Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dr.bubo válasza BBéci (#200) üzenetére


dr.bubo
őstag

Most belinkelsz más topicból egy hozzászólást, amikor én erre a topicra értettem, hogy miket írnak és lenéznek másokat. :U

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#202) BBéci válasza dr.bubo (#201) üzenetére


BBéci
titán

Arra mutattam rá, hogy lehet használni plazmát is háttértévézésre, semmi akadálya.
Az elmúlt 11 éveben, amióta tévéket tesztelek, összességében legalább kétszer annyi ideig volt nálam LCD. mint plazma és technológiától függetlenül, pontosan ugyanannyi ideig voltak bekapcsolva. Nem befolyásolta a nézési szokásaimat. Amikor valamit meg akarok nézni, akkor bekapcsolom, ha vége a filmnek, műsornak, akkor pedig kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#203) csibor


csibor
őstag

Olvasgatom, veszekedtek lcd & plazma, 200+ K tv-ék közül melyik a jó. A valóság, a vásárlók nagyon nagy része 100K, de inkább minél olcsóbban és lehetőleg legalább 40" keres. Nem lehetne a valóság alapján javasolni. Hátha valaki a célközönség ismeretségéből idejönne keresni. Aki ért hozzá....az úgyis alapból megy a megfelelő helyre olvasni. Ez az én véleményen, tévedés jogát fenntartom :)

(#204) Csabroncka válasza dr.bubo (#201) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nektek elment az eszetek!

Aki spórolni akar (bármilyen okból) az ne azon gondolkozzon, hogy milyen TV-t vegyen, hanem örüljön annak amije éppen van!

Az irigykedés pedig a létező legrosszabb emberi tulajdonság, ha van rá oka az embernek ha nem!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#205) dr.bubo válasza Csabroncka (#204) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ez meg, hogy jön ide? Ki irigykedik? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#206) #94529552 válasza dr.bubo (#196) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ott a két pont. :R

(#207) Ijk válasza dr.bubo (#199) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem fogok visszaolvasni, de nem meglepő dolog, ugyanis a plazmások elsősorban házimozira veszik a tv-t, ami időben töredékét teszi ki a tévézésnek. Tv műsorokat nézni nem vennék plazmát, nem azért mert hamarabb tönkremegy (ami ostobaság) mint az LCD, hanem mert egyszerűen nem éri meg 200k feletti összegeket kidobni erre. Kutyát nem érdekli milyen a kontrasztja az rtl-klubnak, híradónak, valóvilágnak, paprika tv-nek. Aki házimozizik a lehető legjobb képminőséget akarja a pénzéért, és ebben vitán felül messze jobb a plazma technológia, vagyis volt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#208) arnyekxxx válasza lajthabalazs (#179) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha megnézed két 200.000Ft-os TV képét, amiből az egyiknek a fenttartási költsége 50.000Ft-tal magasabb lesz az élettartama alatt. Mert akkor az egyik igazából 250.000Ft-os TV.

csak azt az 50ezret 10 év alatt fizetem ki részletekben mig a másik a vásárlás pillanatában volt 50ezerrel drágább.

nem értem mit izmozol, igen, havi pár forinttal többet fogyaszt, cserébe nagyobb élvezet nézni és pont.

Tudod, van ez a kicsit pocakos csajszi és csak 2 sör kell neki, annak a nagymellű szökének meg kell a redbullviszki, aztán te kiszámolod, hogy a pocakos sokkal kevesebbért örömet szerez neked, más meg inkább kifizeti a redbulviszkit. A vége mindkettőnek szpás, mégis más az élmény.

(#209) arnyekxxx válasza #94529552 (#186) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem mindenkinek arra kell egy nagy médiamegjelenítő felület, hogy az RTLklub menjen rajta a háttérben 0-24ben.

akinek arra kell, az ne vegyen plazmát.

