Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Carline válasza Simba86 (#37) üzenetére


Carline
őstag

Köszi, ahogy nézem tetszeni fog nekem a horn of the abyss.
Szépen kidolgozottak a karakterek és a vár is tetszetős.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#52) janeszgol válasza Vladi (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem. Max annyi könnyebbség van, hogy androidra is létezik a második rész.

HáGé: az mennyire érdekes, hogy a "csak a gyerekek játszanak számítógépes játékokkal" felkiáltással rendelkező csajok is tolták a HoMM valamelyik részét. :D Tehát még a begyöpösödött csajok is szerették ezt a stratégiát.

[ Szerkesztve ]

(#53) marositech


marositech
senior tag

Köszi a cikket!
Én is most telepítettem fel a 3. rész Complete Editiont. Egyszerűen imádtam, akkoriban is és most is.
*Emlékszem, az első hétben utáltam mert, csak léptem 1x a hőssel és ennyi, "körökre osztott stratégia" akkoriban ismeretlen fogalom volt. De akkor amikor, megnyomtam a homokóra ikont...csoda történt! :)
Számomra nagyon érthetetlen, hogy az ezutáni részek, hogy lehetnek jók...pedig akkoriban és most is sikítva töröltem le a 4. részt a gépemről...szörnyű! Pedig felakartam tenni a kérdést, "Meguntam a 3. részt, ezek után melyik rész jöhet?"

3. résznek is van jópár baja:
- Ha megvan a 9(8?) skill, nincs több fejlődés
- Gép ellen játszani rohadtul idegesítő a macska-egér játékstílus... :W

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#54) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gep install: windows, AV, updates, driverek, StarCraft 1. Aztan Linux install, korabbi /home becsatol, amin wine alatt ott terpeszkedik a H3 complete + WOG + HOTA. Mindig igy kezdem, fuggetlenul attol, milyen gepet hasznalok :D

https://www.coreinfinity.tech

(#55) sysys


sysys
csendes tag

Nem szoktam hozzászólásokat írni, de ehhez elég sok dolgot hozzá tudnék tenni, főleg, hogy a leírás alapján legalább 2-3x annyi tapasztalatom van az egész sorozattal, mint a cikk írójának.

Én minden részt megszereztem a megjelenés vagy legrosszabb esetben a következő évben. Az összes rész összes kampányát legnehezebb fokozaton is végigjátszottam.

Nekem nincsen negatív tapasztalatom semelyik résszel sem. Mindig jöttek újítások, változtatások, ami sokkal színesebbé tették a sorozatot. Főleg azoknak akik rongyossá játszották mindet. Ritkán látok elégedett játékost aki a 4. részről ír, pedig az első 3 után szerintem pont jól jött ez a sok változtatás. Nekem kevés lett volna egy újabb story, kicsit jobb grafikával a régebbi szabályokkal.

Az 5. rész is totál magábaszippantott. Talán csak a rúnamágiás rész volt csak ami nekem már feleslegesnek tűnt. Természetesen minden kiegészítőt letudtam.

A 6. résznél már nem volt túl sok időm, mert már 37 éves vagyok, asszony, gyerek, költözések... Ettől még becsülettel lenyomtam az egészet. Az egyetlen hibája, hogy a legnehezebb fokozatnál sem nagyon kellett semmi újragondolnom, visszatöltenem. Lehetett volna nehezebb.

Most tartok a 7 rész közel felénél. Illetve nem tudom pontosan mennyi kampány van benne, de ami az elején látszik azoknak már a felén túl vagyok. Remélem jön majd kiegészítő. Ezzel sincs semmi problémám, talán a kamera az egyetlen ami nem tetszik, mert nem lehet úgy zoomolni, mint eddig.

Gyorsan ennyit tudtam összeszedni meló mellett. :)

(#56) Grafirka válasza sh4d0w (#54) üzenetére


Grafirka
őstag

ismeros sorrend :K
Format C - windows - driverek - aztan Heroes III :D semmi melo, semmi beallitas egybol a lenyeg ....

(#57) sysys


sysys
csendes tag

Még annyit tennék hozzá, hogy a 3. és 4. részt sokat játszottam barátaimmal egymással és egymás ellen is. Localban egy gépen és neten is.

Közben rájöttem, hogy én is kihagytam azért valamit. Nekem ez a Chronicles teljesen kimaradt.

