Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#244) Ijk válasza Viktor81 (#243) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vennék rá mérget hogy az LCD-hez képest nem fogyott annyira a plazma. Ne felejtsd el hogy még ma is a 32"-os tv-k piaca a legnagyobb, aztán a 42-es és hatványozottan kisebb a kereslet a nagyobb képátlókra. 32" plazma nincs, ott eleve kiesett a versenyből. 42"-ban nem volt akkora árelőnye a cédulán, hiába volt jobb képminősége. Áruházi körülmények között nem látszódik a képminőségbeli előnye, sőt a vibrálás sokkal jobban kivehető az lcd-k mellett.
50"-ban sokáig egyértelmű árelőnyben voltak a pdp-k, és nem vagyok meggyőződve hogy sokkal rosszabbul fogytak mint az lcd-k, annak ellenére sem hogy 3 gyártó forgalmazta míg lcd-t vagy két tucat.
Amikor az ST50-et vettem, a kifutás alatt teljesen lenullázták a plazma készleteket mindenhol, szinte lehetetlen volt márciusban bontatlan készüléket találni.
Nem az eladások okozták a vesztét, hanem hogy az LCD eladás magasabb profitot termel. Ráadásul a 4k miatt hosszútávon végképp nem lett volna rentábilis a gyártás.

Az plazma és az LCD halálra ítélt technológiák. Annyi a különbség hogy a plazmát a 4k és a kisebb profit miatt már kivégezték, az erőforrásokat átcsoportosították az UHD készülékek gyártásába. OLED terén óvatos jóslásokba bocsátkozom, nem tudom mi lesz a japán gyártók RGB oled-jével, de az LG már a mostani technológiát rázúdítja a piacra versenyképes áron, azután a kutya nem fog LCD-t venni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.