin

(#188) KubanitoS válasza pengwin (#187) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem is az van, mármint a Gogos változat és tökéletesen megy vele a HD mod. Gondoltam megosztom. :DDD

Amúgy utólag olvasgatva a hozzászólásokat és jobban belegondolva a dologba a Heroes 3 egyik legnagyobb hátránya valóban az, hogy vannak kötelező képességek, amelyek nélkül egyes pályákat nem lehet teljesíteni pl Earth magic... Így ezzel elég kiszámítható az egész sokszor.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#189) szupermacs válasza pengwin (#187) üzenetére


szupermacs
veterán

Ráadásul az 1.0 változatot csinálták meg a bugokkal együtt.
Szerintem csak beledobták a HD modot amit ingyé letöltöttek a netről és pénzt kérnek érte. Lusta munka.

(#190) Martin Eden


Martin Eden
tag

Jól látom, hogy még senki nem említette az MMHO-t? ;]

(#191) szupermacs válasza Martin Eden (#190) üzenetére


szupermacs
veterán

Ja, olyan is létezik. :D

(#192) telpapa válasza satz18 (#120) üzenetére


telpapa
csendes tag

Sajnos nem.Viszont nagyon sok segítséget találsz a megadott linken.Vannak - többek között - segéd anyagok és kalkulátorok.Nem csak a H3 hoz hiszen sokan vagyunk és vannak akik több verzióban is játszanak.De H3 ban a legtöbben.

Itt a Magyar Heroes Liga linkje ujra:

[link]

és itt az Archivum ahol sok-sok segítséget,pályát,leírást találhattok:

[link]

Játékfejlesztő Grafikus

(#193) doooo


doooo
veterán

Na.. akkor ennyi Heroes-os téma után, ma -ha csak egy kis időre is- muszáj újra belemelegednem a 4. részbe.. Köszönöm a kedvcsinálást! ;]

(#194) szupermacs válasza doooo (#193) üzenetére


szupermacs
veterán

Én is nagyon gondolkodom, hogy WoW mellett egy kicsit Heroesoznom kellene. :DDD

(#195) mcs válasza doooo (#193) üzenetére


mcs
veterán

Hát nem semmi amúgy, hogy mekkora népszerűségnek örvendenek a Heroes régebbi részei. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy más hozzám hasonló, kevésbé fantasy megszállott játékosokat is le tudnak kötni, és nagyon ritka az ilyen játék. Az Unreal Tournamenteken kívül a harmadik és negyedik Heroes a kedvenc játékaim. :)

[ Szerkesztve ]

(#197) KubanitoS válasza #32839680 (#196) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálunk szintén hasonló volt a dolog.

Ami külön megmaradt a harmadik részből, az Riska, mármint Rissa. Őt mi csak bödön néninek hívtuk. ;]

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#198) #70869248 válasza #32839680 (#164) üzenetére


#70869248
törölt tag

En spec ezt az egy mod cuccot tartom szem elott, a HoMM3 Succession Wars mod
https://www.facebook.com/thesuccessionwarsmod

(#199) Mister_X válasza szupermacs (#158) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Blaszféma. Sokáig vágyam volt a Conflux, amikor még csak ellenség volt a kampányok során, aztán kieggel meg játszható lett. :B

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#200) a2d2 válasza #70869248 (#198) üzenetére


a2d2
addikt

Ez a 2. rész. Legalábbis a kép alapján.
Hacsak nem a 3. részre húz 2. részes grafikát :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.