Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kisbalázs válasza Egon (#50) üzenetére


kisbalázs
tag

kösz Egon
a d3d nem olyan nagy dolog mert mindig voltak alternatívák és sokszor csak az a másik az opengl be volt jobb az nv a konkurenciától, ráadásul ennyi erővel azt is írhatnánk matrox hozta el közénk a displace mappot, amúgy a zárt szabadalmak csak hátráltatják a piacot sehol sem jó ahol csak 1 szereplő van és nem valószínű hogy dirextx lesz linux alá, amúgy az is érdekes ahogy 6600gt-k egymás után füstöltek el a garancia idő végén, látszik hogy itt kihozta a maxit a kártyákból.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#52) Löncsi válasza plömplöm (#18) üzenetére


Löncsi
őstag

+1.

A Voodoo 3 2000/3000 sorozat akkoriban eléggé sikeresek voltak, volt nekem is ilyenem, szép OEM zacsis példány. :)

Egyébként jó a cikk. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#53) Scholes9


Scholes9
nagyúr

„Bár szomorú a 3Dfx bukását látni,
de örömömre szolgál a piac ebből
következő egyszerűsödése.”

John Carmack, 2001

:DD :DDD :DDD Nem mindenki lehet Nostradamus :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#54) gold007


gold007
tag

Végre valaki a jó kis régi 3dfx kártyákkal is foglalkozik! :R Ugyan csak 96-ban születtem(ekkor jött ki a voodoo1:) ) és már rég nem voltam benne abban a korszakban, mégis szeretem és gyűjtöm a régi számítógépes cuccokat. Főleg vga vonalon van egy-két elég jó darab. Például Asus V3000, V3800, V6800 DDR, V7700Ti, és mindegyik fullextrás, 3d szemüveges :K De a 3dfx vonalon is van 1 Diamond monster és valami noname v1, plusz egy szintén ismeretlen márkájú 12megás v2.

Nade amiért a hsz-t elekezdtem írni: Pont ma szereztem 2Db Dobozos(igen, eredeti doboz, kábel, cd, stb) Gainward Dragon 3000-est, természetesen 12megásat. Ugyanazok a tartozékok mint a képen van! Már régóta vágytam egy ilyenre, mert elég ritka(és híres), nade 2? :D Úgyhogy mostmár ez(vagyis ezek) lesz gyűjteménye legszebb, féltve őrzőtt darabja.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#55) Scholes9 válasza gold007 (#54) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mehetnek SLI-be :C :DD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#56) gold007 válasza Scholes9 (#55) üzenetére


gold007
tag

Hát azt szeretném összehozni, de úgy, hogy valami dual slot 1-es lapban 2db 933-as rézbánya mellett. Szóval egy ilyen mindenben dual gépet :))
(de most látom hogy czundermák kolléga már megtette ezt úgyhogy az lesz az útmutató)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#57) Pikari


Pikari
addikt

,,Voodoo 3 is átesik egy ráncfelvarráson, és Voodoo 3-4000 néven kerül forgalomba.''
hiba, sosem került forgalomba.

,,az Nvidia Geforce 256 chippel már végképp nem tudták felvenni a versenyt''
,,az utolsó villantás az S3 Chrome''

erre belinkeltél egy dx10.1-es chromeot, ami azt az érzetet kelti az olvasóban, mintha ez a kártya a geforce256al versenyezne

a csődhöz vezető legfontosabb okot kihagytad: a 3dfx a voodoo rush után elzavarta a gyártókat, felvásárolta az STB-t, és úgy döntött, hogy mostantól csak ő gyárthatja őket. Ez volt, ami igazából kinyírta őket.

,,majd később a Microsoft megvásárolta a technológiát ''
zöldség. A microsoft nem vásárolta meg a technológiát, csak licenszeli.

,,lelkes rajongók munkájának köszönhetően vált elérhetővé OpenGL alatt''
az utolsó hivatalos v5 driver tud textúratömörítést opengl alatt.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#58) Pikari válasza Pikari (#57) üzenetére


Pikari
addikt

,,Az új GPU sorozat nem csak a Direct 3D shader-t, hanem a DirectX Shader Model 3.0-t is támogatta''

what?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#59) D-Roy


D-Roy
tag

Emlékszem(?) nekem voodoo 2(?) és asus v3000 együtt operált,odavágott a 3dfx,nem dereng akadozó játék glideban.

