Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza Predatorr (#46) üzenetére


Chaser
titán

Amennyiben a tiedhez is van 3ev gar, meg adsz nevre szolo szamlat, biztos tobbet er az is, mint 70-90k, azok nelkul meg nem, ennyire egyszeru
Egyebkent tevedsz, mert 2060 115-tol mar van, hiaba nem csucs gyartotol, de 3 ev garral es szamlaval

Szerk:
1080-akat is lehet olcsobban venni apron mint amennyiert az 1070ti-t arulod, az megvan?:) 1070ti ha valami ritkasag, ami renyleg draga volt ujan, erhet annyit amit az armorert szeretnel kapni, de az nem ritkasag.. .:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Predatorr válasza Chaser (#51) üzenetére


Predatorr
őstag

Még 1.5 év gar van, számlával.
Láttam olcsó kártyákat tréfagarokkal, eltűnő/átalakuló boltokban, de hát itt már nagyon offba mentünk, részemről lezártam. Köszönöm a hozzászólásokat. :R

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#53) Gyuri27 válasza Predatorr (#46) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja tehát a használt (esetleg gari nélküli cuccot) árulod annyiért amennyiért boltban újként megkapja az ember azt a teljesitményt? Aha oké.
Ha itt ott lassabb is netán az 1660ti néhány driver múlva az változni fog.
Pont az ilyen árusoknak van egy logout. Ott szokunk röhögni a spanokkal az ilyeneken. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#54) Cs1csó válasza Gyuri27 (#53) üzenetére


Cs1csó
félisten

118k-ért árulja, szerintem mehetne ő is a napba. :C

(#55) Chaser válasza Predatorr (#52) üzenetére


Chaser
titán

A szamlaval ertelemszeruen azt jelenti, h adsz nevre szolo 27% afas szamlat, ami benne van a 118k-ban, ilyen tetelnel azert ez is sokaknak szamit
De ha ettol eltekintunk, 115k-ert van teljesen uj manli 2060 3 ev garral, tok mind1 mennyire noname, uj es 3 ev garos, de volt mar 110-ert is - gw meg 120-ert, raadasul ertelmesebb boltokban, te meg azt se irtad ki hova szol az a gar, kukutyinfalvi tortenetek nem csak engem nem erdekelnek, hanem sokakat -
Az armor egy teljesen kommersz kartya, aruld ennyiert ha neked jol esik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) NightGT


NightGT
senior tag

Már csak egy kérdés marad: mennyi ezeknek az MSRP-je dollárban, mennyi az ára euróban (mire odaér/átváltódik, már +árat kap)...

És mennyi rajta még, azon túl, a magyar jóléti felár :)

Így lesz a 300 dolláros kártyából 140k itthon...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#57) Gyuri27 válasza Cs1csó (#54) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kár hogy 1660 ventus 3 év garral 101-102k. :DDD

A napba? Nem biztos, hogy elég lenne. ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#58) Predatorr válasza Gyuri27 (#53) üzenetére


Predatorr
őstag

Tudommal az 1660ti nVidia gyártmány. :D AMD-nél szoktak különböző csalásokkal (épp eleget kiteszteltem anno) később teljesítményt nyerni. Az 1660ti ráadásul jelentősen lassabb, az nem fogja behozni az 1070ti-t, főleg nem egy OC kiadást. Persze, aki még a sima 1660 és a ti verzió között sem tud különbséget tenni...
Hagyjuk az árus OFF-ot, aki alkudni akar, megteheti, aki meg a saját csóróságán röhögni, az is. :R

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#59) hash99 válasza Predatorr (#58) üzenetére


hash99
senior tag

Az a baj hogy ha van 100ért evga black edition garival mindennel meg 120-130 között 1080 akkor a kutya se fog tőled ennyiért kártyát venni. Az hogy a boltban mennyi az senkit nem érdekel a használt piacon. Én 200ért vettem a 1080ti -m fél évesen amikor 380 volt boltban ez a fajta...

