Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokanin


dokanin
aktív tag

Jelenleg AMD-vel se járnának jobban. Az se tud eleget szállítani...

(#2) Fecogame válasza dokanin (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

De talán jobb a helyzet, mint a kékeknél.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) DraXoN válasza dokanin (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem lehet "csak úgy" termék palettát váltani.. főleg, hogy esetleg a fél platformot át kéne tervezni miatta.

Ami viszont egyértelmű, túl sok terméket gyárt az intel 14nm-en, és így már az egyik termék a másik terméknek tesz keresztbe ha valamiből nincs elég... Mert ha egyikből többet csinál akkor valami másból lesz hiány...

De ha több piaci szereplő hirtelen az AMD-re állna át (felrúgva, vagy legalább kockáztatva a meglevő szerződéseikben vállalt számokat), az AMD se tudna szállítani, nem úgy tervezett ő se kapacitásban, és ahogy hallani TSMC-nél és kb. egy évre előre le vannak foglalva a gyártósorok, nem tudna csak úgy növelni kapacitást... (nem lehet véletlen, hogy AMD, is a következő generációs Epyc-el tervez igazán "berobbanni", akkorra lesznek modernebb és többféle gyártósor is elérhető a TSMC-nél, ami segíthet kicsit tehermentesíteni a gyártási nehézséget ... nem tartom kizártnak, hogy a zen4 chipekkel párhuzamosan zen3 chipekkel is csinálnak majd CPU-t a jelenlegi (vagy ahhoz hasonló, de áttervezést nem igénylő) gyártástechnikán (esetleg kap egy újabb steppinget, ami talán kicsit javít az órajelein)..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) joysefke válasza DraXoN (#3) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem lehet "csak úgy" termék palettát váltani..

Főleg ha még akarat sincsen rá

(#5) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet notebook fronton nem 100megabites LAN-t kellene adni és akkor vennék az olcsóbb Dell-t is :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) hokuszpk válasza Fecogame (#2) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMDnek a 3xxx szeriabol vannak ellatasi gondjai, de a Dell se csak a 9700/9900K -val vagy a csucs Xeonokkal szereli a gepeit, par Ryzenes notit meg PowerEdget el tudtak volna sozni ha akarnak.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7) IO.sys


IO.sys
őstag

Szarházi Intel. Kifejezetten jót röhögök rajtuk, csak ültek a babérjaikon és szedték az uzsorát. A Dell is egykutya vele, csak szerver fronton. 15-18MFt egy fullos szerver klaszterrel. Oszt mire? Ahogy előttem írták, 400.000-es laptopon Mb LAN, még vegyek USB-s Gb átalakítót. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#8) [CS]Blade2 válasza hokuszpk (#6) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Elsóztak annyit, amennyit el lehetett. Intel-ből pedig annyit, amennyi csak volt.

Az nem játszik, hogy a Dell egyik ügyfele berendel 50.000db Inspiron notebook-ot Intel i3-al, hogy rendel az AMD-től Intel procit,
és azt sem, hogy i3-as gépet rendelnek tőlük, és kivisz 50.000db Inpiron 15 3000-et 3200U-val.
Mellékesen az Intel annyit azért tud gyártani, hogy érdemesebb várnia az Intel-re, amíg megérkezik az 50.000db i3, mint rendelni az AMD-től, aki ugyanúgy egy bérgyártótól rendel, és nem akkora tényező az AMD a bérgyártónak, hogy azonnal félredobjon valami ARM mobile chip-et vagy bármit, hogy gyorsan soron kívül inkább az AMD-nek gyártson,
és akkor, még, ha mégis tudnának gyorsan másnapra hozni 50.000db 3200U-t, akkor feljön, hogy milyen áron (ugyanis 10x annyit rendel az Intel-től, amire tétel kedvezményt kap), valamint, ugye a kiindulás, hogy a Dell partnere Intel-es konfigokat rendelt, ergó még rá kellene beszélnie, hogy jó lesz neki az AMD is.
Ha meg a mezei kis felhasználóknak megpróbál AMD-t teríteni a boltokban, és minden fix rendelésre csoportosítja az Intel-t, akkor valszeg rájuk rohad egy rakat AMD gép a raktárakban.