(#58) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Kövezzetek meg, de nekem a 6 és a 3 a két legjobban sikerült rész. Talán ebben a sorrendben. Sok minden leegyszerűsödött a 6-ban, ami nehezítette a hármat: random varázslatok, várportál, bányák elfoglalgatása, nyersanyagok. Nekem is ebben a kettőben van a legtöbb játékórám. :)

A 7 sem rossz egyébként, de nagyon sok benne még a zavaró bug, amiknek csak egy részét javították...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#59) Cathulhu


Cathulhu
addikt

4. resz utan nekem meghalt a heroes, jottek a lelektelen 5-os es az alapjaiban elcseszett 6-os resz. De aztan jott a 7. Ami bugos, ami felkesz, aminek nincs ertekelheto kampanya, de jatekmechanikaban szerintem a legjobb heroes ami valaha volt. nem egy egyszeru klont akartak a 3-bol csinalni, hanem mertek atgondolni, mi az ami jol mukodott, mi az amin javitani kell. Persze itt is vannak tulkapasaok, amikhez inkabb nem kellett volna nyulni, de osszessegeben reg szorakoztam ilyen jot heroes jatekkal. Javitani javitjak ezerrel, jonnek havonta a giganyi patchek, de sajnos azert van meg bug boven. Palya keves, de mar vannak ertekelheto community palyak hozza. Szoval nagy a bizodalmam bennuk, meg is vettem, remelhetoleg sokan gondolkodnak igy, szertenem, ha az Ubinak megerne fizetni a jatek tovabbi supportjat.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#60) sto1911


sto1911
veterán

A 3-at elkezdtem nemreg jatszani, nagyon szep meg nagyon jo, de olyan szinten idoigenyes, hogy egy masik elet kellene hozza. Egy vagy ket palyat csinaltam meg belole, de az tartott vagy 5 oran at. Es akkor az alvilag meg nem is volt kiterjedt teruletu, csak egy kis osveny...

(#61) #70869248 válasza kmisi99 (#39) üzenetére


#70869248
törölt tag

csak játszani kell, eleinte mentés-töltés.
Rengeteg lehetőség van, agresszívan kell menni. ..ha sokat tökölsz akkor nagy eséllyel kuka a térkép (kezdőként).
A választható ajándék közül, vagy nyersanyag, vagy pénz...varázstárgyat ritkán kapsz értékelhetőt..
Kellenek hősök, egy hős viszi el a hátán a pályát, de több hős kell felszedni a vackokat, alapvetően lépést spórolni a fő hősödnek. Nagy pályánál érdemes olyan hőst választani aki pénzt ad. A több hős eleinte + lénnyel jön, később már egy darab lénnyel (alul tudsz behívni hősöket...ehhez ismerni kell őket mondjuk, és akkor ha hőst vettél akkor az akit kiválasztottál jön majd a helyére a kocsmában.
Természetesen olyan hős kell amilyen a várad, hogy azok a lények is használhatóak legyenek, tehát eleinte egy hőshöz bepakolni a többi felvett hős lényeit is, egy maradjon csak a rohangáló hősöknél, és az is lehetőel gyors lény legyen. Sosem szabad elfelejteni hogy a lényeknek nincs lépéspontja (a 4. részben már igen)!!! azaz láncba állítva a hősöket szépen át tudod játszani a 7. napon termelt lényeket egy kör alatt a főhősnek.
Azzal az egy hőssel akivel meg akarod támadni a pályát, eleinte a legfontosabb helyeket kell megszerezni, alap nyersanyagok ami kell a gyors építkezéshez, utána azokat a lényeket támadni amik nem vészesek, nem repülnek, lassúak, azaz veszteség nélkül verhetőek.
Ahogy kivehetők a váradból az erősebb lények, úgy rendezd át a sereget, a lassú alaplények mennek a másodlagos hőshöz, a lények fajtáit ha lehet ne keverd, lerontja a morált.
Az hogy a ládákból mit veszel fel, tapasztalatot, vagy pénzt azt a pály dönti el..és a játékos stílusa..van hogy pumpálni kell a hőst, van hogy a pénz kell jobban.
Azoknál a helyeknél ahol +szakértelmet kapsz, ott egy rohangáló hőssel teszteld le mit fog adni...tök felesleges egy száraz térképen jó tengerészet pl.
Keményen kell menni, bányákat szerezni, fejlődni, várakat szerezni, jó játékkal. Varászkönyve legyen, ha lehet katapultja, sátra.
Nagy baj nem lehet a játék pályáin, mindig ott van egy mentés visszatöltése, és sok dolog könnyebb másodszorra.
Letöltögetni laza pályákat tölts, vannak legendásan kemény pályák is...azok még a tapasztalt játékosoknak is komoly vérhányás :)

