Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Jöhetnek a fujjogók, hogy csak brunz ;]
Milyen belüek lehetnek?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) elder troll válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


elder troll
senior tag

Engem csak a belső gyártója érdekelne. Pl.: egy delta belső mellett csak a ventik élettartama lehet problémás.

(#3) awexco válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


awexco
őstag

Én a mai tápokból azt hiányolom , h a kikapcsolást követően nem pörögnek tovább és hűtik le magukat .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#4) hemaka válasza awexco (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

A jobbakban be sem kapcsol, mert felpassziv.

(#5) E.Kaufmann válasza awexco (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Enermax-ban van olyan, és még csak nem is drágán, valami 20 körül láttam év elején 4-500W-s Enermax-ot, ami lekapcsolás után is pörgött még, csak sok rosszat írtak a gyári ventiről.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) awexco válasza E.Kaufmann (#5) üzenetére


awexco
őstag

Enermax némelyik típusa 15 éve már tudta ezt .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#7) TeeJay válasza awexco (#3) üzenetére


TeeJay
félisten

Ma már olyan jó a DC-DC tápoknak a hatásfoka és a gépek meg idle állapotban annyira keveset fogyasztanak hogy mielőtt leállítod a gépet a táp kb. már ventilátort sem igényel akkor meg minek pörgesse még leállítás után?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Csak a Seasonic :B

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#9) tasiadam


tasiadam
veterán

10x eve olok egy sirtec beles ctg550 80p-t. Ventit kapott iden. Koszoni szepen jol van. Mindegyik bug kb 3-4 ev utan.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10) MMIX válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


MMIX
addikt

Állítólag GreatWall, mint a Corsair CX.

(#11) exedoc


exedoc
senior tag

Nekem egy Corsair HX850-em van, annak honnan tudom meg milyen a bele?

(#12) exedoc válasza exedoc (#11) üzenetére


exedoc
senior tag

Közbe meglett. CWT belsős.

(#13) Piftuka válasza hemaka (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Így igaz. :K

Ez én "Corsair RM650x" tápegységem az adatlapomon látható konfigurációban még be sem kapcsolt soha. A hűtőrácsán még csak langyosnak sem mondható a kiáramló levegő.

Ennyit tesz a jó hatásfok. Felesleges volna a ventilátorát pörgetni. :N

"Aquila non captat muscas."

(#14) Piftuka válasza tasiadam (#9) üzenetére


Piftuka
veterán

Mondjuk szinte biztos, hogy ennyi idő után a névleges teljesítményét távolról sem képes leadni. A kondijai olyan szárazak lehetnek, mint a legjobb pergamen...

Persze, amíg viszi a konfigodat, egyáltalán elindítja, addig rendben van.

"Aquila non captat muscas."

(#15) Piftuka válasza MMIX (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

Akkor legalább lehet bízni abban, hogy a "budget" vonalra megfelelő, ajánlható eszköz lesz.

A 6 év garancia igen jó vétellé teheti, mert az nem jellemző ebben a kategóriában. A kérdés, hogy az ASUS hogyan árazza be...!?

"Aquila non captat muscas."

(#16) tasiadam válasza Piftuka (#14) üzenetére


tasiadam
veterán

mivel járok jobban? Ha újrakondiztatom, vagy ha veszek valami jobbat? Csak mert egész jól bírja, halk is, van is benne anyag, sirtec beles.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#17) MasterDeeJay válasza awexco (#3) üzenetére

Nem pont az a lényeg hogy minél lassabban hűljenek le?
Mert én úgy tudom pont az árt minden ilyen gépezetnek ha gyorsan történik hőmérséketválltozás.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) E.Kaufmann válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elvileg egyes tárgyak hőkapacitása miatt még akár melegedhetnek is alkatrészek, ha a ventivel együtt minden leáll, de inkább a projektoroknál gond ez.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) sakal83 válasza tasiadam (#16) üzenetére


sakal83
addikt

Veszel egy ujat. A tapjavitas ilyen idosen mar csak kuszkodes.

(#20) Piftuka válasza tasiadam (#16) üzenetére


Piftuka
veterán

Az attól függ, hogy milyen számítógépet üzemeltetsz vele.

Ha egy olyan, régi konfigurációt, amelynek már csak eszmei értéke van, akkor megfelelő lehet az újrakondizás.

Ám, ha viszonylag új gép, vagy esetleg tervezed mostanában fejleszteni, akkor mindenképpen egy új tápegység ajánlott.

Egy jó hatásfokú, modern, DC-DC kapcsolóüzemű, minőségi tápegységben is "van anyag" (bár hűtőborda már alig, mert egyre kevésbé szükséges), "jól bírja" (10-12 év jótállással is vásárolhatsz egyes típusokat), és "halk is". Sőt hangtalan, mert a kapacitásának ~30-40%-os terheléséig be sem kapcsol a ventilátora.

"Aquila non captat muscas."

(#21) tasiadam válasza Piftuka (#20) üzenetére


tasiadam
veterán

2700x, rx580, 16gb aegis, b450 aorus m, stb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#22) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Gyanítom annyiba fog a gaming jelölés miatt kerülni, hogy alig többért az ember már vehet egy Seasonic tápot.

(#23) Piftuka válasza tasiadam (#21) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy ilyen remek, modern konfigurációt már mindenképpen egy új ~500 Watt-os tápegységre bíznék rá.

Azért ekkora kapacitás, mert a géped fogyasztása maximum 200-250 Watt körül van, és ezek a modern, nagy hatásfokú félpasszív tápegységek a kapacitásuk ~30-40%-áig venti nélkül üzemelnek. Vagy egyes típusok annyira alacsony fordulatszámon járatják a ventit, hogy azért hangtalan a tápegység. (Egyébként 500 Watt alatti teljesítményben nem is nagyon létezik felsőkategóriás és prémium tápegység.)

A vonatkozó fórumtémában egészen konkrét segítséget is kapsz: Melyik tápegységet vegyem?

;)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.