(#210) Viktor81 válasza arnyekxxx (#208) üzenetére


Viktor81
senior tag

:))
Beszarok...
Ilyen parhuzam ! Ez oriasi ! Ha ezzel nem gyozted meg, semmivel... :)

Evek ota kuzdok, de mara rajottem, nem erdemes veluk. Megmagyarazzak... Ostobabbnal ostobabb indokokat, erveket tolnak, de sokan meg eletukben nem talalkoztak a technologiaval es elmeleti tudasuk sincsen rola. Az egyik azt mondja, nehez, a masik meg azt, hogy pontosan ketszer annyit fogyaszt mint az LCD-je. (ugy, hogy az egesz nap megy akkor is ha senki nem nezi, de o zod.)
Vegso soron gyoztek... Vege van ! Orulhetnek, mert igy abban a hitben vannak, nekik van igazuk. ebben kell hagyni oket es rajuk gondolva elmosolyodni, amikor mi a sajatunk ele ulunk.

V.

(#211) arnyekxxx válasza dr.bubo (#199) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a plazmások azok, akik szinte midig a keveset tévézek,

tehetek én arról, hogy vagy 7 éve nem nézek klasszikus TV-t és idén vettem egy plazmát? Most kezdjem el csak azért nézni azt a fosrakást amivel megszakítják néha a reklámokat, hogy ne legyek tipikus plazmás?

nyilván annak akinek rádiópótlónak kell valami háttérzaj ami színesen villog, annak a plazma nem jó ötlet.

(#212) Csabroncka válasza arnyekxxx (#208) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt hiszem ez a hozzászólás a nap fénypontja nekem - mindent visz :R !

"in medias res"

(#213) #94529552 válasza arnyekxxx (#209) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem is vesz/vett. :N Egy normális plazma 200k??? Ez vicc akart lenni?
Viktor81 Nem mondhatja rá hogy könnyű. Kétszer annyit sem mondhat a fogyasztásra, mert az sem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#214) adodaniel válasza #94529552 (#213) üzenetére


adodaniel
őstag

Igen, meglepő? Ennyiért amilyen LCD-t kapsz, annak a képminősége közelébe nincs a 200e-s plazmáénak. Sajnos ezek tények.
Tegnap kalibráltattam, közel 9500:1 kontraszt lett a mért érték 0,009-es fekete szint mellett. Természetesen gyönyörűek a színek, a fényerő 40%-on. Évente kalibrálásos véleményed jól kinevette a szakember. Mellesleg ő is, aki tv-kkel foglalkozik, plazmát használ még monitorként, ill. játékra is. Megragad 1-2 órára egy-egy tartós képelem, de inkább azt fogadja el, mint a felhős, bevilágításos képet. Úgy is eltűnik. Ez egy hozzáértő véleménye.

(#215) #94529552 válasza adodaniel (#214) üzenetére


#94529552
törölt tag

Érdekes, akkor ez milyen ár? Pana 50-es P-tv.: Legutolsó ismert ár (2014. 10. 10.): 449 900 Ennyiből nagyon jó 55-ös LCD-t vehetsz.

(#216) Ispy válasza #94529552 (#215) üzenetére


Ispy
veterán

Ez a pana 50VT50, ami a top kategória, almát csak az almával szabad összehasonlítani.

Az én 50ST50-em 265k volt (ez akkor a középkategória volt), kicsit utána kéne nézni a dolgoknak, mielőtt leírsz valamit.

Tessék egy Sony top tévé (4''-al kisebb): [link]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#217) #94529552 válasza Ispy (#216) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ahhoz képest, hogy az a tv a 2010-es szériából való, nem is rossz, bár az a vastag műanyag káva már idejétmúlt. Ideit is találhatsz még. Pl. 50W829-est. 229 ezet Ft-ért.

(#218) Ispy válasza #94529552 (#217) üzenetére


Ispy
veterán

Tényleg nem értem, hogy akkor most mi a lényeg?

Mondtam, almát az almával szabad csak összehasonlítani, ha kiragadod a panasonic csúcs über alles modelljét, akkor a sonyból is azt nézzed vele össze.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#219) #94529552 válasza Ispy (#218) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az 50W829-et bátran megveheted, nem fogod megbánni. Mutassak teszteket?

(#220) Ispy válasza #94529552 (#219) üzenetére


Ispy
veterán

Vicces vagy, jobban terelsz, mint egy juhász....

Egyébként, köszi eszembe sincs tévét venni (nem is tudom ezt honnan vetted :F ), csupán reagáltam rá, hogy miért ennyi az annyi, de látom felesleges volt. Részemről vége.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#221) #94529552 válasza Ispy (#220) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy régi LCD-vel példálóztál, na az volt a terelés. Csak segítettem, mert ha már vennél egy újat, akkor az idei szériával jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#222) adodaniel válasza #94529552 (#215) üzenetére


adodaniel
őstag

Annyiból lehet nagyon jó 55-ös LCD-t venni, csak a képminősége még mindig nem lesz összehasonlítható az általad említett Panasonic plazmával. Elárulom 800e-ért is lehetett plazmát venni. Ezt hogy dolgozod fel?

