Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Gondolom nem lesznek olcsók

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Valószínű, hogy a szűkülő memóriapiac készteti erre őket (is).

(#3) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Újabb SSD gyártó. Újabb márka a piacon.

ma már boldog-boldogtalan is ssd-t gyárt.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4) cannibal válasza Ł-IceRocK-Ł (#3) üzenetére


cannibal
senior tag

ma már boldog-boldogtalan is ssd-t gyárt. -> pontosabban címkéz :DDD

(#5) Dr. Romano válasza Ł-IceRocK-Ł (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nyomják csak sose baj. Felőlem még Vargáné is ráállhat csak legyenek minél többen.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) total90 válasza Ł-IceRocK-Ł (#3) üzenetére


total90
veterán

Van miből válogatni legalább :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) KaiotEch válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezen besírtam! :C :R

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#8) franc0


franc0
őstag

Semmi meglepő sincs abban, hogy egy memóriagyártó belép az SSD piacra.
Inkább az a kérdés, mit tököltek eddig.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#9) emre33


emre33
addikt

És ismét SandForce SF-2000...

Lassan már ciki lesz nem SF használni :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#10) Amacs válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


Amacs
aktív tag

Neeee :D Eleve kevesebb élettartammal indulna, mint a többi hasonló termék, ha pedig életciklusa vége felé közeledne, szimplán elvinné az egész rendszert a túlvilágra egy beépített "túlfesz generátorral" :DDD

De csak jönnének már az igazán olcsó 60-asok sata 2 sebességgel. Ha majd bemennek rendesen 20 ezer alá, akkor jön az az időszak el, hogy furcsán fognak nézni arra, aki nem ssd-re telepít rendszert.

(#11) Ł-IceRocK-Ł válasza total90 (#6) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az mondjuk sose hátrány.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nekem az a furcsa,hogy eddig nem gyártottak még ssd-t.

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Aki nem csinál SSD-t az lemarad.

Így megy ez az osszes piacon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Retekegér válasza Ł-IceRocK-Ł (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ezzel szvsz semmi gond nincs. Több gyártó, nagyobb konkurencia, nagyobb árverseny.

<< Heimdal >>

(#15) Graphics válasza Amacs (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet már találni újonnan is 20-as alatt 60GB-osat, irány hardverapró ( OCZ termék)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) lujó55 válasza Retekegér (#14) üzenetére


lujó55
őstag

+1 :K
e örö i bódottá

(#17) Ł-IceRocK-Ł válasza Retekegér (#14) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Arra bizony ráférne, hogy igazán beinduljon. Igazi árverseny legyen. Észrevehető változásokkal.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#18) franc0 válasza Graphics (#15) üzenetére


franc0
őstag

Boltban is.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#19) Cyberpunk válasza Amacs (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

"túlfesz generátorral" ezt mekkora. :DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Graphics válasza franc0 (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még olcsóbban hardveraprón is, garisan :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) VS461


VS461
tag

Kicsit furcsa irányba halad az SSD-technológia. Új csíkszélesség, új interfész, új vezérlők... mintha nem jönnének a látványos eredmények, és a gyakorlati haszon megmaradt volna egy bizonyos (igen magas) szinten. Az oké, hogy az írás-olvasás számadatok a cikkben szereplő "gyengébbik" cuccban ma már nem az élvonalat képviselik, csak kérdés, mit érez meg az ember az erősebbik SSD 500 megás értékeiből, vagyis a 6 Gbps képességből? Mindig elolvasom az SSD-összehasonlításokat itt a PH!-n, és amikor a való világ tesztek jönnek, számomra elmosódik pl. egy legújabb SandForce-vezérlő mindenek felettisége. Azaz, kell-e a szebb, gyorsabb, új csatolós?

A laptopom egy 96 gigás Kingston "best buy"-jal fut, a régi asztali egy 80-as X-25M-mel, a mostani Llano-m pedig egy 830-as, 64 gigás Samuval. Érezhető különbség a három SSD között a napi életben? Nincs, örülök mind a háromnak. és rendszert többé nem telepítek HDD-re, ha nem muszáj :)) .

Nyilván nem a fejlődés ellen vagyok, de nem lehet, hogy mezei (de akár egy power) user szempontjából elértünk egy szintet, aminél a papíron leírható teljesítményt nem érdemes tovább növelni (plusz 3 MB/s, és az enyém a leggyorsabb...)? S itt már az árak lejjebb szorítása, kapacitás/élettartam/megbízhatóság növelése kellene, hogy jöjjön?

Csak úgy eszembe jutott...

