Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Jó ez, jó ez, de hogyan lehet megfogni?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Azert szerepelhet a tervrajzon a gomb, hogy szukseg szerint hasznalhassak, de ne kelljen azzal bajlodni, ha megsem oda teszik?
Tehat ha nincs benne a szabadalomban az elolapi gomb, akkor egy opciot elvesztenek, de igy akar le is hagyhatjak onnan?

(#3) borand


borand
aktív tag

Ennek aztán qrvára semmi értelme. Ki akarna olyan tartalmat nézni, hogy abból pár pont és téglalap kivágás legyen? Meg szerintem senki sem fog zavarni egy 3-4 mm-es sáv felül.

Iphoneten is értelmesebben nézne ki, ha nem szigetes lenne.

(#4) kissati66


kissati66
tag

Itt szó sincs kijelzőn levő lyukakról, teljesen másképp oldanák meg a kijelző mögötti kamerát. Vagy a két szabadalom nem ugyanaz? :F

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#5) HarleyCustom válasza Saccco (#1) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Na igen...a véletlenszerű érintések...
+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehet bennem van a hiba, de én nem érzem , hogy ez nekem nagyon kellene. :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) canniball válasza Saccco (#1) üzenetére


canniball
nagyúr

Sehogy. Én már az A3-on is nem egyszer "mellényúltam" az oldalsó káva vékonysága miatt (is)...
Hülyeséget fejleszteni az működik, de újra értelmes méretű telefont letenni az asztalra valahogy egyik gyártónak sem jut eszébe. Pedig van egy olyan sejtésem hogy nem csak részemről lenne rá igény...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8) tomboy0013 válasza Saccco (#1) üzenetére


tomboy0013
veterán

Pont úgy ahogy bármelyik mostani telefont. Nemtudom ki hogy fogja de az elejét még sosem fogtam a telefonnak csak az oldalát meg a hátulját.

(#9) h4h01


h4h01
senior tag

És azt megkérdezték ki a franc akarja ezt? Komolyan a kávátlanítástól kezd meghülyülni mindenki..Kit zavar az a vékonyka csík felül-alul?? Ehelyett furkáljunk lyukat a panelbe, hogy elérjük a fergeteges 95,7% előlapi arányt..Juhhé..Már megint baromságra pazarolják az időt..Bár lehet hogy én nem értem ezt a szabadalmat :S

[ Szerkesztve ]

(#10) bwoay


bwoay
nagyúr

nekem azok a készülékek tetszenek leginkább, amiken olyan nagy betüremkedés van alul, hogy elfér rajta egy full qwerty

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11) Wesder


Wesder
félisten

Hàt ez elég gagyeszmó.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) passatgt válasza h4h01 (#9) üzenetére


passatgt
aktív tag

A cél az valószínűleg minden gyártónál, hogy egy darab üveglap legyen a kezedben. Minden efelé mutat, vezetéknélküli töltés, jack elhagyása, virtuális home gomb, kávamentesítés, gesture vezérlés stb...

(#13) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Tetszik az ötlet, csak az a baj ezekkel, hogy ha törik a kijelző, akkor vehet az ember másik telefont. Annyira drága lesz maga az előlap a beépített szenzorokkal.

Finn the human

(#14) #52588800 válasza passatgt (#12) üzenetére


#52588800
törölt tag

Könnyebben törik, és veheted a következőt.

(#15) passatgt válasza #52588800 (#14) üzenetére


passatgt
aktív tag

És ez a gyártónak miért gond? :)

Egyébként ha ott tart a technológia, hogy ilyen megvalósítható, valűszínüleg az anyaga is olyan lesz, ami nem reped olyan könnyen. De csak példának képzelj el egy mondjuk 8mm vastag átlátszó, karcálló plexi lapot, lekerekített sarkokkal. Azt dobálhatod órák hosszat, nem fog eltörni.

[ Szerkesztve ]

(#16) #52588800 válasza passatgt (#15) üzenetére


#52588800
törölt tag

Ez nem a gyártónak gond, sőt nekik jó. Ezért is mennek ilyen irányba. Nekem viszont gond, mert "pókhálósodik" be a sok kijelző és nem győzöm fizetni.

(#17) Kasya válasza #52588800 (#16) üzenetére


Kasya
nagyúr

A gyartonak se jo, ha konnyen torik a telefon. Ezzel a markat csorbitjak, magukat szivatjak.

De kar is a toresrol beszelni itt...

(#18) aelod válasza passatgt (#15) üzenetére


aelod
veterán

De a mostani tepsi fullfész telók úgy pókhálósodnak mint a sicc...

A cikkhez hozzászólva:

Gyanítom, sokan választanák ezt a fajta kávamentesítést a betüremkedés helyett. Persze olyanok is vannak, akiket nem fogott meg a képernyő dominancia aktuális őrülete.

