Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Éljen! :DD
Felírtam a naptárba :)
Ha lesz Fb-on is event, hirdetem Ph-n (már) nem túl aktív ismerősök között

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Sotho


Sotho
őstag

Király hogy az utolsó mondat után egy 55 colos udh tv jelenik meg reklámként. :C

(#3) bacsis válasza Sotho (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miért nem valami CGA monitort hirdetnek, az stílusosabb lenne, ugye?! :))

(#4) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Felírva, szerintem egy 3 vagy 4 fős társasággal lenézünk mi is, innen Nyugatról.. :B

[ Szerkesztve ]

(#5) csepelball


csepelball
tag

Szuper szuper szuper. !

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#6) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Egyre komolyabb ez a sorozat. Amugy fb-n nem talaltam meg az esemenyt.

[ Szerkesztve ]

(#7) bacsis válasza turbulencia8 (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így van, elég jól kinőtte magát :) Sokat köszönhetek a stábomnak :)
Igggen, Facebook esemény... a napokban meg lesz az is :)

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt a VGA és CPU gyűjteményt, de meg pislantanám! De kár, hogy ilyen messze laksz :( Mindegy, azon gondolkozok, hogy pár hasonló "kocka" haverral lenézünk, talán...

Nem nagyon látok itt parkolót, vagy csak leállunk az út szélére? (a szomszédok nagy örömére)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) bacsis válasza tibaimp (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A tornacsarnok előtt van egy kisebb parkoló, kb 10-12 autó biztosan el fér, de ha az kevésnek bizonyulna, van egy placcunk, ahol kb 60 autó lazán elfér, és lesz a helyszínen dedikált parkoltatónk is :D

(#10) siti válasza bacsis (#9) üzenetére


siti
senior tag

Nyitott gépházak lesznek? Vagy ne mutogassunk pormacskákat? :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#11) bacsis válasza siti (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ilyenkor elég jól ki glancolom a gépeimet, szóval elvi síkon bele lehet nézni egy-egy gépbe, ésszel ;)

(#12) #82819712


#82819712
törölt tag

ÚÚÚ nekem még van egy
Sinclair spectrum 48-am nem akarja valaki ?:)))
Vannak rá friss játékok :)))

(#13) frescho válasza #82819712 (#12) üzenetére


frescho
addikt

Nyitottak és befogadóak vagyunk minden régi, nyugdíjas gép irányába.

https://frescho.hu

(#14) KROK640


KROK640
veterán

Igazából retro tuning körbe meg C64-es erába én is tudnék vinni kiállítani valókat.
Kár h nekem Füle majdnem az ország másik vége

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15) tibaimp válasza bacsis (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK :R :R :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) LamerGyuri válasza turbulencia8 (#6) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mert ami ott nincs, az nem is lesz? :F

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17) frescho válasza KROK640 (#14) üzenetére


frescho
addikt

A gyakoribb gépekből lesz 1-1 kiállítva, az alábbiakat kellene kiegészíteni. A végére írok pár ötletet, hogy mi lenne még jó, de az is segítség, ha valaki jön pásztornak. Mindig van valami ami megáll és tucatnyi gépnél már figyelni kell.

Idén az "A Team" jegyében lett bővítve a sor:

- Acorn Archimedes
- Atari ST és 800XL amiből az első már volt, de tavaly nem indult
- Amiga 1200 és 600 már volt tavaly is, de idén kis extrával igyekszem készülni
- Amstrad CPC
- Apple gépekből eddig nem volt, most a következő 3-ból minimum kettőt viszek: Macintosh Classis, //c, //GS

A tavalyról visszatérő, kicsit átrendezett csatársor, remélem idén minden klappolni fog:

- C64 (G helyett egy C)
- C16 (+4 helyett)
- Spectrum+ (felmerült egy sima Speccy, de a billentyűzete nem akarja az igazat)
- Enterprise 128
- TVC (dupla órajelre tuningolva)
- Primo (B64 az eddigi A32 helyett)
- HT-1080Z

Ha lesz időm, akkor a Videoton TV játékhoz is összelapátolok egy szintén Vidi kis TV-t, hogy legyen egy pong is a bináris rulett mellé.