(#9) hallador válasza IO.sys (#7) üzenetére


hallador
addikt

Ezt nyugodtan ráírhatod a magyarok számlájára. Én annyira nem kedvelem a Dell-t de azért ha megnézed, akkor Európában a magyar nagyker adja a legdrágábban a Dell notebookokat. Nem véletlenül van ez, ezt nem fejtem ki, de ha benne vagy tudod.
Az ne a Dell hibája legyen, hogy nem piac Magyarország, hanem a magyar hiénák tépik szét a profitot, amivel a magyar embereket sarcolják.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) joysefke válasza hallador (#9) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én annyira nem kedvelem a Dell-t de azért ha megnézed, akkor Európában a magyar nagyker adja a legdrágábban a Dell notebookokat.

Miért nem váltanak nagykert?

(#11) hallador válasza joysefke (#10) üzenetére


hallador
addikt

Nincs ilyen, hogy miért nem váltanak nagykert, mert megvan ki árul ilyet, nem bárki. Ahol nincs kifejezetten nagyker, illetve nem a minden mi árulunk, mint a cukros bácsi, ott nincs ilyen komoly árkülönbség. Egyszerűen ha a Dell, mint Ausztriában pl úgy kezelné a magyar piacot, akkor kb 30 %-al lennének olcsóbbak a gépek. Gyakorlatilag mindegyik ennyiért adja. Nem egy kettő. Fenn kell tartani az aparátust. Nem csak úgy bárki jól jár.
Inkább azt kellene megkérdezni, vajon pl miért nem lehet a dell oldaláról notebookot rendelni? Miért a nagyker a szerviz? Miért ugyanaz a szerviz mint aki árulja? Miért van az, hogy nem választhat a vásárló a Dell és a Nagyker között. Ja hát MO-n egy és ugyanaz. Azt csinálnak amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#12) VirsLee válasza [CS]Blade2 (#8) üzenetére


VirsLee
őstag

Amit leírtál, az kb. annyi, hogy intelt kell venni, mert ugye intelt kell venni, mert ha sok amd-t rendelnének, akkor is inkább intelt kell venni, de ha lenne elég amd, akkor az arm miatt is inkább intelt kell venni...
Elárulom mi van. Amikor egyének vásárolnak, tehát mindenkit egyesével kellene meggyőzni, hogy intelt desktop procit vegyen, akkor 75+ % amd-t vesz, egy cégnél elég egy szerencsétlent megkenni, hogy minden intel legyen :) Ezt látod a gyakorlatban és a hozzászólásodban is,

(#13) joysefke válasza hallador (#11) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem tudtam minden részét értelmezni annak amit írtál, emellett továbbra sem értem, hogy ez (a magyar piaci helyzet Dell fronton) miért ne lenne teljes egészében a Dell sara és a megoldás a Dell felelősége.

Lehet hogy egyszerűen látom mert nem vagyok benne, de ha a Dell azt látja, hogy a magyar nagyker lehúzós áron árul, akkor neki elemi érdeke lenne "A" magyar nagyker monopóliumát megtörni és több kisebb nagykeren keresztül árulni. Annyi amennyi szükséges ahhoz, hogy ne tudjanak összebeszélni. Ha ez sem működik akkor KKE-ban a kis piacokat még mindig el lehetne látni valami rendeléses-futárszolgálatos webshoppal közvetlenül a Dell által szabott árakon. A szervíz nyilván ettől független entitás.

Ha a Dell hagyja, hogy egy lehúzos banda közvetve rajta élősködjön (nyilván kevesebb laptop fog fogyni ha az árak lényegesen magasabbak mint reális kereskedelmi haszonkulcs mellett kéne legyenek.) akár nemtörődömség akár bénaság miatt akkor én nem tudom őket sajnálni.

