Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) icemad válasza Juhaszatti (#44) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen jól megy a koreai? Hol írták ezt?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#52) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Remélem hamar elmúlik ez a divat, vagy legalább lesz lehetőség "hagyományos" telefonokat is venni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#53) jacis válasza #46922752 (#49) üzenetére


jacis
nagyúr

Ha nem lenne ez az "erőlködés" akkor a Note 8 sem nézne úgy ki most a kezedben ahogy...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#54) peugeotmate válasza total90 (#29) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nem kell messzire menni az Apple akksi mizériáig. Igen, elég nagy fegyvertény (volt) a kezükben, hogy fű alatt butítják a telefont. :K Mivel az app-ek nagyrészét az aktuálisan elérhető nagyteljesítményű telefonokra fejlesztik, ezért kényszerül váltani az ember. Én egy Nexus 5-t hajtottam több mint 3 évig, de már a FB Messenger app is olyan erőforrásokat emésztett fel, hogy laggolt a telefon tőle.
Úgyhogy a 'ja nem' végtagot nyugodtan elhagyhatod a mondatod végéről. Igazából egyre inkább az tűnik ki és fel sok embernek, hogy rohadtul nem a valós fogyasztói igényeknek terveznek a cégek (nem csak IT iparban), hanem ők=marketingeseik mondják meg mi KELL neked.

[ Szerkesztve ]

meg

(#55) Aprósólyom válasza Saccco (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem szeretjük a gondolkodó vásárlókat! ;] Azokat a fogyasztókat részesítjük előnyben, akik minden apró újdonságra megszorul a szívük és remeg a kezük. ;]
Jah, sehogy.
Mi a francért nem hajlandó a Samsung elhagyni végre azt az előlapi nyomi gombot és ujjnyomat olvasót? Tehetnék oldalra az olvasót amit a Sony is csinál zseniálisan, előlapi gombra meg rohadtul nincsen szükség a mai technológiák mellett, meg lehet oldani a vezérlést anélkül is. Máris nyernének pár mAh akkuban vagy bármiben... Tehetnének bele egy miniatűr csillagvizsgálót, poénból, már úgy is annyi "szart" integrálnak egy ilyen tepsibe, csak hogy egyre nagyobb legyen. Még egy ilyen agyatlan Android és esküszöm legközelebb már a sosem akart iPhone-t fogom megvenni... :C az legalább telefon akar maradni, nem "nagyképernyős" zsebtévé.

Jevons paradox

(#56) Blizzardking válasza MrPetya19 (#52) üzenetére


Blizzardking
őstag

+1

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#57) Matada2.3 válasza Mr.Silkó (#50) üzenetére


Matada2.3
veterán

Egy extended garancia ezen az árszinten tényleg alapvetés kellene, hogy legyen, viszont én még nem jutottam el addig, hogy külön is fizessek érte, gondolom nem úsznám meg havi ezer forintból.

Finn the human

(#58) Mr.Silkó válasza Matada2.3 (#57) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Valóban nem, az én esetemben havonta 3000 forintot kóstál a biztosítás (2 év alatt 72000,-) – ami vonatkozik többek között lopásra, rablásra, törésre, elemi kárra, stb. –, de van olcsóbb csomag is (Telekom), alap kínálattal. Nekem megéri, hiszen az S8+ telefonom vételára 260 ezer forint volt májusban, kedvezményekkel, és egy sima kijelzőcsere is 100-110 ezerbe kerülne most, ennél a típusnál. Így meg csak 30 ezer az önerő, és kapok egy vadonatúj mobilt. Évente max két alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#59) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Miért akar mindenki egy nem létező problémát megoldani? :F

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#60) no more válasza Mr.Silkó (#50) üzenetére


no more
addikt

Aztán meg megy a sírás, hogy "jaj, elejtettem, betört a kijelző, de 60 ezerért cserélné ki a szerviz.. mit csináljak"? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#61) Mr.Silkó válasza no more (#60) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nagyjából. :K

(#62) Kasya válasza Mr.Silkó (#58) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem kapsz ujat, javitjak. Tehat nem feltetlen jarsz jobban.

[ Szerkesztve ]

(#63) tomboy0013 válasza Mr.Silkó (#58) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tényleg megéri főleg a biztosítónak. 100 ezret mindenképpen kicsengetsz ha törik a kijelző 2 év alatt legalább egyszer. Ha nem akkor csak 72 ezret dobtál ki az ablakon.

(#64) Aprósólyom válasza Mr.Silkó (#58) üzenetére


Aprósólyom
addikt

100-110e Ft egy kijelző csere normál áron? Ááá. Ez nem korrekt ajánlat, ha belegondolunk. Fizeted a biztosítást, és még 30e Ft-t is egy esetleges kijelzőcsere esetén? Az önerőnek megfelelő összeg kellene legyen a rendes kijelzőcserének.

