Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) thedioda válasza joysefke (#31) üzenetére


thedioda
tag

Azèrt ez nem teljesn igaz hogy dell nem gyárt amd vel semmit, dell rack szerverből mostis kapsz 6 típust epyc-el. Azt alá írom hogy noti fronton siralmas a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#52) hallador válasza thedioda (#51) üzenetére


hallador
addikt

Ott kénytelenek mert a piac sokkal gyilkosabb mint a notebook frontok. Sokkal kevesebb a termék és ott a HP aki amdvel jó kapcsolatát ápol.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#53) ted_tris válasza DraXoN (#3) üzenetére


ted_tris
tag

Ezt a berobbanást halljuk 3 éve.
Kb úgy lesz az amd éve 2020 mint a linux-é.
Mese habbal..
Az amd egy dolgot ért el.
Az intel elkezdte gatyába rázni magát a buzi krzanich után aki csak a nagy befektetők seggét nyalta fényesre.
Apró emberün nem kapott sitkót benfentes kereskedésért?
A kérdés költői...

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#54) Cs1csó válasza ted_tris (#53) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos az Intel jól csinálta (az, hogy az utóbbi időben megrekedtek a fejlesztéssel az egy másik tészta) minden fillért kisajtoltak a világból amit lehet. Amikor nincs ellenfél, konkurencia, akkor ezt kell csinálni: lassan és nagyon drágán csepegtetni az újításokat

TALÁN, egy dolgot rontottak el, hogy a színfalak mögött is megrekedtek a fejlesztések, tehát közben gőzerővel kellett volna továbbra is fejleszteni és amikor kész egy szint akkor azt szépen betenni a fiókba és menni a következő lépcsőre.
Ha most lett volna nekik már 10nm, 8nm, 6nm is a fiókban akkor azt elő tudták volna venni de láthatóan nem volt mihez nyúlni a Ryzen-ek rohamakor a magszámot növelték jöttek már az I5-ös szinten is a 6 magos cuccok ennyi tellett tőlük. Plusz bevezették ezt az "i9"-et ami nem is tiszta számomra, hogy milyen célra lett kitalálva (egyértelműen marketing bullshit termék)

Annyira Windows-ra állta az agyam, hogy a Linux-ot telepíteni, beállítani stb. szó szerint fájdalmas.

[ Szerkesztve ]

(#55) dabadab válasza ted_tris (#53) üzenetére


dabadab
titán

"Kb úgy lesz az amd éve 2020 mint a linux-é."

Vagyis az ultramobil meg a beágyazott piac kb 80-90%-a, a szerverek bőven több, mint kétharmada meg a szuperszámítógépek 100%-a AMD-t fog használni? Szerintem ezzel kiegyeznének.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#56) Decske válasza IO.sys (#48) üzenetére


Decske
aktív tag

Volt nekik a Sony meg az MS oldaláról a konzol piac. Sokáig az tartotta őket életben. És a nextgen is marad AMD platformon. Kíváncsi leszek, hogy az ott elért fejlesztések mekkora lökést adnak majd a GPU részlegüknek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#57) MMSZoli válasza hallador (#44) üzenetére


MMSZoli
tag

Az Athlon széria nagyon jó volt, de az arra épült Opteronok még jobbak. 2010-ben a 100 leggyorsabb szupercomputer közül 33 Opteronra épült (utána viszont szépen lecsökkent számuk, nem tudták tartani a lépést).
Csakhogy az Opteronokat 2003-ban dobták piacra, tehát bő 6-7 évig eléggé "ott voltak a szeren". Ha 10 év az informatikában egy évszázadnak felel meg, akkor az AMD szerverfronton két informatikai emberöltőt kibírt egy platformmal.
(egyébként az Athlon64 3000+-omat es S939-es Opteronra cseréltem le, és brutál gyors volt, bár tényleg eléggé melegedett a barebone házban.
Az egyedüli bajom az alaplapi vezérlő volt, az Nvidia Nforce, ami nagyon kevés belső megszakítással rendelkezett, így amikor beraktam egy HDMI videókártyát (XFX HD4650 -gyönyörő fekete kártya volt), egymástól vették el az erőforrást a különböző HW egységek és szó szerint vergődött a gép. Akkor döntöttem el hogy PCI-E platformra váltok és akkoriban az AMD tényleg nem tudott semmi értelmesen ajánlani. mondjuk tényleg hihetetlen, hogy a mostani nem túl erős videókártyám 11x gyorsabb annál az AGP-nél Passmark szerint)

(#58) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy AMD-t kellene venniük...ha már jobb is meg olcsóbb is?