(#14) hallador válasza joysefke (#13) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos nem így van. A Dell-t több olyan cég is tolja akik le tudják tolni a Dell eszközöket azoknak a cégeknek, akik ebbe az érdekkörbe tartoznak. Ebből adódóan, hiába drága a Dell, és hiába tudja majdnem mindenki, hogy egy Latitude 5000 többe Kerül, mint egy EliteBook 800, mégis adott cégek tonna számra nyeri a Dell a tendert, holott, azt is tudja mindenki, hogy ez nem egészen egy kategória. Véletlenül nagyker is, meg szerviz is, meg integrátor is a cég egyben. Ugyan a Dell miért szólna bele ebbe, neki egy a lényeg, hogy minél többet adjon el. Ez megvan. Innentől kezdve a többit gondold hozzá.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) IO.sys válasza joysefke (#13) üzenetére


IO.sys
őstag

""A" magyar nagyker monopóliumát megtörni és több kisebb nagykeren keresztül árulni. Annyi amennyi szükséges ahhoz, hogy ne tudjanak összebeszélni."

Nem rég olvastam valami durva GPS mutyi bírósági döntését, ott valami 30 bolt volt benne az agytröszt hálózatában. Sajnos bármekkora lehet egy hálózat, ha mindenki benne van.

(#14) hallador "A Dell-t több olyan cég is tolja akik le tudják tolni a Dell eszközöket azoknak a cégeknek, akik ebbe az érdekkörbe tartoznak.", "Véletlenül nagyker is, meg szerviz is, meg integrátor is a cég egyben."

Sajnos látom nap mint nap. A másik a Xerox. Mindenki azt mondja, a Canon nyomtatókkal kevesebb volt a baj, mégis Xerox van minden folyosón, minden épületben a város minden részén.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez a saját hibájuk, nem az Intelé, miért nem használnak AMD procit (is), akkor nem szopatnák saját magukat... (Mondjuk az AMD se nagyon startolt rá a mobilra, ott még mindig a Zen 1 a menő náluk.)

[ Szerkesztve ]

(#17) hallador válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


hallador
addikt

Az AMD sem tud szállítani, mert vagy a bérgyártó nem nekik gyárt annyit, vagy nincs pénz bérgyártásra. Ami az Intelnél azt jelenti, hogy nem tud szállítani annyit jelent, hogy az AMD éves termelését még szállítani tudja, egy hónap alatt, csak annyit nem amennyire igény lenne.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) Dr. Akula válasza hallador (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De ha az AMD is szállít mellé valamennyit, már előrébb vannak. Ezek meg csak állnak mint péló a levegőben, és sopánkodnak hogy nem jön a manna...

(#19) Tetsuo válasza DraXoN (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Nem lehet "csak úgy" termék palettát váltani.. főleg, hogy esetleg a fél platformot át kéne tervezni miatta."
Azért volt idő rá felkészülni. ;)

(#20) #04430080 válasza hallador (#17) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ugyan mit szállítson? Benéztem egyik helyi Dell Gold partnerhez :

Notik :

Intel CPU - 3272 model
AMD CPU - 21 model

Desktop

Intel CPU - 682 model
AMD CPU - 0 model

Előbb rendelni kellene, hogy szállítani lehessen...

(#21) hallador válasza #04430080 (#20) üzenetére


hallador
addikt

Ja ja nem tudom megnézted-e mire válaszoltam. Lehet először azt kellene elolvasni, mielőtt ilyen stílusban írsz választ nem gondoltál erre?
Maximum nagyker partnerhez nézhettél Magyarországon, még a Dell honlapjáról sem lehet rendelni otthon.

