Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orion1025


orion1025
őstag

Kicsi, óccsó, kínai szaga van első ránézésre.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#2) DooMbo


DooMbo
tag

Sokan fognak még felugrani az SSD vonatra mielőtt átvennék a vezetést a HDD-től. Pár év és elérhető árba kerülnek a nagyobb kapacitású SSD-k, ezáltal nagyon el fognak terjedni a felhaszálók körében, mivel sokkal gyorsabbak, és hétköznapi használat esetén az élettartamuk is megfelelő.

(#3) Cifu válasza DooMbo (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pár év és elérhető árba kerülnek a nagyobb kapacitású SSD-k, ezáltal nagyon el fognak terjedni a felhaszálók körében, mivel sokkal gyorsabbak, és hétköznapi használat esetén az élettartamuk is megfelelő.

Csak pár apró hiba van a gondolatmenetben:

-A HDD-k esetében is folyamatosan javul a tárhely per költség arány.
-Adattárolásra, torrentezésre a HDD is tökéletesen megfelel, itt inkább a tárhely per költség arány számít, mint a olvasási/írási sebesség.
-Az SSD-k esetén évek óta korlátozó tényező a SATA3. Az M.2 / NVMe talán jó útnak tűnik, de még mindig lassan terjed el, és problémás a visszafelé kompatibilitás...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) pomorski


pomorski
őstag

Nekem volt egyszer véletlenül egy Biostar alaplapom, attól nem voltam "elájulva". Egy kicsit szkeptikus vagyok az ssd-k kapcsán. De ha ez a Biostar már nem az a Biostar, akkor akár bármi lehet..., akár jó is...

(#5) mepet válasza pomorski (#4) üzenetére


mepet
addikt

Nekem szép emlékeim vannak a Biostarral, sajnálom, hogy most a lassú, tucat ssd-k gyártóinak sorába állnak be...

(#6) Ku'leth válasza orion1025 (#1) üzenetére


Ku'leth
tag

Remélhetőleg nem a minőségét, megbízhatóságát jósoltad meg. :)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#7) sanzi89 válasza Cifu (#3) üzenetére


sanzi89
addikt

"-A HDD-k esetében is folyamatosan javul a tárhely per költség arány."

Ez max a legnagyobb kapacitású HDD-re igaz. Amire leginkább szüksége van az átlag felhasználóknak (500GB, 1TB) azok ára alig vagy nem is csökkent. Én például egy második WD Red 1TB 5400rpm 16MB SATA3 WD10JFCX HDD-vel szemezek, ami 3 év alatt szinte nem is lett olcsóbb.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8) orion1025 válasza Ku'leth (#6) üzenetére


orion1025
őstag

Remélhetőleg. Használok laptopban egy eredeti, igazi, vérbeli kínai SSD-t, eddig le kell kopognom frankón és gyorsan működik, de én nem igazán jósolok sokat ezeknek az első szériás Biostar modelleknek. Már kinézetre is hasonlít a sajátomra, eléggé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban is. Illetve már maga a név is számomra csak egy átlag terméket sugall, nem pedig minőséget, mert őszintén szólva, én egy oda tevős Biostar termékről sem tudok. Volt egy AM2-es deszkám, szép is volt, jó is volt, de két memóriát nem tudott kezelni, tipikusan abban a betegségben szenvedtek akkoriban is, mint a konkurens ASRock. Tehát nálam sok jó emlék nem maradt meg belőlük alaplap fronton, és nem csak a sajátom okán.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#9) Lacok


Lacok
őstag

Nem új keletű dolog a bérgyártás fogalma a számítástechnikában, most erre a vonatra ült fel a Biostar is. És mivel biztosra akar menni az SSD-k sikerességét illetően rábiggyesztette a termékeire a varázsszót "Gaming".

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Ezzel is csak hígul majd a piac

[ Szerkesztve ]

Tomy

(#11) Cifu válasza sanzi89 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha most egy-egy példát kiragadsz, akkor annak nem sok értelme van. Fel lehet hozni példának olyan SSD-t, aminek látványosan nem csökkent az ára, és olyan HDD-t is, amelynek csökkent.

