Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

...egy jelszavas tömörített állományt hogyan tud "monitorozni"? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) errorcode06


errorcode06
őstag

És egy feldaraboltat? Egyébként is, szélmalomharc...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#3) krystman


krystman
őstag

Ezek szerint az ATARI is használja ezt a Rapidshare-t, akkor őket is be lehetne perelni, hogy illegális anyagot töltöttek le erről az oldalról. Attól függetlenül, hogy ők készítették a játékot. ;)

(#4) ollie válasza krystman (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt gondold át még egyszer...

***

(#5) VIC20 válasza ViZion (#1) üzenetére


VIC20
őstag

Hát, ez az!
Szerintem sehogy. A tisztelt bíróság agyáig ez nem jut el?

[ Szerkesztve ]

(#6) djculture


djculture
félisten

Lassan az lesz hogy feltöltesz egy képet a családról vagy egy videót és szépen majd egy csapat elemzi. Azután ha találnak rajta céges logót vagy jogvédett zene szól alatt vagy jogvédett szöveget mond valaki majd felszólitanak hogy töröld. Éljen a cloud.

[ Szerkesztve ]

(#7) #56573440 válasza djculture (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

youtube alatt cimbi házi videóját szedték már le mert jogvédett zene szólt alatta.

hogy ezt az említett tömörített, darabolt állományokon hogy végzik el az kérdés, gondolom max úgy, hogy a fórumkereső kidob valamit, azt megnézik hogy mi, és a másolatait is kiszedik a rendszerből.

ez is olyan döntés amit nehéz lesz majd teljes körűen definiálni és meghúzni a vonalakat, ami végül oda vezethet, hogy sehova, néhány anyagot törölnek, aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

(#8) janos1988


janos1988
addikt

És ha egy olyan felületet adnának a cégeknek, ahol látnak minden (frissen) feltöltött fájlt amit letöltethetnének és ellenőrizhetnének? S ha illegális, már kérnék is a törlését.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9) #56573440 válasza janos1988 (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem látok bele a statisztikákba, de szerintem maximum szúrópróba szerűen lehetne ezt kivitelezni, hiszen az egyik legnépszerűbb a kategóriájában, és szerintem brutális adatmennyiséget kéne átnézni naponta. legalábbis ezért szeretnék ezt automatizálni.
hovatovább az esetleges privát adataimat harmadik fél számára hozzáférhetővé tenni anélkül hogy tudnék róla az azért több mint aggályos...

(#10) janos1988 válasza #56573440 (#9) üzenetére


janos1988
addikt

Legfelkapottabb és nap(ok) szerint a legaktívabb. Elég lenne ennyi szűrés is.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#11) opr


opr
veterán

Ha kinyírok valakit egy darab sóskiflivel, akkor ez alapján kötelezhető a pékség, hogy minden legyártott termék útját kövessék egészen addig amíg a kedves júzer ki nem sz@rja, hogy biztosak legyenek a rendeltetésszerű használatban?

Ugyan ez levetíthető gyakorlatilag _minden_ cégre/emberre, aki gyárt valamit, szolgáltat, levegőt vesz, vagy nem. (hirtelen néhány példa: áramszolgáltató felelőssége minden áramütésnél, gyógyszergyárak felelőssége minden öngyilkossági kísérletnél, fegyvergyárak felelőssége minden háborús/egyéb bűn miatt, stb lehetne sorolni bőven...)

Szóval most attól függetlenül, hogy nem igazán látom hogy ez hogy lenne kivitelezhető egyáltalán, ez a döntés valami übernagy baromságnak tűnik nekem. De jogban okos emberek világosítsanak fel ha tévedek. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) MageRG válasza opr (#11) üzenetére


MageRG
addikt

Igazad van, sőt, a Betamax-ügyben is megállt ez a védekezés az USA-ban.
A RapidShare akkor hibáztatható, ha jogtulaj értesítése ellenére sem vették le az anyagot. De folyamatos monitorozásra kötelezni nonszensz.
Bíró bácsit beutalhatnák valami technológiai továbbképzésre, hát hat okosabb lenne.
Vagy csak most is a pénz beszél.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#13) ViZion válasza MageRG (#12) üzenetére