(#62) lohn válasza kmisi99 (#39) üzenetére


lohn
tag

Ha megy az angol, akkor itt találhatsz kampányleírásokat:

Age of Heroes

https://www.youtube.com/channel/UCgMa4yBZEp-ALnsqH_ZtvrA

(#63) DonCosta


DonCosta
tag

Nekem a Heroes 2 Gold edition volt meg először. Talán ezért ez a kedvencem. (sok olyan funkciót tartalmazott ami a 3-asban jött és a sima 2-esben még nem volt) Grafikailag is ez állt közelebb hozzám, de a 3-ast is sokat játszottuk.
A kettes volt az amiről fejből tudtuk melyik lénynek mennyi a sebzése, mennyi HP-ja van és mennyit tud lépni. Amiért jobban tetszett még a 3-asnál: a Titánok igazi ellenfelei voltak a fekete sárkánynak. 3-asban már nem annyira. (ott az aranysárkányos nép volt a kedvenc)
Nagyon sok emlék van ezzel kapcsolatban: koleszban 4-en egy gépnél reggelig, vagy szünetben otthon haver gépét áthozva két gépet összekötve, sokszor hugommal vagy édesapámmal toltuk órákon át...)
Ahogy írtátok már, még a feleségem (akkor még barátnőm) is játszott a Heroes-al. Talán azóta sem volt olyan játék amivel órákig bírt volna játszani.

Meghatározó élmény volt. Személyes sorrend: 2(gold edition a kiegészítésekkel), 3, 5, 1, 4 A többit nem próbáltam.

(#64) pengwin


pengwin
addikt

Nagyon jó írás, köszönjük! :R
Gyerekkorom nagy játékosélményei közé tartozott a családi Heroes III-azás, unokatestvéreimmel és a szüleikkel egymást váltottuk a gép előtt! Azok voltak ám a családi karácsonyok, húsvétok... nálunk se tudott senki nagyon angolul, de mi azért rájöttünk a dolgokra némi trial-error után.
Szerintem az V. rész nagyon jól sikerült, nálam az szerepel az első helyen, szorosan utána a III. és a II. részek következnek.
A Heroes II. szerintem egy nagyon bájos játék volt, a III. egyértelműen túlszárnyalta, de azért a II. is szép volt és élvezhető, ráadásul az volt a széria igazi alapvetése, rengeteg alap dolog ott jelent meg.

A Heroes VI.-ot is megvettem Steamen itt a nagy leárazásban, de sajnos eddig még nem próbáltam ki, eltántorított a rengeteg bug meg a hülye Uplay... miért nem elég a Steam?! :W
A Uplay eddig majdnem pontosan annyiszor omlott össze, ahányszor elindítottam, ráadásul itt is reg, adatmegadás, stb.... Ergo: Ubisoftnak pénzt soha többé!

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#65) sysys válasza pengwin (#64) üzenetére


sysys
csendes tag

Ne foglalkozz az Ubisottal. Nekem is ott van meg a 6-7. rész. 1-2 hónapja teljesen jó lett még a kliens is. Könnyedén indul, nincs vele semmi baj. A 6. rész csak akkor problémás, ha Integrállt VGA-t használsz. A radeonokkal minden jól megy. De az alapjáték nekem notebookon is jó volt az IGMA-val. Szóval a kiegészítőknél lett bugos, de onnantól már asztali gépen fejeztem be.

[ Szerkesztve ]

(#66) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon klassz írás lett.

