Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Olyan szempontból örülök a hírnek, hogy így már van egy biztos anyagi háttér az Ocolus mögött.
Viszont nagyon félek attól, hogy a Facebook elkúrja az egészet, és elviszi valami idióta irányba. Reméljük a legjobbakat! Én személy szerint nagyon várom a cuccot.

Minden szavam magánvélemény!

(#2) nubreed


nubreed
veterán

Én megértem, hogy Oculusék, örülnek az elzárhatatlan pénzcsapnak, de ez akkor is nagyon gáz, hogy pont a FB veszi meg őket. :( Ez a rohadt FB-s terjeszkedés már túl sok. Nem akarok egy oylan terméket, amit mondjuk egy FB acc nélkül használni sem lehet, márpedig ezek után szerintem valószínű, hogy ez lesz, kötelező lesz hozzá az fb account. Nekem meg az nincs és nem is lesz.
Az utóbbi években ez volt az egyik legjobb/legérdekesebb hardver, de hát ezek után ki tudja mi lesz belőle. Ez a Carmack is csak egy pénzéhes ribanc még akkor is ha ő ott "csak" techológia igazgató és nyilván nem ő hozta meg azt a döntést hogy eladják magukat az (ördögnek) FB-nek de nyilván volt beleszólása, nem hiszem el, hogy ne lett volna.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3) Jack@l válasza nubreed (#2) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem Carmack-é a cég, de tegye fel a kezét az aki egy két éves project felfuttatása után ne szertne 2 milliárd dollárt kaszálni.(teljesen mindegy ki a vevő)

Viszont amit Carmack mondott, az akár még jó is lehet, hogy elkerülik a skálázást. Amit éán úgy érrtelmezek, hogy kihagynak majd pár developement kit kört(aminek valljuk be bevételi forrásként volt értelme tömegesen gyártani és a nagyközönség elé tárni), és egyből a kész termék(ek) felé fordulnak mostmár.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4) emvy válasza Jack@l (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

A skalazast ponthogy nem elkerulik, hanem az fb erre ad lehetoseget.

while (!sleep) sheep++;

(#5) Ic3man


Ic3man
tag

Okés... innentől kezdve abszolút nem érdekel a cucc...
Most akkor reménykedek, hogy a google is előjön valami hasonló megoldással, esetleg a Steam megoldása is érdekel.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#6) tothmaxy182 válasza Ic3man (#5) üzenetére


tothmaxy182
őstag

A Valve-nak kellett volna megvennie ezt az egész projektet!

Minden szavam magánvélemény!

(#7) BiP válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is így vagyok vele. A pénz most megvan (külön üzenem priti-nek), ezen túl már csak azon múlik, hogy a FB mennyire szól bele a fejlesztés irányába, (marad-e a játék prioritásnak) és mit sikerül lezsírozni a fejlesztőkkel. Mondjuk a FB-nak legalább óriási kapcsolatai vannak, és a játékfejlesztők/kiadók is szívesebben szállnak bele egy olyanba, ami mögött erős háttér van.

(#8) Troyan001 válasza BiP (#7) üzenetére


Troyan001
tag

Ez az utolsó csepp, hogy végre töröljem magam fészről, amit már fontolgattam egy ideje. Nagyon sajnálom a dolgot. Az egész egy független projectként indult, ami alapjaiban rázta volna fel a játékipart. Most már szkeptikus vagyok.

(#9) bunfi


bunfi
őstag

Lassan minden értelmes, működő ötletet felvásárol a három nagy (G, Alma, FB)... utána meg csodálkozunk majd, hogy nem úgy működik, ahogy régen, mert bizony az akvizíció árát ki is kell termelnie valahogy a szoftvernek/hardvernek. Mondjuk nem tudom, hogy a WhatsApp hogy fog megtérülni a 19 milliárdos árával, de Tzuki biztos tudja, mit csinál.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#10) HummeRC válasza BiP (#7) üzenetére


HummeRC
senior tag

Milyen jó lesz majd, ha asszony virtuális sisakban nyomhatja a virtuális parasztkodást farmville-ben. :D

Összességében nem tetszik, a Google mintájára elindított (mindent ide nekem) FB fejlődési és terjeszkedési irány. Csak én érzem, hogy az ilyenek ölik meg a kickstarter lényegét majd? Minek adjanak az emberek pénzt, ha utána a támogatott cég eladja magát a multiknak. A user nem nyer semmit. :U

(#11) cskamacska


cskamacska
addikt

De miért pont a Facebook? Miért? :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12) alevan válasza Ic3man (#5) üzenetére


alevan
őstag

Google? De most komolyan, pont a Google-t tudod felhozni a Facebook ellenében?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#13) Sofian válasza alevan (#12) üzenetére


Sofian
őstag

Amit az Fb eddig megvett ahhoz hozzá sem nyúlt. A google a megvett cégeket beolvasztja és a cuccaikat továbbfejleszti.

(#14) 0xmilan válasza bunfi (#9) üzenetére


0xmilan
addikt

Lol, egyik céget sem azért veszik meg, hogy kitermelje az árát, hanem hogy ne jelentsen konkurenciát. Az hogy később esetleg beépítik, továbbfejlesztik már mellékes.

