Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

A Matrox
Egyebkent sztem sok meglepo ebben nincs, diszkret vga-k piacan most a hasznaltak mennyisege jelentosen nott, hala a lecsengo banyaszlaznak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) saen


saen
veterán

Meg úgy általában nagyon drága egy jó pc, főleg ha a konzolokhoz hasonlítjuk őket.

(#3) tisn


tisn
addikt

no mining, no party

(#4) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ilyen árazás mellett ezen szerintem nem kell csodálkozni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az, hogy az Nvidia pofátlanul árazza a kártyáit egy dolog, de már az AMD is ugyanezt a modellt alkalmazza, holott a kártyái sok esetben kevésbé versenyképesek.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) nihill


nihill
őstag

Mennyiségileg szerintem nincs semmi csökkenés, csaképp az "új" kártyák most nem a boltból, hanem a rigekből jönnek.

(#7) Duck663 válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Veszteséggel nem adhatják el a kártyákat. Az AMD esetében a Radeon VII árazása érthető, 320$ -ba kerül csak a memória ami rajta van, nem értem miért ragaszkodnak a HBM-hez, egyszerűen nagyon-nagyon drága. Az nv-nek viszont bőven van mozgástere, ők ilyen Apple féle modellt kezdtek alkalmazni, az előállítási költség dupláján adják, de ahogy a iphone eladások is csökkentek, úgy a vga-k eladása is, nem lehet végtelenségig emelni az árakat és lenyomni minden sz@rt a felhasználók torkán, pusztán a "név" vagy a komoly versenytárs hiánya miatt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#8) Romvr


Romvr
őstag

Jé de meglepő... minél drágábban akarják lenyomni az emberek torkán annál kevesebb fogy. Talán a zsenik észreveszik előbb utóbb hogy kutyának sem kell annyiért a cuccuk és csökkentik az árakat.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#9) Cs1csó


Cs1csó
félisten

" az asztali VGA-k egyszerűen nem fogynak eléggé." ??

Egy közepes kártya is 100k felett van, csúcs kártya 400k felett, ne bolondozzunk.

(#10) nubreed válasza Romvr (#8) üzenetére


nubreed
veterán

Most a 1660 Ti -nak értelmes árazása van, FullHD -ra tökéletes, talán az nGridia is kezdi megérteni, hogy igazából ez kell az emberek túlnyomó többségének. Jó kártya viszonylag olcsón.(100k körül már van) ÉS remélem jön majd (rtx nélküli) 1670 és 1680 is a 1070, 1080 helyére. Ezt a vonalat kéne erőltetni, és az AMD -nek is jó lenne ha lenne erre válasza, nagyon sajnálatos, hogy a NAVI ki van tolva az utolsó negyed évre. :(

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) subaruwrc


subaruwrc
félisten

nem túlárazott átnevezett fosokat kéne árulni

(#12) Cs1csó válasza nubreed (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen a 1660TI kb. egy 2,5 éve megjelent kártya teljesítményét hozza, ennyiért drága.

(#13) Chaser válasza nubreed (#10) üzenetére


Chaser
titán

Sztem oda nem megy semmi, az rtx kartyak a nyakukon maradnanak, ezt az 1060 helyre hoztak, lesz meg 1050-ek helyere es sztem ennyi, meg lesz ti nelkuli 1660

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Gyuri27 válasza subaruwrc (#11) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azzal se lenne baj ha normális áron lenne.
De hát kell még egy csónak még egy repcsi még egy kis prémium.

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most isszák a "bányász láz levét" a VGA gyártók....savanyú a szőlő....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) Televan74


Televan74
nagyúr

A 12nm drága,a 7nm még drágább gyártás technológia,aztán még itt vannak a HBM2 és GDDR6 árak.Plusz a bányászat utóhatása is, rengeteg garanciális kártya maradt a piacon,amin viszonylag jól lehet futtatni a játékokat.A kártyák zöme úgy is a használt piacon cserél gazdát.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) Cs1csó válasza Televan74 (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokan elvannak FHD 60Hz arra pedig a 1050Ti is bőven jó. Ezeken az árakon nem is lesz tömeges váltás hiába ecsetelik mennyire jó a 4K vagy a 144Hz-es monitor ami ugye szintén arany árban van.