Összességében kell nézni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Ku'leth válasza orion1025 (#8) üzenetére


Ku'leth
tag

Nekem is volt "szerencsém" egy SiliconPower SSD -hez ami minden előjel nélkül random időközönként elfelejtette mi is van rajta. Mármint nem "nem lehetett írni/olvasni", hanem egyszerűen amnéziás (tök üres) lett.

Ugyanakkor egy másik meg már 7-8 éve folyamatosan megy, ofc. swap is rajta van és nem akar megpusztulni. :))

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#13) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Akkor ez most miben is mas mint a tegnap tesztelt UV400 ? Gyakorlatilag abban is biztos vagyok, hogy azonos gyartosoron keszulnek. Reggel 6tol 14ig a Kingston gordul le, 14-16ig meg majd ez. Engem nem zavar, ha no a kinalat, az zavar, hogy valojaban csak "ugy tunik" mintha none, ugyan azt a filleres szart kezdik el arulni, csak ez most fekete nem pedig ezust.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#14) -Skylake- válasza Cifu (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Az M.2 / NVMe talán jó útnak tűnik, de még mindig lassan terjed el, és problémás a visszafelé kompatibilitás..."

Mondjuk azert az erdekelne, hogy ha pont azert csinaltak meg az m2 nvmet mert sokkal gyorsabb mint a sata, akkor miert kellen hogy meg legyen oldva a visszafele kompatibilitas ? Hogy belerakhasd a 2GB/s tudo ssd-d egy slotba, ami abban a pillatban a negyedere vagja a sebesseget ? Nemertem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#15) pomorski válasza mepet (#5) üzenetére


pomorski
őstag

Most, hogy írtad ezt, unalmamban rákerestem, és elolvasgattam, hogy más hogyan vélekedik a márkáról. Úgy látszik, hogy kedvelik..., akkor ezek szerint csak nekem voltak rossz tapasztalataim a Biostar kapcsán.

(#16) Cifu válasza -Skylake- (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem fejeztem ki egyértelműen magam.

A visszafelé kompatibilitás alatt azt értem, hogy például megfelelő BIOS támogatás nélkül az én Z77-es deszkámba se tudnék PCI-Express -> M.2 / NVMe átalakító kártyába berakott SSD-t használni (más opcióm pedig nincs, hogy éljek az NVMe-vel).

Hiába bőven megfelelő (példának okáért) a Z77 / i5-3470K a mai napig (és még lesz várhatóan jó ideig), ha például a teljesítményre jó hatással lévő NVMe-t nem vagy képes kihasználni vele.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) -Skylake- válasza Cifu (#16) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ja igy mar ertem, oke. De nyilvan valahol ertheto, hogy egy uj technologianal az elsodleges szempont, hogy a tobbi uj technologiaval mukodjon. Egy S775 lapba sem tudsz belerakni egy 950prot, valahol jogos amit mondasz, valahol pedig nem, nem gondolhatnak mindenkire, mert iszonyatos plusz koltsegekkel jarna a fejlesztes, ha egyaltalan megoldhato. Nem ismerem az NVMe lelki vilagat, de az is lehet, hogy hw szinten nem kompatibilis, ott nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) Cifu válasza -Skylake- (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez rendben van, de valahogy elkényelmesedtünk, legalábbis nekem úgy tűnik.

Hajdan ott volt a SATA, és mégse használta ki semmi. Mégis jó volt, hogy nem kellett tovább szenvedni a PATA kábelekkel.
Aztán jött a SATA2, SATA3, és az ember kényelmes volt fejlesztéskor, mert például még egy 10 éves SATA2 alaplaphoz is megérte két éve SSD-t venni, hatással volt a sebességre.

Előre látóan jöttek a fejlesztések, nem a sávszélesség limit volt a probléma, hanem az, hogy a háttértárolók felnőjenek a sávszélességhez.