(#15) Artus58


Artus58
csendes tag

Aki azt mondja hogy ez jó dolog mert így biztos anyagi hátterük lesz azoknak üzenném hogy nem rég van túl a cég egy 100 milliós befektetési körön. Az anyagi háttér eddig is meg volt, semmi okuk nem volt eladni magukat a kapzsiságon kívül. Kíváncsi vagyok hogy érzik magukat azok akik támogatták az indulást Kickstarteren. Én nem lennék boldog az tuti.

(#16) emvy válasza Sofian (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Az, hogy 'hozza sem nyul', az lehet pozitivum is egyebkent. A 'Google tovabbfejleszti' kerdeskorre:

Marratech e-Meeting – Web conferencing software, used internally by Google's employees. Google acquired the software from creator Marratech on April 19, 2007. Discontinued on February 19, 2010.

Some three months after being acquired by Google, Bump — a company that makes data sharing tools — is calling it quits. In a blog post today Bump CEO and cofounder David Lieb said that Bump and Flock will be shut down on January 31, 2014 given that the team working on it are "now deeply focused on our new projects within Google."

Meebo, the chat and publishers tools company that Google acquired for roughly $100 million, is going to see most of its products shut down next month. That includes Meebo Messenger, the sharing widgets and mobile apps.

It's been just over three months since we gave you an exclusive look at EnergySense, Google's attempt to jump start their home management offerings. Now it looks like they're ending support for the project, closing down the web and Android apps that are currently in the test phase

Google is shutting down BufferBox less than two years after acquiring the Ontario-based service.

Wavii shutting down service after Google acquisition

Satobbi, satobbi, satobbi, tobb tucat peldat tudnek hozni. A Google-nel tipikus az un. acquihire, azaz megvesznek cegeket csak az ott dolgozok miatt, es raallitjak oket mas projektekre.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17) 0xmilan


0xmilan
addikt

(#18) nubreed válasza 0xmilan (#17) üzenetére


nubreed
veterán

Na ennyit erről...
Nem a Minecraft VR lesz az utolsó játék amit dobnak a kukába az FB felvásárlás után.

És egyet értek azzal a commentel is, hogy mondjuk sokkal inkább a Valve -nek kellet volna megvennie az Oculust.

De van remény azért. Az Oculus az első ilyen fecske, de a sikerén felkapaszkodva szerintem, lesznek egyéb cégek akik piacra dobnak hasonló terméket.Talán nem adják el magukat az FB-nek.
Amúgy a Sony a PS -hez fejleszt egy hasnolnó cuccot, igaz azzal a pc-sek nem tudnak mit kezdeni, de kezdetnek jó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19) bunfi válasza 0xmilan (#14) üzenetére


bunfi
őstag

Nem igazán látom, hogy a VR miben jelent konkurenciát a Facebooknak...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#20) petipetya


petipetya
nagyúr

Zuckerberg eddig is szemellenzőt viselt, de ezentúl még inkább... 

"nincs rá lezsóidő"

(#21) big-J


big-J
őstag

Az alapítók mindenfelé kertelnek, pedig csak a tavalyi 20-30m-os befektetés gazdáit tömték ki pénzzel.
Nem gond hogy kell nekik, mert mindenkinek kell, de ne nézzen ennyire hülyének.
Ezek után engem sem érdekel. A Sony megoldása legalább ilyen jó.

(#22) nubreed válasza big-J (#21) üzenetére


nubreed
veterán

De az csak PS-hez lesz, nem?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23) Goll-r válasza nubreed (#22) üzenetére


Goll-r
tag

Amennyiben sikeres lesz, biztos nem lennének olyan hülyék, hogy ne bővítsék tovább a felhasználói bázist akár más frontra is bevezetve. Bár itt elég rosszul jön, hogy a Vaio-t lepasszolták...

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#24) tothmaxy182 válasza nubreed (#22) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Most már nekem is a Sony megoldás vált elsődleges célponttá! Amúgy terveztem a jövőben egy PS4 beszerzését, és mivel a tv-mnek elég vacak a válaszideje (meg egyébként is nagyon tetszik a technológia), ezért beszerzek mellé egy VR szemüveget is!
Persze tuti lesznek olyan játékok, amik nem játszhatók majd vele, de arra szükség esetén jó a tv is... Ki lehet bírni... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#25) Cathulhu


Cathulhu
addikt

En is total lesokkolodtam a hirtol, es azonnal Morpheus parti lettem. Nincs devkitem, nem vagyok backer, de ha az lennek, most rohadtul atverve ereznem magam. Penzehesseg. En azert tamogatok fuggetleneket, hogy fuggetlenul ervenyesuljenek, nem azert, hogy amint osszejon eleg penz es hirnev, azonnal elkurvuljanak a multiknak. Meg ha anyagi gondokkal kuzdottek volna... Nagyon nem szimpatikus.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#26) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Pénzért bármit :(. Nem számít, hogy ezzel pont azokat köpik arcon, akik ezt az egész kickstarteres projectet lehetővé tették. A célközönség eredetileg azok a gamerek voltak, akik játékon belüli valódi VR élményre vágytak. Erre most eladják a facebuknak, aminek kurvára nem érdeke, hogy ezeket az igényeket kiszolgálja. Játékon belüli virtuális élmény helyett kapunk majd mindenféle social networkös lószart, egy halom reklámmal megfejelve. Gyakorlatilag 180 fokos fordulatott vett az egész és becsaptak ezzel 10 ezer embert, akik a pénzükkel adtak bizalmat az egész kezdeményezésnek.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#27) inferno88


inferno88
őstag

Trollok bazd meg! Istenverte trollok!

