Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] 486 teszt

Hozzászólások

(#1) misx


misx
senior tag

Affene, a Crysis-teszt megint kimaradt. :DD
DOS játékokra simán jók ezek gépek, mint valami emulátorral szarakodni.
Emlékszem milyen érzés volt mikor a 386-osomon nem indult el a Doom. Aztán a P-1 már vitte mint a vaj... :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Drenadar válasza misx (#1) üzenetére


Drenadar
veterán

Nekem kimaradt a 486-os korszak... amit sikerült beszereznem az a intel dx4 -es az tetszett... de mellette ottvolt az k5-1 -es 90Mhzen :)

(#3) Raymond


Raymond
félisten

"Talán csak a szőke fickó, aki már nem tér vissza közénk..."

Heil to the king, baby!!!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) ViZion


ViZion
félisten

hehe...
Nekem is volt anno egy AMD 486 DX4-120 -as csúcsgépem...
4 MB Ram 12 ezer Ft-ért megvásárolva anno, amiko kb. havi 35000 Ft-ot kerestem (ez a fizu most kb. 100.000 Ft lenne, a ram mai árra átszámolva kb. 30-40.000 Ft).
phew, még most is borzongok, ha rá gondolok... végül a barátom az egész motyót megvette 10.000 Ft-ért... házzal, HDD-vel... muhaha szép bukta volt.
Igaz akkor jöttek a Pentiumok, ami hatalmas ugrás volt, így a korábbi architektúráknak nem lett ára, szinte egyik napról a másikra.
Akkkoriban a VGA monitor is igazi császárság volt... mennyi pénzt "kidobáltam" erre a vacakra... ...pont mint most... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) zoo8800


zoo8800
veterán

hmmm

első gépem egy 900MHz-s Athlon volt :D de fiatal vagyok :))

rip and tear, until it is done

(#6) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Én régebben szereztem egy ilyen DX4 100-as csodát( visszamenőleg, apró pénzért ), nem volt rossz gép 64 MB Edo rammal meg egy 4 megás 3d-s karival + Win 98 SE. Big riszpekt a matuzsálemeknek! :R

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) nkmedve


nkmedve
őstag

Én nagyon sokáig használtam (1997-2001, és ez komoly) egy 40MHz-s AMD 486-ot (nem emlekszem pontosan milyen tipus volt). 8MB ram volt hozzá, és a Win95 ha nehézkesen is, de eldöcögött rajta. Játékból ami DOS-os volt, azt nagyjából vitte, Windowsban pedig Starcraft és Diablo (hang nélkül) már-már súrolta a játszhatóság határát.
Persze MP3-at nem birta lejátszani, ha kaptam valami érdekesebb számot és meg akartam hallgatni, akkor előtte át kellett alakitsam WAV-ba. :)

Azt még megjegyzem, hogy semmiféle hűtés nem volt a procin, és volt külön koproci az alaplapon.

(#8) #95904256 válasza nkmedve (#7) üzenetére


#95904256
törölt tag

Eh... ezek szerint egy AMD 486SX-40-ed volt...
Arra most is vevő lennék. :K

(#9) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem is volt egy 80MHz-es 486-om, talán dx4 vagy valami hasonló volt ráírva.. 16 mega ramja volt, meg valami 1megás videocucc, Sound Blaster 16-tal megspékelve.
A Duke 3d szaggatott, a Doom 1-2 hasított. :D

Sőt, most hogy kutattam picit, van egy AMD 486 DX4-100-am, és egy IBM Blue Lightning DX 2 486-V666GA-m. Hmm, kéne alaplap. :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a fenti konfigban miért 24 mega ram van?

az 5x86 inkább pentium volt, mint 486-os szerintem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Pörp válasza misx (#1) üzenetére


Pörp
senior tag

386-oson mennie kellene a Doom1,2-nek. Egy DX-proccal egész jól futott. Nem lehet, hogy kevés volt a memória hozzá? 4MB kell a Doom2-höz, de talán emlékeim szerint a Doom1 elindult 2Mb ram-al is, de erre lehet rosszul emlékszek. :)

Nekem 486SX2-50MHz-es gépem volt az első, 2MB (8x256Kbyte-os modul) ram-al. Szomorúan tapasztaltam, hogy a Mortal Kombat 2-nek is 4Mb volt a minimum. :(

Később ram-bővítés után elindítottam rajta a Duke3D-t, futott bélyegnagyságban élvezhetően. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás.