Jó, persze tudom, nem minden kategóriában és nem minden szempontból versenyképes az AMD, de azért elég sokban az.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#59) hallador válasza MMSZoli (#57) üzenetére


hallador
addikt

Mindaddig igen, ameddig az intel ki nem jött a dual core-al, ez kb 2006-ban volt.

2010-ben a 100 leggyorsabb szupercomputer közül 33 Opteronra épült (utána viszont szépen lecsökkent számuk, nem tudták tartani a lépést).

Csak annyi a kérdés, hogy mennyi ember vesz szuperkomputer-t Ez kb olyan mint emlékszem még a Berci fel ment az űrbe, majd mikor mondták, hogy magyar volt az űrben, és mennyire nagy dicsőség (Az is volt akkor, büszkék is voltunk rá tényleg), akkor a kocsmában béla csak annyit mondott hát űrhajóval könnyű... Ne kb ennyire van értelme emlegetni a szuper komputerek ilyen szempontból, legtöbb esetben nem a teljesítmény döntött, hanem az ár.

Csakhogy az Opteronokat 2003-ban dobták piacra, tehát bő 6-7 évig eléggé "ott voltak a szeren".

Emlékszem másfélszeresébe került, mint az első Prescottok. A kutya nem vette meg utána kijöttek a k8 olcsóbb verzióival, akkor meg az intel megjelent a dual core-al, 2006-ban Dual Core ban jött a C2D akkor az AMD már nem rúgott labdába. 2008-ban volt a legnagyobb notebook bumm, és akkor az AMD még mobile somptronokat, és hasonló processzorokat szállított, emlékszem még HP NX 6125-öm volt AMD Turion-al, nagyon hamar cseréltettem HP NC 6320-ra mert a két gép között kb ég és föld volt a különbség, persze árban is.

Ha 10 év az informatikában egy évszázadnak felel meg, akkor az AMD szerverfronton két informatikai emberöltőt kibírt egy platformmal.

Csak profitot nem termelt. És semmit nem fejlesztettek . Ott volt a x86-64 amiből nagyon gyorsan lehetett volna profit, csak a Windows XP 64 bit semmit nem ért. Mire megjelent az első értelmesebb Windows addigra az AMD-t lenyomták. Sajnos.

Az egyedüli bajom az alaplapi vezérlő volt, az Nvidia Nforce, ami nagyon kevés belső megszakítással rendelkezett, így amikor beraktam egy HDMI videókártyát (XFX HD4650 -gyönyörő fekete kártya volt), egymástól vették el az erőforrást a különböző HW egységek és szó szerint vergődött a gép. Akkor döntöttem el hogy PCI-E platformra váltok és akkoriban az AMD tényleg nem tudott semmi értelmesen ajánlani. mondjuk tényleg hihetetlen, hogy a mostani nem túl erős videókártyám 11x gyorsabb annál az AGP-nél Passmark szerint)

Sajnos ez tényleg így volt.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#60) Cs1csó válasza hallador (#59) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K 2008-ban vettem az első (és utolsó) notimat és bizony az AMD-nél a Turionok voltak egyedüli opciók az Intel C2D-val szemben, de opciónak kevesek voltak.

(#61) Armagedown


Armagedown
őstag

Remek, inkább kevesebb laptopot adnak el, minthogy AMD processzorosokat szállítsanak. :DD

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#62) Gyuri27 válasza Armagedown (#61) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hol itt a baj?
Régen is voltak akik nem haladtak a korral. Tönkre is mentek.
It szektoron is belül és az élet egyéb területein is.
Üljenek, sirjanak, levelezzenek az intellel, várják a csodát.

Amd - Radeon - Ryzen

(#63) hallador válasza Gyuri27 (#62) üzenetére


hallador
addikt

Hát azért nem hülye a Dell. Szerverben gyárt AMD-t. Csak akkora cégek vannak a Dell-el karöltve, mint az EMC, vagy a VMware nagy esély van rá, hogy bedől. Az AMD egyelőre tudjon szállítani, mert nem tud. Az Intel még így is többet szállít, úgy, hogy most lassan megy, mint az AMD fénykorában képes volt. Szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#64) Gyuri27 válasza hallador (#63) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt már leirtad párszor és nagyon unalmas.
Az egész teoriád ott dől meg hogy kicsit nagyobb cégek bariznak az amd-vel mint a dell. Mondok hármat és utána fujhatod a százszor leirt okosságod. Sony, ms, samu.

Amd - Radeon - Ryzen

(#65) hallador válasza Gyuri27 (#64) üzenetére


hallador
addikt

Na tényleg és a samsung, a sony vagy az ms adja el a több szervert, notebook-ot, pc, workstation-t vagy a Dell, HP, Lenovo.