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#22) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Ha olyan magas lesz a meghibásodási arány mint a ramoknál akkor inkább nem kérném... DBT ide DBT körülöttem rengeteg ram hibásodott meg. Várom a teszteket.

(#23) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Mar csak a nevukbol kiindulva sem lehetnek rosszak :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#24) banhammer válasza franc0 (#18) üzenetére


banhammer
veterán

Az OCZ Vertex Plus-t szidják, mint a bokrot.
Sokan panaszkodnak a nagy arányú meghibásodásra.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) zed1983


zed1983
őstag

Ez előtt még nem gyártott SSD-t? Jól le van maradva :Y

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#26) Graphics válasza banhammer (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor megtoldjuk pár ezressel, s veszünk Agility 3-t :R
Vagy majd GeIL-t

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Apika


Apika
Közösségépítő

Én örömmel látom őket... :K

(#28) Dr. Romano válasza Amacs (#10) üzenetére


Dr. Romano
veterán

lol :DDD

A túlfesz generátor együttműködve a Trim úgy optimalizálná az SSD és a konfig működését hogy minden egyes cella és maga a gép is egy időben váljon használhatatlanná :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29) banhammer válasza Graphics (#26) üzenetére


banhammer
veterán

Az OCZ Agility 3-ról itt van egy teszt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) franc0 válasza banhammer (#24) üzenetére


franc0
őstag

Tiszta sor, itt az árról volt szó :)
Ha nem nyúlsz bele a barnába, nagyon jól jár vele az ember.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31) banhammer válasza franc0 (#30) üzenetére


banhammer
veterán

Az a baj, hogy ez nagyon lutri.
Valakinek semmi baja a Vertex Plus-szal, más meg már a harmadikat viszi vissza garanciában.

Garancia ide, oda én is ideges lennék emiatt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Jöjjenek csak , de megfizethető árakkal ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#33) #41133696 válasza Ł-IceRocK-Ł (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ami nem rossz dolog. Régebben az SSD-k előtt a memóriagyártó cégek nem mertek belépni a merevlemezek piacára, viszont jött az SSD technológia, ami ugye a memóriagyártóknak nagyon jó terep, hogy kibontakozhassanak, hiszen természetéből adódóan közel áll hozzájuk. A GEIL pedig egy nagyon jó márka a memória piacon.

(#34) bmollszeptim válasza Angel1981 (#2) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

hagy jöjjenek csak egyre több gyártók SSD vonalon.reméljük ez jót fog tenni az árak tekintetében.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#35) Ł-IceRocK-Ł válasza #41133696 (#33) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ami nem feltételnül jelenti azt, hogy ssd-ben is jók lesznek, bár ne legyen igazam. Példának ott van a hideget meleget kapot Ocz. Jó ramjai voltak, de az ssd-i nem igazán sültek el jól. Bár vannak jobb típusai is, ez kétségtelen.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36) #41133696 válasza Ł-IceRocK-Ł (#35) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát RAM-ból GEIL moduljaim meg Kingmax moduljaim vannak - tényleg a Kingmax sem lépett még az SSD Piacra tudtommal :D - SSD-ből pedig Kingston. Eredetileg a RAM-ok KIngstonok lettek volna, az is volt előrendelve, de már nem tudták teljesíteni a kérést, helyette ugyanolyan áron ajánlották a GEIL-t :K

(#37) Bastee


Bastee
tag

Végre valami jó hír :)
Mindig is csíptem a Geil márkanevet, remélem a RAM-os minőség itt is meglesz. Am. szerintem a Geil nem olyan drága!

(#38) tarczali


tarczali
tag

Minél többen vannak annál jobb a a vásárlóknak, remélhetőleg az áruk is kedvező lesz!

(#39) Graphics válasza banhammer (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egészen jókat írnak róla, sőt magasztalják, kicsit kételkednek mondjuk a 25nm miatt :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) franc0 válasza bmollszeptim (#34) üzenetére


franc0
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy ez jót tesz.
Egy Geil vagy G.Skill ugyan mit gyárt az SSD-ből a címkén kívül? A legnagyobb költség a NAND és a vezérlő, ezeket ugyanazok a cégek gyártják továbbra is. Most ugyanarra a mennyiségre több gyártó tartana igényt, ez jobb alkupozícióba hozza a NAND és vezérlőgyártókat, ceteris paribus akár áremelkedés is lehetne a dologból...a több gyártó ott segíthet, hogy ezek a gyártók (aka címkézők) engednek a saját marzsukból, de a vételár nagy részét nem ez teszi ki.
Amíg nem gyártanak nagyobb volument az alkatrészekből, addig nem lesz nagy áresés, csíkszélesség-csökkentés ide vagy oda. A sok memória tudod hova megy amúgy? Az iPhone és társaiba, mert azt minden birka veszi, nem csak egy szűk réteg.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#41) misx


misx
senior tag

Jó ez, minél több versenytárs kell és akkor mehet az árháború.