Erre most ott tartunk, hogy itt van az elérhető sávszélességet a sávszélessége korlátozza, amire nem nagyon volt megoldás, és az M.2 egy fércmunkának tűnik a SATA-hoz képest (különböző méretű kártyák, össze-vissza elhelyezés az alaplapokon, stb.). Megoldás a sávszélesség problémára? Igen. Kiforrott, átgondolt rendszer, amelyre könnyű áttérni? Nem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) tatararpad válasza Cifu (#18) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem hinném hogy M.2 lesz az egyetlen, ami támogatja az NVMe-t, valszeg lesz kábeles-portbadugdosós megoldás is, mint most az U.2. Attól függ mennyire gondolják komolyan az SSD-t, mint háttértárat, ha a mostani 2-3-4-5-6 stb TB-s merevlemezeket is kiakarják váltani velük, eltudom képzelni, hogy arra egy M.2 formátumú megoldás már kicsi lenne fizikailag, és kellene a hagyományos 2,5"/3,5"-s hely, vagy ha nem is kicsi az alaplap szempontjából jobb megoldás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20) Chiller


Chiller
őstag

Hihetetlen, hogy még mindig megéri beszállni...
Szóval még mindig rohadt tetemes a haszonrés...

(#21) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Minél többen vannak ezen a piacon is, annál jobb nekünk, felhasználóknak. Ezzel nem azt mondom, hogy ilyet kell venni, mert isten ments, de a minőségi gyártók is kénytelenek lesznek árat engedni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) Cifu válasza tatararpad (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosan erre gondolok, hogy ha elérkezett a SATA nyugdíjazása, akkor taps, meghajlás, SATA-t kivezetjük, helyette jön az új csatlakozó formátum, amely kellően magas sávszélességet biztosít a jövőre való tekintettel (fejlesztési potenciál).

Ehelyett nem egészen ezt látjuk, az M.2 ahogy írod, egy szükségmegoldás. Ekként kéne kezelni.

Mégse ezt látjuk, hanem azt, hogy továbbra is megy az útkeresés....

@tibaimp: Tudom rossz hasonlat, de amikor kijött a Tata Nano, akkor annak volt kihatása a VW Passat árára?

Attól, hogy a belépő szinten kijött egy újabb gyártó, még nem feltétlen fognak a konkurens gyártók árversenybe kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) -Skylake- válasza tatararpad (#19) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az orok igazsag lesz az informatikaban, hogy minel meszebb van egymastol az indulas es a cel (kabel vs integralt chip) annal lassabb lesz az adatok kozelekedese. Nem veletlenul nincs kabelre kotheto RAM modul, egyszeruen minel kozelebb kell epiteni egymashoz a komponenseket. Ha van isten, nem a kabeles szabvanyok fognak terjedni a jovoben.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24) sanzi89 válasza Cifu (#11) üzenetére


sanzi89
addikt

Jó, én se beragadt készletes 160GB-os HDD-t linkeltem, hanem olyat, ami most 2016-ban is jó választás.

Az általad linkelt HDD esetében is (19.468 -> 16.651 ~ 15% árcsökkenés) szerintem elmondható az, amit írtam. Persze javul a gigabyte/forint arány, de 2 év alatt 15%-os csökkenésre nem mondanám, hogy nagy a zuhanás, főleg, hogy ez a példa a másik véglet.

De ezen kár is rugózni, annyi a lényeg részemről, hogy az utóbbi években nem történt drasztikus változás a HDD piacon, ha az emberi kategóriákat nézzük és nem a soklemezes többterás meghajtókat.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25) Reggie0 válasza sanzi89 (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem, annak is folyamatosna csokken az ara:

(#23) -Skylake-: Ez igy ebben a formaban nem teljesen igaz. A SATA szinte semmennyire sincs lemaradva a PCI expresstol. Az elobbi tud 6GT/s-t, az utobbi 8GT/s-t. Annyi a kulonbseg, hogy a PCIe-bol tobb savot huznak be, de ezt meg lehet tenni a SATA-nal is, igy jott pl. a SATA express. Es akkor meg az infiband/thunderbolt is ott van. A jelnek igazan tok mindegy, hogy az alaplapon integralt huzalban megy 30 centit, vagy a kabelben...