Az első résszel csak perceket játszottam, mert később próbáltam ki, mint a 2. 3. és 4. részeket. Annyira nem jött be.
A második rész volt az egyetlen, aminek végigvittem a kampányát és szerintem fantasztikus volt. Nagyon tetszett. A skirmish is nagyon jó volt benne. A kieggel nem toltam soha, az kimaradt.
A harmadik rész tökéletes lett a sorozatban, a kiegekkel együtt nagyon jó lett. Nem is értem, hogy a felújított HDE-be miért nem tették bele őket.
Viszont a 3. rész nekem nagyon úgy tűnt, hogy ugyan úgy meg kell tanulni játszani minden kaszttal, mint egy WoW-ban. Gunnar volt a kedvencem a Dungeon várban. Imádom mai napig. Egy időben kalkulátort néztem a játékban, hogy melyik szinten milyen másodlagos képességeket milyen %-ban kap meg melyik szinten és kitapasztaltam, hogy neki melyik jó. Értelemszerűen Pathfinding, Logistic, Aromrer, Offensive karakter csináltam belőle. A mágia nagyon nagy gyengéje volt, nem is érdemes erőltetni. Vele tanultam meg leginkább játszani. Persze pályáktól is függ minden építkezés, fejlődés, nyersanyag, artifact.
Mai napig nem lett olyan jó rész, ami akár a közelébe is ért.
A negyedik tetszett, bár az nem annyira, hogy tényleg drága volt az egységek fejlesztése és toborzása, illetve az, hogy nem nagyon passzoltak a lények a várakhoz. Mint a második részben.
DE! Sikerült végre nagyot lépniük és mertek egy teljesen más játékot tálalni nekünk, mint amilyen az előző 3 rész volt. Nem tudták volna hozni azt a játékot, ami a 3. rész volt. És ez nem is baj. Így lett olyan jó, amilyen.
Az 5. rész szerintem sokkal gyengébb lett, mint az elődök. Ettől a résztől kezdve éreztem azt, hogy próbálnak kapálózva visszaevickélni a 3. rész sikeréhez és játékmenetéhez, de bármennyire is szeretnének, ez már nem lesz az soha. Se a 6. rész, se a 7. Ami nem is lenne baj, ha mernének itt is végre továbblépni és nem prológusokat csinálni, amivel megerőszakolják a 2. és 3. rész dicsőségét.

Egy kérdésem lenne: Megvettem a H5 Complete Editiont, viszont angol nyelvű. Láttam, hogy van belőle magyar feliratos változat. Esetleg magyarosítani lehetne az én verziómat, vagy újra meg kellene vásárolnom magyarul? Ubisoft Exclusive változat van meg.
És még egy: Keresem még mai napig magyarul a Heroes 4-et magyarul, de nem nagyon találom. Gondolom digitálisan csak az angol nyelvűt kapom meg. Vagy tévedek?

(#4) gaben1117: Sokat toltam a WoG moddal, amíg évek után rá nem jöttem, hogy csak tönkreteszi a játékot és már nem is ugyan az, amiért a Vanillát szerettem. Azóta egyetlen modot sem raktam fel hozzá. Többet ártottak a játéknak, mint segítettek. (Ahogy a Conflux vár is! ;] )

[ Szerkesztve ]

(#67) Grafirka válasza sto1911 (#60) üzenetére


Grafirka
őstag

Sokkal komplexebb a jatek mint elso latasra gondolna az ember es egy ketszintes XL meretu palyahoz valoban sok ido szukseges :K

(#68) #70869248 válasza szupermacs (#66) üzenetére


#70869248
törölt tag

A WoG-ból én szinte csak a commander-t használom, viszont az nagy jóság...nem billenti fel a játékot, de mégis jó..

(#69) szupermacs válasza #70869248 (#68) üzenetére


szupermacs
veterán

Én nagyon sok dolgot használtam benne. A Warfare képesség nagyon jó ötlet volt benne, hogy a Ballista, Artillery, stb. képességeket összevonta. A 2 db másodlagos skill is nagyon jó volt. A kalandtérképen az írásos dungeon megoldások is ötletesek voltak. A Commander is jó volt.

Viszont akkor is csak tönkretette számomra egy idő után a játékot. Túl egyszerű volt tőle. Mire beletanultam az eredeti játék mechanikájába és a kasztokhoz (Gunnar a kalandor, a tünde vár druidája, a dungeon vár Ressurrection-ös hőse) addigra teljesen felborult a modtól számomra a hősök kidolgozottsága.

A többi váras mod meg már szóba se jöhet nálam. A Vanillát kiegekkel csak normál módban toltam az AI csalása elkerülése végett. Megfigyeltük haverommal, hogy nehéz fokozaton a játék több nyersanyagot kap, több egysége van, könnyű fokozaton meg előnyt ad. Nem lépi meg az összes pontját, nem fejleszti mindig a várat és az egységeket. Sajnos ez a csalás(?) az 5. részben is jelen volt. Ott legnehezebb fokozatban 2 hét alatt megvert a gép úgy, hogy olyan lényei olyan mennyiségben voltak, amik lehetetlenek. Ki is ábrándultam abból a részből. Nem nagyon vettem elő ezek után.

(#70) sto1911


sto1911
veterán

Akkor felteszem a nagy kerdest, ha mar szobakerult: csalt-e a 2. es 3. reszben az AI?