[ Szerkesztve ]

(#60) Cs1csó válasza Predatorr (#58) üzenetére


Cs1csó
félisten

Te jöttél ide a pofonért, mi meg a kapzsiságon röhögünk. Ha én el akarok valamit adni és nem "bizniszelni" akarok, olyan árat adok meg amin valószínűleg elviszik és nem a verebekre várok.

(#61) atok666 válasza Duck663 (#7) üzenetére


atok666
őstag

Baromsag. Meg lett mondva, hogy a HBM kimondottan olcso.

Atok

(#62) tisn válasza Chaser (#55) üzenetére


tisn
addikt

nekem volt ket manli 1060-om banyaszni, legjobb kari evor
(bar utana senki se akarta megvenni, a sokkal szarabb msi, giga meg a tobbi hulladek gyorsan elment)

(#63) ncc1701 válasza rumkola (#26) üzenetére


ncc1701
veterán

Viszont a középkategória elég a 1080p/60fps-hez, úgyhogy engem nem is érdekel a csúcs.

(#64) #04430080 válasza NightGT (#56) üzenetére


#04430080
törölt tag

1660Ti -nek 279 dolcsi, "ufó" meg 307 euróért adja a MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC -t. Teljesen rendben van az ára.

(#65) nkmedve válasza Menthirist (#50) üzenetére


nkmedve
őstag

A 2080 Ti előállítási költsége szerintem már alapból 200k fölött van. Talán majd 7nm-en olcsóbban lesz hasonló teljesítmény, de egyelőre (főleg konkurencia hiányában) nem várnék hatalmas áresést.

(#66) Cefet válasza lezso6 (#32) üzenetére


Cefet
aktív tag

7870 Tahiti 352mm2

(#67) Lacc


Lacc
aktív tag

Mitől lehet ilyen "magas" az AMD részvétele?
Zöldek: 16.1%, Pirosak: 12.4%. A kettejük közti különbség nekem nem tűnik soknak. Nem trollkodásból, de utóbbi időben nem készített az AMD olyan jó kártyákat, hogy megérje venni (talán a bányászat miatt), esetleg a Ryzen APU-k fogynak szépszámmal?

(#68) #04430080 válasza Lacc (#67) üzenetére


#04430080
törölt tag

RX570, RX580 best buy volt.

(#69) Duck663 válasza Chaser (#21) üzenetére


Duck663
őstag

(#24) nkmedve: A HBM-hez képest a GDDR6 fele ár, fele a mennyiség is, tehát negyed áron vagyunk 2080 esetén, annyit nem dob a pcb költsége.

Erősen kétlem, hogy a Radeon VII-en lenne 200$, nem jön ki a matek. A nv vezérlőin viszont a sok alkatrész ellenére is, bőven nagyobb haszon lehet 200$-nál. A legdrágább tételek a memória, a GPU és a pcb, ez szerintem együttesen sincs 320$ a 2080Ti esetében sem, vagy maximum azon a szinten lehet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#70) Gyuri27 válasza Predatorr (#58) üzenetére


Gyuri27
félisten

Alkudni a majdnem jó árból lehet cimbi. A tiéd meg azért nem megy el. Mert értelmes ember nem ad érte annyit.
Majd jön egy veréb és tán megveszi.
Te meg ugyanannyiért vagy 10-20%-ért veszel újat. Nyilván ezért ennyi az ár, hogy ne kelljen vagy ne sokkal pótolni. De mondom normális ember ehhez nem fog hozzásegíteni.
Másik topikban már az első teszteknél beszéltük, hogy lesznek ilyenek akiket nem érdekel mit tud az új kártya mennyibe fog kerülni. Mert mikor ő vette x forintba került.
Csak hát ez normális embert nem érdekel.
Mert egy újonctól valahova szóló garival 120 pénzért nem vesz senki semmit. Főleg a bolti ár környékén (ami a teljesítményt illeti). ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#71) Predatorr válasza Cs1csó (#60) üzenetére