ViZion
félisten

"Vagy csak most is a pénz beszél."
Á, ugyan már, hogy mondhatsz ilyent? Az biztos csak egy elcseszett világban lehetne...
OH! W8!!! : :U

legjobb példa talán az artisJudes ;] sarc pendriveokra meg CD/DVD-re... mikor többen előhozták, hogy OK a médialejátszók meg mp4-ek, de pendrive? Mert csak lopott zenék lesznek hurcolva, vagy mi? Ilyen alapon aki feszítővasat vesz, az betörő? (esetleg G. Freeman :K ) De milyen alapon döntik ők el, hogy azon mi lesz? És látod? Fizetünk, mint a vöcsök. Itt sem lesz másként, monitorozzad, ha nem tudod, akkor büntetés, ami megint hoz némi $... tehát én is kizártnak tartom, h $$$ van a háttérben. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) geratn


geratn
tag

Nem ez a hír a lényeg, hanem kis lépésekben egyre több korlátozást sikerül meglépniük azoknak akik ezért lobbiznak, és hosszútávon leshetünk.

(#15) #16820480


#16820480
törölt tag

Mondjuk nem is ertem hogy engednek ilyen weblapokat mukodni, egy smsweb vagy ftp szerver eseteben nem szivbajosak az egeszet leturni, megelkobozni, megsemmisiteni, felegetni, besozni.

(#16) opr válasza #16820480 (#15) üzenetére


opr
veterán

Itt elég erősen mellényúltál szvsz.
Smsweb-undormányok eleve a warez miatt jöttek létre, kimondottan az a céljuk, hogy törvénytelen anyagokat terjesszenek és ebből pénzt szerezzenek. A másik pont amiben tévedsz az, hogy az smsweb stb oldalak tuljadonosai saját maguk teszik fel a tartalmakat, így valószínű, hogy tudják mi van rajta...

Ez egy tárhelyszolgáltató, ha kicsit elbillentjük a fejünket balra akkor akár tekinthető cloud-nak is. Amiket egyébként a gondolatmenetedet lekövetve kapásból be lehetne (kéne?) tiltani.

Illetve ha kicsit tovább visszük a gondolatmenetet, akkor tiltsanak be minden céget, aki tárhelyet ad, ami alkalmas illegális anyagok megosztására. Ja, hogy akkor meg kéne szüntetni minden nyilvános (ingyenes vagy fizetős) e-mail szolgáltatást, tárhelyszolgáltatást, social networking oldalt, videonézegetőt stb?
Sőt, miért ne gondoljodjunk mégtovább és legyen a posta kötelessége, hogy átvilágítsa a csomagot és ha cd vagy pendrive van a csomagban, akkor vissza a feladónak, mert biztos warezt terjesztesz. Sőt, szerintem a galambokat is lőjük le, mert lehet postagalmb és éppen warezos pendriveot cipel.
Ha már itt tartunk, akkor szüntessük be a gyülekezési jogot minden 1 főnél nagyobb csoporta, hiszen könnyen előfordulhat, hogy cd/dvd-t vagy bármilyen adathordozót cserélnek, amin ugye lehet illegális tartalom. Ezt a tiltást fel lehet oldani, ha mindenki vállalja, hogy átvizsgálják amikor kilép a lakásából. Természetesen a testüregvizsgálat beletartozik, hiszen a likában elfér egy pendrive.

Érted már mi a probléma ezzel a gondolkodással? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

megint nem a paranoiám miatt üldöznek?
de ha azt veszem, hogy mit döntött egy német bíróság meg azt, hogy a németek egyre gyakrabban kezdik fújni a passzát szelet az eu-ban, akkor bennem bizony csörög a sz.rjelző...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) #16820480 válasza opr (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Smsweb tarhelyet barki berelhet, az ilyen ultraweb es tarsainal is van. Azert az eleg eros tulzas, hogy warez miatt jottek letre...

(#19) opr válasza #16820480 (#18) üzenetére


opr
veterán

Akkor félreértettelek, azt hittem az smsweb alatt a régi warezszolgáltatókat érted, ahol emeltdíjas sms-t kellett küldeni, hogy letölthess.

