Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon hianyzott valami a Core M, Atom ellen. Persze varjuk meg a teszteket. Erre mar tabletet is lehet epiteni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

én nagyon ellene vagyok az 1 csatornás memória kiépítésnek, de oktatási célokra még éppek elég lehet, főleg ha jó áron adják

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag


Ez a formázás így rendben van?

(#4) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

annyi előnyük van, hogy tudják az AVX,AVX2 -öt
míg az Inteles N4120 nem tudja ..
viszont abban 4 mag van HT-nélkül

Mottó: "A verseny jó!"

(#5) Kansas válasza S_x96x_S (#4) üzenetére


Kansas
addikt

Meg tud 4K kijelzőt 120Hz-en hajtani HDR mellett, már akinek ez számít - mondjuk HTPC-ben jól jöhet esetleg, csak kell neki megfelelő kijelző port(mondjuk HDMI2.1)...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) CPT.Pirk válasza Cythyel (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek ipari eszközökbe mennek mint pl. tabletek, ahol feltétlen Windowst meg x86 dolgokat akarnak használni... Na ott van is igény ennyire extrém alacsony fogyasztásra, a sebesség csak másod vagy inkább harmadlagos kérdés.

Más igényekre az ARM-es dolgok jobb megoldást jelentenek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Pingüino


Pingüino
senior tag

Ezek már akár passzívan is hűthetők.
Kellet is már ez. Elvileg CPU-ban is felveszik a versenyt az atomokkal, GPU-ban pedig egyértelműen jobbak.
HTPC-nek ideális lenne, ha lesz belőle nem csak tabletbe/notebook-ba szánt változat is. Akár alaplapra integrálva.

(#8) Bleccs válasza S_x96x_S (#4) üzenetére


Bleccs
csendes tag

A magok száma ne tévesszen meg. Az N4120-asban 4 darab gyenge, korábbi Intel Atomban ismert magok vannak (pontosabban azoknak némileg fejlesztett változata), míg az AMD teljes értékű Zen+ magokat hozott most nekünk. Ebből 2 erősebb, mint az Inteles megoldásból 4.

(#9) DraXoN válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A platform nem feltétlen engedi a tablet formátumot.
Még chipset nélkül is nagyobb lehet az alapterület igénye. (pl. nincs integrált hálózati vezérlő és modem).
vékony laptop inkább lehet célterület.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10) ftc


ftc
nagyúr

NAS- on gondolkozva lehet jo alap lenne

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

És most ez jobb mint egy másik 6W-os cucc teljesítménye, vagy csak annyi hogy nekik is van már ilyen?

(#12) arn válasza ftc (#10) üzenetére


arn
félisten

Van qnap nas amd alapon. Csak vmi jo, tamogatott transkodolo kellene bele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Pingüino válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Pingüino
senior tag

CPU teljesítményre hasonló lehet. A GPU képességei jobbak. De pontosat majd akkor lehet mondani, ha lesznek tesztek.

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Arra nem tennek nagy osszeget, hogy kapni is lehet majd ezeket, mert pont a Lenovo az akinel csak papiron leteznek Ryzenes notik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Solten


Solten
addikt

Chromebookokba tokeletes lenne.

Saor Alba

(#16) awexco válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


awexco
őstag

Mert elkapkodták őket ...🤷‍♂️

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#17) dabadab válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


dabadab
titán

pont a Lenovo az akinel csak papiron leteznek Ryzenes notik.

Nem csak papíron léteznek, rendes termék náluk, csak - ahogy minden bizonnyal értesültél róla - az AMD nem bír elég CPU-t szállítani, ezért elég rendesen feltorlódtak a rendelések.

DRM is theft

(#18) Tigerclaw válasza dabadab (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Errol tudsz valamit linkelni angol nyelven? Az tudtam hogy out of stock minden idei Ryzenes Ideapad 3/5, csak nem tudtam ki a hunyo. Nincs eleg gyartokapacitas, vagy nem jo a kihozatal es keves R7-est tudnak valogatni?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) sb válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


sb
veterán

Én a német Compterbase fórumot olvastam a megjelenés körül.
Ott gyk. napok alatt elfogyott a készlet. Azt is 3-4 hétre szállították. (Hogy csak cpu hiány volt vagy más is az kérdés, mert más alkatrészeket is variáltak rendesen, akksi is változott, stb...)