Predatorr
őstag

Én egy reális árat adtam meg, utánanéztem. Hogy akinek nincs rá pénze (annyira, hogy nem is alkuszik, csak dumál) frusztrált tőle, hidegen hagy. ;) De most már tényleg over. :R

Gyuri27: Ja, ezért nem ilyen helyeken árulok ált. semmit. :D

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#72) Chaser válasza Duck663 (#69) üzenetére


Chaser
titán

biztos vagy benne?:) v64-nél 2048 bites busz volt, r7-nél 4096, ezeket ha duplázták volna, lehet rosszabbul jönnek ki, mintha ddr6-ot használnak, azt sem ingyen adják - meg lehet úgy még lassabb is lenne az összteljesítmény, pedig így sem volt túl fényes a fogyasztások tükrében

___

2018 Q3 (aktuális) - ez nem 2019 q1 aktuális akar lenni? nem értem mit nézünk aktuálisan '18 q3-ban

2018 Q3 (előző negyedév) - ez meg 2018 q4 nem?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) Abu85 válasza Duck663 (#69) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyjából 500 dollár körül van a 2080 és a Radeon VII előállítási költsége. A Radeon VII fixen, mert csak referencia. A 2080-ből a Founders kerül kb. 500 dollárba. A gyártói példányok már olcsóbb komponenseket használnak, így levitték már 450 körüli szintre.
Hiába számolód a PCB-t, a komponensek nagyon számítanak. A 2080-ak 2200-2400 komponensből állnak. Egy 1080 Ti például csak 1600. Egy Radeon VII pedig 1400.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#74) rumkola válasza Lacc (#67) üzenetére


rumkola
veterán

PH nem hoz le olyan táblácskát, ahol csak a dGPU van
ott olyan 70-30 lehet az NV javára

[ Szerkesztve ]

(#75) Gyuri27 válasza Predatorr (#71) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
2060 árban árulod. Ami kicsit lassabb is nem is új meg még gari sincs rá annyi. Akinek van pénze (és esze) az nem fog 120k-ért újonctól venni semmit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#76) Abu85 válasza rumkola (#74) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A JPR nem ad ki ilyen táblázatot. Csak AIB-t és teljes GPU-piacot. Teljes VGA-piacot nem mérnek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#77) rumkola válasza rumkola (#74) üzenetére


rumkola
veterán

(#78) Abu85 válasza rumkola (#77) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez csak AIB! Kb. a teljes VGA-piac harmada.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#79) rumkola válasza Abu85 (#78) üzenetére


rumkola
veterán

nem tudom mi az aib, de kb. így nézhet ki mostanában, mint a legvégén látom
mi olyan 3-1, 4-1 arányban adunk el NV javára, nem hiszem, hogy ez globálisan nagyon eltérő lenne

valahol a 9-es nv sorozat környékén ez 10-1 volt

[ Szerkesztve ]

(#80) Abu85 válasza rumkola (#79) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AIB az lényegében a dobozos. Az asztali VGA-piac három részből áll. AIB, OEM és SB. Külön csak az AIB van mérve, ami nagyjából a VGA-piac harmada. A jelentős része az OEM, illetve kisebb része az SB. Azért nem mérik ezeket, mert eleve egy törpepiacról van szó a teljes GPU-piachoz viszonyítva, így nem éri meg az erőforrást teljesen elemezni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#81) #04430080 válasza Abu85 (#80) üzenetére


#04430080
törölt tag

Bekerülhetne az árkategóriák alapján bontott piac is. Pl mennyien vesznek X össze alatti/feletti kártyákat.

