Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

tökjó b*meg, nincs elég DSHA256 ASIC a piacon? meg őszintén, az egyik legvacakabb blockchain: sok energiát zabál, nagyon kevés dolgot lehet rá értelmesen építeni és lassú. a Bitcoint szeressük mert első, proof of concept dolog volt de magát a BTC blokkláncot mint digitális infrastruktúrát engedjük már el pls...

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) tasiadam válasza fatpingvin (#1) üzenetére


tasiadam
veterán

De a jovo, de a decentralizalt, de a blokkcsén, de a nemlatjaazallam, de a mindenben isezlesz ervek? :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3) fatpingvin válasza tasiadam (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

pont ezért írtam amit írtam. amit írtál arra annyit tudok mondani hogy ez de unironikusan, csak ugye ez nem a BTC DSHA256 alapú, szakóca egyszerűségű blokklánca ami ténbyleg csak kb a blokklánc koncepció megvalósítására jó, ráépíteni nem sok dolgot lehet és az se lesz hatékony.

erre pl az ETH vagy az XMR sokkal jobb, sőt az ETH kifejezetten ennek figyelembe vételével lett megtervezve.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) Televan74 válasza tasiadam (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

A jövő csak addig míg van értéke. Ha nem lenne dollárba és más valutába átváltható, csak egy digitális pénz lenne. Azért van értéke ,mert van dollár ,euró,. stb.! Decentralizált valuta értékéhez kell a centralizált pénz is! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) tasiadam válasza Televan74 (#4) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem hittem hogy komolyan veszitek amiket irtam :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#6) fatpingvin válasza tasiadam (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

világos volt hogy trollkodni jöttél, ezért is írtam amit írtam :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) haxiboy válasza Televan74 (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez valóban így van, viszonyítani kell valamihez. :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én nem bánnám, ha kicsit fellélegezne a gamer VGA piac...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) fatpingvin válasza tibaimp (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

és hogy ezt miért nem tetted offba azt egyelőre senki nem érti. ugyanis a cikk témájához vajmi kevés köze van.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) tibaimp válasza fatpingvin (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Már miért ne lenne hozzá köze....

de gyorsan off-ba teszem, mielőtt még megint leb@szol.... :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) fatpingvin válasza tibaimp (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

átfogalmazom egy kérdéssé:

mivel elképzelni sem igazán tudom hogy a fenti megállapításodnak mi köze a cikk témájához, megtennéd hogy kifejted?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) tibaimp válasza fatpingvin (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Rendben, így már jobb, bocs :R

Arra gondoltam, hogy ha az Intel is elkezd célhardvert gyártani a bányászoknak, amik már most is elérhetőek, tudom, más által gyártva, már létezik ilyen, de hátha azok ára mérséklődik, akkor a dVGA megmaradna a játékosoknak! Ennyi csak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Cefet válasza tibaimp (#12) üzenetére


Cefet
aktív tag

:R

(#14) Kolbi_30 válasza tibaimp (#12) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nem maradna, mert a lecsenges után azt nem lehet eladni, de a VGA-t igen.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#15) fatpingvin válasza tibaimp (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

az elgondolás naiv logikával jó de a gyakorlatban ez nem így működik. a DSHA256 algót használó coinokat -révén az algoritmus maga nagyjából egy kőbalta komplexitásának szintjén mozog- már egy szolid évtizede nem GPU-val bányásszák, pont azért mert lehet rá ennél sokkal energiahatékonyabb célhardvert gyártani. ez az ASIC, ahogy már fentebb is utaltam rá, jópáran gyártanak ilyen célhardvert.

szóval nem, ennek abszolút semmilyen közvetlen hatása nem lesz a GPU piacra. két külön piac a kettő.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) tibaimp válasza fatpingvin (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, de én azért reménykedek :B .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) fatpingvin válasza tibaimp (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyugodtam, ezt nem akarom elvenni tőled csak légy reális :) sajnos a kettő maximum érintőlegesen, közvetve fog egymásra hatni