(#223) #94529552 válasza adodaniel (#222) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annyiból 2 jó 55-ös LCD-t is vehetsz. De kár tovább rugózni a p tévén, mert vége a gyártásnak. Nehéz feldolgozni? Megoldás még mindig van: lehet venni kivetítőt, és azon megnézni azt a havi 1 db filmet. A Projektor topic-ot ajánlom a figyelmedbe.

(#224) adodaniel válasza #94529552 (#223) üzenetére


adodaniel
őstag

Ne haragudj, de nincs szükségem az ajánlásodra. ;)

(#225) #94529552 válasza adodaniel (#224) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gondoltam azért jössz itt az árakkal, hogy vennél egy jó tévét. Ha nem, hát nem.

(#226) adodaniel válasza #94529552 (#225) üzenetére


adodaniel
őstag

Nekem van jó tv-m, köszi. ;) Az árakkal pedig te jöttél.

(#227) #94529552 válasza adodaniel (#226) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miről beszélsz? Csak másokkal beszélgettem.

(#228) Ijk válasza #94529552 (#219) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell mutatni, itt van egy megbízható, és csak "recommended" ajánlást kapott ami nem egy best buy minősítés. De hogy részleteket említsek a 0.042cd/m2-es fekete LCD viszonylatban nem rossz, de sehol nincs egy ST szériás plazma kontrasztjához képest. A 300 soros mozgásmegjelenítés sem nevezhető acélosnak a plazma 1080 sorosához képest. Két legfontosabb képi paraméterben csúnyán elvérzik.
Persze ez a jelenlegi vásárlókat tekintve irreleváns, ugyanis nem lehet plazmát kapni. Jelenleg be kell érni ezzel a borzasztóan gyenge kontrasztaránnyal és mozgásmegjelenítéssel.
Most ha vennék megjelenítőt én is a projektorok felé tekintenék, de lássuk be hogy a 250k-ért vásárolt 50ST50-es plazma árából csak ingen szerény minőségű kivetítő-vászon párosra futná, valahol 600k körül kezdődnek az elfogadható minőségű projektorok.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#229) #94529552 válasza Ijk (#228) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kell mutatni: avforums: Highly Recommended! Ne hasonlítgassuk a kihalt p tévékhez.. Vagy egy olyan tévét ajánlasz megvételre valakinek amit már nem lehet kapni? Ez vicc?
Ajánlom figyelmedbe a topic címét: 5+1 fontos tipp és tanács tévévásárlás előtt

Ez a cikk azoknak készült akik tévét akarnak venni.

[ Szerkesztve ]

(#230) adodaniel válasza #94529552 (#229) üzenetére


adodaniel
őstag

Mutasd már meg ki akar tv-t venni. ;)

(#231) Ijk válasza #94529552 (#229) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem ajánlottam senkinek semmilyen tv-t.
Arra válaszoltam hogy szerinted az egy jó tv, pedig nem az.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#232) #94529552 válasza Ijk (#231) üzenetére


#94529552
törölt tag

Javaslom, hogy maradjunk a topic témájánál ezentúl: 5+1 fontos tipp és tanács tévévásárlás előtt

(#233) adodaniel válasza #94529552 (#232) üzenetére


adodaniel
őstag

Bicskanyitogató a stílusod... Használtan is lehet egyébként tv-t venni, így tehát plazmát is lehet még. Öngól. :C

(#234) arnyekxxx válasza #94529552 (#232) üzenetére


arnyekxxx
veterán

most el akarod játszani, hogyha ma valaki plazmát szeretne venni az képtelen lenne beszerezni mert már nem létezik a boltokban?

(#235) #94529552 válasza arnyekxxx (#234) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyiket vennéd meg 200-ig? Tudsz valami best buy-t? Melyik lenne a Highly Recommended minősítésű?
adodaniel Megkérhetnélek rá, hogy a topicot ne személyeskedésre használd?