(#82) carl18


carl18
addikt

Az eladásokon nyilván sokat nem javít a 180 Dolláros GTX 1650, 70 dolcsival többet kérnel el majd érte mint a GTX 1050 elődjéért. Több oka is hogy a piac gyengü, a pascal generáció elég erős mai napig. Aki akarta az beszerezte már rég, a másik hogy az RTX kártyái nem valami jó ár-érték arányal rendelkeznek.
Sokan vesznek inkább konzol, mert azért a azért manapság a kártyák ára elégé elszált.

Tény nem rossz kártya a GTX 1660Ti de még épp elfogadható vétel, de akinek van egy GTX 1060-1070 azt nem fogja inspirálni a váltásra. Az RTX 2060 meg hát sokkal drágább mint egy 1060 és az nvidia ráerőlteti az emberekre a Ray tracing hogy ez mennyire jó és vedd! :D

Talán majd a 7 Nanométeres Nvidia kártyákra fognak sokan váltani, jelentős teljesítményugrás lesz az. Mivel a bányákból is feszabadult Rengeteg VGA Nincs ezen semmi extra hogy nem igazán vásárolnak az emberek GPU_t.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#83) Abu85 válasza #04430080 (#81) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Benne van a teljes jelentésbe, de az fizetős, így ritkán jutok hozzá. Illetve a fizetős részeket nem lehet publikálni.

Egyébként a Q2-es adatok szerint akkora meglepi nincs. 300 dollár felett csak a teljes GPU-piac 3%-a vásárol

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#84) Cs1csó válasza Predatorr (#71) üzenetére


Cs1csó
félisten

Reális ár? Itt a HardverAprón 100k-ért hirdetik a 1070Ti-t van olyan ami pár nap híján 2021-ig van gari. A 1070-et pedig 80K-ért.

A 1070TI a 2060-al van kb. egy szinten: Benchmark

2060 újonnan boltból teljes garanciával már van annyiért amennyiért te hirdeted a használt kártyát, már 118k-ért van RTX 2060 3 év bolti garanciával.

Sajnos frusztrál ha hülyének nézik az embereket.

Gyuri27

Instant napba hajítás. ;]

(#85) MongolZ válasza Predatorr (#71) üzenetére


MongolZ
addikt

Gondolom benned fel sem merül, hogy nem az embereknek nincs pénze, hanem te árulod túl drágán... Mennyit alkudjanak, 30%-ot???
Barátnő, persze. 14 évesen?

[ Szerkesztve ]

(#86) NandoXXL válasza MongolZ (#85) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Sokkal durvábbak a fiatalok mint gondolnád, és leszarják a drága pc-t. Ott a konzol, meg a mobil, mega bulik. Pc must die ;]

(#87) Prof


Prof
addikt

Nem csoda mivel már 5 éve is mindenki, akinek volt pénze laptopot használt.

Játékok nem fejlődtek semmit magasabb felbontás annyit ér, mint az 50 megapixeles telefon, semmit.

Kalap szar 16K-ban is kalap szar.

(#88) Banano válasza Cs1csó (#9) üzenetére


Banano
tag

Rx570 30 kornyeke..es full hd-ra boven eleg.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#89) Duck663 válasza Chaser (#72) üzenetére


Duck663
őstag

Azt nem tudom, hogy a GDDR6 mennyire fogta volna vissza a R7-et, de amikor áttértek a HBM használatára, én nem láttam kiugróan nagy változást a teljesítményben. Igaz azóta fejlődtek gyorsultak a VGA-k, de annyit nem. Az ár meg biztos, a HBM 20$/GB-tól kezdődik, a GDDR6 11.6$-tól, bár a 20xx vezérlőkön drágább van. A GDDR5 6$ körül van, lassabbakhoz 5$ alatt is hozzájutni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#90) milkabrams


milkabrams
őstag

Gondolkodom rajta, hogy amint elavul az 1060-as, veszek pc helyett egy használt zbookot, játékhoz meg egy konzolt, és dugják oda a mindig másért méregdrága kártyáikat, ahova gondolom.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#91) Chaser válasza Duck663 (#89) üzenetére