(#22) Cifu: A problema ott van, hogy a jelen anyagokbol ket szal droton egyre nehezebb feljebb menni sebessegben. Mar a szokasos FR4-es PCB is eleg szar a 10GHz-es jelekhez. Vagy mas anyagu PCB, kabel(mondjuk koax) kell, vagy a savok szamat kell novelni vagy jon az optika.

(#26) Ku'leth: Igen, vagy l. sata express.

Amugy lsd.=lizergsav dietilamid. lsd.!=lasd mivel nem is rovidit rajta, mind a ketto 4 karakter. A last roviditese az l. vagy ld.

[ Szerkesztve ]

(#26) Ku'leth válasza Reggie0 (#25) üzenetére


Ku'leth
tag

"Annyi a kulonbseg, hogy a PCIe-bol tobb savot huznak be, de ezt meg lehet tenni a SATA-nal is."

Meg is csinálják, lsd.SAS pl. szétbontható 4 külön SATA portra és úgy is lekezeli a rendszer.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#27) tatararpad válasza -Skylake- (#23) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez így van, de lehet egyszer eljön az a pillanat, amikor kénytelen kelletlen be kell áldozni némi teljesítményt a méretért cserébe. Egy mostani M.2 port felső sebességhatára asszem 4GB/s, ha eljönne a kánaán és annyi lenne 1 GB SSD mint 1 GB HDD, én hajlandó lennék kompromisszumokat kötni, hogy oké nem kapok 4GB/s sebességet, de cserébe nagyobb tárhelyet, szabadabb elhelyezést. Persze ezzel már nagyon bilibe lóg a kezem :D

(#22) Cifu: Bizony, alapvetően notebookokba szánt megoldás, szerintem kb. azért került fel asztali lapokra is, mert még ritkaság hogy egy átlagembernek 1-nél több 1 TB-nél nagyobb meghajtója legyen amit sok GB/s-kel akar hajtani. Addig míg az SSD nem olcsó annyira, hogy sokat érjen meg használni belőle, szerintem maradni is fog.

[ Szerkesztve ]

(#28) sanzi89 válasza Reggie0 (#25) üzenetére


sanzi89
addikt

A kérdéses HDD-t majdnem két éve vettem 20.000Ft-ért... A kérdés részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#29) Cifu válasza sanzi89 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még mindig nem érted, hogy eleve hibás az egész matekod, kezdve ott, hogy nem számolsz a forint / dollár árfolyammal.

Plusz hogy nem egy terméket nézünk, hanem termékcsoportot, lévén eredetileg arról volt szó, lásd #2 és #3 hsz.

Egyáltalán nem mérvadó, hogy az a HDD, amit te két éve vettél, most is nagyságrendileg ugyanannyiba kerül... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Reggie0 válasza sanzi89 (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Sot, ha venezuellai bolivarban vagy esetleg eszak-koreai wonban nezzuk, akkor folyamatosan dragul. En zartam le a temat es most!

(#31) -Skylake- válasza Reggie0 (#25) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ez igy ebben a formaban nem teljesen igaz. A SATA szinte semmennyire sincs lemaradva a PCI expresstol. Az elobbi tud 6GT/s-t, az utobbi 8GT/s-t. Annyi a kulonbseg, hogy a PCIe-bol tobb savot huznak be, de ezt meg lehet tenni a SATA-nal is, igy jott pl. a SATA express. Es akkor meg az infiband/thunderbolt is ott van. A jelnek igazan tok mindegy, hogy az alaplapon integralt huzalban megy 30 centit, vagy a kabelben..."