Semper fi!

(#28) Jack@l válasza Vadmeggy (#26) üzenetére


Jack@l
veterán

Most komolyan megkérdem a nagy támogatós sírás-rívás közepette, volt valaki aki azt mondta, hogy a kisckstarteresek nem fognak majd kapni a kész termékből?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#29) emvy válasza Vadmeggy (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

Tegye fel a kezet, aki nem ingott volna meg, ha a meg kesz termek nelkuli cegert 4000 milliard forintot ajanl valaki.

while (!sleep) sheep++;

(#30) Jack@l válasza emvy (#29) üzenetére


Jack@l
veterán

A másik topicban pont ezt írtam én is :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#31) BiP válasza Jack@l (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom itt nem is az a kérdés, hogy kapnak-e belőle 1-1 példányt.
Hanem hogy azt kapják-e, az lesz-e a végleges készülék, mint amire a pénzt adták. Gondolom ez utóbbi inkább az aggódás tárgya.

(#32) bunfi válasza emvy (#29) üzenetére


bunfi
őstag

Mindig elfelejtem, hogy a mai világban bármilyen tett megindokolható a pénzzel.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#33) Jack@l válasza BiP (#31) üzenetére


Jack@l
veterán

Mit tud változtatni a kütyün a facebook? Butítja a képernyőt, vagy az elfordulás érzékelőt, vagy mi pontosan az aggódás tárgya? (fogadok senki se tudja, csak hogy nem az lesz aminek indult...)
Bár biztos sokat változtat a funkción, ha esetleg lesz rajta egy facebook matrica, vagy netán át lesz nevezve.

A face valami second life szerű appot tervez vele, és még sok egyéb helyen is szeretné bevetni, mert látja benne a lehetőséget. Szerintem nagy változás nem lesz benne hardverügyileg(meg az apiban sem).

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#34) BiP válasza Jack@l (#33) üzenetére


BiP
nagyúr

Még ha a kütyün nem is feltétlenül változtat sokat, azon változtathat, hogy hova pozicionálja a terméket. Milyen támogatást biztosít hozzá, milyen szerződéseket köt a fejlesztőkkel, mennyire lesz nekik fontos a játékszegmens, stb.stb. Tehát amin a valódi elterjedése múlik.
És akár egy esetleges célfelhasználás változtatás hatással tud lenni a végleges kereskedelmi hardverre is. (pl. ha az oktatásra fókuszálnak, akkor lehet, hogy nem annyira fontos a válaszidő vagy a térbeli pozícionálás (vagy az elfordulás érzékelőt, amit említesz), és ezért mondjuk kevésbé lesz alkalmas a játékra).
Vagy milyen áron akarja adni, mekkora pénzből kell kihozni a hardvert. stb.

Szóval ha úgy alakul, sok múlhat azon, hogy tulajdonosváltás történt. De persze ez mind csak lehetőség, nincs kőbe vésve, hogy a facebook változtat bármin is.

[ Szerkesztve ]

(#35) Jack@l válasza BiP (#34) üzenetére


Jack@l
veterán

Orvosi felhasználásnál is elhányod magad, ha túl nagy a válaszidő, szóval ezt nem hiszem hogy piszkálnák :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#36) emvy válasza bunfi (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondom, 4000 milliard forintrol van szo. :) Nyilvan ezer es egy otletuk van nekik is, es most ha egyet eladnak, akkor lehet, hogy ez lehetove teszi, hogy a masik ezret megcsinaljak sajat maguk.

while (!sleep) sheep++;

(#37) Cathulhu válasza emvy (#36) üzenetére


Cathulhu
addikt

Tudtommal még annyira nem rossz a Ft, jó lesz 450nek is. Mivel többször írtad, így nem elírás.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#38) emvy válasza Cathulhu (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, elnezest, 2000-el szoroztam, nem 200-al.

Igy mar mindjart mas, 400 mrd-ot barki visszadobna. :)

while (!sleep) sheep++;

(#39) HummeRC válasza emvy (#38) üzenetére


HummeRC
senior tag

Bagatell. Csak felém tessék dobni! :C :K

(#40) olbaidhun


olbaidhun
őstag

A gugli és a face mindenkit megvesz kilóra. Éppen mint annó a micro$oft.. remélem hasznos lesz az eszköz számára is ez a marha nagy befektetés és háttér!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.