Chaser
titán

sztem pont fordítva érdekes a megközelítés, ha hbm-mel ennyire képesek, mi lenne ddr6-tal?
de mink' itt csak találgathatunk, nem ludak ülnek ott, ők tudják mért emellett döntöttek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) ddaydome válasza milkabrams (#90) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Szerintem jobban jársz. Én most vettem xbox one s-t 4 játékkal (forza4, just dance 2019, gears of war új, assasin új) 1tb-s, 2 év garis, újonan 78 ezerért. Nem voltam sosem konzolos, ez az első.... A vga-k meg kopjanak....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#93) gidalight válasza Prof (#87) üzenetére


gidalight
tag

Én meg azt hittem, notebookot -elsődlegesnek- az használ, aki munkásszállón lakik, vagy nincs igénye az ergonómiára. Hogy ez bármilyen relációban lenne az egyén financiális hátterével, arra nem is gondoltam...

(#94) Chaser válasza gidalight (#93) üzenetére


Chaser
titán

kb 10 éve csak notebookom van, sokkal kényelmesebb:) persze vannak kompromisszumok, de ágyban, fotelben gépezni az megfizethetetlen ( : és a hátam sem fáj
néha voltak asztali gépeim közben de be sem kapcsoltam általában, max telepítésre
a világ mobilizálódik, aki "kocka" annak van pc-je, aki csak aprót tud rászánni, aki dolgozik vele és kella a kraft, illetve aki " ultra gamer", de valóban egyre kevesebb helyen látok asztalit én is
az persze erős túlzás, h "aki meg tudja fizetni" annak notebookja van, valószjnűleg már rég olcsóbb egy komplett konfignál egy belépő v afeletti notebook, persze határ a csillagos ég

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) rumkola válasza ddaydome (#92) üzenetére


rumkola
veterán

jó kontrollerezést kívánok :D

Chaser:
Asztali gépem van ezer éve, jelenleg 55" UHD TV-re kötve Logi és X360 vezeték nélküli cuccokkal, 1,8méterre az ágytól. 7 éve nem ülök asztalnál és soha többé nem is akarok.

[ Szerkesztve ]

(#96) Capt.Obvius válasza MongolZ (#85) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Én nem láttam, hogy a kollega mennyiért adja a 1070Ti kártyát, de most megnéztem, és Ilyen 110-130 között mozognak az árak úgy hogy gari van rá.

(#97) milkabrams válasza gidalight (#93) üzenetére


milkabrams
őstag

Nem feltétlen. Egy pár éves workstation, játékon kívül kb. bármire elég, ha meg nagyobb képernyő kell, rá tudod dugni monitorra.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#98) Chaser válasza rumkola (#95) üzenetére


Chaser
titán

érdekesen mutathat egy hátizsákban...( :

rumkola akarod mondani, az eladók szeretnének annyit kapni értük, de nem kapnak, mert manli 2060 115k, gw meg 120k _boltból teljesen újan 3 év garral_

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) TTomax válasza Prof (#87) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát azért ez így nem egészen,majd ha monitorokon is lesz 500PPI akkor a felett már tényleg mindegy lesz,addig meg lehet taknyolni az MFAA,FXAA,meg a többi morfologia szűréssel,vagy bika kártyát venni SSAAra hogy egy kerítéstől,villanydrótoktól meg lépcsőfokoktól pl nem hányd el magad...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#100) tisn válasza milkabrams (#90) üzenetére


tisn
addikt

nekem regebbi i7 + 1060 van a gepben, de kizarolag az xbox one-n jatszok
a melo miatt gep elott ulok, nem bir ennyit a derekam, kenyelmesebb a kanapenrol jatszani

(#101) #04430080 válasza TTomax (#99) üzenetére


#04430080
törölt tag

Aki Atarin meg Amigan kezdte, már régen megszokta ezeket :DDD

(#102) nubreed válasza tisn (#100) üzenetére


nubreed
veterán

Vegyél egy normális széket. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#103) tisn válasza nubreed (#102) üzenetére


tisn
addikt

uj gerinc/derek kellene, szekem mar van jo :)