(#18) M@cika


M@cika
őstag

Felejtsük már el az Intelt, amíg nem jön ki rendes videokártyával, vagy egy olyan integrálttal, amivel a Windows megjelenítésén kívül is lehet csinálni valamit. Értem, hogy a 70% gép fostalicska beépített Intelt használ, de azt ne vegyük már bele a diszkrét VGA statisztikába.

Nasit a kis fehér medvének!

(#19) Gwannx1990


Gwannx1990
újonc

Igazság szerint majd ha ár érték arányban megfelelő választás lesz bármelyik RTX kártya , akkor majd fogyni fog,magát a technológiát nem sok minden használja még, ezt az egészet úgymond ha egy + ként kapták volna meg a felhasználók és nem lenne belekalkulálva a kártya árakba akkor jó vétel lehetne bármelyik.
Az 1660ti egész jó lenne ha abból az árból még egy 20 ast lefaragnának ,Esetleg ha jön a Navi majd akkor fognak érdemlegesen esni az árak.

(#20) Cs1csó válasza M@cika (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a "70%" szerintem kb. kimeríti a "brand" gépeket amik a különböző vállalatoknál milliószámra vannak kiszórva.

(#21) Chaser válasza Duck663 (#7) üzenetére


Chaser
titán

Valoszinuleg azert ragaszkodnak az hbm-hez, mert a gpu gyenge - adott kategoriaban nv-hez kepest -, igy jelentosen megnovelik legalabb a savszelt, anelkul h "dupla bites" pcb-t kellene gyartaniuk, az valoszinuleg sokkal dragabb lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) M@cika válasza Cs1csó (#20) üzenetére


M@cika
őstag

Alighanem igazad lehet. a sima irodai gépbe minek is kéne diszkrét GPU, mikor semmivel nem használnák ki leginkább.

Nasit a kis fehér medvének!

(#23) TeeBee73 válasza Cs1csó (#20) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mivel dVGA-juk nincs, csak IGP lehet. (Az meg fostubus. Próbáltam.)

Mod: nem oda akartam.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#24) nkmedve válasza Duck663 (#7) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez azért nem teljesen így van, az RTX-ek gyártása is nagyon drága, csak ott nem annyira a memória (bár a GDDR6 sem olcsó), hanem a hatalmas GPU és a rekord mennyiségű NYÁK-alkatrész miatt (ez utóbbi miatt a tesztelés is nehezebb/költségesebb, láttuk is a kezdeti hibás 2080 Ti szériákat).
Összességében az NV sem keres sokkal többet egy 2080-on mint az AMD a Radeon VII-en. Ha jól emlékszem Abu nem olyan rég azt írta, hogy mindkét kártyán kb. 200 dollár haszon van, NV-nél talán valamivel több, AMD-nél kevesebb, de a különbség nem egetrengető.

(#25) TeeBee73 válasza nkmedve (#24) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nem csak a Ti széria volt hibás. 2070-ig bezárólag mind.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#26) rumkola válasza nubreed (#10) üzenetére


rumkola
veterán

~100K a középkategóriáért marhára nincs rendben.... :(((

(#27) nubreed válasza rumkola (#26) üzenetére


nubreed
veterán

Ezzel egyet értek. De sajnos most az a középategória, ami régen a felső-közép volt árban. Ez van, erre ment el a "fejlődés".

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28) nkmedve válasza TeeBee73 (#25) üzenetére


nkmedve
őstag

Ja, ilyen alapon az összes Pascal, Vega, stb. széria is hibás. :) Azért nem árt különbséget tenni aközött, hogy elvétve meghal néhány kártya (bármilyen nagy publicitást is kapnak ezek), vagy egy szériából úgy hullanak a kártyák mint a legyek (ilyen pedig csak a 2080 Ti Founder Edition-nél volt).

[ Szerkesztve ]

(#29) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Anno a hd7870XT, ami a harmadik legerősebb volt a sorban (7970,7950->7870xt), tehát felső-közép kategória, 250 euróba került (Sapphire verzió, tehát menő). Most mondjuk ez egy (amd-nek nem igazán van versenyképes ajánlata, de legyen vega56) rtx2070 szintje, vagy ha lenne ilyen, 2060ti. Na de megközelítőleg sem 250 euróért :U
Természetesen teljesítmény aránypárokról beszélek, nem konkrét teljesítményről.
Ott rohadjon rájuk az egész raktárkészlet, ahol vannak. Megszedték magukat a bányászaton, most jön az uborkaszezon :W

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30) Cefet válasza RetepNyaraB (#29) üzenetére


Cefet
aktív tag

+1
7éves 7870-et használok, FHD-ra elég nekem. Lassan kevés lesz a 2GB RAM-ja, de amíg megy nem cserélem. Irreálisan drágák az új kártyák.

