Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vajon mennyire érhetné utol az AMD az Intel gyártástechnológiában, ha a GF-é lenne az üzlet? Mennyi idő kellene, amíg egyáltalán éreztetné a hatását, ha egyáltalán?

https://www.coreinfinity.tech

(#2) VaniliásRönk válasza sh4d0w (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Rövid távon semennyire, mivel az AMD/GF és az IBM eddig is közösen fejlesztett. Max. az R&D részleg megszerzésével juthatnának új technológiákhoz, de azokból is legfeljebb hosszú távon lenne kézzelfogható haszon.
Plusz ha a GF ebből tényleg sokat profitálhatna, akkor az Intel azonnal bedobna egy pofátlanul magas ajánlatot.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3) atti_2010 válasza sh4d0w (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezek a dolgok már rég nem mérvadóak, az Intelen kívül senki sem alapoz csak a CPU-ra.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) Bici válasza atti_2010 (#3) üzenetére


Bici
félisten

A GPU-kat is le kell gyártani valahol - ebben is le van maradva az inteltől mindenki. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) Jim Tonic válasza Bici (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miben van lemaradva? Pont most volt egy cikk, hogy egyelőre nem is éri meg a GPU-kat kisebb csíkszélességre vinni. Szóval a lemaradás maximum elméleti.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Bici válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Bici
félisten

pl. csíkszéleség.

Oké, tudom, hogy ez manapság egyre kevesebbet jelent, de azért csak nem mindegy fogyasztás szempontjából, hogy 14nm-en vagy 28nm-en gyártják az IGP-t - persze, lehet, hogy tévedek és tényleg mindegy.

A cikkben nem az van, hogy a 20nm még nem áll készen a TSMC-nél GPU-kra?
Szerintem ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán a kisebb csíkszélesség nem jobb valamennyivel, hanem csak azt, hogy a TSMC még nem gyúrta ki a technológiát nagy teljesítményű chipek gyártására = le van maradva.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) VaniliásRönk válasza Bici (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hogy a 14nm előny-e vagy sem, azt az dönti el, hogy milyen az Intel 14nm-es technológiája a TSMC 28nm-eséhez viszonyítva. Max. ötletelni lehet konkrét információk nélkül, de ezt Abu is megtette már.

Úgy rémlik ugyanabból a cikkből, hogy a TSMC nem is szándékozik 20nm-en HP technológiát kidolgozni, csak SoC-okra optimalizálták és ennyi.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) Bici válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Bici
félisten

Értem, és el is hiszem, hogy mindez helytálló megállapítás, de akkor miért törekednek mégis az ügyfelek a lehető legmodernebb gyártástechnológia használatára? Vagy ez az igény már megszűnt?

mod: Ezek szerint a TSMC 14nm-en akar legközelebb HP technológiát?

Ne értsetek félre, nem kötekedni, vagy fölösleges vitát gerjeszteni akarok, csak nem állt még össze a kép a témában. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) atti_2010 válasza Bici (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

pl. csíkszéleség.

A cikkben az áll hogy éppen nem a csíkszelesség a meghatározó ebben az esetben.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) Jim Tonic válasza Bici (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Rengeteg cikk van a Moore-törvény közelgő végéről. Nézd meg mik az okok. Több cikk is volt a PH-n is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Bici válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


Bici
félisten

Igen, ezeket a cikkeket ismerem, és értem is a lényeget.

Én valahogy úgy tudom elképzelni, hogy közeleg a vége a dolognak, és ezáltal minden lépcső drágább lesz és kevesebb előnnyel fog járni. Így ritkábban lesz érdemes váltani.
De ettől még biztos van némi tartalék, csak nehéz és drága kipréselni.
És úgy gondlom, hogy az intel közelebb jár a tartalékok kipréseléséhez, de lehet, hogy tévedek, mert nem összehasonlítható a két technológia csupán a névleges nm-ek száma alapján.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) vicze válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


vicze
félisten

"TSMC nem is szándékozik 20nm-en HP technológiát kidolgozni"
:D Hát hogyne.
Ezt tessék úgy érteni, hogy a 20nm-en túl szar a kihozataluk és elég nagy gondjaik vannak a szivárgással, és "nem lehet" GPU-t gyártani rajta, a többi meg a marketing bullshit, mint nV-nél az integrált modemes kijelentésük.