De úgy láttam, hogy ott már rég rendeződött a dolog, legalábbis az out of stock eltűnt ott és pl. az osztrák, brit honlapokról is nagy részben.
Ide persze nem szállítanak a magyar oldalon meg 1-2 hete jelent meg az Ideapad 5 oldala is egyáltalán, meg sehol nem jelent, egyik partnernél sem. :(

(#20) sb válasza Pingüino (#13) üzenetére


sb
veterán

A multi score tippre hasonló lehet, de a single jobb. Ilyen gyenge prociknál ég és föld a reszponzivitás hasonló teljesítmény de 2x magszám szorzó mellett.

@arn:
Emby transzkódol nálam a Vegával, semmi trükk nem volt, bepipáltad és megy.

(#21) arn válasza sb (#20) üzenetére


arn
félisten

nah jo, de ezekben az alacsonyfogyasztasu chipekben is elerheto lesz? bikabb cpuval siman kiutnek a geminilaket.

plex is tamogatja? majd ranezek megint az embyre... ket eve meg nem volt vhogy a helyzet magaslatan, de azota a nas is valtozott, es shieldre valtottam.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hmm, ahogy nézegettem az adatokat a korábbi laptopomba lévő a10-4600m ugrott be. Az 2 modul 4 szál volt ez meg 2 mag 4 szál, bár abba több grafikus egység volt (elvileg) ez meg újabb architektúra. Nagyon érdekel hogy ez a 6w-tal mennyire éri be vagy haladja túl azt a 35w-tos csodát.

(#23) Tigerclaw válasza sb (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az egyik legnagyobb nemet webshopban szinten honapok ota nincs Ryzenes Ideapad 5.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) dabadab válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


dabadab
titán

[link]

[link]

hopp, ez német

Az AMD-s Thinkpadeknél is többhónapos szállítási időket ígérnek (nekem úgy tűnik, hogy főleg a 8 magosoknál, a jelek szerint mindenki azokra mozdult rá), annak ellenére, hogy a jelek szerint folyamatosan szállítják őket, a Thinkpad topikban is voltak már róluk első kézből származó beszámolók.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) Tigerclaw válasza dabadab (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez nem jo hir, foleg hogy ha igaz, akar egesz evben hiany lesz ezekbol.

Nem hittek a sikerukben, es nem mertek tobbet rendelni a TSMC-tol, vagy ennyi kapacitas juthatott nekik? Vagy lehet hogy foleg az R7 vonal problemas, azok a chipek amik kvazi tokeletesen sikerulnek a gyartas soran?

Amugy a H es U szeria ugyanazt a chipet takarja?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Túl nagy a kereslet a Ryzenekre. AMD megduplázza a rendelését a TSMC-nél. Persze abban konzolcsipek is lesznek. [AMD-TSMC] Valahol olvastam, hogy a Samsunggal is tárgyal az AMD. Ott GPU-kat gyártatna.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#27) b2fodist válasza arn (#21) üzenetére


b2fodist
tag

Windows-on / Linux-on megy, de sajna Xpenology / FreeNAS nem

(#28) DraXoN válasza ShiTmano (#26) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Van ráció a samsungban ha nincs elég kapacitás TSMC-nél.. új chippet oda lehet már tervezni, és a GPU-t könnyebb oda megcsinálni ha már úgy is eleve tervezőasztalról készülő új termék van tervben (és nem meglevőt kellene átvinni, az "nehezebb" és költségesebb)...
Bár mivel kevés ott a tapasztalat lehet pár "kisebb" RNDA2-es chip készülhet ott esetleg.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#29) sb válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


sb
veterán

Lenovo.de és at-t néztem. Ott folyamatosan kosárba lehet tenni most is bármilyen konfigot.
Az elején ott is out of stock volt 1-2 hégit.
Ha szállítanának ide már vettem volna. :D

Itthon 3-as Idepadot láttam még csak.

(#30) sb válasza arn (#21) üzenetére


sb
veterán

Írtam korábban, hogy én pár éve néztem őket de akkor mindkettővel meggyűlt a bajom.
Most csak kiválasztottam a Vega által használt AMF-et és ment.