Aminek vidáman szorítanék helyet a nem PC részen:

- RGB monitorok további gépekhez. Az alábbiak közül a triviálisak emiatt és idő hiányában maradnak ki
- Nem gép, de joystic-ból is mindig hiány van.
- C128 (Van, de nincs már szabad monitor)
- MSX (jövőre lesz, működik is szépen, monitor kellene hozzá)
- Acorn Electron (idő és monitor hiányában most kimarad)
- Angolok: Ezekből hiányos a gyűjtemény. Egy Oric, BBC vagy késői Sinclair (Speccy 3+, QL) fel tudná dobni a sort
- Apple // (korai darab klasszikus kinézettel a következő kettő mellett tutin mutatna)
- Commodore PET (jövőre talán, ha lesz rá idő, hogy a CRT részt átbogarásszam...)
- TRS-80 (darabokban van egy)
- Magyarok: ABC, Aircomp, Homelab rendesen szoftverekkel (Hardver még csak akadna, de maximum vitrinbe tudom kirakni, mert nem is tudom mit lehetne rajtuk futtatni amit a közönség értékelne.)
- Hozzáértő emberrel együtt bármilyen különlegesség (Micro professor, Nebulo, pár programozható számológép...)

+1 dolog ami beférne a csarnokba: Korai konzolok, ha lenne egy gyűjtő, akkor saját standot is tudna neki adni szerintem bacsis. Buli lenne pár Atari, NES, CD32...

https://frescho.hu

(#18) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Hoppá, Dunaújvárostól nincs is messze :Y
Mostanában amúgy is rákattantam a régi "oldszkúl" IT eszközökre (hála LGR nevű YouTubernek :D ), szóval esélyes, hogy tiszteletemet teszem :)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#19) turbulencia8 válasza HoaryFox (#18) üzenetére


turbulencia8
őstag

En meg a regi szoftverekre kattantam ra, hetvegen a gog.com-os diablo 1-et nyomtam kicsit, kozbnen gimis elmenyek jottek vissza. A lan party szekciora kulonosen kivancsi leszek. Ha lesz fb esemeny, belinkelitek? Ott joval konnyebb ismerosoket meghivni, kozos utazast szervezni stb.

(#20) bacsis válasza turbulencia8 (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Persze ha lesz FB esemény neki, sztem még lehet ma meg is csinálom, akkor be fogom linkelni ide is :)

(#21) bacsis


bacsis
Közösségépítő

(#22) Alpi. válasza bacsis (#21) üzenetére


Alpi.
addikt

Ott leszek ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23) Ceree


Ceree
senior tag

Egy kis jelképes hozzájárulást elutaltam. De aztán nehogy lekvárra menjen el! :-D

Másolat_eredetije

(#24) kovy79


kovy79
őstag

Ha minden igaz, idén pont otthon leszünk, így esélyes, hogy beugrok.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#25) bacsis válasza Ceree (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A kiállítás gépeit karban kell tartani. A karbantartásban beletartozik az is, hogy a hűtés megfelelő legyen minden gépben. Szóval ha lekvárra költöm, mert az elősegíti a CPU hőmérsékletének kordában tartását, ezáltal az élettartama is hosszabb lesz, tehát ebben az esetben úgy vélem, ez teljesen rendben van ;) :)) :R

(#26) Ceree válasza bacsis (#25) üzenetére


Ceree
senior tag

Ha ezt tudtam volna... Házi lekvárt ajánlok fel. ;-)

Másolat_eredetije

(#27) bacsis válasza Ceree (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó lesz az majd jövőre, a köv. kiállításra ;) :D

(#28) petakpa1


petakpa1
őstag

Sajnos elmenni nem tudok, de utaltam 5 eFt tamogatast a nemes celra:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#29) Alpi. válasza petakpa1 (#28) üzenetére


Alpi.
addikt

:R

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#30) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats az eseményhez, remélem jó lesz! :C

Uhh. Az a két PSION calculator... gyönyörűség.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Ott tali :))

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#32) Freiherr válasza AxBattler (#30) üzenetére


Freiherr
őstag

Ezeket amúgy mire lehetett használni praktikusan? Emlékszem, mennyire vágytam egy ilyenre kölyökkorombam, persze esélyem se volt rá.