(#19) Tetsuo

A Dell mindig is Intel partner volt. A HP azért tudta megtenni, az elmúlt 15 évben, hogy AMD partner is legyen, mert a tőzsdének köszönhetően mindig volt erre pénz. Ha megnézed a Lenovo az elmúlt 3 évben, a Dell ma sem gyárt igazából komoly üzleti gépet AMD processzorokkal, mert adegy nincs rá igény, adkettő nem bíznak meg az AMD-ben, de ezt többször is kifejtettem nem fejtem most. sztem, ha az AMD még 3 - 4 évig tudja tartani ezt a tempót, akkor majd elfogadják, a HP-n kívül, hogyaz AMD is lehet üzleti partner addig viszont még van egy kis idő.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) #04430080 válasza hallador (#21) üzenetére


#04430080
törölt tag

Elolvastam. Nekem az jött le belőle, hogy se Dr. Akula, se az én kommentemet nem érted.

(#23) hallador válasza #04430080 (#22) üzenetére


hallador
addikt

Mit nem lehet érteni azon, hogy az AMD sem tud szállítani? Mit nem lehet azon érteni, hogy az Intel egy hónap alatt szállít annyit, amennyit az AMD egy év alatt? Ezen melyik nem volt érthető? Most nem írom le megint mert unom már, hogyan gondolkodik egy nagyvállalat. Röviden Szép az AMD sztori, csak nem hoz még hasznot. Ennyi.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) #04430080 válasza hallador (#23) üzenetére


#04430080
törölt tag

Milyen mennyiségre szólt a Dell megrendelése, amit az AMD nem tudott teljesíteni?

(#25) hallador válasza #04430080 (#24) üzenetére


hallador
addikt

Semmilyenre nyilván. Nem haragszol, ha nem fejtem ki megint hogy működik egy nagyvállalat, és nem kezdjük ismét, hogy nem értem, miért és valaki mondja el miért? Bocs van olyan topik ahol kifejtettem már nézd meg.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) #04430080 válasza hallador (#25) üzenetére


#04430080
törölt tag

"Semmilyenre nyilván"

Na ez a lényeg. Innentől fogva irreveláns, mennyit (nem) tud gyártani az AMD a DELL szemszögéből. Ha meg mindent 1 lóra tesz fel valaki, akkor ne panaszkodjon.

(#27) hallador válasza #04430080 (#26) üzenetére


hallador
addikt

Ezt leírtam már de kösz a megerősítést. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) Akula válasza VirsLee (#12) üzenetére


Akula
őstag

ezt én sem mondhattam volna szebben :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#29) hokuszpk válasza hallador (#23) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMD lathatoan eloterbehelyezi a biztos bevetellel kecsegteto partnereket. Lasd : Apple Mekibe a Vga biznisz vagy a konzolok.
ha a Dell odaallitana, hogy kellene zaros hataridovel 10 raklap proci, lehet nemlenne a kiskereskedelemben termek, de megoldanak, hogy a Dell megkapja amit rendel.
amugyis mint irtam, nem kell mindenhova a csucstermek, a 2xxx -et, az apukat meg a laptopprocikat a Glofonal gyartjak meg mindig, ezekben nem a TSMC szukosen elerheto draga 7 nanoja a korlatozo tenyezo.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#30) Cs1csó


Cs1csó
félisten

"A lustaság fél egészség" ez kb. lehetne mindkét óriás szlogenje, Nem begyepesedni kell hanem keresni a kitörési pontokat pl. a Dell gyártson AMD-és gépeket vagy könnyű ARM-es cuccokat a fene tudja de oldja meg a hiányt.

(#31) joysefke válasza Cs1csó (#30) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A Dellnek eddig is zéró affinitása volt AMD gépet gyártani, és nem 1-2%-os forgalomkiesés miatt fognak elkezdeni AMD irányába kapálódzni. Fél éve a Del egyik vezetője nyilvánosan kijelentette, hogy NE számítsunk tőlük több AMD gépre mint eddig, mert nem lesz.

A zéró affinitásnak pedig aligha lehet az egyetlen vagy akár a legfőbb oka, hogy "mert az AMD úgysem tudna eleget szállítani".