(#104) Cs1csó válasza tisn (#103) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell, gerincsérvem van szinte tünetmentes, pár dolgot be kell tartani és neked sem lesz gondod:
- GYÓGYTORNA YouTube videók ami alapján te is meg tudod csinálni
- az esetleges magas testsúly csökkentése
- vigyázni kell magadra pl.: reggel nem derékból kelsz fel az ágyból hanem oldalra fordulsz leteszed a lábaidat és a karoddal nyomd fel magad stb.
- ha sokat ülsz a gép mellett pár óránként állj fel és tornássz egy kicsit

(#105) tisn válasza Cs1csó (#104) üzenetére


tisn
addikt

nincs gerincservem, legalabbis az ortopedia szerint
tulsuly az van sajnos

(#106) Cs1csó válasza tisn (#105) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a tornák nem csak a már meglévő kialakult betegség - sérv - esetén hasznos hanem annak megelőzésére.

(#107) tisn válasza Cs1csó (#106) üzenetére


tisn
addikt

tudom, baratnomnek viszont van mutott gerincserve, mutatott par gyakorlatot
mondjuk nem csinalom :)

(#108) Cs1csó válasza tisn (#107) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre fogadtam volna: mármint hallottál már a gyógytornáról, de nem csinálod hidd el egy csomó becsípődésem volt, Diclofenac stb. krémet használtam de semmi értelme ezeknek csak a gyógytorna és ha minden kötél szakad műtét.

(#109) ncc1701 válasza Prof (#87) üzenetére


ncc1701
veterán

Biztos írják mások is, de egy közepesebb játszós pc perifériák nélkül 300e pénz. Olcsónak nem nevezném, mert ha a perifériákat is beszámítod, akkor 4-500e körül már ölég szép notit kapni.

(#110) ncc1701 válasza Cs1csó (#106) üzenetére


ncc1701
veterán

Megelőzésképp rendszeres testmozgás, és nem lesznek ilyen panaszok. Tetszik, vagy sem, az ember nem arra van tervezve, h egész nap a seggén üljön.

(#111) tisn válasza ncc1701 (#110) üzenetére


tisn
addikt

rendszeres testmozgas mellett is siman lehet derekfajas (nalam mondjuk valoszinuleg a tulsuly is ok)

de csajom peldaul vekony (igy is gerincserv, radasaul meg 2x eves koraban mutottek), meg van haverom is, felmaratonokat futott, vekony, megis gerincserve van

(#112) Chaser válasza ncc1701 (#110) üzenetére


Chaser
titán

genetika kérdése ez, mint kb minden:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) Baryka007


Baryka007
őstag

Nincs ebben meglepő... két és fél éve nem ment lejjebb az ára a GTX 1060 nak sem a(z) 1070 nek... Sem a többinek, de leginkább ezek nem változtak. Kicsit felfelé aztán most vissza a kiindulási pontra.

És közben alig mutattak fel a gyártók valami előrelépést... Ráadásul az "újabb" és "gyorsabb" vga-k nem a régiek helyére kerültek be az árlistára... Hanem föléjük csúsztatták őket...

Most komolyan ? ..... Nem is értem, a gyártók min vannak meglepődve. :W :F

(#114) Cs1csó válasza Baryka007 (#113) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ a lényeg, de tedd a szívedre a kezed ha az Nvidia pénzügyese lennél vagy részvényese nem örülnél ennek? Nulla fejlődéssel ömlik a pénz.

A CPU-m - 4gen i5 - 4 éven keresztül ugyanazon az áron forgalmazták na ez az agyrém. 2011 októberében az "árvíz" előtt vettem kb. 23k-ért egy 2TB-os 3,5" külső Samsung HDD-t igaz külső áramforrásos de most 19k 2TB-os külső 2,5"-os. Itt tartunk. Persze azt sokszor elfelejtem, hogy a forint is folyamatosan mélyrepülésben van.