(#31) Tigerclaw válasza sb (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Van meg 10db R7 4800u-t a 14-es Ideapad 5-bol. Ez nem hiszem, hogy sokaig kitart a nemet piacon. A tobbi R5 4500u.

A notebooksbilliger.de -n is megjelent vegre a 15-os Ideapad 5 4800u-val, igaz csak elorendelesben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

most pont van az auchanban 190eFt -ért 4500u-val szerelt lenovo (tv-ben is mutatta, meg mikor voltam ott volt egy kisebb kupac).. 8gb Ram, 512GB SSD amivel szerelték... utóbbi az érdekes és szerintem "szokatlan", de legyen.. [kép]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#33) #06658560


#06658560
törölt tag

Visszatérve a termékhez. 6W az már baráti. Teljesítményben mennyire lenne alkalmas autonóm járműhöz?

(#34) apatyas válasza #06658560 (#33) üzenetére


apatyas
Korrektor

Attól tartok, ahhoz egy rakás spec egység kellene még bele, pl asic videofeldogozó egységek, nem pedig programozott.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#35) DraXoN válasza #06658560 (#33) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

oda inkább célegység a jó, a célra kigyúrt cpu utasításkészlettel és gpu-val.
De elektromos autóban csak másodlagos cél az ennyire (6w) alacsony fogyasztás, jelenleg inkább a nagyobb teljesítményre van igény (mert még nem elég).. vagy csak multimédiás központi egységre gondoltál?.. oda ez meg "sok" képességre.. szeretik a gyártók ha jóóó-lassú-a-rendszerr éés akkaaad (mert mondjuk olcsóbb 5$-al a chip)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#36) ShiTmano válasza DraXoN (#28) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Máshol láttam de itt is írják, a cikk végén. [link]
AMD adja nekik a mobilokba az RDNA technológiát, Samsung meg cserébe gyárt nekik GPU-t. Win-win.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#37) sb válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


sb
veterán

Akkor megint változott a helyzet.
Én kb. heti szinten ránéztem és az utóbbi 1 hónapban nem így nézett ki a weboldal.

Nem volt ilyen figyelmeztetés mint a 4800U-nál, hogy kifogyna a készlet és full konfigurálható volt a noti. Proci, ram, bill, os, wifi... Én eleve 4600-al néztem volna, az is volt (meg 4700U is).

(#38) Tigerclaw válasza sb (#37) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kar hogy nem a lenovo.hu -n ez a helyzet. Irigylem, hogy mas, szerencsesebb orszagban lehet kozvetlenul is venni notikat a gyartoktol, tobbfele opcioban, sot custom konfigokat is es meg az ar is jo. :(((

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kar hogy nem latnak a gyartok fantaziat AMD SoC-os alaplapok, barebone minigepek gyartasaban a consumer piacra. Ez amugy AM4 vagy embedded processzor?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) KISDUCK válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


KISDUCK
addikt

AMD oldalán annyi van megadva hogy "platform: laptop", tehát alaplapra forrasztott .

(#41) #06658560 válasza DraXoN (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Te is szeretnéd az öt dollár per alkatrész árkülönbséget, ha a te zsebedet érintené milliós darabszámban. Amennyi alkatrész van egy autóban, rengeteg ilyennel lehet csak profitot termelni.

(#42) DraXoN válasza #06658560 (#41) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Tudom én.. csak, legalább opciós listán maradjon az "erősebb hardverrel".. kb. szerintem a vevők 80%-a tuti bejelölné a listán az opciót rá (még akkor is ha +50eFt körüli összeg lenne)...

Anno volt teszt, hogy tesztelte az újságíró a kiadás előtti autót, de kiadásra az addig pörgős rendszer valami visszafejlesztésen ment át, és várni kellett folyton amikor csinált valamit...
Ez már a "még használható" szintre való visszabutítás.. csak miért :(

De mind1.. nem érint az a veszély, hogy új autót vegyek... utcán parkolok oda olyat nem szabad.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#43) #06658560 válasza DraXoN (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az autóiparhoz nagyon másképp kell támogatni az IT-nak, hogy egyáltalán lehessen bármi ilyen. És kétlem, hogy két CPU, SoC verzióval validálni akarnának a gyárak.
Gondolom valami hibajavítás eredménye volt.