(#31) Menthirist


Menthirist
veterán

Van bármi, amire leválthatnám vagy le kellene váltanom a gtx 1080-amat, épeszű áron?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#32) lezso6 válasza RetepNyaraB (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak hogy érthetők legyen a mai árak (nem csak neked szól):

1. A HD 7870 az egy 212 mm² méretű GPU-t használ.

2. Jelenleg a RX 580 és a GTX 1060 használ kb ekkora GPU-t (232 és 200 mm²)

3. A Vega 56 GPU-ja 486 mm², az RTX 2070445 mm² , esélytelen.

4. Még a GTX 1660 Ti GPU-ja is túl nagy ehhez a kategóriához (284 mm²)

5. Ha olcsóbb lenne a 7 nm, a Radeon VII GPU-ja is túl nagy lenne (331 mm²)

A bazi nagy GPU-k korát éljük, ebből következően rohadt drágák is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) Cs1csó válasza Cefet (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy barátom mondta azt, hogy hova siessen, egy csomó régi játékkal még nem is játszott. Nála pl. van egy időrendi haladás is kb. grafikailag 2005-től gyártanak vállalható játékokat kb. 2010-nél jár :DDD

(#34) RetepNyaraB válasza lezso6 (#32) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rendben, korrekt, ezt így nem gondoltam végig. De az ár akkor sem stimmel, mert bár az 580 közelít egy 7870xt megjelenéskori árához, a 1060 ma sem nagyon, illetve az új szériák megjelenésével, mikor épelméjű ember nem vesz már 1060-at, talán; de ez teljesen friss történet. Én a mindenkori aránypároknál maradok, mégpedig azért, mert az előállítás drágább lett ugyan, de a technológia is fejlődött, tehát nem indokolható a laza dupla ár. Bekaphatják.
Lásd még a RAM bizniszt, ami ha jó emlékszem kartellbüntetéssel járt együtt, midőn egekbe tolták az árakat a gyártók, mindenféle hülyeségre hivatkozva. Aztán hogy, hogy nem, nagyjából ott is maradtak és tapsikolunk, hogy most lejjebb vannak tíz százalékkal, mint egy éve. Nem okés ez és remélem eleget esik a kereslet ahhoz, hogy megérezzék a szemétládák.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35) #41095680 válasza M@cika (#22) üzenetére


#41095680
törölt tag

+ még pár embernél, pl. nálam is igp van. Nem játszom pc-n.

(#36) tisn válasza Cefet (#30) üzenetére


tisn
addikt

de hat gtx1060/rx570-et lehet kapni 35-ert banyabol, az nektek draga? :)

(#37) Predatorr válasza lezso6 (#32) üzenetére


Predatorr
őstag

Az 1660ti-t bucira verő 1070ti-mre nem találok vevőt, mert minden okostojásnak új kártya kell, aztán meg sírnak, hogy azok drágák, pedig az 1070ti pont jó 4K-ra, az 1660ti meg már pont nem. Nem, nekik adják olcsóbban az újat. Persze a jelek szerint elég sokan vannak, akiknek el lehet adni az új, gyenge kártyákat drágán, az nV csak a használt piacot nyírja ki az emberek ostobaságára alapozva (lásd még az 1080p-re túl erős kártyákat vevőket, akik aztán cpu-limit miatt panaszkodnak).

A majdnem csúcs 7870XT-met 58e-ért vettem, ma a csúcs kártyák között 3. 2080 240e Ft, mintha legalábbis 4* akkora GPU lenne rajta. :)

tisn: Az nem "sokkal gyorsabb", "sokkal modernebb" új, pedig fixewn mentek, nem folyamatosan ugráló terheléssel. Sok ismerősöm vett bányából, egyik kártyának sincs semmi baja, még OC-vel sem.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#38) tisn válasza lezso6 (#32) üzenetére


tisn
addikt

ennyire draga lett a homok? :D

(#39) tisn válasza Predatorr (#37) üzenetére


tisn
addikt

mennyiert adod a 1070ti-t?