Egyszerűen nem akarnak és lehet hogy nem is tudnak lemondani az intel féle ilyen-olyan csatornákon ("reklámvisszatérítés" stb) keresztül kapott dugipénzekről amelyek feltétele intel oldalról, hogy a partner ne építsen egy bizonyos minimális szintnél jobban a konkurencia (AMD) termékeire.

Egy balhé az intellel az jelentené az OEM partnereknek, hogy egyrészt elmarad a dugipénz, másrészt és ez a fontosabb a többi OEM nél magasabb áron kapnák az alkatrészeket, ez persze szépen be van csomagolva egy kedvezményi rendszerbe. Egy ilyen történet kb teljes versenyképtelenséget jelentene mindenkinek az Apple kivételével.

[ Szerkesztve ]

(#32) hallador válasza hokuszpk (#29) üzenetére


hallador
addikt

Igaza is van. A Dell ugyanezt csinálja. Mindkettőnek megvan a saját értékesítési érdekköre, és a kettő nem biztos, hogy keresztezi egymást.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) Tentalus válasza joysefke (#31) üzenetére


Tentalus
tag

Sokáig pedig már nem mehet a Dell AMD nélkül semmilyen fronton, jelenleg nem látszik a fény az Intel alagút végén... egy éve sem tudott az Intel eleget szállítani, ha minden így marad, jövő ilyenkor az Intel még inkább versenyképtelen lesz, ha a Dell nem vált,baja kerül.

(#34) Tentalus válasza hokuszpk (#29) üzenetére


Tentalus
tag

Egyébként az AMD 3xxx sorozatú - még 12nanós - notebook procijai egészen jók,olcsók is, a gyakorlatban kaphatóak is, mégis kevés noti épül ezekre, Dell pl. egyáltalán nem.

(#35) dokanin


dokanin
aktív tag

Szerintem is ostobaság lenne a Dell-től leragadni az Intel mellett. Miért kockáztatják, hogy esetleg lemaradnak? Szerintem Intel 3 éven belül nem fog tudni érdemben felzárkózni, AMD meg nagyon lendületben van.

(#36) hallador válasza dokanin (#35) üzenetére


hallador
addikt

Pont ez az egyik ok, hogy az AMD az elmúlt 20 évben 3* is lendületben volt, csak mindig visszaesett 3 - 4 éven belül, olyan szintre amire nem lehet számítani. Üzleti szférát nézem, akkor az AMD-nek nincs túl sok megoldása, már 20 éve. Ameddig az Intelnek meg igen. Ah majd még 3 - 4 év múlva is lendületben lesz, akkor.

Egy sima otthon user szempontjából igazából tök mindegy, mert ma megvesz egy AMD konfigot, majd ha 2 év múlva kijön az Intel egy jó ajánlattal, az AMD meg éppen gondol egyet, és nem fejleszt tovább, mint ahogyan ezt megtette az elmúlt 20 évben többször is.

Egy nagyvállalat vesz 5000 notebookot, előre tervezve 5 évre, majd az AMD úgy gondolja, hogy nincs kedve fejleszteni a drivereket, az üzleti eszközöket.

Erre én sem építenék semmit, csak akkor ha elegendő pénz van fejlesztésre (HP).

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) dokanin válasza hallador (#36) üzenetére


dokanin
aktív tag

Az AMD már kb harmadik éve van lendületben és nem úgy tűnik, hogy nagyon kifulladna. Sőt, éppen hogy egyre jobban beindulnak. Korábban a Zen3 esetében azt beszélték, hogy senki ne várjon nagy előrelépést, most meg már a 10% IPC-t is reálisnak tartják. Hát ha az bejön, az kemény lesz Intel számára. És már csak 6 hónap és kinn is lesz. Nem úgy tűnik, hogy bármi késleltetné. Intelnél még az sem látszik milyen irányban akarnak elindulni. A csíkszélesség váltás még kevés lesz a sikerhez.

(#38) #04430080 válasza dokanin (#37) üzenetére


#04430080
törölt tag

Itt inkább ennek a következő felvonásáról lehet szó.