(#59) Rickazoid: A biztosítás mindig is nagy pénz volt. Ráadásul sikerült elérni nekik, hogy legyenek kötelező biztosítási tételek a törvényben. Ami részben indokolható, másrészről nagy biznisz lett így nekik.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#65) Mr.Silkó válasza Kasya (#62) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Tapasztalatból mondom, hogy de, újat adnak.

(#66) Mr.Silkó válasza tomboy0013 (#63) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Évente kétszer cseréltethetem. De pont a hozzád hasonló hozzáállású emberek szokták később telesírni a topikokat, hogy mennyire drága volt a kijelző cseréje.

(#67) Kasya válasza Mr.Silkó (#65) üzenetére


Kasya
nagyúr

Én is. S7E keret, első és hátsó üveg eltört/deformálódott és csak szervizeltek. A telefon egy éves se volt.

[ Szerkesztve ]

(#68) Mr.Silkó válasza Kasya (#67) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor rossz a biztosítód.

[ Szerkesztve ]

(#69) tomboy0013 válasza Mr.Silkó (#66) üzenetére


tomboy0013
veterán

A hozzám hasonló emberek vigyáznak a telefonjaikra.

(#70) Kasya válasza Mr.Silkó (#68) üzenetére


Kasya
nagyúr

T-mobile :U

De mindegy is, én is kalkuláltam és számoltam és nekem nem éri meg. Már nem is kötöttem.

[ Szerkesztve ]

(#71) Blizzardking válasza Mr.Silkó (#66) üzenetére


Blizzardking
őstag

És mi van ha nem törik be?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#72) Mr.Silkó válasza Blizzardking (#71) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szóval te akkor se lakásbiztosítást, se gépjármű biztosítást nem kötsz, mert hátha nem ér kár?

(#73) Mr.Silkó válasza tomboy0013 (#69) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egy darabig. Aztán meg véletlen elejtik. Ezzel nem tudsz számolni, akárhogy óvod is, és akkor jöhet a horror árú javítás, zsebből.

[ Szerkesztve ]

(#74) Blizzardking válasza Mr.Silkó (#72) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát ha olyan lenne a konstrukció, hogy kifizettetnek velem évi két betörést és két karambolt, akkor nem kötnék. De miért csak kettőt fizetsz ki? Mi van ha háromszor vagy négyszer is betöröd? Szerintem nem kéne elaprózni, hisz az ember minden nap használja, bármelyik pillanatban ízzé-porrá törhet!

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#75) Mr.Silkó válasza Blizzardking (#74) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Látom sikerült megragadnod a lényeget.

(#76) tomboy0013 válasza Mr.Silkó (#72) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mert ha van lakás meg autóbiztosításod(ami kötelező) akkor már mindenféle biztosítást ész nélkül be kell kötni? ;]

(#73) Mr.Silkó: Ha az elmúlt 8 évben fizettem volna biztosítást akkor egy vagyon ment volna ki az ablakon. Hát köszi inkább kockáztatok és vigyázok rá továbbra is. :DD De te fizess csak nyugodtan. Valakikből a biztosítónak is meg kell élni.

[ Szerkesztve ]

(#77) #16820480 válasza Mr.Silkó (#73) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha előre kifizetsz 70 ezret és törésnél még ezen felül kell 30 ezer önrészt fizetni, akkor az miért is jó? 100-ból megvan amúgy is a kijelzőcsere, még egy S8-nál is, ami kimondottan drága a lehajló meg különleges formája miatt. Nem ráérsz akkor kifizetni, ha ténylegesen betört...? Nekem eddig összesen a ~10 év alatt, amióta érintőképernyős telefonom van, egyszer tört be a kijelző. Komolyan szükséged van évi kétszeri kijlezőcserére? :Y

(#78) bwoay válasza #16820480 (#77) üzenetére


bwoay
nagyúr

alapjában véve egyetértek, de a matekot már sikerült teljesen elferdíteni,
ugyanis amiről ő beszélt, az a következő:
- havi 3 rugó, tehát két évente 72e. Ft
- évente 2 cserét tesz lehetővé, nem a kijelzőjét, hanem (állítása szerint) ez készülékcsere.