Nem erted a lenyeget. Minel meszebb kerul valami a kozpontol, ami szamtechben a CPU , az annal lassabb. Ertem, hogy behuzol plusz csatornakat akkor gyorsabb, csak en nem errol beszelek. Arrol beszelek, hogy egy ido utan elfogy a sav, oke behuzol 40 pcie savot egy ssdnek, de az attol meg lassabb lesz , mint pl a cpu cache. Meg cache-cache kozt is kulonbseg van, ami meszebb van, nagyobb tavolsagra mint pl az L3 , az igenis lasabb , mint az L1. Ahogy tavolodsz, a kovetkezo a RAM , ami ugyan sokkal gyorsabb mint pl a hdd/ssd , sokkal lasabb mint a cache es igy tovabb. Akarhogy csavarjuk ezt a storyt, ami messze van az messze van es nem, EGYALTALAN NEM MINDEGY, hogy mennyit kozlekedik az "aram". A vezetesnek is van sebessege, ha kozelebbre kell menni, gyorsabb odaerni, ez fizika elso osztaly. Tovabbi felreertesek elkerulese vegett en a kozelseget nem fizikailag, hanem logikailag ertem ebben az esetben. igazad van, hogy mindegy hol a 30 centi vezeto kozeg, csak en nem innen kozelitem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) Bird


Bird
addikt

Gaming szó garancia a minőségre. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#33) Ribi válasza tatararpad (#27) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az a pillanat már most is eljött, hogy egy 120-as SSD közel azonos árban van, mint egy 500-as winyó.
Egység usernek aki nem torrentezik, csak netezik, office meg fácse, annak az is elég. De a 240-es SSD sem annyival drágább, hogy az egész gép árához képest annyira hűde sok legyen. :K

(#34) Cifu válasza Ribi (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a pillanat már most is eljött, hogy egy 120-as SSD közel azonos árban van, mint egy 500-as winyó.

Ez szép, de akkor még mindig ott tartunk, hogy egy GB-ért több, mint 4x kell kicsengeti. Megéri? OS-hez igen. Adattárolása? Nem....

Egység usernek aki nem torrentezik, csak netezik, office meg fácse, annak az is elég. De a 240-es SSD sem annyival drágább, hogy az egész gép árához képest annyira hűde sok legyen.

Azon senki sem vitázik, hogy jó dolog az SSD.
De mint minden, ez is viszonyítási alapok kérdése. Aki 120e Ft-ért vesz gépet, az el fog gondolkozni, hogy vegyen 20e Ft-ért 240GB-os SSD-t, vagy inkább vegyen 11e Ft-ért egy 500GB-os HDD-t, és az árkülönbséget inkább több memóriára vagy erősebb VGA-ra költse. Pont nemrég volt ezen egy kis vita a Logout-on, mert abban mondjuk az is egy nézőpont, hogy az SSD-től nem lesz több FPS-ed vagy szebb grafikád.

A másik dolog pedig az, hogy a 240GB-os SSD még mindig nem egy hatalmas háttértár, amikor ma már meg sem lepődik senki, ha egy játéknál azt látja, hogy a szükséges tárhely igény 50GB.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) Cefet válasza Cifu (#3) üzenetére


Cefet
aktív tag

Érdekes amit DoomBo #2 hozzászólására írtál, ugyanis a tényeket írta le általánosságban, mellesleg teljesen igaza van.
Ha a HDD-k javuló tárhely per költség arányáról írsz, akkor tedd hozzá, hogy az SSD-k aránya gyorsabban javul, mint a HDD-é.
Van feladat amire a HDD jobb (de csak mert olcsóbb!), és van, amire az SSD, pont. És leginkább nem az adatátviteli sebesség miatt, hanem az elérési idő miatt. Ezért éri meg még SATA csatolóba is SSD-t dugni.
Azért, mert a SATA3 csatinak van egy fölső sebességi korlátja, amit az SSD-k kinőttek, ne az SSD legyen már a hibás. Egyszer csak eltűntek az IDE csatik. Mit csináltál az IDE-s vinyóval, DVD-vel? Kidobtad. Talán nem olyan gyorsan, de ugyan az lesz a szitu. Talán éppen azért húzza tovább a SATA csati, mert SSD-t is csinálnak hozzá. A Samsung 16x20x1,5mm-es 512GB-os SSD-t képes készíteni egyetlen BGA tokozású chipben! Szerinted mennyibe kerülhet egy ilyen chip? Ez mellett még egy M.2-es kártya SSD is röhelyesen nagy és bonyolult. A Biostar is azért próbálkozik az SSD-vel, mert még hatalmas haszon van rajta. De minnél többen gyártják, annál olcsóbb lesz és hamar be fogja érni a vinyókat. FLASH IC-t lehet csinálni 512 rétegűt is, de 100 tányéros vinyót nem. A hagyományos HDD-k szopóágon vannak, de csúnyán...