(#39) hallador válasza dokanin (#37) üzenetére


hallador
addikt

Hát ez az.
Megvolt a K5, K6 korszak majd 2 évig semmi.
Megvolt a K7 Athlon, ez tartott 2000 - 2004 között, utána semmi.
Majd jött egy fellángolás a K10-el kb 6 hónapig tartott aztán semmi.
Majd jött 2016 és még éppen tart ez a korszak, de ki tudja meddig. Ami ugye inkább 2017 volt, mert dec 10-e körül jött a bejelentés.

Ezek közül csak az maradt ki, hogy a korszakok után fejlesszen bármit is az AMD.

Ebből igazán Most született Pro széria amivel üzleti szférában is ott lehetnek, ami szoftveres, ha a nonplussz ultra, hogy a komolyabb AMD-s üzleti gépekbe a Intel WiFi van.

A Dell helyébe én sem építenék rá semmit még most, mert az elég sokba kerül, hogy összefésüljenek hardvereket, miközben a konkurencia komplett rendszert ad. Ami lehet, hogy sokba kerül, de annál biztosan olcsóbb, mintha a gyártónak kell még mindenféle energiát belefektetni a gyártásba.

Ezalatt az intelnek volt több komplett platformja is, amire lehetett számítani.
- Centrino
- vPro
- Most pedig elkezdte kiépíteni az új szabványát.

Szerintem

(#38) .Z.

Ez így van, de ez még a 2000-es években volt, és ezzel nem lehet mindent megmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) dokanin válasza hallador (#39) üzenetére


dokanin
aktív tag

Na hát pont ez az. Rengeteg idő mire összeraknak egy platformot. De ha időközben kiderül, hogy az AMD-re épített gépek nagyon mennek a konkurenciánál, kicsit késő lesz észbe kapni.
Az AMD, meg ha nem csinálna semmit a következő öt évben, csak mindig átállna a TSMC újabb gyártástechnológiájára, már akkor jók lennének.
A mostani csúcs proci 64 maggal még öt év múlva is bőven elegendő lesz szerintem. Ezzel már nem lehet úgy lemaradni, mint annak idején az Athlonok idejében.

[ Szerkesztve ]

(#41) hallador válasza dokanin (#40) üzenetére


hallador
addikt

A Dell, HP, Lenovo mennyi ilyen processzorral notebook-ot vagy PC-t fog eladni? Ok a csúcskategóriában szuper az AMD, még az is OK, hogy a Zen2 procik utolérik az intel mobil processzorait, de akkor még mindig ott a kérdés, hogy a drivereekkel, meg a többivel ki akar szenvedni, ha már van készen egy platform is.Az AMD-nek igencsak le kell menni árakban, hogy egy nagy iparvállalat megbízzon bennük. Mondjuk ez nehéz lesz, ha maga a gyártók sem bíznak meg benne.

Ez alól a HP kakukktojás mert ők gyártottak mindig is komoly üzleti gépeket, de jól érzékelhető módon nem voltak egy ligában a csúcs intel gépekkel.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) dokanin válasza hallador (#41) üzenetére


dokanin
aktív tag

Gondolom azért ezek a cégek is igyekeznek olyan termékeket gyártani, amiket szeretnek a vevők és van rá igény, hiszen azt könnyű eladni. Márpedig az én szubjektív megérzésem az, hogy az AMD-t egyre többen szeretik, míg az intellel pont fordítva van.
Kíváncsi leszek milyen lesz a 4000-es APU ami hamarosan érkezik. Szerintem pont ez az a széria, amire már érdemes lenne építeni.

[ Szerkesztve ]

(#43) dokanin


dokanin
aktív tag

Mondjuk az érdekes azért, hogy a Predator Helios 500-ból, miért nem jött még ki az Acer egy 3700x-el szerelt verzióval. Ott a kész gép, csak másik procit kéne beletenni és máris csomóan akarnák megvenni szerintem. Én baromira meg vagyok elégedve a 2700-es verzióval is, de még én is lecserélném az tuti.
Nincs ebben semmi kockázat, viszont akár baromi nagyot is nyerhetnének vele. Mégse. Fura.