Engem speciel zavarna ha a nézett tartalomba belelógna bármi is. Vagy sziget vagy csak lyukak stb. Túl lett tolva ez a képernyő növelés és keret csökkentéses dolog.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#19) mizoli válasza passatgt (#12) üzenetére


mizoli
addikt

Nem annyira elvetemült cél. Nekem tetszene. :)

(#20) #16820480 válasza #52588800 (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mitől törne könnyebben? A nem kávamentes telefonok előlapja is pont úgy egy darab üveglap, csak ott a szélek közelében nincs kijelző, itt meg van. Ha valami törik, az általában az üveg, és az így is úgy is kiér a szélekig.

(#21) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon tetszik és nem azért mert Samsung ötlet.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#22) total90 válasza Saccco (#1) üzenetére


total90
veterán

Az ettől rettegés ugyanolyan marhaság mint az edge kijelzőnél. S8+ és most Note 8... 1x nem volt problémám még. Azok kárognak csak, akik nem használnak ilyen készüléket... vagy 1x próbálták és á nem, ez rossz :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23) Saccco válasza total90 (#22) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem rettegek tőle. Imádom a screen-to-body-ratio max telefonokat. Viszont tényleg sokszor fogom lent és fent a telefont, ott ahol kijelző van, nem pedig egy minimális káva. :DDD
Várom a következő telefonomat, ami minimum 18:9-es lesz. :K

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24) total90 válasza Saccco (#23) üzenetére


total90
veterán

Nekem a céges telefon egy iPhone X, privát meg Note 8. Sehol sem zavaró...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25) Kasya válasza jacis (#21) üzenetére


Kasya
nagyúr

Durva, hogy mar egyes kommenteknel olyan kiegeszito mondatreszeket kell irni, mint "nem azért mert Samsung ötlet". :DDD Neha ugy erzem, mar nekem is oda kell irnom.

(#26) kutor


kutor
csendes tag

Aha, tehát annál, hogy felül van 3-4mm fekete sáv, sokkal jobb lesz, amikor a filmembe/játékomba belelóg két fekete folt.

Sikerült elérni, hogy ne is legyen káva, meg legyen is, ráadásul a lehető legkreténebb megoldással. Ehelyett simán várhatnának is 1-2 évet, amíg valami új technológiával a képernyő mögé be lehet ezeket rakni úgy, hogy működjenek. De nem, innováció kell, akkor is, ha marhaság, csak legyen új és más.

(#27) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább az aksikat fejlesztenék... :(((

(#28) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Sztem ne szarozzunk. Legyen nagyobb a kijelző, mint maga telefon(test)! ;]
Mai napig nem jövök rá, miért baj, ha van a telefonnak egy egészséges kávája? Fektetett helyzetben rendszeresen azon pihennek az ujjaim, vagy ott támasztom meg a telót fényképezéskor.

(#29) total90 válasza kutor (#26) üzenetére


total90
veterán

Látom valaki pisztolyt tart a fejedhez, hogy de, vásárolj... ja nem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) janeszgol válasza passatgt (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ami nem is lenne rossz gondolat. El is kepzeltem, hogy egy csak kijelzot tartok a kezemben telefon gyanant. Szep gondolat, de kell ez nekunk? Ugy se lesznek kisebb telok, hanem majd 6 col helyett mehet bele a 6.5 col vagy tobb.

(#31) blagolf


blagolf
senior tag

Ez a teljes kijelző csak divat, én nem tartom érdemleges fejlődésnek. Van akinek fontos, van akinek nem. Szerintem nem igénye mindenkinek az hogy egy 6-7 collos kijelzőt hordjon magánál. 5 coll bőven elég mindennek. A kijelzőt könnyebb fejleszteni, így most az a menő hogy az előlap minél nagyobb részét foglalja el. Az akksit már nehéz fejleszteni, ezért azt pont le is szarják. Amíg 1 napig bírja egy telefon 1 feltöltéssel, addig csak ez csak mókusvakítás.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#32) Saccco válasza blagolf (#31) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem nem elég az 5 coll, ne döntsd el helyettem. Köszi :U

Az akksit nehezebb fejleszteni, de megnyugodhatsz folyamatban van az is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33) #16820480 válasza blagolf (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez továbbra sem úgy működik, mint egy számítógépes játékban, hogy van X fejlesztőd, és azt elosztod erre vagy arra a projektre. Teljesen más kell az akksi fejlesztéshez, mint a kijelzőhöz, nem úgy van, hogy ha erről a projektről elveszel 10 mérnököt, akkor utána azokkal együtt gyorsabban fejleszthető ki egy jobb akku :U