 Think Different.

(#60) Reaper


Reaper
őstag

Nagyon jó cikk lett, köszönet érte! Jóleső nosztalgiával töltött el az olvasása! :R
A Voodoo 2 és a 3-3000 megvolt. Egyszer megpróbáltuk az én V2-met a haveroméval egy gépbe rakni és kipróbálni az SLI-t de akkor nagyon nem akart összejönni, így hagytuk.

[ Szerkesztve ]

(#61) emre


emre
veterán

Kicsit furcsa lett ez a írás. :F
Mintha néhol komplett mondatok hiányoznának belőle, ami nem kicsit hat kedvezőtlenül az értelmezhetőség rovására.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62) ftc


ftc
nagyúr

Glide-t támogató legjobb gamek:

[link]

S elvileg az összes game:[link]

(#63) zeg


zeg
senior tag

Tetszett a cikk, jó egy kicsit 'kocka' nosztalgizáni a sok voodoo és a quantum alchemy 8164 társaságában. :R

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#64) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást, nagyon jó :R
Részletesen olvashatunk a régi 3Dfx kártyákról :R
A Voodoo sorozat fantasztikus volt annak idején, nagyon meg voltam vele elégedve :)

Dave666

(#65) benedekco


benedekco
addikt

Múltidézőnek jó.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#66) ceia


ceia
őstag

Szeretnék egy picit a jó öreg Riva 128 védelmére kelni: nekem Asus V3000 volt, az akkoriban nagy dobásnak számító 4 MB 100MHz-es SGRAM-mal, video ki és bemenettel. Emlékeim szerint a Riva 128 az első elterjedt 3D gyorsító chip volt, ami odakoppintott a Voodoonak. Driver hibát tekintve nálam csak egy jött elő, hogy az említett video in/out nem igazán volt életképes. Én is próbáltam tv-re kötni a kártyát, de nem is jelent meg a kép.. :B Rossz képminősége csak a korai drivereknek köszönhetően volt, amiket később az Nvidia javított. Nekem elég későn lett ilyen kártyám, amit használtan vettem. (akkor már a TNT is a boltokban volt) Valószínű, hogy már kiforrott driver volt hozzá, mert a játékokban viszont tökéletesen szuperált! :R Ezzel a kártyával játszottam először olyan játékokat, mint a Half Life, vagy a Tomb Raider 2, Quake2. Szerintem mind 2D-ben, mind 3D-ben szép képet adott. A Voodoo 1-2 kártyák rossz képminősége viszont köztudott volt, a gyors 3D-t részben a képminőség rovására érték el. (igénytelen bilinear filtering)
Viszont volt egy Voodoo3 2000 AGP kártyám is 16MB rammal, amivel nagyon meg voltam elégedve. Ha jól tudom, a Voodoo kártyák arról is híresek voltak, hogy nem igényeltek megszakítást, tehát nem foglaltak IRQ-t.
A cikk amúgy nagyon tetszett, tényleg jó néha felidézni a lelkes kezdeti éveket, azokhoz kapcsolódó hardvereket! :K

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#67) zeg válasza ceia (#66) üzenetére


zeg
senior tag

Képminőségbe hatalmas a szórás voodoo2 kártyák között, elsősorban az átkötőkábelnek köszönhetően. A márkásabb kártyákhoz vastag kábelt adtak, akár zavarszűrőset is, a gyengébb darabokhoz vékony tyúkbelet. Innen a téves közhiedelem, hogy a voodoo társkártyák képe homályos.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#68) cheatergs


cheatergs
senior tag

Minél részletesebb egy írás, annál biztosabb, hogy fognak pontosítani. :)

Amit én is észrevettem, azt már leírták előttem, legfeljebb annyit még, hogy a Voodoo 1-2-nek nem a képességek hiánya miatt volt gyenge a képe, hanem a homályos, lilás megjelenítéstől.

Ettől még én is jót nosztalgiáztam, nagy kár, hogy ma már inkább a marketing dominál, semmint a hardver. Szívesen megnézném, hogy hol tartana ma a piac, ha megmarad az a rengeteg chip- és kártyagyártó, akik akkoriban egymással versengtek.