My bad, sorry :)

szerk.: viszont a maradék lényege ettől függetlenül változatlan, csak akkor szokás teljes servert borítani, ha
a) a tulajdonos nem szimpatikus valami nagykutyának (pl. megaupload)
b) többszöri felszólítás ellenére se szedik le a törvénytelen anyagot (ebben az esetben szerintem jogos)
c) az egész site célja illegális tartalmak terjesztése (?haszonszerzés céljából?)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) #16820480 válasza opr (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, tulajdonképpen arra írtam. bár maga az smsweb dolog nem illegális, de amire többségében használták, az igen, kvázi szinonimája lett a wareznek.

mondjuk nem tudom milyen arányban vannak legális és jogvédett tartalmak mondjuk egy rapidshare-en, de én a telefonom firmware-én kívül nem találkoztam legálissal.

(#21) VIC20 válasza ViZion (#13) üzenetére


VIC20
őstag

"Mert csak lopott zenék lesznek hurcolva, vagy mi? Ilyen alapon aki feszítővasat vesz, az betörő?"

Aki tb-t fizet, az mind beteg? (/terhes/rokkant...stb.)

[ Szerkesztve ]

(#22) opr válasza #16820480 (#20) üzenetére


opr
veterán

Hát, pl. amikor voltunk haverokkal nyaralni, akkor utána én vágtam meg a videókat, és már nem emlékszem melyik, de valamelyik ilyen oldalon szórtam szét a vágott anyag egy részét.

Szerintem sokan vannak ezzel így, hogy előfizet annyira amennyire kell, megosztja pikkpakk, aztán kész is. Ezekről meg nyilván nem fogsz a büdös életben tudomást szerezni, hiszen nem tartozik rád.

A nyilvános, elterjedt fileok nagyrésze valóban warez vagy firmware vagy driver vagy valami hasonló, széles réteget célzó cucc. Ez nem jelenti azt, hogy maga a szolgáltatás rossz/gonosz.

Mondjuk legyen a tök kézenfekvő példa:
olyan baráti társasággal akikkel ritkán találkoztok elmentek nyaralni, az ebből készült kép/hanganyagról valaki vállalja, hogy készít nézhető verziót.
Namost ha nincsenek ilyen oldalak, hogy juttatod el a készítőnek azt a ~40gb-nyi anyagot/fő?
A készítő hogy juttatja vissza a kész ~8gb-os videót?

Mert ezeken a site-okon kívül ha jól tudom a pendrive postázgatása van alternatíva kb.

Jah, mielőtt fix ip + ftp server vagy hasonló megoldással lealáztok, vegyük figyelembe, hogy átlagjúzerekről beszélünk :)

VIC20: nem, de előbb-vagy utóbb mind az lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) #16820480 válasza opr (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ertem en, hogy mire jok, csak szinte mindennel visszaelnek, amivel vissza lehet. Egyebkent a mail.qq.com-nak van olyan szolgaltatasa, hogy "atjatszoallomas", ezzel kvazi levelben lehet tobb gigas fajlokat kuldeni. Mondjuk a jelenlegi internet kapcsolatok mellett en inkabb elviszem az ekkora fajlokat szemelyesen, ha lehet.

(#24) opr válasza #16820480 (#23) üzenetére


opr
veterán

Digi-féle 25mbit-es upload mellett rohangáljon a halál. :DDD
mail.qq.com-ot nem ismertem, köszönöm! :R

Egyébként igen, mindennel visszaélnek, még csak nem is biztos, hogy kevesebb az, aki visszaél vele, mint az aki nem, de ez ebből a szempontból irreleváns. Még mindig azt mondom, hogy monitoroztatni/betiltani marhaság, viszont ha illegális anyagot találnak rajta, akkor azt legyen kötelező 24 órán belül törölni és meg van oldva :)

Amúgy se értem ki az a marha aki ezekkel az oldalakkal szenved. Ha már warez vagy bármi, akkor ott a torrent, ezerszer kényelmesebb, mint ezek az oldalak. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) #16820480 válasza opr (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, amúgy ezt én sem értem... az ilyen oldalakon úgyis csak pár napig/hétig vannak fent az anyagok, ráadásul szétdarabolva, marha kényelmetlen... szerintem minden szempontból kényelmesebb a torrent fájlterjesztésre (már ha olyan fájlt terjesztesz, ami több/sok embernek megvan), esetleg úgy, hogy tudja egy-két serverről seedelni magát. mostanában szoktam nézni a jupiterbroadcasting.com műsorait, és ott úgy csinálják, hogy felteszik egy szerverre a kész videót, de mellette van torrent is, ami össze van kötve a szerverrel, így ha már nem seedeli senki, akkor is a szerverről tudod tölteni torrenttel is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.