[link]
Neked is megköszönném, hogy ismét leírtad amit én is. Csak kicsit unalmas, hogy folyamatosan ismétlitek, amit más leírt. (Ez is ilyen magyaros, ha nem tudunk kittalálni semmi értelmeset lopjuk el, majd írjuk le amit más már kitalált, utána alázzuk le vele... Nem sikerült. )

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#66) Gyuri27 válasza hallador (#65) üzenetére


Gyuri27
félisten

Látom nem ment át. Itt most nem arról van szó ezek a cégek mennyi notit vagy bármit adnak el.
Hanem arról hogy foglalkoznak az amd-vel, szerződnek vele, rendelnek tőle.
Csak ugye te szajkózod, hogy neked meg a dellnek bizonyitani kell.
Biztos ti ilyen különlegesek vagytok.
Az emlitett 3 cégnél meg hót kasukik ülnek. Azért foglalkoznak az amd-vel.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#67) hallador válasza Gyuri27 (#66) üzenetére


hallador
addikt

Gondolom nem sikerült értelmezni a szöveget, amit linkeltem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#68) capulet75


capulet75
addikt

Nekem van ryzen3600u notim Vega8al, es a 140k-s ár mellett iszonyat jó szerintem. Lehet azt mondani a Dellnek hogy nem gyártunk ilyet, max más viszi el ezt a profitot. A dell Magyarországi helyzetéhez meg annyit hogy hahó 2020 van mindjárt, meg EU, rendeljetek máshonnan, nagy tételben is akár.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#69) hallador válasza capulet75 (#68) üzenetére


hallador
addikt

Kiskereskedelemben van Dell Magyarország? Nagyker van. Nem viszi el a profitot, mert a HP-n felül nem gyárt senki nagy tételben AMD-s gépet.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#70) capulet75 válasza hallador (#69) üzenetére


capulet75
addikt

Nem tudom sikerült-e értelmezni amit írtam, de úgy tűnik hogy nem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#71) dabadab válasza hallador (#69) üzenetére


dabadab
titán

A Lenovonál ott vannak a x95 Thinkpadek Ryzennel, mondjuk nem tudom, hogy mennyit adnak el belőle

DRM is theft

(#72) hallador válasza dabadab (#71) üzenetére


hallador
addikt

Igen, de azok most jelentek meg. Volt eddig egy A sorozatú ThinkPad, de azok inkább tapogatások voltak szerintem. Na erre én is kíváncsi lennék amire te.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#73) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A Dell pont az a cég, akit nem tudok sajnálni. Aki meg egy lábon áll, az könnyen megbillen.

(#74) hallador válasza MeszesKPT (#73) üzenetére


hallador
addikt

Én sem tudom Őket sajnálni. Nem szeretem a Dell-t. Az egyetlen értelme szerzeménye a VMware. A VMware-t viszont szeretem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#75) Sirus86 válasza thedioda (#51) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog (1)

A minap volt egy executive briefingem a DELL-el. (Nem tudom magyarul hogy irjam sajnos.) Kinyilatkoztattak, hogy uzleti noti fronton nem lesz AMD-s gep az elkovetkezo 2 evben, mert az elojerzesek alapjan rendelik meg az uj gepeiket. A celunk az lenne, hog ne fel evente cserleljuk le a sztandard gepeket,mert nem szallitanak tobbet. Elmondtak azt is, hogy 6-7.-ig generacios Intel CPU elletassal nincsen gondjuk, ezert lehet majd meg kapni oket ket evig kb! :W Ugy erzem sok helyen HP lesz a befuto az AMD-s elietbookkal, ahol 1-1,5 evig lehet majd kapni ua. a modelt. Itt tobb ezer laptop rendelesrol beszelek, nem tucatokrol, ahol fontos az egysegesites...

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#76) twohacker2


twohacker2
csendes tag

Azt se felejtsétek el, hogy annak idején amikor bejöttek az AMD notis procijai Sempron, Mobile Athlon, Turion stb. mennyi volt a selejt belőle... Ha a VGA chip is AMD volt akkor tuti halál :) Nagyon melegedtek, a hozzájuk készített Chipset is döglődött általában. Felvált a chip az alaplapról. Kb 10 gépből 6-7 volt/lett hibás. Nagyon sok gyártó szerintem akkor tett le az AMD termékekről. Gondoljátok el a helyzetet, beleölöd a pénzt a fejlesztésbe, terjesztésbe stb. aztán tömegesen viszik vissza gariba a cuccot... Nem kis presztízs veszteség egy gyártónak és a pénzügyi részről még nem i s esett szó. Na ezért nem fogtok sok AMD notit látni a kínálatban. Hiába jobb és gyorsabb most. :D :P

(#77) dabadab válasza twohacker2 (#76) üzenetére


dabadab
titán

Nem hiszem, hogy sok gyártót meghatna az, hogy mi volt ezer évvel ezelőtt, illetve pl. az NV GPU-knál is volt bőven probléma abból, hogy a BGA nem bírta a gyűrődést.