(#42) datatomm


datatomm
tag

Nagyon jóóó! Nő a verseny itt is. Ár árak hátha elindulnak lefelé. Jelenleg egy valamire való méretű aranyárban van. Hajrá!

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#43) Duree


Duree
veterán

Sajnos ök nem az olcsóságukról híresek,de már annyi a gyártó ezen a piacon,hogy csak jó árazással lehet betörni.Reméljük,hogy itt is ez fog történni.Szeretném,ha az SSD meghajtók már jóval olcsóbbak lennének.l

duree54

(#44) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Legyenek minél többen, az árakat meg szorítsák le :)

(#45) Amacs válasza Graphics (#15) üzenetére


Amacs
aktív tag

Próbáltam úgy fogalmazni, hogy ne 19990Ft-ra lehessen gondolni.
Ha úgy írtam volna, hogy pl vertex 2 kategóriájú ssd-nek árban közelebb kéne lennie a 10 ezerhez, mint a 20-hoz, akkor pár ssd tulaj lehet megkövezne :D
Ott a gond, ha ez hirtelen bekövetkezne, akkor gyorsan kifogyna a készlet.

(#46) Chiller


Chiller
őstag

Még egy belépő a kartellbe.

(#47) Graphics válasza Amacs (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majdcsak variálódnak már az árak, meg erősödik a fo(s)rint is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) Spr1nG válasza Chiller (#46) üzenetére


Spr1nG
tag

+1

http://www.spring-gas.hu

(#49) MZperX75


MZperX75
addikt

sok gyártó és versenyzik árakban (ez most jónak kellene lennie)
,ki tudja ugyanazt drágábban adni! :DDD

(#50) #65675776


#65675776
törölt tag

Az SSD piacnak az tenne jót ha végre leváltanák a NAND Flash-t. Hiába vannak egyre többen ha az egyre kisebb megbízhatóságú és élettartamú memóriachipeket használják.

(#51) HZoli87 válasza #41133696 (#36) üzenetére


HZoli87
veterán

Már ők is gyártanak (Kingmax). :D

Link

(#52) Fire/SOUL/CD válasza #65675776 (#50) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért élettartamáról azt nem mondanám hogy rövid (ugyebár az írás, ami árt neki, olvasni az "idők végezetéig lehet") [link]
Nem véletlen, hogy az OCZ rövidített élettartamú SSD-k fejlesztésébe kezdett egy jó ideje

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#53) shteer válasza Fire/SOUL/CD (#52) üzenetére


shteer
titán

az ocz ezt már a kezdetekkor kifejlesztette :D

..szerintem jónak tűnik

(#54) #65675776 válasza Fire/SOUL/CD (#52) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rendszerlemezként sokat érek egy nem írható meghajtóval...

(#55) Fire/SOUL/CD válasza shteer (#53) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD Igen, itt az első FW által kipurcanó Vertex 2 sorozatra gondolsz...
Igen, ez is benne van a pakliban, de ilyen még a legjobb "családban" is előfordul.

Az ilyen új versenyzőkről, mint a geil is csak az idő fogja megmondani (meg lehet sok káromkodó user a fórumokon), hogy mit is alkottak...

daa-raa
Ugye azért elolvastad, hogy mennyi írás után ment tönkre... ;]
Rendszerlemezre mikor fogsz annyit írni? írás és írás között is van különbség az SSD-knél... [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#56) djculture válasza #65675776 (#50) üzenetére


djculture
félisten

Pozitív gondolat, hwsw-n mindig szidnak hogy én vagyok a hülye mert az ssd jó és a nálam tönkremenő öt féle ssd csak statisztikai kivétel. Egy a baj lassan ha jön az új tlc chipes termékek hada mindenkinél ez lesz kis terhelés alatt is. Nálam rengeteg adatmozgatás van és bármilyen ssd-t eddig betettem maximum fél év alatt kikészült. Kettőnél a vezérlő pukkant el 3db nál meg a lecsökkent az élettartam 0% ra. Ha az ember nem használja izomból persze bármit kibír.:)

[ Szerkesztve ]