XXX

(#33) MasterDeeJay válasza Freiherr (#32) üzenetére

Én még Casio SF-4100-ason (ami megvan még valahol) írogattam ascii "animációkat". :DDD
Memó részbe karakterekkel az oldalakat mint lapokat lehetett pörgetni.
Amúgy határidőnapló, jegyzet, világóra, számológép stb ilyesmire. Némelyiken van soros port számítógéppel szinkronizálni.
A komolyabbakba már excel és word is van, bár az már pda kategória.
Kukában találtam pont nemrég egy kalkulátort: Citizen ED 7800
Ha kell valakinek akkor veszprémben átvehető, ingyen!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34) #78693120 válasza Freiherr (#32) üzenetére


#78693120
törölt tag

A Psionok teljesértékű PDA-k, amiken az S60-as rendszer (régi Nokia telefonok) elődje fut. Vannak rá alkalmazások, netezni is lehetett velük mobiltelefonnal, stb.

Esetleg nem tudja valaki, hogy kb. mennyit ér ma egy Ericsson mc218 (ami egy Psion 5mx)?

(#35) gban válasza frescho (#17) üzenetére


gban
Közösségépítő

- Spectrum+ (felmerült egy sima Speccy, de a billentyűzete nem akarja az igazat)

Nekem ez a probléma már a 90-es évek legelején előjött, elöregszik a bill fólia sajnos.
Megrepedezik és kontakthibás lesz.
Ezt úgy oldottam meg, hogy órákból kiszedett mini csavarok voltak az érintkezők, egy-egy a gépbe és a billentyű gumiba, egymással szemben, vékony rézdrótokkal a bill fólia alapján összekötöttem őket alul és felül, szigetelés egy kiluggatott műanyag mappa volt, a drótok vége kapott kis szigetelést, majd ráforrasztottam őket a bill fólia csatijára.
Akkoriban ilyet már nem tudtam volna venni, PC árilag elérhetetlen volt, így viszont tökéletes lett játékra.

Postázást nem vállalok.

(#36) Freiherr


Freiherr
őstag

Értem, köszönöm a felvilágosítást. :R
Mekkora flash lett volna egy ilyet kicsapni matek órán, áhh..

XXX

(#37) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A héten már pakolok én is! :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#38) frescho válasza gban (#35) üzenetére


frescho
addikt

Már lehet venni fóliát hozzá, de én azon gondolkozom, hogy mikrokapcsolókkal kell majd építeni egy billentyűzetet ami bemegy az eredeti helyére. Az kb. örökéletig jó leyz.

https://frescho.hu

(#39) gban válasza frescho (#38) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az se rossz ötlet.
Akkoriban nemhogy fólia de még net se volt ahol rá lehetett volna keresni :N

Postázást nem vállalok.

(#40) frescho válasza gban (#39) üzenetére


frescho
addikt

De voltak klubbok ahol a homlab-ek billentyűzetét megoldották. Ha akkor ment, akkor ma sincs lehetetlen.

https://frescho.hu

(#41) siti válasza flymi (#37) üzenetére


siti
senior tag

én már összepakoltam az összes egy laptopot :D
még tartalék tápkábeleket is viszek, mert sose kapom vissza, lehet Bacsis gyűjti :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#42) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Ha le tudok menni, akkor viszem a gyári állapotu IBM PS/2-t az eredeti IBM egerével meg billentyűjével hibátlanul. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#43) lm83


lm83
őstag

Csak nem Street Rod megy ott a gépen?:)

(#44) siti válasza lm83 (#43) üzenetére


siti
senior tag

cheatkód idén is lesz :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#45) bacsis válasza lm83 (#43) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az is akad :)

(#46) cintula187


cintula187
addikt

Az a PDA gyüjtemény, tejóég milyen emlékeket hozott vissza. :Y :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#47) Pdaw válasza cintula187 (#46) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Gyere, és taperold át őket!

Amin fut játék, az be is lesz röffentve ilyen célra. Perverzebbek akár táblázatkezelhetnek is rajtuk, igyekszem minél több jószágot üzemkészen elétek tárni.

(#48) Janby


Janby
tag

Nem vagyok régi motoros, de érdekesnek ígérkezik a dolog. Nagyon szívmelengető ez az egész. Nem lepődnék meg, ha megjelennék :DDD

I AM:D

(#49) gabe_


gabe_
őstag

Szerintem a gyereksarokra nem sok szükség lesz. A gyerekek gyorsan rákattannak az öreg vasakra, pláne amelyiken játék fut. Ők lesznek azok, akiket nehéz lesz majd elrángatni onnan. :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#50) bacsis válasza gabe_ (#49) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

De szükség lesz rá.. s itt a 2-3 éves korosztályról beszélek.. tavaly is sok, nagyon sok kis gyerekes család jött el, s sok apuka morgott hogy el kell menni, mert a gyerek/asszony már nem bírta tovább :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.