Ja, viszont a kérdésem, hogy az összegzésben hol maradt az örökség megnevezése? Az SLI csak nevében volt ugyanaz, az FX csak urban legend szinten ex-3dfx-es, így nem értem a címet.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#69) nebali


nebali
tag

Kösz, hogy megírtad, jó olvasmány volt így szombat reggel nekem.

Sosem feledem s3 trio+ voodoo1 kártyámat!
Amikor először láttam rajta egy gyorsított 3d-s gamet, háááát :)
Turok-ra emlékeztek? Isteni volt, szerintem még ma is szép :C

[ Szerkesztve ]

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#70) kisbalázs válasza nebali (#69) üzenetére


kisbalázs
tag

persze ki ne emlékezne a dínókéselő indiánra :)
De nekem valahogy az első igazi nagy durranás gyorsítással az nfs3 volt, talán mert az volt az első igazán jól berendezett játék az az előttiek olyan kopárak voltak pl nfs2 is egyhangú hosszú sorházakkal vagy nagy semmikkel.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#71) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon jó írás, komolyan kicsit elérzékenyültem a cikket olvasva! :R

(#72) GAI válasza kisbalázs (#70) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Pedig az NFS2 (SE) hihetetlenül szép volt Glide módban, nekem az volt a meghatározó élmény az életemben, és onnantól vagyok VGA függő :DDD Ha 3Dfx kártyád volt, akkor esett az eső/hó a pályákon, sáskák röpködtek amik felkenődtek a kamerára :DDD meg az egész látványvilág valahogy más volt, szebb színek jelentek meg, köd volt, stb... A software-es változat viszont tényleg elég steril megjelenítéssel bírt, de a kor színvonalán az is jónak számított szerintem.

video

[ Szerkesztve ]

(#73) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Még egy video

És még egy :))

Azt hiszem ez volt az a játék amivel a legtöbbet játszottam életem során :)

[ Szerkesztve ]

(#74) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszönjük, jó írás lett, igaz most csak átrohantam rajta.
Azért a végére az FX széria nem lett rossz sztem és a 6xxx szériával helyretette az ATI -t.
Az ATI videózásban tényleg tuti All-In-Wonder -ek, h.264 videókat is előbb támogatta DXVA-val bitstream módon pl.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#75) benedekco


benedekco
addikt

a 3dfx ökörsége :P

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#76) zeg válasza cheatergs (#68) üzenetére


zeg
senior tag

Erről a lilás-homályos megjelenítésről még nem hallottam, de egyszer kibróbálom majd valami aristo v2-vel, leheletvékony átkötődróttal, meg egy EagleTech S3 Trióval.:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#77) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó kis visszatekintés, bár látom a kollégák már sok hibát véltek felfedezni. Én sajnos nem értek hozzá, viszont egy elgépelést láttam :) :

Voodoo5 6000-em lehetne!”[

Egy S3 Trióm volt, faszán ment rajta a StarCraft. :)

zoltanz: Csak az új All-in-Wonder HD tudott h.264 dekódolást, de az sem full bitstreamet, a postprocesst a shaderek végezték el. Mellesleg előtte már más GPUk is tudták H.264-et dekódolni.

(#78) Pikari válasza zeg (#76) üzenetére


Pikari
addikt

tényleg homályos és lilás. a ramdac hihetetlenül gyenge a v1-v2 kártyákban.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#79) benedekco válasza Pikari (#78) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem nem tűnt fel, csak oltári gány kártyáknál, a színhiba.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#80) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Jajj! Megcsapott a nosztalgia szele :O Halványan még derengenek képek két Vodoo karimról. A cikk nagyon jó! Csak így tovább! :R

Verba volant, scripta manent.

(#81) zoltanz válasza WonderCSabo (#77) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Csak az új All-in-Wonder HD tudott h.264 dekódolást, de az sem full bitstreamet, a postprocesst a shaderek végezték el. "

Úgy rémlik az ATI kártyák HD4xxx szériától tudták ezt a bitstream-et, abban az időben az NV -nek a 2xx -asai voltak, azok pedig nem tudták ezt.

"Mellesleg előtte már más GPUk is tudták H.264-et dekódolni."