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) apatyas válasza tibaimp (#16) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mindig direkt csinálnak olyan coinokat, amiket újra és újra csak vga-val lehet számoltatni. Aztán megjelenik rá vmi asic v egyéb megoldás, és kezdődik elölről a hintapalinta.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19) tibaimp válasza apatyas (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ebben, sajnos van igazság... :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) fatpingvin válasza tibaimp (#19) üzenetére


fatpingvin
őstag

bár nem sok. a BTC hibájából láttuk hogy nagyon nem jó ha ASIC-el lehet kaparni, ugyanis ez egyrészt rendkívüli mértékű környezetterhelést fog generálni (az ASIC legyártatása, utána pedig üzemeltetése) másrészt meg erősen a nagyhalak felé kedvez (ha már legyártattam az ASIC-et, miért adnám el, mehet rögtön a silóba kaparni) arról nem beszélve hogy amint egy konkrét modell üzemeltetése gazdaságtalanná válik, az másra nem lesz jó, ugyanis jellemzően azok az algók amikre lehet rentábilisan ASIC-et gyártani, azok elég egyszerűek ahhoz hogy a rájuk gyártott ASIC másra gyakorlatilag még kompromisszumosan sem igazán használható, maximum fűtésre. ergo kb nulla a resale value-ja, mehet a szemétre újrahasznosítóba színesfémként.

nem szeretnék a teljes kérdésben állást foglalni, de én személy szerint az ASIC-resistant algókkal még mindig jobban ki vagyok békülve.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) tibaimp válasza fatpingvin (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem vagyok annyira benne ebbe a témába, mint Te. Én csak annyit látok az egészből, hogy a VGA piacot megint szétkúrta ez a szar :W ....és nagyon nem bánnám, ha elkapálnák már végre, vagy bányásszák célhardverrel, a francot se érdekel. De érdekel, mert a Földet sem kellene kinyírni... :((( .

Így elhiszem Neked, amit írsz, és értem is, csak....tudod a remény hal meg utoljára. :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) fatpingvin válasza tibaimp (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

őszintén szólva engem a valós problémák közül az érdekel legkevésbé hogy mi van a piaccal. az ipari méretű bányászás egy komoly probléma amit egyetértek hogy kezelni kéne, elsősorban a környezetterhelése okán, viszont azt lássuk be hogy összességében mondjuk a repülők illetve a konténerszállító hajók amik a "gazdaságot mozgatják" nagyságrendileg nagyobb terhelést jelentenek, még az "olcsó szénerűműves" áramhoz képest is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) apatyas válasza fatpingvin (#20) üzenetére


apatyas
Korrektor

Valami olyasmi meglátásom van, hogy nem lenne baj egy rakás asic legyártása és használata, ha az algók/coin típusok nem pusztán divat kérdések miatt cserélődnének le, így leselejtezve a hozzájuk tartozó asic állományt. Lehetetlen, tudom: legyen egy-két coin ami beállt és csak azt kaparják.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24) fatpingvin válasza apatyas (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

öö, nem egészen.

induljunk ki a BTC példájából (de lehetne bármelyik másik, az a coin ami már elég nagy ahhoz hogy ha lehet ASIC-et gyártsanbak rá az már nem fog eltűnni): DSHA256, tök egyszerű algoritmus, egyszerű rá célhardvert gyártani. Nem is ez a gond: a difficulty emelkedik ahogy halad előre az idő, a hashenkénti hozam ennek megfelelően csökken. az ASIC hashenkénti energiafogyasztása viszont változatlan marad, ergo egy ponton át fogja lépni azt a pontot amikor a villanyórán többet teker mint amit coinban visszahoz. ezen a ponton már veszteséges működtetni, ergo le fogják kapcsolni.

Eddigre persze már van a piacon egy energiahatékonyabb ASIC ami ugyanazt a hash-t kevesebb energiából végzi el, a piac ezt átveszi... a régivel mi lesz? tökéletesen működik, pontosan ugyanazt az algót hajtja mint az újabb, csak kevésbé energiahatékonyak, ergo nem érdemes használni őket.

ennek a problémának abszolút semmi köze semmilyen hülye divathoz, semmilyen algó nem cserélődik. a fogyasztás/teljesítmény arány a kulcskérdés.

mondom amúgy a példát mondjuk ETH-re: ugye az Ethash egy ASIC resistant coin, amikor én kezdtem foglalkozni a kérdéssel akkor pl az R9 280X volt az egyik kedvenc csákány. ma már senki nem bányászik Ethereumot ilyen kártyával, ugyanis bár az algó továbbra is tökéletesen fut rajta, a hozama konkrétan negatív lenne (még ha a VRAM elég lenne akkor is) ugyanis többet vesz fel villanyban mint amennyit coinban megtermel.

még egy életközelibb példa: feltételezem a kommentedet te sem egy Pentium 1-es gépről írtad. miért?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.