(#13) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

No meg lehet nem annyival sokkal gyorsabb és eszik kevesebbet a 14nm mint az korábban volt megszokott csikszélváltásnál mégis sokkal kissebb helyre elfér ugyanaz a lapka azaz tömegben sokkal olcsobá válik a gyártás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Jim Tonic válasza Bici (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem az Intel sem áll túl jól ezzel, csak nem fogja bevallani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) atti_2010 válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A folyamatos halazgatások azt mutatják hogy neked van igazad.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) oraihunter válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Egyetértek, kb ez lehet a helyzet.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#17) vicze válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


vicze
félisten

Azért van egy kis különbség aközött, hogy Intel a 14nm-rel szenved, a többiek meg a 20-szal...
Továbbra is 2év előnyben van az Intel, és 1Xnm-rel még többet fog csúszni a többi cég, szóval a "nem áll túl jól" elég relatív ebben az esetben.

(#18) atti_2010 válasza vicze (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Viszont az Intel 14 nm az a TSMC 18nm felel meg, ezt sokan elfelejtik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) vicze válasza atti_2010 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Nem éppen. Ezt a TSMC terjeszti? :)
Még a saját anyagukban is ez van:

(#20) Loha válasza atti_2010 (#15) üzenetére


Loha
veterán

Az gondolom nem nagy titok, hogy az Intelt nem hajtja a tatár, és minél később jönnek ki az új gyártástechnológiával, annál több CPU-t tudnak eladni a régivel. Meg persze minél több idejük van tökéletesíteni az új gyártástechnológiát, annál jobb lesz a kihozatal.

[ Szerkesztve ]

(#21) VaniliásRönk válasza vicze (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt nem firtattam, hogy miért nem, nyilván nem durciból. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) sh4d0w válasza Loha (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Meg több idejük van még több pénzt beleölni eredmények (bevételek) nélkül.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) wxppro válasza Dare2Live (#13) üzenetére


wxppro
aktív tag

Nem feltétlenül. Hülye példa, de a drága, márkás sportcipők sem annyival olcsóbbak kisded méretben a felnőtthöz képest, mint amennyivel kevesebb anyag kell hozzájuk.
Ha maga a technológia mondjuk 2x drágább, mint a csak 2x akkora csíkszélé, ugyanott vannak...

[ Szerkesztve ]

(#24) Bogyó bá' válasza wxppro (#23) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy sportcipő árában nincs 10% az összes felhasznált anyag. A többi a szellemi termék, a marketing- és reklámköltségek (meg az extraprofit, ha a reklám elérte célját)...

(#25) wxppro: bocs a gyártás költségével együtt sem szerintem... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25) wxppro válasza Bogyó bá' (#24) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ugyanazt írtad le, csak másképpen, mint én... Csak kihagytad a gyártás költségét.

[ Szerkesztve ]

(#26) #65675776 válasza Bogyó bá' (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy CPU vagy bármilyen félvezető esetén a gyártás költségében az anyagköltség még az 5%-ot sem éri el. A leginkább drága benne a technológia. És akkor még mindig sehol sem vagy a piaci ártól, amit lényegében csak és kizárólag a termék piaci pozicionálása határoz meg, mindenféle valós többlettartalom nélkül.

ÉS ez nem csak az intelre igaz, hanem ugyan úgy az AMD-re, TSMC-re, és úgy általában mindenkire.

(#27) Dare2Live válasza wxppro (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A csíkszélcsökkentés egyik fő hajtóerejét írtam le. ;)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.