(#71) szupermacs válasza sto1911 (#70) üzenetére


szupermacs
veterán

Második részt nem tudom, 3. részben úgy vettem észre, hogy igen. Lehet cáfolni, ha rosszul tudom. De én sima Skirmish pályán ezt vettem észre.

Pontosabban: Normál fokozaton nem csalt, de nehéz fokozaton igen, könnyű fokozaton pedig hagy neked előnyt (mintha meg lenne kötve a keze, nem használ ki minden lehetőséget).

[ Szerkesztve ]

(#72) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Jó volt olvasni,abban az időben nálam a lord's of magic volt a best of! :) :) mennyit veszekedtünk tesóimmal ki üljön a gépnél! :D (most meg a telefonomon carmageddonozok,besz@rás belegondolni! :D )

(#74) r0ach


r0ach
tag

Köszi szépen, szuper írás! Végre megjött a kedvem, hogy elkezdjem a Heroes VI-ot. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=r0ach

(#75) ollie


ollie
MODERÁTOR

A 6. részt csinálták magyarok, ugye?

***

(#76) szupermacs válasza #32839680 (#73) üzenetére


szupermacs
veterán

,,és egy rakat lény figyelt a várban megvásárolatlanul"

Igen, ez a másik. Nem vásárolta meg a lényeket. :K

(#75) ollie: Az alap játékot igen.

[ Szerkesztve ]

(#77) ZoPád válasza szupermacs (#71) üzenetére


ZoPád
tag

Azért ábrándultál ki, mert a legnehezebb fokozat túl nehéz volt? :F

Persze hogy csal az AI, II-III-V-ben mindenképp.
Egyértelműen le van írva Impossible fokozaton, hogy a gép több nyersanyagot kap, te pedig semennyit.
Easy-n te kapsz többet, ő kevesebbet.
Ez a lényege.

Az AI-nak csak 3 fokozata van, Easy-n kifejezetten rosszul játszik, Normalon közepesen, Hard-tól kezdve pedig a legoptimálisabban. Hardon még egál a nyersanyag, aztán Experten már kevesebb, Impossiblen már semennyi.

A témához: nálam is a 3 az etalon, nagyjából ez, a Quake3 és a Warcraft 3 az, amit minden reinstallkor felteszek és bármikor elő tudom venni. Már csak a HL3 hiányzik ;]
Az 5. rész kiegészítőkkel játszható lett (minden egységnek kétfajta fejlesztés), a többi inkább érdekesség.

[ Szerkesztve ]

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#78) r0ach válasza ollie (#75) üzenetére


r0ach
tag

Bizony, többek között a BlackHole csapata fejlesztette

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=r0ach

(#79) #70869248 válasza sto1911 (#70) üzenetére


#70869248
törölt tag

csalt-e?
A HoMM sorozat az AI csalás tartópillére :D A 2-nél sztem azért nem jön ki annyira mert nagyon egyszerű (és nagyszerű), a 3-s rész már csal mint állat, morál, szerencsés sebzés, minden szr.
De a legjobb a 4. rész, ott brutál 'fog of war' mi? :D ..Nekem igen.
Nagyon csal, de mi jobban csalunk...ha nem megy valami visszatöltünk, ennél nagyobb csalás nincs. :)

(#80) nap


nap
addikt

Az első résszel kezdtem, tetszett a grafikája, de hamar abbahagytam, mert nem tudtam másik hőst venni.
Később visszatértem hozzá, és nagyon jókat játszottam vele. Itt volt a legjobb a balansz.
A második rész volt a leghangulatosabb. Az összes pályát szétjátszottam oda-vissza. Aztán jött a gold, és a random pályagenerátor.
A harmadik rész lett a legjobb, bár a grafika és a balansz nem lett az igazi.
A negyedik rész egy pasztel hányás lett. Elvileg jók benne az újítások, a gyakorlatban nem sikerült annyit játszanom vele, hogy megtapasztalhassam.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#82) szupermacs válasza ZoPád (#77) üzenetére


szupermacs
veterán

Az csak a jéghegy csúcsa, hogy pofátlanul csalt. És nem hat meg, hogy le van írva a csalás. Egy játék ne így csaljon, hogy unfair.
Leginkább a Heroes3wannabe szindróma vette el a kedvem. Egy gyenge 3D-s H3 copy volt. Nem fogott meg. Optimalizálatlan és ötlettelen volt.

Normal fokozaton semmi bajom nem volt egyébként egyik játékkal sem.