(#40) nkmedve válasza Menthirist (#31) üzenetére


nkmedve
őstag

Nincs, az 1080 egy kiugróan jól sikerült termék volt a maga idejében, ezért is élt meg olyan hosszú kort a boltokban és ezért sincs még mindig olyan kártya ami lényegesen jobb teljesítmény/ár arányt hozna (talán nem is lesz, mivel egyre drágább a gyártyástech és szűkül a piac).

A Pascal amolyan anomália volt (nevezhetjük akár utolsó Mohikánnak is :D), nem sok hozzá hasonló generáció volt a GPU-k történetében, még a PC-k aranykorában sem.

(#37) Predatorr "pedig az 1070ti pont jó 4K-ra" - ezt remélem csak viccnek írtad, és hogy nem így reklámozod a kártyát az aprón, mert akkor meg is van az ok ami miatt nem veszi meg senki (azon kívül, hogy valószínűleg túl magas árat kérsz). :)

[ Szerkesztve ]

(#41) rumkola válasza tisn (#39) üzenetére


rumkola
veterán

nyilván ezért nincs rá vevő, mert ANNYIÉRT adja :D
én is vennék 1070ti-t... 70K-ért max :))

(#42) Predatorr válasza rumkola (#41) üzenetére


Predatorr
őstag

LOL :Y :P
Amire nincs pénzed, arról ne álmodozz. ;) Egy Radeon 470 való neked. :P
Ha az 1080 csúcs kártya, ez a páratlan párja. ;)

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#43) Televan74 válasza RetepNyaraB (#29) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem biztos hogy a gyártók gazdagodtak meg.Inkább a kereskedelmi láncra tippelnék.A gyártók inkább csak örültek annak hogy a GTX1050 -ig minden kártyát eladtak a raktáraikból.Persze most mindenki issza a bányászláz végét.Kivéve azokat akik most olcsón jutottak hozzá 1080p -s kártyához. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#44) tisn válasza rumkola (#41) üzenetére


tisn
addikt

sima 1070-re 80-85k koruli arat irnak a crypto adok veszekben, hogy annyiert megy el. 1080 meg 100-110k

(#45) Chaser válasza Predatorr (#42) üzenetére


Chaser
titán

Szted kit erdekel h mennyi a bolti ara, mikor az uj generaciobol sokkal olcsobban hozza masik vga azt a szintet? Annak az ara szamit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Predatorr válasza Chaser (#45) üzenetére


Predatorr
őstag

Na, pont erről írtam, hogy emberek azt hiszik, az új generációból olcsóbban hozza bármi azt a szintet. :P
Az 1070ti egy szinten van a 2060-nal, amely 120000Ft-tól indul, de az a leggagyibb kiadás, a komolyabbak 130 fölött vannak. Ezek után mulatságos, ha valaki fele ennyiért akar 1070ti-t venni, ráadásul gyári OC-set.
Persze 2060-ban van használhatatlan RTX és randa DLSS...

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#47) Cs1csó válasza Predatorr (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD :C

INGYEN adok egy tippet: hirdesd meg 85k-ra és egy órán belül elviszik. Szívesen. :K :B ;)

SŐT rumkola azonnal át is venné tőled még hirdetéssel sem kell töltened a drága időd, igazi úriember.

Na, pont erről írtam, hogy emberek azt hiszik, az új generációból olcsóbban hozza bármi azt a szintet. :P

Erről szól a piac, pl. a GTX 480 gondolom csúcskártya volt a maga idejében ahogy nézem pl. a GTX 950 ami már megjelenésekor is egy alsó közép kártya volt kb. 25%-al jobb nála. Erről szólna a piac.

[ Szerkesztve ]

(#48) rumkola válasza Predatorr (#42) üzenetére


rumkola
veterán

van pénzem, de egyszerűen vicc a VGA ár
mellesleg a linkelt árlistád a LOL, pont erről beszélünk a topikban
átverés az egész kőkeményen

inkább egy hétvégén a párommal költök ennyit, mint VGA-ra :N

[ Szerkesztve ]

(#49) Predatorr válasza rumkola (#48) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát, a 70k-s ár tényleg vicc.
A párommal inkább nem a pénzköltést forszírozom. :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#50) Menthirist válasza nkmedve (#40) üzenetére


Menthirist
veterán

Én szívesen lecserélném mondjuk egy 2080Ti szintű kártyára 200k körül, vagy egye fene 250k, de nem 450+ ezerért.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.