(#36) Ribi válasza Cifu (#34) üzenetére


Ribi
nagyúr

De te már megint torrentezős emberekről beszélsz. :U
Mondjuk ezen userek nagyrésze nem is desktopot, hanem notebookot vesz, mert amire kell arra feles a desktop, csak a helyet foglalja.

(#37) poci76 válasza Cifu (#3) üzenetére


poci76
aktív tag

A HDD-k ára legfeljebb évi 10%-ot csökken, míg az SSD-ké 30-at, így pár év, és tényleg eljön a paritás. 4 év múlva lesznek 20eFt alatti 1TB-os SSD-k. 6 év múlva 2TB-osak. Akkor már torrenthez is sokan fognak SSD-t használni.

(#38) Cefet válasza Cifu (#34) üzenetére


Cefet
aktív tag

Talán egyet érthetünk abban, hogy a 120k forintos gép nem egy gamer gép.
Aki ért hozzá, az pontosan tisztában van azzal, hogy egy SSD mekkora gyorsulást hozhat az általános használat során. Aki nem ért hozzá, de kíváncsi egy hozzáértő barát, vagy boltos véleményére, az szintén lehet, hogy inkább az SSD-t választja.
A lányomnak egy Athlon 5350-es gépe van egy 128GB-os SSD-vel, és szokott torrentezni.
Egy dolgot nem szokott: sok szemetet tartani a gépén.

(#39) Reggie0 válasza -Skylake- (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Periferiakrol beszelunk, nem belso buszrol. Az utobbirol nincs is ertelme jelen esetben.
A PCIe pedig kozelebb van a procihoz, mint a SATA.

Ket szerver, ami tavolabb van egymastol, mint egy HDD megis nagyobb sebessegu egy 40 gigas optikan vagy egy infibandon, mint a hdd vagy ssd.

A fizikai tavolsag pedig a kesleltetest hatarozza meg, nem a savszelesseget.

[ Szerkesztve ]

(#40) mepet válasza tatararpad (#19) üzenetére


mepet
addikt

Nem az egyetlen megoldás az M.2.

Amire te gondolsz, azt már meg is veheted, úgy hívják SATA Express. Pl. az én giga Z170 PRO GAMING alaplapom már támogatja is. Értelme szerintem kb. semmi, mert minek szerelnék a gépembe 3 kábellel (persze ez lehet egy kábel is) és minimum 4 csavarral egy ugyanolyan gyors, drágább SATA Express SSD-t, mint egy olcsóbb, kisebb M.2-es SSD-t, aminek a szereléséhez konkrétan 1 csavar kell...

[ Szerkesztve ]

(#41) tatararpad válasza mepet (#40) üzenetére


tatararpad
őstag

Igen, erről ment a tanakodás, hogy melyik lesz a befutó, már ha lesz egyáltalán.

(#42) cskamacska válasza Cifu (#3) üzenetére


cskamacska
addikt

Érdekes egyébként hogy pont itt bukkant fel a SATA3 mint korlátozó tényező, mikor a cikkben szereplő TLC-s csodameghajtók tudnak 200-250 MB/s környéki vegyes írás-olvasást, meg ugyanezt 30-50MB/s körül 4k-ban, valahogy egyik sem feszgeti a SATA átvitel határait.. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.