(#44) hallador válasza dokanin (#42) üzenetére


hallador
addikt

Legyen így. Csak a piac nem bízik meg abban, aki kidob egy családot, lásd Athon, majd eltűnik. Ráadásul a 64 ekkor jelenik meg, és azt sem használták ki
Pont ezt mondtam előbb, egy user megvesz ma valamit, majd két év múlva jön egy jobb cserél, egy nagyvállalat nem két évre tervez. A szubjektivitás nem játszik.

(#43) dokanin

Azért erre senki nem fog egy komplett géphez új alaplapot tervezni, mert van pár ember aki megvenné. Ez nem referencia. (feldriverezni, tesztelni, összehangolni, kompatibilitást tesztelni, reklámkampányt csinálni, meggyőzni a felhasználókat, és főleg a befektetőket. )
Majd a következőből lesz. Neked nincs benne kockázat nem a Te pénzed áll a fejlesztésbe.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) dokanin válasza hallador (#44) üzenetére


dokanin
aktív tag

Hát pont ez az. Ez már kész van. Itt már nem kell csinálni semmit. Csak egy új bios kéne hozzá és elvileg mennie kell. Nem hallottam semmiféle kompatibilitási problémáról. Minden régebbi AM4-es lapban simán mennek a 3000-es Ryzenek.
Így minimális költségből kiadhatnának egy 3700x-es erőművet. Világelsők lehetnének vele. Fura, hogy nem lépik meg.

(#46) hallador válasza dokanin (#45) üzenetére


hallador
addikt

Sztem meglesz az, de ahogy hallom, most mindenki a Zen2-t várja nagyon a 3000-es széria, még mindig az első Ryzen-re épül. Reméljük a Zen2 sokkal jobb lesz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) dokanin válasza hallador (#46) üzenetére


dokanin
aktív tag

A Helios 500-ban AM4-es 65 wattos desktop proci van. Simán lehetne upgradelni egy bios frissítéssel, akár a 12 magos 65W-os Ryzenre, ami nemrég jött ki. Az lenne csak a nagy durranás egy laptopban.
Kizártnak tartom, hogy nem lehetne eladni belőle egy vagonnal.

(#48) IO.sys válasza dokanin (#40) üzenetére


IO.sys
őstag

"64 maggal még öt év múlva is bőven elegendő lesz szerintem"
:DDD
Jelenleg egy C2D T7200 dübörög a rohangászós laptopomban és tök elvagyok vele. :D
(Ennek a procinak a mostani ára br. 511 Ft.)

Amúgy volt valami cikk a Ryzen éra kezdetén, hogy mi volt régen az AMD-vel a baj. Rossz volt az egész design. Aztán eltöltöttek úgy nettó 5 évet az új degisn kifejlesztésével és nyertek. Csak azt nem értem, erre az 5 évre honnan volt pénz. Mert most úsznak az adósságban, az oké, de akkor honnan volt lé? Én biztos nem adtam volna nekik egy centet sem.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#49) dokanin válasza IO.sys (#48) üzenetére


dokanin
aktív tag

Hát hogy honnan volt azt nem tudom, de minden Inteles és AMD-s felhasználó összeteheti a kezét most, mert nagyot nyertünk vele, hogy túlélték ezt az időszakot. Nélkülük még mindig 4 maggal szüttyögnénk.

(#50) ShiTmano válasza IO.sys (#48) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Tudtommal már nem úsznak annyira az adósságban, de javítsatok ki ha tévedek. Az Atit több mint 5 milliárd dollárért vette meg. Annak az adósságát törlesztik és már csak nagyjából 1 milliárd a tartozásuk. Ha ügyesek pár év alatt kifizetik. Oké, hogy az Intel sokkal nagyobb, de azért ott meg van 20 milliárd feletti tartozás.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.