[ Szerkesztve ]

(#236) Ijk válasza #94529552 (#232) üzenetére


Ijk
nagyúr

Te mentél bele ebbe a plazmás kis vitába.
Témánál maradva már megmondtam az egyetlen tippet, hogy jelenleg nem érdemes tv-t venni. Ha van rá lehetőség mindenképp érdemes kivárni amíg az LG OLED-ek bemásznak megfizethető kategóriába, ami szerintem 1-2 év. Addig nem érdemes LCD-t lecserélni, plazmát meg főleg nem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#237) Viktor81 válasza #94529552 (#229) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Tenyleg mar nincsen kedvem vitazni, barkit meggyozni, hiszen ahogyan montam/montad vege, de amennyiben minositesek kerultek szoba, kerlek nezd meg ezt az oldalt: [link]
Ha semmi mast nem jelolsz be, csak a legmagasabb minositest (reference level), ketto OLED TV mellett csak plazmat talalsz. Nincsen LCD. A legdragabb sem ! De plazma van benne olyan, aminek az utolso ara 250e. Ehhez mit szolsz ? Koltoi kerdes...

Viktor

(#238) arnyekxxx válasza #94529552 (#235) üzenetére


arnyekxxx
veterán

bármelyik ami plazma

(#239) #94529552 válasza Viktor81 (#237) üzenetére


#94529552
törölt tag

Új tévék vásárlásáról beszélünk egyértelműen, és véletlenül 50"-os méretről. Az avforums-ról is tudsz egy listát, az említett kritériumokkal?

[ Szerkesztve ]

(#240) Ijk válasza arnyekxxx (#238) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos nem lehet plazmát kapni. Talán elfekvőben, bemutatódarabként porosodnak még itt-ott raktárban, de egyébként nincs. Persze ha valaki tud megbízható forrást ne titkolja és dobja be. ST60, GT60, VT60, ZT60-es készülékeket elsősorban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#241) adodaniel válasza #94529552 (#239) üzenetére


adodaniel
őstag

Ja ez nem jó, mert nincs a legjobbak között LCD? :DDD
Kérlek ne hagyd abba, nagyon jól szórakozom azon, ahogy nem veszed észre magad. ;)

(#240) Ijk Ausztriában még fel-felbukkan 1-1 bontatlan is, de használtan is brutálisan jó árakon lehet kifogni elvétve. Sajnos a jót kevesen akarják eladni.

[ Szerkesztve ]

(#242) #94529552 válasza adodaniel (#241) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már kértelek, hogy ne személyeskedj velem, újra és újra. Minden topicban velem foglalkozol, a téma helyett. Hihetetlen. Ezt meddig engedik még meg?

[ Szerkesztve ]

(#243) Viktor81 válasza #94529552 (#239) üzenetére


Viktor81
senior tag

Azt mar tisztaztuk, hogy vege, tehat ujat nem lesz egyszeru beszerezni, de amit itt mar jo ideje boncolgatunk, hogy vajon mi vezethetett ide ? Miert vettek az emberek esetlegesen dragabban sokkal rosszabb minosegu LCD-t a plazma helyett ? Engem csak ez duhit. Ha megnezed, a legregebbi minosites 2007-es az utolso 2014-es, szoval ez a teny 7 eve is nyilvanvalo volt es azota is az.
Ha esetleg erdekel jo TV: [link]
Van aki megveszi, hidd el. En az iden tavasszal adtam el egy 50"-os 2012-es kozepkategorias plazmat, ami napra pontosan 1 eves volt, 500 orat ment es 5 ev Panasonic hivatalos garanciaval rendelkezett. Ezt vittek el tolem 250-ert. Szerinted az az ember mennyire jart jol ? Vett egy uj TV-t, ami meg 4 ev garival rendelkezik es a minoseget a legtobb tekintetben ma sem kozeliti meg LCD meg 3x ennyiert sem... (ja, a kavan korben meg a gyari folia volt) (egy honapja is volt ilyen meg folias, becsben tartott plazma az apron)