(#83) pengwin válasza ZoPád (#77) üzenetére


pengwin
addikt

Miért, szerinted nem probléma, ha rendesen működő AI megírása helyett az alap AI-t erősítik csalással?
Mert én mindig is hülyét kaptam tőle.

Üdv, pengwin

(#84) Ygg


Ygg
senior tag

Nagyon szerettem.
Ma is játszanék velük, ha lenne időm.

Gratula az íráshoz.

Egy megjegyzés:
mana, nem manna.

Mást jelent a kettő.

(#85) ZoPád válasza pengwin (#83) üzenetére


ZoPád
tag

rendesen működő AI megírása helyett

Azért egy körökre osztott stratégiának nem olyan magas a skillküszöbe, hogy ilyen elvárásaink legyenek.
Hardtól kezdve egységes az AI, és nagyjából úgy játszik mint egy ember.
Minden nyersanyagot felvesz, hősöket küld szét, bányákat foglal, terjeszkedik. Fejleszti a várait, igaz, ha nagy nehézséget állítasz be, akkor sokkal gyorsabban halad, mert minden körben tud valamit építeni.

Lehet, hogy csaták közben nem mindig a legoptimálisabban mozog (nagy böszmeséget azért nem csinál), de mégiscsak majd' 16 éves játékról van szó.

Summa summarum, az AI teljesen korrekt (!), és még mindig azon lovagolnak páran, hogy mennyire unfair a játék, mert Impossible fokozaton sokat tud építeni :DDD
Miért fáj ez? Ez a fokozat egy kihívás, azoknak, akik már egyébként nem találnak a játékban.
Néhány pálya kivételével annyira nehezek, hogy már a 2. körben rájössz: újra kell töltened, mert csak 9 követ találtál.

Én sosem erőltettem ezt a fokozatot, a Hard (ami sorrendben igazából közepesnek felel meg ugye) teljesen kielégítő és kiegyensúlyozott.

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#86) satz18 válasza ZoPád (#85) üzenetére


satz18
őstag

Engem valahogy sosem vonzott az impossible fokozat. Bőven elég volt akkor, amikor a kampányban olyan pálya jött. Feleslegesen nem akartam magam frusztrálni, ez valszeg a játék rovására ment volna. Egyedül a krónikákban voltam úgy, hogy a normál már túl könnyű volt, de a hardon már volt elég ellenfél, hogy jó harcok kikerekedjenek belőle. Az expertel még néha kacérkodtam, de aztán mindig lebeszéltem magam róla. Az impossible fel sem merült. A 6. rész, pedig easyn is bőségesen nehéz volt nekem, ott se merült fel soha, hogy nehezebb fokon elkezdjem. Így is volt hogy 6-8 óra is volt egy map, ha az elejéről kellett volna többször őket kezdeni, a guta ütött volna meg.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#87) nyakdam válasza ZoPád (#85) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Csak a legnehezebb fokon jatszottam a 3 es 4-et is. A 3 ban a csalas miatt a barbarian breakout palyat(azthiszem ez volt a cime) nem tudtuk megcsinalni a legnehezebb fokon. Ez a ket resz a kedvencem, de a 2 is nagyon jo. Az 5-nek nemreg ugrottam neki masodik alkalommal de annyira nem kot le mint az elozoek lehet sose jatszom vegig. A tobbit nem is neztem.

(#88) Geffry


Geffry
aktív tag

Van egy olyan érzésem hogy a cikk elérte ezt a szintet a Heroes sorozat kedvelőinél:

:R

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#89) SLYM


SLYM
veterán

apám az elmúlt 15-20 év alatt 90%-ban csak ezzel a sorozattal játszik, átlagosan minden nap kb 2 órát. szóval úgy 10000 órát biztos beletolt már a sorozatba. neki a 4 nem jött be, legtöbbet a 3-al, utána a 2-vel játszott, de azért az 5-6-al is elvolt pár évet. azt még nem mondtam el neki, hogy kijött a legújabb rész, addig amíg ilyen bughalmaz. meg aztán mindig baszogat, hogy töltsek le neki "új pályákat", mi lesz ha megint annyit kell várni a következő részre, mint amennyi a 4 és az 5 között volt :D

[ Szerkesztve ]

(#90) KisDre


KisDre
senior tag

Na kiolvastam :)

"A játék szereplői tele vannak magyar és szláv nevű emberekkel."
VI. alapjátékot magyarok csinálták ;) (BlackHole Entertainment) Sajnos a játék után nem ment jól a szekér és feloszlottak és a kiegészítőt már nem ők fejlesztették.