(#57) shteer válasza Fire/SOUL/CD (#55) üzenetére


shteer
titán

:K
nekem most is ocz-m van

..szerintem jónak tűnik

(#58) #41133696 válasza HZoli87 (#51) üzenetére


#41133696
törölt tag

LOL, és 480 GB illetve 1 TB... nem gyengén tolják :D

Fire/SOUL/CD

"Nem véletlen, hogy az OCZ rövidített élettartamú SSD-k fejlesztésébe kezdett egy jó ideje"

Direkt lerövidítik az élettartamot? :Y

"Ugye azért elolvastad, hogy mennyi írás után ment tönkre...
Rendszerlemezre mikor fogsz annyit írni? írás és írás között is van különbség az SSD-knél... [link]"

Hát nekem például a Windows 7 beépített DVD írója teljesen jó lett volna, csak egy bajom volt vele, hogy a HDD-n kiválasztott DVD mennyiségű archiválandó adatot mindig átmásolta írás előtt a rendszerparticióra ami ugye már SSD... Na ezért kerestem helyette alternatívát.

(#59) #65675776 válasza Fire/SOUL/CD (#55) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd akkor lesz valami rendszerlemeznek való, amikor nem kell a szolgáltatások 3/4-ét átállítgatni csak azért, hogy szerencsétlen lemez véletlenül meg ne haljon. Majd ha a rendszer a jelenlegi alapértelmezett beállításokkal is használható lesz rajta, akkor szóljatok. Addig komolytalan a technológia.

(#60) HZoli87 válasza #41133696 (#58) üzenetére


HZoli87
veterán

Sőt, a SATA3-as meghajtóik között már van 2TB-os is. :DDD

(#61) #41133696 válasza HZoli87 (#60) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem néztem utána, de gondolom horror áron lehet :)

TLC Nand azaz Triple-Level Cell-t bemutató cikk a Prohardverről.

Amúgy ez a TLC Nand sokkal halandóbb mint az MLC hol van kőbe vésve?:)

(#62) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#58) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Direkt lerövidítik az élettartamot?
Olybá tűnik

daa-raa
A jelenlegi modern SSD-kre már nem teljesen érvényesek azon cikkek, amelyek még 3-4 éve érvényesek voltak. Manapság csak olyan dolgokat célszerű letiltani, amik teljesen értelmetlenek egy SSD esetén. (Ezekhez nem kell cikk, mert józan paraszti ésszel belátható dolgok) Tudom mire gondolsz, sajnos sokan átesnek a ló túloldalára és egy fél napig konfigolnak, matatnak a registry-ben stb SSD optimalizálás címén, holott alapesetben az időzített defrag-ot kellene csak letiltani, aztán meg használni az SSD-t.(rendszernek természetesen, hisz erről beszéltünk eddig is)
Az első SSD-m kicsivel több mint 5 éves, és a mai napig megy ott, akinek eladtam, a másik 3 éves az is megy ráadásul XP alatt "nyúzzák", a mostani meg kb fél éves. Az biztos, ha eladom, akkor sem lesz kérdés, hogy SSD-t vegyek-e vagy sem rendszerlemeznek...
(Tavaly a CAD-es konfigot adtam el 2db vertex 3 240G-vel, azok is kifgástalanul mennek az új tulajnál, pedig az AutoCAD addja nekik az írást rendesen...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#63) franc0 válasza #65675776 (#59) üzenetére


franc0
őstag

Infók hiányában osztod az észt. Közel sem kell annyi mindent kikapcsolni, mint amit írnak az okosok.
Egyébként vannak endurance tesztek, egy mai 2xnm-es SSD kibír kb 10 ezer írási ciklust.
Tehát egy 120 gigás SSD 1200TB írás után adja meg magát. Ha ez neked kevés, tényleg ne vegyél SSD-t.
Máshonnan nézve, ha 3 évre veszed az SSD-t (ez teljesen reális), naponta 27-szer írhatod tele (ez meg irreális, legalábbis nekem). Ez nekem elég kiforrottnak tűnik.
Az SSD fórumok sem az elhasználódással vannak tele, inkább vezérlőgondokkal.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#64) jim_raynor70 válasza #65675776 (#59) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Szerintem az SSD temaban en vagyok az egyik olyan szemely, aki bar nem nyiltan, de ellenzi ezt a sok optimalizalgatasi mizeriat. Csak proba szintjen jatszadoztam ezekkel a beallitasokkal, hogy kepben legyek, de azota a sajat meghajtoimon sosem eszkozlom egyiket sem. Es az elettartamra vonatkozo orulet is tul van futve. (Az megint masik teny, hogy jonnek a roviditett elettartamu TLC-k.)
Mondom mindezt ket Intel 80 GB-os, ket Vertex 2-es, egy Kingston V+100-as es egy Vertex 3-as utan. Hagyj ne emlitsem, nem kimelve rendszer alatt hasznaltam oket (egyikrol Debian futott a sok log-gal egyutt) es kozel 5 TB irassal valtam meg nagy reszuktol. Egy csalad, akiknek a szamitogepebe kerult az egyik, a mai napig hasznaljak boldogan, oruletes sebesseggel elmondasuk szerint, akik azt sem tudjak, eszik vagy isszak az olyan fogalmakat, mint az SSD, a particio vagy a TRIM...