Persze.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82) WonderCSabo válasza zoltanz (#81) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy rémlik az ATI kártyák HD4xxx szériától tudták ezt a bitstream-et

Igen, de Te All-in-Wonderről beszéltél. Az All-in-Wonder HD, az első h.264-t dekódoló All-in-Wonder kártya HD3650-ön alapult, ami nem tud full bitstream H.264 dekódolást, csak amit az előbb leírtam. De egyébként tökmindegy.

"Mellesleg előtte már más GPUk is tudták H.264-et dekódolni."

Persze.

De ezzel akkor teljesen felesleges volt megemlíteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#83) zoltanz válasza WonderCSabo (#82) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én vesszőt raktam a h.264 -es rész elé és ez másra vonatkozott.
Nem mindegy, hogy bitstream vagy nem, mert ezzel több feladatot átvesz a CPU-tól. (de mondjuk sztem ezt pont tőled tudom, hehe)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84) zeg válasza Pikari (#78) üzenetére


zeg
senior tag

Aska, Azza, Butterfly, EagleTech, Aristo, PCPartner, Soltek, Acorp, ColorMax, Tomato, Amptron vérgagyi S3/CirrusLogic kártyák, ethernet-vastagságú gagyi átkötőkábelek, a ViewTop és Aristo Voodoo2-őkkel feltöltött magyarkiskerek korában,biztosan volt olyan kombináció és darab amivel ocsmány homályos-lilás képet adnak. Természetesen amikor a gyűjteményemből kiválasztom az aktuális nosztalgiagépem darabjait, nem a szemetet hajigálom össze.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#85) benedekco válasza zeg (#84) üzenetére


benedekco
addikt

Hát ezeket szépen összelapátoltad! Hogy gyűlöltem ezeket a gyártókat. :C

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#86) Pikari


Pikari
addikt

Nekem a diamond monster 2-mmel is lilás, pedig az azért nagyobb név. De a voodoo3 ramdacával sem vagyok elégedett, mondjuk az legalább nem lilás. Kb a GeForce2 az a határvonal, amitől kezdve az átlagkártyák már nem mossák-okádják szét a képet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#87) Hunork


Hunork
veterán

Üdv mindenkinek!

Elsőként köszönöm a sok pozitív hozzászólást, és a lelkesedést! :K :K Több, mint egy hónapig dolgoztam rajta, rengeteg anyagot olvastam el, és nagyon sokat ebből angolul. Nem lehet minden tökéletes, ez tény, ebből adódóan vannak benne hibák.
Köszönöm azoknak, akik ezt szóvá teszik, de higgyék el, nem egy könnyű feladat egy ekkora területet átölelni, és ebből fakadóan persze, hogy maradtak ki dolgok, és valamiből meg több lett, ami nagyrészt annak köszönhető, mert a többől több személyes tapasztalatom volt.

Szóval:
1. a d betű felcserélése, hát ez kínos, nem is értem, hogyan kevertem össze, mea culpa!! :R (ez nagyon ciki... :O )

2. Voodoo 3-3000 és nem 4000! :R

3. S3 és Matrox esetében NEM azért kerültek be a képek oda, ahova, mert bármilyen érzetet akartam volna kelteni :N , hanem mert oda került a két VGA fejlesztő cégről pár mondat, máshogy nem jött volna ki jól. Szerintem. :K

4. Az ÉN véleményem szerint a 3dfx a V2 után már csak kapkodott és rohangált le-föl, túlméretezték a FSAA jelentőségét, és elbagatellizálták a 32 bitet és az egyéb feature-öket, 20 milliió dolláros kampányokat eszközöltet, és az utolsó évüket leszámítva már nem tudtak nagyot dobbantani, hiába voltak a V5 kártyák jók, de későn jöttek, drágák voltak. Igaz, a Rampage, vagyis Spectre nagyot durranhatott volna, de ebből később meg az NV profitált. :K

5. SLI. Többször is kihangsúlyoztam, hogy ez a SLI nem az a SLI, sőt, le is írtam, mit jelentett a Voodoo esetében és mit az NV oldalán, nem értem az ebből fakadó félreértelmezéseket...de akárki akármit mond, ha nincs 3dfx, lehet hogy csak késve jutunk el a mai SLI-ig, és a több GPU-s megoldásokhoz.