Egyébként nekem valahogy a 3 után az 5 jött be, főként a kiegészítőivel, orkok-törpék stb, illetve ami még tetszett hogy tudtál választani fejlesztést az egységeknél, tehát 2 irányba tudtad fejleszteni őket. Persze itt megint előjön az ami a 4-nél említettél hogy akkor melyiket válasszuk, VISZONT itt meg volt a szabadságunk hogy később átalakíthassuk őket. Például, volt a Minotaur, tudtunk belőle Csapatkapitány Minotaurt csinálni (mindenkinek ad bátorságot csak magának nem) vagy Bátor Minotaurt (csak magának adja), lehet nem pontosan emlékszem mert régen játszottam már én is vele, de ez volt a lényege. Szerintem kibővítette a taktika tárházát.

Az a baj amúgy hogy nincs jó tulajdonban a Heroes név, az Ubisoft nem tudja mit kezdjen vele, jóformán pénzes név neki ez is (mint az Assasin Creed).
A fejlesztők akik az 5. óta váltakoznak meg hol olyan irányt vesznek hogy na akkor Klasszikus 3 (5 esete, meg talán a 7 is?), hol olyat hogy újítunk itt-ott de akkor meg a rajongó tábor őrjöng és lehúzzák (6... pedig milyen boldog voltam mikor megtudtam hogy magyarok fejlesztik, erre belebuknak?)

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#91) HeadKnife


HeadKnife
csendes tag

Anno a 3-al ismertem meg a Heroes-t. Kb én sem tudtam mit csinálok, de amikor tisztes mennyiségű sereget tunkoltam össze és olyan csatákat nyertem meg amikről akkor "tudtam" hogy lehetetlen...hát az minden pénzt megért!

Ezen felbuzdulva meg is vettem az 5 Gold Edition-t, azzal is jól szórakoztam deee...nagyon nem adta azt a hangulatot. A 6-ról meg inkább nem is mondok semmit... :B (Leginkább az nyomta rá a pecsétet hogy nem voltak elfek :DDD )

Üdv!

(#92) gbors


gbors
nagyúr

Ha már ennyire Heroes és nosztalgia, akkor nem maradhat ki a King's Bounty sem - nem a 2008-as mászkálós, hanem az 1990-es TBS, by New World Computing. Nagyon egyedi kis játék volt, egy-két területen jobb is, mint a Heroes széria. Ez kinek van meg? (ie. ki elég öreg? :D )

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#93) proci985 válasza gbors (#92) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

alap! bar a heroes 2 utan eleg elavultnak tunt a mechanikaja.

Geffry:

- Oh no J.C, a Bomb!
- A bomb!

---

csalas tema: a ketto irdatlanul csalt, mondjuk ennek ertheto okai voltak (AI nehez).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#94) telpapa


telpapa
csendes tag

Egész kellemes kis cikk lett.Mindenképpen köszönöm a Heroes fanatikusok nevében is.A Heroes III a legjobb szerintem is.A többi se rossz de 3 után már csak maszatolás.Leszámítva a 6-ot ami ugyan gáz lett de legalább megpróbáltak valami újat belevinni.
Sajnos nagyon sok fontos dolgot nem említett a cikk aminek ismerete alapvető kell legyen az élvezetes játékhoz.Ilyen pl a HŐS fejlesztése és főleg megválasztása(már amennyiben nem verseny map vagy lehetésges)

Ha valakit komolyan érdekel a Heroes és úgy érzi már profi - ne izgulj majd elmúlik:) - az kipróbálhatja magát a profik között online vagy campány vagy nyáron a Heroes táborokban itt a profik között:)

[link]

Egyébként a komolyabb versenyeken a ligában kemények már az alapszabályok is.
Egy komolyabb profi tornán pl:

1. Egy perces körlimit.(60 Mp vagyis ennyi időd van lépni)
2. Start Imposible
3. Csak elfogadott versenypályákon
4. Legendás hősök,extrákkal induló hős kizárva(pl: Gelu stb..és minden logistic os hős)
5. Dim door,Fly kizárva.

Játékfejlesztő Grafikus

(#96) ollie válasza gbors (#92) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A King's Bounty-t a New World Computing készítette, ami később a HoMM sorozatot is elkezdte. A KB volt az elődje a HoMM-nak.

Én rongyosra játszottam a KB-t, még Commodore 64-en.

