Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) cucka válasza D1Rect (#13) üzenetére


cucka
addikt

Tessék egy kicsit mainesebb goa, teljesen jó minden nélkül.
Nem rossz, bár igazából nekem nem a mainstream-séggel van a problémám, hanem az elektronikus zenével :) . Nekem az egész olyan, mint ha egy József Attila költeményt egy beszédszintetizátor "szavalna el". A zeneszerzői oldal megvan az elektronikus zenében, az emberi előadás viszont teljesen hiányzik. Ha elmész egy élő koncertre, akkor ott nem csak a megfelelő hangokat hallod a megfelelő sorrendben egymás után, hanem ott van a zenészek összekacsintása, érzelmei, mellényúlásai. Elektronikus zenében ki fog összekacsintani, a Pioneer effektprocesszor meg a Technics keverőpult? Biztos megvannak az elektronikus zene szépségei, de ez a túlzott személytelenség számomra kifejezetten taszító és nehezen tudom összeegyeztetni a hippi gondolatvilágot az elektronikus zene szintetikus, gépi hangulatával. Amúgy lehet, hogy csak bennem van a hiba.
Amúgy a linkelt szám egész jó. :)

Csak annyira mint a természetazonos színezék/aroma.
Hát egy laboratóriumban szintetizálta egy Hoffmann nevű úr az 1930-as években. Valóban félszintetikus, tehát valamilyen természetes alapanyagból készül, de azért nem lehet mellé bullshit-legendákat szőni, hogy isten ajándéka meg hogy már az ókori aztékok/maják/egyiptomiak is használták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.