(#34) blagolf válasza Saccco (#32) üzenetére


blagolf
senior tag

Azt írtam hogy nem akar mindenki tepsivel rohangálni. Bocs azt akartam írni hogy nagyon sok embernek elég 5 coll is, nem akartam helyetted dönteni. Azt azért nem gondolod komolyan, hogy az akksi fejlesztésre túl sokat költenének. 10-15 éve semmi fejlődés nem történt, inkább csak bakik. (robbanós akksik, szoftveresen visszafogott hardverek az 1 évnél többet nem bíró akksik miatt) Úgy tűnik mintha kb beletörődtek volna hogy ezt tudják akksi téren és kész. Inkább mg kissebb akksikat használnak, hogy ne legyen a telefon 7mm-nél vastagabb. Ez nem fejlődés.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#35) Juhaszatti válasza canniball (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Értelmes méretű? 2 éve még 5 colos telefont használtam, de az már nagyon kicsi számomra, változtak az igényeim, a tartalomfogyasztási szokásaim. 5,5 col alatt számomra már nem értelmes méretű egy okostelefon, jelenleg akkorát használok, efölé még minden bizonnyal menni fogok, de alá elég valószerűtlen.
Ettől függetlenül jó lenne ha gyártanának minden méretkategóriában telefont, mert van olyan réteg akik vevők lennének a kisebbekre is.
De hogy mi az "értelmes méret", az nagyon szubjektív..

[ Szerkesztve ]

(#36) Saccco válasza blagolf (#34) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én is félreolvastam, mindenkinek-et olvastam. :B

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37) Fall-N válasza blagolf (#31) üzenetére


Fall-N
veterán

Még mindig jobb irány, mint az iPhone 8 féle old school vastag káva design. ;]

Egyébként írták már előttem, hogy a szabadalom arról szól, hogy a kijelző mögé kerüljön a kamera és az érzékelő.

(#38) judas13 válasza passatgt (#12) üzenetére


judas13
addikt

Ez lesz a jövő nem vitás szerintem is.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#39) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Biztos jó, vagy nem.

(#40) DS39 válasza canniball (#7) üzenetére


DS39
nagyúr

+1 :K

(#41) no more válasza Saccco (#1) üzenetére


no more
addikt

Kézzel. ;] Nyilván írnak majd rá algoritmust, Edge telefonokon sincsenek véletlen érintések. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#42) janeszgol válasza blagolf (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem a 4.5 col a max. Esetleg egy kiskavaval 4.7, mint az A3 utobbi ket szeriaja. Az 5 col nekem sok hurcibalni.

[ Szerkesztve ]

(#43) h4h01 válasza passatgt (#12) üzenetére


h4h01
senior tag

Én ezt értem, csak ne a kijelző rovására menjen könyörgöm! Nem akarok a kijelzőbe belelógó sávokat, lyukakat, semmi ilyet..Ha pedig nem tudják megoldani akkor hagyják már meg alul-felül azt a minimális kávát..

(#44) Juhaszatti válasza h4h01 (#43) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Itt nincs szó lyukakról. A szabadalom kijelző mögötti kameráról szól. Vagyis teljes a kijelző, a kamera gyakorlatilag bele van építve. Mikor nem használod ugyanúgy tartalom van előtte. Persze ezt csak nagyon magas képfrissítésű kijelzővel lehet megoldani, hogy 2 frissítési ciklus között késedelem nélkül el tudja készíteni a képet. A cikk is kivágásokról ír, de tudtommal az ábrán azok csak a szenzorok, kamera stb, helyeit jelöli.
Legalábbis én így tudom, de ha nagyon nagy hülyeséget beszélek majd valaki kijavít.

[ Szerkesztve ]

(#45) Mr.Silkó válasza Saccco (#1) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Most se az előlapot fogom meg. A hátlapon támasztok alá, az oldalélek meg intelligensen szűrik az esetleges véletlen érintéseket. Ha meg két kézzel kell kezelnem a mobilt, akkor az alsó élen támasztom meg kézben.

Nekem tetszik ez a koncepció, jöhet majd a Note9-be! :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Mr.Silkó válasza Matada2.3 (#13) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Biztosítás.

(#47) Matada2.3 válasza Mr.Silkó (#46) üzenetére


Matada2.3
veterán

Még egy szolgáltatás, amit el lehet adni. :) Értem én.

Finn the human

(#48) Juhaszatti válasza Matada2.3 (#47) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azt eddig is el lehetett, nem kellenek hozzá ilyen telefonok. :)

(#49) #46922752


#46922752
törölt tag

Note 8-al a kezemben egyáltalán nem érzem ennek szükségét. Nekem így tetszik már ahogy van. Ez olyan erőltett dolog mint anno a keypadok az Ericsson mobilokhoz. Annak sem volt semmi értelme. Legalábbis számomra. Hasznosabb dolgon is agyalhatnának. Pl az aksikon. Jó lenne végre egy olyan okostelefon ami nem fél napot működne aktív használat melett, hanem pl 3-4-et. Értem én, hogy az emberek többsége vizuális típus de valljuk be. Fontosabb a funkcionalitás mint a designe. Mert az utóbbi már rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#50) Mr.Silkó válasza Matada2.3 (#47) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azt én eddig is igénybe vettem, hiszen olcsóbb lényegesen így a telefon cseréje egy "totálkárnál", mintha javíttatnom kéne. Ezen az árszinten szerintem már ennek alapnak kellene lennie. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.