Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) tocsa válasza edipqe (#1) üzenetére


tocsa
senior tag

Eddig még nem láttam, de nekem az 1-2-3 trilógiából egyértelműen az 1 a kedvencem. Figyeld meg, hogy igazából nem is öl meg szándékosan egy embert sem (az első áldozat kiesik a helikopterből pl), najó talán egyet a vége felé a kocsival meneküléskor, de az még talán meg is úszhatta égési sérülésekkel.
Szóval az gondolatmenet nagyon jó, hogy elkezdik csesztetni ("why are you pushing me?"), egyre tovább feszítik a húrt, amíg még Rambo John J. némán tűri, és aztán... elszakad a húr. És innentől meg már olyan "Összeomlás" hangulata van (ami szintén egyik kedvenc filmem), hogy átesik azon a ponton Rambo, ahonnan már nincs visszaút, ahol azt mondja az ember, hogy mostmár végigmegyek, bármi is lesz,mégha rossz irányban indultam is. Esemény eseményt követ, egyik indukálja a másikat, nincs mit tenni (mondjuk a legvégén Samuel Trautman ezredes mégis megállítja). És a dzsungelben Rambo a vadász, és nem rá vadásznak.

Amúgy a Halálbüntetés is jó leszámolásos. Ott már rávilágít a film arra is, hogy bár el lehet játszani azzal a gondolattal, hogy milyen jó lenne néha 3 méteres gorillává válni és leszámolni a terrorizáló bűnözőkkel, de valójában erőszak erőszakot szül, nem éri meg, olyan világba tévednél, ahol te nem vagy otthon.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.