6. A cikk nagyon is szubjektív lett néhol, de ez természetes, abból él mindenki, amit megél, tapasztal, és a véghez vezető utat is lehet sokféleképpen értelmezni, ez az én értelmezésem volt.
(megjegyzem, leírtam, hogy az STB gyár felvásárlása volt az egyik hibás döntés, mert valaki ezt is hiányolta...)

7. És igen, sok irodalmat felhasználva írtam meg a cikket, de azt visszautasítom, hogy bárhonnan is kiollóztam volna :((( , egy esetet kivéve, de akkor közöltem, hogy kinek a cikke az, és zárójelek közé tettem, idézőjelekkel!! :K

8. A felhasznált forrásanyagok a cikk végén fel vannak tüntetve, természetesen az 1-2 oldalas régi újságok cikkei-elemzései nincsenek a listán...a fontosabb linkek megtalálhatóak, így a PC Guru is ott van! :K Ezt a cikket amúgy köszönöm nekik! :R

9. Szívesen olvasok el egy másik cikket erről a korszakról, az egészről, ha valakinek kedve van írni, biztos, hogy nem a legapróbb hibákat fogom feltárni! :N Rengeteg munkát fektettem bele, kár hogy nincs lektorom, sajnos ez van, pedig sokat ellenőriztem, gyakorlatilag egy hetet, de ennyi idő után könnyedén átsiklik az ember, még egy alapvető helyesírási hibán is, ezt higgyétek el, így van, írtam már e-könyvet, és volt, hogy égett a fejem, pedig tízszer ellenőriztem egy novellámat, és mégis volt benne bődületes hiba... :B (csak ott volt egy szerkesztő... :K )

Végül, nagyon köszönöm, hogy ennyien, több, mint 17 ezren elolvastátok ilyen rövid idő alatt, nagyon boldog vagyok, és szívesen dolgozok egy ilyen oldalért a szabad időmben! :K :K
Mindenkinek boldogságot, békességet kívánok, a legközelebbi cikk nem videokártyákról szól, ezt megígérem!!! :K :K :K

Üdv!
Hunork

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#88) Hunork válasza cheatergs (#68) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Írtam egy hosszú hsz-t, de röviden, az örökséget ÉN így értelmeztem: has nincs a 3dfx, akkor talán később jön a mai SLI, a több GPS-s rendszerek, és ezeket meg is említettem!!!
(az FX-et meg nem is soroltam a 3dfx örökségbe!! :N )
A Zárszóban pedig benne volt minden, meg a Vég címszó alatt is... :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#89) Hunork válasza Pikari (#57) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Pótoltam. :K
Voodoo 3 3000 és nem 4000
A képekről a hosszabb hsz-emben írtam!
Pedig leírtam: "az első igazán rossz döntése volt a vezetőknek"
Ezt elírtam, valóban licenceli! :K :K (most szerkesztem ezt... pedig korábban írtam is, hogy beleintegrálták a DX-be...:) )
Pedig lelkes rajongók a hivatalos driver előtt jól megmutatták, mit tudnak... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#90) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A sors fintra, hogy John Carmack-on mált a gyár sikere és veszte is nagyrészben.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#91) kzoltann


kzoltann
aktív tag

tök jó írás. bár néha elvesztettem a fonalat a szöveg és képaláírások között.

(#92) Hunork válasza kzoltann (#91) üzenetére


Hunork
veterán

Köszi a pozitív véleményt. :K
Utólag én is okosabb lettem, de talán most sem tudnám másként "összegyúrni" a sok-sok információt...persze, néha a képeket talán egy bekezdéssel előrébb vagy hátrébb is tehettem volna...mindegy, a lényeg remélem mindenkinek lejött, és ez a lényeg! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#93) Hunork válasza GAI (#5) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
Így értelmezve: a Voodoo SLI "kitalálása" után voltak technikai gondok, és a későbbi kártyáknál nem volt elég "háttér" a SLI megfelelő támogatására. Írtam is, hogy az NV korábban készült pl. egy 2GPU-s változattal is, de ez nem került legyártásra, mert az NV PR részről is megerősítette, hogy eléggé "rakoncátlanok" voltak a tesztpéldányok stabilitás és melegedés terén...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#94) Hunork válasza emre (#61) üzenetére


Hunork
veterán

Hát...írjál egy jobbat! :K :K ;]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#95) Hunork válasza plömplöm (#18) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Látom, rágyúrtál... :D