DRM is theft

(#78) twohacker2 válasza dabadab (#77) üzenetére


twohacker2
csendes tag

Nem volt az ezer év. :) De ha egyszer megégeted magad rendesen akkor nem mész megint a parázs közelébe. Igen volt az NV GPU-nál is gond, főleg ha AMD volt a proci és közös volt a hőcső. Intel+NV kombónàl valahogy ritkábban fordult elő.

(#79) dabadab válasza twohacker2 (#78) üzenetére


dabadab
titán

"De ha egyszer megégeted magad rendesen akkor nem mész megint a parázs közelébe."

Igen, amennyiben macska vagy, meglehetősen szerény intellektuális képességekkel - de elég kevés HW céget vezetnek macskák, akik meg ott vannak, azok elég világosan látják, hogy teljlesene más termékről van szó.

DRM is theft

(#80) twohacker2


twohacker2
csendes tag

Ha olyan jó lenne a cég vezetése akkor nem az lenne a logikus, hogy nem az intelt okolom, hogy nem megy hanem az AMD-vel kezdek közös munkát és lerakom az asztalra a gyümölcsét? Vagy ne keressek logikát ? :DD

(#81) capulet75 válasza twohacker2 (#78) üzenetére


capulet75
addikt

Sokan szeretnék látni hogy az intel+nv az forever, de a cégek nem így gondolkodnak ( és az értelmesebb userek sem ). Az hogy mi volt 10 éve az teljesen irreleváns, profitot kell termelni, és ha nem így, akkor majd úgy.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#82) dabadab válasza twohacker2 (#80) üzenetére


dabadab
titán

Valószínűleg az AMD-nek is gondjai vannak azzal, hogy igazán nagy tételben szállítson.
Az pl. elég látványos, hogy Zen2 csak 3600-tól felfele van, laptopba való CPU egyáltalán nincs még belőle - így meg elég nehéz építeni rá.

DRM is theft

(#83) dokanin


dokanin
aktív tag

Óvatoskodjon csak a Dell, aztán majd nemsokára jön a következő cikk, amiben a Dell a HP-t okolja a bevételkiesés miatt, mert volt pofája AMD-re építeni, amivel elhappolta a vevőket. :D

[ Szerkesztve ]

(#84) Tentalus válasza twohacker2 (#76) üzenetére


Tentalus
tag

Ugyanezt az Intel által gyártott Mobile P4 sorozatról is lehet mondani, melegedett, mint állat, ha jól emlékszem 100C volt a CPU hőmérsékelete - és jól emlékszem, mert úgy megégette a kezem az egyik, hogy azóta is látszik. Nem is sokáig forgalmazták.

(#85) Tentalus válasza dabadab (#82) üzenetére


Tentalus
tag

Nyilván nem tudna az AMD jövő hétre 20 millió procit szálítani ,de ha rendelne a Dell 2 millió darab/hónap procit jövő májustól, nem hiszem, hogy nem tudná teljesíteni. De nem rendel, mert akkor elbukná az Intel-től kialkudott kedvezményeket. Azt el se tudom képzelni,hogy pár kulcsembere az Inteltől is kap fizetést. :)

(#86) Sirus86 válasza Tentalus (#85) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog (1)

Egyetertek, a DELL-nek napi riportja van az Inteltol, kicsit gyanus, hogy HP-nak ketheti-havi riportot kap, ok meg napit. Kicsit kartellszagu az egesz.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#87) twohacker2 válasza dokanin (#83) üzenetére


twohacker2
csendes tag

Igen okolni mindig könnyebb mint fejleszteni. Na meg az igazgatótanácsnak is jobban hangzik ha azt mondják, hogy bocsi de szemét intel nem gyárt elég procit. Ha lemaradnak tényleg megérdemlik.

(#88) capulet75


capulet75
addikt

Ez az egész inkább úgy zajlik hogy az Intel CPU-k jelenlegi ára nagy valószínűséggel csökkent, így a Dell olcsóbban kap mindent tőlük, plusz a hűségért cserébe a jövőben is kedvező pozícióban lesznek az Intelnél. Szóval a veszteség nagy része nem a Dellre hárul, és a jövőben kinéz nekik az öribari kedvezmény.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#90) hallador válasza dokanin (#83) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk én ennek örülnék, a HP sokkal közelebb áll a "szívemhez". :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.