Mindaddig nem komolytalan a technologia velemenyem szerint, amig ilyen olcson viszonylag nagyobb sebesseget kinalnak ezek a meghajtok rendszer alatt, mint egy HDD. Vagy tennenek inkabb DRAM-ot az SSD tok ala mondjuk ket teleppel? Az is annyira komolytalannak nezne ki, mint ez a megoldas. Tovabba ha valamelyik gyarto el is keszitene a DDR3-bol vagy 3 ev mulva a 4-bol azt a meghajtot sajat csatolofelulettel egyutt (ami kepes atereszteni a 8-9000 MB/s-os sebessegeket), amit a felfuttatasi idoszak es a kezdeti magas arak utan 50 ezer magyar forint alatt meg lehet majd kapni mindenestul, akkor en is azt mondom, kukazhato az SSD. Viszont addig meg csak azt sem merem mar kijelenteni, hogy alternativaja lenne a hagyomanyos taroloeszkoznek.

(#65) #65675776 válasza Fire/SOUL/CD (#62) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az öt és három éve készült SSD-k esetén használt flash chipek és a maiak megbízhatósága nem éppen egy kategória. És ez csak romlani fog. A flash fejlődése láthatóan leginkább a minőség és megbízhatóság rovására megy leginkább. Lehet olcsóbb lesz, de annyival gyérebb is.

[ Szerkesztve ]

(#66) Srodney


Srodney
senior tag

új márka,új fejlesztések:ez biztos! ami pedig kevésbé biztos,verseny és hogy csökkenő árak miatt nagyságrendekkel olcsóbb legyen a cucc...teljesen érthető a geil lépése,kivárták az ocz példáját. ;]

(#67) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#62) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi az infót:R

Ami a nagy kikapcsolgatást illeti a Windows 7 Defrag-ját én is leszoktam állíttatni szolgáltatás szintjén is... Igaz, hogy a Windows 7 alapból ki kellene hogy kapcsolja - ezt nálam legelsőnek meg is tette... azóta sem csinált ilyet, igaz október óta nem telepítettem újra az SSD-s rendszert.

Az okát csak sejtem - lehet a 100 megás partíciót újratelepítés előtt nem formáztam meg, de ezt a telepítőnek magától sem ártana meglépnie...

Egy időben én is kapcsolgattam ki felé a szolgáltatásokat, de mára csak a Defrag-ot kapcsolom ki illetve amit nagyon fontosnak tartok még, valamennyi böngésző gyorsítótárát áthelyezni SSD-re. Aztán kész is.

(#68) dabadab válasza #65675776 (#65) üzenetére


dabadab
titán

"Az öt és három éve készült SSD-k esetén használt flash chipek és a maiak megbízhatósága nem éppen egy kategória."

Igazabol nem az egyes cellak megbizhatosaga a lenyeges, hanem a komplett SSD-e. Azzal meg nincs igazan baj, a kapacitasnovekedes meg eleg szepen ellensulyozza azt, hogy csokken a cellak ujrairhatosaga.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#69) #41133696 válasza dabadab (#68) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt - mármint, hogy az SSD celláinak írhatósága véges - szokták sűrűn belengetni akik SSD ellen vannak, mondván, hogy HDD-nél nincs ilyen...

1. HDD-nél ilyen valóban nincs, viszont a fejet mozgató mechanika életciklusa is véges, előbb vagy utóbb az is elromlik, és akkor ugyanúgy használhatatlan lesz... Persze nagy eséllyel nem a garanciális időszak alatt... és én még olyan emberrel nem találkoztam aki ezután megcsináltatta volna a HDD-t majd évekig használta volna még boldogan.

2. Az SSD esetében is 30 éveket írnak, akkor meg miről beszélünk? A legtöbb felhasználó 3 -4 év múlva váltani fog... vagy nem :DDD

(#70) Dr. Romano válasza #41133696 (#69) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na ja. A merevlemeznél nem csak íráskor kopik a mechanika, hanem olvasáskor is. Ráadásul a mai költséghatékony és adatsűrűbb merevlemezek bőven nem fognak annyit bírni mint a régi 100-1000MB-os vasak.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.