Egyébként ha már más játékok is szóba jöttek, a HoMM-nál szerintem jobb az Age of Wonders sorozat. Ebből 4 rész jelent meg, a legutóbbi harmadik valójában a negyedik.

[ Szerkesztve ]

***

(#97) satz18 válasza telpapa (#94) üzenetére


satz18
őstag

Az az egy perc kicsit kevésnek tűnik. Nekem 1-1 harc is tovább tart, meg ha van több hős akkor azzal is el lehet tökölni. Vagy csak quick combatot használtok és 1 hőst, tehát kb a lépegetés és az építkezés amit csináltok? Vagy mi az ami még bele tud férni 1 percbe? Nekem simán van 15 perc is egy kör.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#98) DjFlanker válasza gbors (#92) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Én imádta ma 2008-st. És a Disciples 2-t is, félek újrajátszás lesz belőle valamikor :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#99) gbors válasza ollie (#96) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért hoztam be. Nem rokon játékokat akartam promótálni, a KB gyakorlagilag a Heroes 0, hősök nélkül. Bár, ha aszerint kezdik a szériát, ahogy a King's Bounty utolsó harcát meg lehetett csinálni, akkor minden bizonnyal az lett volna a címe, hogy Heroes of Might, Magic & Money :)

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#100) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Sysys : Nos, talalkoztal most szereny szemelyemben egy elegedett jatekossal, sot mondhatni olyannal, aki a IV resz rajongoja :D

HáGé : a 4-ik reszt nekro jatekoskent miert nem tudtad ertekelni, mi nem tetszett benne ? Jopofa dolog, de ott 2 valasztas allt elotted, jobban mondva 2,5.
1.Csak halalontuli lenyek, verszivas varazslattal felvertezve, tarolsz minden elot, a mechanikusokkal, hm, baj.
2.Csak az elo lenyek, verszivas varazslattal felvertezve, + a hosod, vagy valamelyik a 2-3 kozul tudja a feltamasztas varazslatot a csata utan, fel lehet tornaszni 75-80%-ra ha jol emlekszem.Azaz 10 ordogbol 8 feltamad a csata utan.
2.5 Az elozo ketto elegye, de csak 1 vampirsereg, a tobbi elo, ugyis vampirt csinal a hosod a legyozott ellenfelbol, fel is tamassza az elhullott embereket, a nekromancia es az elet csodas egybefonodasa, mi kell meg ? :D

doooo : mar nem vagy egyeduli szornyszulott :D

mcs : engem is ez ragadott meg egy bizonyos ertelemben, de az a nevetseges, amikor egy harcos hossel egyszerre 10-12 feketesarkanyt vagsz pofan :D vagy epp tobbet :D

Egon : teljes mertekben egyetertek veled, de a legjobb a 4 es 5 pont. Emiatt ragadott magaval a 4-ik resz.Ugyanis ez hatalmas ujitas volt, a 4-es pont azert, mert nem kellett idot beleoljel, hogy elkuldd az egyik alvezered, hogy osszeszedd a lenyeket mint a 3-ik reszben – habar a 4-ikben is ugy kellett volna megoldjak hogy a varbol vagy a leny tanyajarol is el tudd kuldeni a karavant a seregedhez es nem csak a varba !. Az 5-ik pont pedig, egy hatartalan lehetoseget adott azoknak, akik nem csak 1 fantasy strategia jatekot latnak a jatekban, hanem 1 fantasy szerepjatek strategiat.Rengeteg terkep keszult jobbnal jobb szerepjatek tortenettel.En is csinaltam 1-et, igaz nem fejeztem be, majd utolag szot ejtek holnap a dologrol es jobban kivesezem ezt a dolgot.Szoval a szerepjatek : azzal hogy a host iranyithatjuk egysegek nelkul, sot 7 hos lehet csak maga a sereg, ez a szerepjatek hatartalan lehetoseget biztositja a jatekosok szamara, persze, azoknak, akik ezt a mufajt szeretik.Es hadjaratot is lehet csinalni, azaz a host-hoseinket at lehet vinni a kovetkezo palyara, hogy ott folytassak kalandjaikat.
Szamtalan ilyen szerepjatek palya keszult, jomagam is vegigtoltam parat, sot volt jo par, amelyet magyar srac csinalt, eleg ha megemlitem Veldrynus nevet, aki a Draconic nevu palyat csinalta, asszem 10/10 pont a palya ertekelese az osszes sorozattal foglalkozo oldalon.
Nos, holnap majd irok a sorozat osszes reszerol egy velemenyt.Jo ejt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.