(#115) Chaser válasza Baryka007 (#113) üzenetére


Chaser
titán

sztem nincsenek meglepődve...:) gondolom "gamer" is egyre kevesebb van pc vonalon, konzolok egyre jobbak, nincs velük nyűg, pc meg csak egy pénztemető, ssd ára kezd helyrejönni, ramok is értelmesebb áron vannak, de vga-k nemrég még csúnya áron mentek, cpu-k is amíg nem volt a zen, aztán még a w10 csodái, meg driverek csodái...áááá:) valamikor sok éve megvettem a mortal combat 10-et, addig még elfogadható volt, amíg nem akartam a részletességen állítani, de mivel a kártya tudta, mért ne? na utána állíthattam defaultra is, olyan durván laggolt a játék "öröm" volt nézni ( : már új játékokban nem is gondolkodom ha veszek pc-t, régi kedvenceket újra játszom, akkori időkhöz képest magas felbontáson, részletességgel és fps-sel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#116) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Mivel költöztem eladtam az asztali gépem és a laptopom. Vettem egy Acer Predatort 300-ért GTX1060-nal. 2 hónapos volt. Bőven elég munkára, játékra. Amúgy most raknék össze gépet, lehet VEGA 56 menne bele. Kövezzetek meg érte nyugodtan. De lassan 90 alá megy az ára. Régen azt akartam venni 140 körül. El is adtam a két db. RX290-et 100-éft. De szinte abban a pillanatban fel is ment az ára 300-ra a hülye bányász láz miatt.😂 Úgyhogy 45-ért egy 1050ti lett amit 1 év után ugyan azon az áron adtam el.

(#117) d4Y.187 válasza ncc1701 (#109) üzenetére


d4Y.187
tag

10 pc-ből 2-t építenek nálam új cuccosból. refurbished vagy használt cuccokból, a valós teljesítményeket párosítva az igényekkel 500ból 2db erős közepes gémer pc jön ki, 120+ hz monitorokkal.
az új vga-k még mindig csak fele annyit érnek, mint amilyen árcédulát rájuk pofátlankodnak a gyártók... ezt még a laikus júzerek is gond nélkül átlátják. szomorú.

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#118) ncc1701 válasza d4Y.187 (#117) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha használt pc-ről beszélünk, akkor beszéljünk a használt notiról, az arány megmarad úgy is.

(#119) d4Y.187 válasza ncc1701 (#118) üzenetére


d4Y.187
tag

az egész világra vetítve, valószínüleg így van. főleg a keleti népek húzzák ezeket a statisztikákat. itthon azért ritka mint a fehér holló. a pc moduláris jellege erősebb eladási pont, ha a legtöbb teljesítményt szeretnénk kapni a legkevesebb pénzért, amit valamennyire a későbbiekben is naprakészen kéne tartani.

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#120) ASdS válasza Dyingsoul (#4) üzenetére


ASdS
csendes tag

Csak csatlakozni tudok ezen megjegyzéshez. +1. :R

(#121) Chaser válasza d4Y.187 (#119) üzenetére


Chaser
titán

arányaiban kevesen játszanak, szóval nem fontos a bővíthetőség, azt sem tudják mi az ( : legtöbb halandó úgy vesz gépet, h meglátja az mm v bármelyik muti kínálatában és megveszi, főleg a nők, de sokszor a férfiemberek sem tudatosabbak
az, h mink' kockák nem így vásárolunk, az egy másik dolog, az eladónak meg minegy mit tukmál a kedves vevőre, csak tukmáljon, boltoknak is sokkal kevesebb gondjuk van notebookkal, mint pc-vel - ellenben ha garancián kívüli szervizelésre kerül sor, lehet pofátlan árat kérni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.