Szóval, a Rampage azért lett annyit említve, mert ez volt a cég legnagyobb projektje, ezen kár vitázni. Gondoltam igen fontos, mert az e körüli kavarás és időhúzás, áttervezések áttervezése vezetett a mélyrepüléshez! Az meg természetes, hogy van amit kihagytam, van amiről többet beszéltem, mert inkább a személyes élmények is közrejátszottak ebben... :K

Velocity...ha jól tudom, és ez most egyáltalán nem biztos, de főleg OEM gépekbe kerültek (abba a kevésbe, ahol Voodoo kártya volt...), és a V3 módosított változata volt...
Itt azért ha pontos adatokkal szolgálnál, akár javításként be is kerülne, de az ilyen általános "na keressünk már hibát" hsz-szel nem tudok mit kezdeni....már javítva lett a cikk, és a végén 2 PH tag neve is ott szerepel, mint ahogy azt nálam megszokhatták az olvasók... :K

V3-4000 már javítva, elírtam, az 3000 volt. :K
a kis d és nagy D is javítva! :K

A Rush-ról meg azért a mindenki által hozzáférhető műszaki táblázatok ezt írják, minden kártya nem volt a kezemben (sajnos), mert akkor szakújságíró lennék... :D
Íme:
Voodoo Rush
Április 1997
SST-96 chipset (1x1). 2D +3 D ​​Chip. 75MHz / 75MHz
64-bites × 2 6/8MB EDO
PCI

Jellemzők:

Órajel: 45 MHz
Csíkszélesség: 350 nm
Futószalagok (TMU): 1×1
Memória: 6/8 MB EDO RAM (4-2 vagy 4-4, 128 bit (2×64), 720MB/s)
Támogatott API-k: Glide, OpenGL, Direct3D, DirectDraw (DirextX 5)
Csatlakozás: PCI
Megjelenés: 1997

Egychipes: értsd ez alatt, hogy 2D/3D chip integrálása. Hát ez volt az első...

Velocity részletes, pár mondatos közérthető bemutatása esetén bedolgozásra kerül, ígérem! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#96) KRi2


KRi2
aktív tag

Gratula!
Talán a legjobb, legösszetettebb magyar 3Dfx-es íromány.
Nekem az hiányzik a cikk végéről, vagycsak az egész 3Dfx körüli mitoszról, hogy hogyan lehetséges az hogy egy technológiai céget ilyen sokan szeressenek, kedveljenek, 10 év után is nosztalgiázzanak vele kapcsolatban. Nem látok, és láttam sem régebben olyan arcot hogy "fúj 3Dfx kari", aki szidná a cég kártyáit.
Számítástecnikában nem találok hasonló példát.

||| | || ||||| | ||| ||

(#97) Hunork válasza KRi2 (#96) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Köszönöm a hsz-edet! :K
És hát sajna, volt régen is ellentét pedig, olyan, mint most akár az Intel-AMD, vagy Nvidia-Ati/AMD...bár ettől függetlenül tény, hogy a Voodoo volt az első, amely az otthonokba varázsolta a a 3D élményt...ezért szeretik sokan ma is. (az ellentábor, mint írtam, most leginkább az AMD táborban leledzik... :D )
És ne feledjük egy igen fontos szlogenjüket, mellyel ők valóban a játékosok felé voltak nyitottak: "A sebesség mindenek felett!". Ma meg lassan 30 ezer forint alatt nem érdemes VGA karit venni, ha nem akarunk csalódni...(és egy konzol kerül 60 ezerbe... :F )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#98) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Nagyon jó írás. :R

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#99) GAI válasza Hunork (#95) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, a Velocity 100 a Voodoo 3 butított változata volt. 1 TMU-t letiltottak (de állítólag software-esen engedélyezhető volt) és 16 helyett csak 8 MB memóriát kapott, és TV-Out sem volt rajta. Órajelei a Voodoo 3 2000-esével egyeztek meg. Elég ritka kártya, gyűjtői szemmel értékes.

A régi oldalamon a Voodoo 3-asok között találsz egy ilyenről képeket

[ Szerkesztve ]

(#100) Hunork válasza GAI (#99) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
kösz az infót, ha lesz időm utánanézek, és bedolgozom a cikkbe javításként! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.