(#244) Ijk válasza Viktor81 (#243) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vennék rá mérget hogy az LCD-hez képest nem fogyott annyira a plazma. Ne felejtsd el hogy még ma is a 32"-os tv-k piaca a legnagyobb, aztán a 42-es és hatványozottan kisebb a kereslet a nagyobb képátlókra. 32" plazma nincs, ott eleve kiesett a versenyből. 42"-ban nem volt akkora árelőnye a cédulán, hiába volt jobb képminősége. Áruházi körülmények között nem látszódik a képminőségbeli előnye, sőt a vibrálás sokkal jobban kivehető az lcd-k mellett.
50"-ban sokáig egyértelmű árelőnyben voltak a pdp-k, és nem vagyok meggyőződve hogy sokkal rosszabbul fogytak mint az lcd-k, annak ellenére sem hogy 3 gyártó forgalmazta míg lcd-t vagy két tucat.
Amikor az ST50-et vettem, a kifutás alatt teljesen lenullázták a plazma készleteket mindenhol, szinte lehetetlen volt márciusban bontatlan készüléket találni.
Nem az eladások okozták a vesztét, hanem hogy az LCD eladás magasabb profitot termel. Ráadásul a 4k miatt hosszútávon végképp nem lett volna rentábilis a gyártás.

Az plazma és az LCD halálra ítélt technológiák. Annyi a különbség hogy a plazmát a 4k és a kisebb profit miatt már kivégezték, az erőforrásokat átcsoportosították az UHD készülékek gyártásába. OLED terén óvatos jóslásokba bocsátkozom, nem tudom mi lesz a japán gyártók RGB oled-jével, de az LG már a mostani technológiát rázúdítja a piacra versenyképes áron, azután a kutya nem fog LCD-t venni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#245) arnyekxxx válasza Ijk (#244) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Áruházi körülmények között nem látszódik a képminőségbeli előnye

nekem áruházi körülmények között esett le, hogy mennyivel jobb a plazma képe, a többtucatnyi lcd között árválkodó két plazma (egy olcsó pana meg samu) volt az amelyiken az emberek fején a haj nem összemosott búra volt hanem hajszálak összessége, az arcok nem összemosott rózsaszín paca hanem textúrával rendelkező bőrfelület, amikor foci vagy F1 ment arról meg nincs mit írni.

(#246) adodaniel válasza arnyekxxx (#245) üzenetére


adodaniel
őstag

Sajnos az átlagfelhasználókat könnyű volt megvezetni az LCD-k túlszaturált és túlhúzott fényerejű képeivel. Abba kevesen gondoltak bele, hogy otthoni körülmények között más lenne a felállás. Ehhez hozzájön, hogy a gyári demó lemezek nagyon kevés kivétellel csak az LCD-ken voltak megjelenítve, a plazmának maradt a 200 felé osztott antenna.

(#247) Ijk válasza adodaniel (#246) üzenetére


Ijk
nagyúr

Múltkor nézegettem a 4k tv-ket a MM-ban, a túlélesített, agyonszaturált demótól kb 1 perc után szó szerint rosszul lettem. De jellemzően minden készülék rosszul van beállítva, amit otthoni körülmények között nem tudnál elviselni. Olyan mint a zöldségesnél megkívánod a legszebb, legélénkebb színű gyümölcsöt és amikor otthon beleharapsz, akkor döbbensz rá hogy nincs íze.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#248) 4850 oc


4850 oc
aktív tag

Nekem LG 42LB670V Smart TV-m van..
Kb.:1,5hónapja vettem nagyon elégedett vagyok vele!
Szerintem jó kis TV.
Vélemény?? :U

(#249) caprine válasza arnyekxxx (#245) üzenetére


caprine
aktív tag

Így van csak sajnos lassan leáll a plazma fejlesztéssel / gyártással minden gyártó. A Panasonic már 2014-ben leállt vele, pedig nagyon nyomták.

A cikk sablonos lett, de hát a témáról lehetne simán könyvet írni, így nem csodálom. Sajna a gyártók/eladók is tudják ezt, és inkább csak az elkápráztatásra törekszenek. Most őszintén, mitől jobb egy olyan TV amin 5mm a káva körben, attól amin 2cm? Jobb lesz tőle a TV? Nem, max 3 centivel kisebb helyre is befér, ennyi. És lehetne sorolni.....

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#250) pechman8


pechman8
aktív tag

" előfordul, hogy aki a legnagyobb tévégurunak hiszi magát, az mondja a legnagyobb sületlenségeket, áll elő lesújtó ítéletekkel, és nyilatkoztat ki rettenetesen magabiztosan velőtrázó ostobaságokat."

Ennyi

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.