én nem ismerem a biztosítások kondícióit, de ha ez igaz, akkor azért árnyaltabb a kép. egyébként pedig a mobiltelefon biztosítások magas költsége kb annak tudható be, hogy bárki bármikor tud produkálni egy "véletlen" leejtést, és tűréshatártól függ, hogy kiben milyen összeg kifizetése után merül fel az ötlet. a biztosító meg ezt is belekalkulálja, ezzel biztosítva saját magát. magyarán a becsületes emberek fizetik ki a visszaélések költségét.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#79) Mr.Silkó válasza #16820480 (#77) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem csak törésre vonatkozik ez a fent említett biztosítási csomag, hanem számos más esetre is: lopás, rablás, elemi kár, beázás, rongálás, például. Így azért kicsit más a helyzet. ;)

(#80) #16820480 válasza Mr.Silkó (#79) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valóban, úgy már jobb a helyzet, de mondjuk ilyenben sem volt még részem, hogy elemi kár, vagy hasonló történt volna a telefonommal. Az meg a másik, hogy két évig semmilyen készülék nem volt nálam (aktív használatban), így nem nagyon érné meg 2 éves lefutású biztosítást kötni eleve :N

Amúgy ha elhagyod a telefont, vagy ellopják, akkor mennyi önerőért cserébe kapsz másikat?

(#81) Mr.Silkó válasza #16820480 (#80) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az önerő minden káresetben ugyanannyi, és a telefon értékétől függ. S8+-nál kábe 33000 forint.

Bizonyos esetekben – például rablásnál – kell rendőrségi jegyzőkönyv is, a bizonyításhoz.

De egyébként – bár úgy tűnhet – senkit sem akarok rábeszélni a telefonja biztosítására, csak szimplán kifejtettem, hogy számomra megnyugtató és előnyös, ha van. Nyilván 40 ezer forintos készülékekre én sem kötnék, de nálam ilyenek nemigen fordulnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#82) tomboy0013 válasza Mr.Silkó (#81) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha minden esetben 33 az önerő akkor ez tényleg jó nagy önszívatás.

(#83) Mr.Silkó válasza tomboy0013 (#82) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Veled már korábban befejeztem a diskurzust, mivel láthatóan csak kötekedni próbálsz, tapasztalat nélkül.

(#84) OCTAMD válasza Mr.Silkó (#58) üzenetére


OCTAMD
őstag

Újat nem szoktak adni

Imei is marad a régi

Pont az s8 fórumban volt egy srácnak és ő sem kapott újat,hanem összelegóztak neki egyet,imei is maradt

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#85) Mr.Silkó válasza OCTAMD (#84) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem egy fekete, ripityára tört kijelzőjű készülékből lett egy fehét burkolatú telefon. Azt talán csak nem javították, elég egyértelmű.

(#86) OCTAMD válasza Mr.Silkó (#85) üzenetére


OCTAMD
őstag

Imei?

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#87) Mr.Silkó válasza OCTAMD (#86) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Passz, azt nem néztem meg anno, de egy üveg burkolatú telefonnál nem gondolnám, hogy mindent csutkára lebontanak, és más színű burkolatot adnak a telefonnak.

(#88) OCTAMD válasza Mr.Silkó (#87) üzenetére


OCTAMD
őstag

Azt meg lehet ismerni egyből ami csere kpl.

Ami restaurált azon nincsenek a gyári fóliák,hanem szervizfólia van.

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#89) Mr.Silkó válasza OCTAMD (#88) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem mostanában volt ez már, de emlékeim szerint ugyanúgy kaptam meg dobozostul–fóliástul a telefont, mint ahogyan az új készülékeket árulják.

(#90) OCTAMD válasza Mr.Silkó (#89) üzenetére


OCTAMD
őstag

Igen az lenne a jó

De se dobozt se tartozékot nem kapsz

Egy felépített telot kap az ember

Pont most is kínáltak nekem 2db ilyen biztositós újat,megláttam a fotót és mondtam hogy kösz nem

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#91) Azie válasza #52588800 (#14) üzenetére


Azie
őstag

pont erre gondoltam. szépek ezek az üveg csodák, de a műanyag unibody (lumia x20) túlélési képességeitől nagyon távol állnak

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#92) no more válasza Mr.Silkó (#89) üzenetére


no more
addikt

Az iPhone X hátlapja 150 ezer körüli magyar forint (a kijelzőt el sem tudom képzelni). Vajon így sem éri meg a havi 2-3 ezer és a 30 ezres önerő? :U

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#93) Kasya válasza no more (#92) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ott nem éri meg jobban az Apple Care?

(#94) no more válasza Kasya (#93) üzenetére


no more
addikt

Hát, latod, ezt nem tudom. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#95) Ákkk válasza no more (#92) üzenetére


Ákkk
addikt

Dehogy annyi max annyit mondanak rá a kijelzője meg kb s6 szintű oled.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#96) no more válasza Ákkk (#95) üzenetére


no more
addikt

Ez hivatalos szerviz? Itt bizony 1 kilo. :D Ezt találtam hirtelen.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#97) Kasya válasza no more (#96) üzenetére


Kasya
nagyúr

Inkább ez lesz az, vagy valahol itt.

(#98) Blizzardking válasza Kasya (#93) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ott legjobban az I don't care éri meg :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.