[ Szerkesztve ]

(#44) Shin Chen


Shin Chen
tag

Bejelentik, aztán majd pár féléven belül megint hallunk róla hogy majd valamikor kapható is lesz. Hogy is működik ez? Nekem ilyen diy cucc kéne, csak az meg már nagyon nem a budget kategóriába esik.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#45) BiP válasza #06658560 (#41) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja, csak pár dollár miatt olyan mértékben sérül a user experience, (mert a központi gép lassú és akad), hogy jobb lenne, ha be sem raknák.
Vagy kifizetném nekik azt a +5dolcsit, vagy 50-et, mindegy, de ilyen 2000-es évekbeli rezisztív kijelző, fos felbontással, foslassú reakcióidővel hagyjanak.
Amikor az ember a mobilján, a tabletjén hozzászokik a sebességhez, a kocsiban is ezt várná el.
Főleg biztonság szempontjából sem elhanyagolható, hogy amikor a sofőr vezetés közben azt matatja (és nem az utat nézi), nincs idő a lassú gépre várni.

(#46) BiP válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Tök fura, hogy míg a 3020e 2magos (nincs SMT), de erősebb a GPU,
addig a 3015e az 2mag/4szál, de megfojtják egy egycsatornás 1600-as rammal.
Értem én, hogy csak így fér bele mindkettő a 6W-ba, de nem lenne rossz, ha mindkettő előnyeit ötvöznék, és az is beleférne 10W-ba. (tehát gyakorlatilag SMT-s 3020e)

NAS-ba egyébként biztosan jó cucc, passzívan elmegy, van benne iGPU, tehát nem kell mellé kártya, ITX lapon (akár forrasztva) kisméretben is megoldható lenne.
Nekem atom alapú 4magos J5005 van, ami nem gyenge, de ez biztos erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#47) #06658560 válasza BiP (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyrészt te kisebbség vagy e téren, másrészt amikor elkezdik az autót fejleszteni, akkor nem biztos, hogy van gyorsabb, ami bírja az adott körülményeket.

(#48) BiP válasza #06658560 (#47) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha egy mobilt meg tudnak csinálni úgy, hogy tök fluid a kezelése, és azon egy futó app nem akad, akkor nehogymár nincs olyan ipari cucc, ami ugyanezt a speedet tudná hozni.

[ Szerkesztve ]

(#49) dabadab válasza #06658560 (#47) üzenetére


dabadab
titán

A lassú, akadó UI mindenképpen balesetveszélyes és szerintem mindenkit irritál, még ha ez tudatosan nem is jelenik meg nála (az autóstesztek meg mind lehúzzák az ilyeneket).

A "nincs gyorsabb" meg béna kifogás, előző életemben fejlesztettem ipari szoftvert, aminek valami nagyon halvány ARM-os cuccon is kellett futnia és ott a GUI-nál is voltak konkrét, automatizált teszt által ellenőrzött sebességkövetelmények (pontos számokat nem tudok mondani, de érzésre teljesen fluid volt), amiknek meg kellett felelni.

Egyébként meg a Teslának megy, szóval a "nem lehet" az tényleg nem kifogás.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) Kansas válasza BiP (#48) üzenetére


Kansas
addikt

Pedig könnyen meglehet, ugyanis ilyen helyeken a megbízhatóság sokkal fontosabb, illetve a tág környezeti tűrés(hőmérséklet, nedvesség, rezgés, EMP, stb.) mint a teljesítmény, nem véletlen, hogy igazán ipari környezetben máig nem halt ki a 80486 sem.
A kapacitív kijelző hiába "modernebb" mint a rezisztív, de pl kesztyűben használhatatlan, nem véletlenül használják olyan helyeken, ahol ez felmerülhet igényként, mert a rezisztívet bármivel lehet nyomogatni.

(#49) dabadab amennyi pénzt a Tesla beleönt, persze, hogy nekik megy(nem tudom, lehet hogy az is segít, hogy abban nincs belsőégésű motor az elektronika környezetében) - de egyáltalán, nyereséges már a Tesla, vagy még mindíg start-up üzemmódban futnak?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.