Én ebben a korszakban még a konzolok fogságában voltam (NES), de havernál nyúztuk az ő 386 SX gépét. Kemény asszem 2MB vagy 4MB rammal és 40MB-os hdd-vel.
A legjobb játék rajta a Prince of Persia és a 3D-s csoda akkoriban nekünk a Stunts volt :) Vicces volt hogy alapból szaggatott, de a turbó gomb megnyomására meglódult.
Jah és a Hercules monitor kínozta a szemünket :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) #95904256 válasza bambano (#10) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#10) bambano: "az 5x86 inkább pentium volt, mint 486-os szerintem..."

Az AMD 5x86-os sokmindenben különbözött az előző 486-osoktól, de akkor is csak egy 486-os. Mi sem igazolja jobban ezt az állítást, mint az első példányokon szereplő felirat. Am486DX5-133

szerk.: A Cyrix/IBM/ST 5x86 az más tészta. Az a 6x86-os lebutított változata.

[ Szerkesztve ]

(#14) bambano válasza #95904256 (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amely képen az általad emlegetett sor fölötti sor meg 5x86-p75, a p75 az meg pentiumos típusjel...
úgyhogy az első példányon szereplő felirat nem igazol semmit. helyesebben: feliratok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez csak 1 teszt, nem 486.

Bocs, ezt muszáj volt. :D

Amúgy lehetne valami egyértelműbb címet is adni a cikkednek.

***

(#16) Televan74


Televan74
nagyúr

Első gépem egy 286 -os AT volt, kemény 16Mhz -el. Aztán szépen jött a többi, de ez már történelem.
Most is van két őskövület a birtokomba egy Cyrix 6x86L-PR200-GP és egy Celeron 433 as.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) alvaro válasza nkmedve (#7) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem 486 korszakból 5x86 jutott, stabilan ment 150MHz-et, és ott már vitte az mp3-akat. Persze az nagyon durván fogta a gépet, még a billentyűzet is késett tőle win3.1 alatt.

(#18) Grafiqs válasza bambano (#14) üzenetére


Grafiqs
őstag

"sor meg 5x86-p75, a p75 az meg pentiumos típusjel..." Igen valóba Pentiumos tipusjel. Az AMD már akkor is meg akarta feleltetni a processzorait az Intel processzoroknak. Hogy a naiv vásárló tudja mit is vesz, vagy mivel áll szemben. Lásd: Barton 2500+ és valójában 1830Mhz-en ment.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#19) DeltaPower


DeltaPower
őstag

én amd dx4-100-at hajtottam kb 1 éven át 133-on win95tel (24 vagy 32mb ram, már nem emlékszem), aztán egyszer csak nem bootolt be többé...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#20) #95904256 válasza bambano (#14) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#14) bambano: "p75 az meg pentiumos típusjel"

Az a P betű a Performance szóból származik, nem a Pentiumból.
Különben az Intel a gatyát is leperelte volna az AMD-ről. ;)

(#21) Gyuszo81


Gyuszo81
csendes tag

Hello!

A cikkrol csak annyit, hogy nem rossz, de nem fedi sok helyen a valosagot. :)
Nekem egy 5x86 133MHz-es AMD-m volt. A tuningot mar akkor is szerettem, akkoriban ebbol a konfigbol 150MHz-et tudtam en is kihozni stabilan, de percekig kepes volt a gep futni akar 200MHz-en is, utana viszont megadta magat a gep, talan valami nagyobb hutessel ment volna stabilabban, es igenis mentek rajta Win95-os jatekok elvezheto sebesseggel. Pl. a nagy sikeru Diablo elso reszet en meg azon jatszottam vegig ha jol emlekszem a DirectX 5.0 feltelepitese utan.
Tudnek meg sok szep tapasztalatot, es emleket leirni azzal a rendszeremmel kapcsolatban, de sajnos az idombol most csak ennyire futotta.
Bocs az ekezetek hianya miatt, de jelenleg kulfoldon tartozkodom, es nincs kedvem minden egyes ekezetes betut ASCII koddal megadni, remelem a hardcore olvasok igy is el tudjak majd olvasni a hozzaszolast mindenfele sardobalas nelkul! :)

Gyuszo

(#22) csatahajós


csatahajós
senior tag

Én is élveztem ezt az időszakot mint kis nebuló, bár nekem a saját (fenét saját, nagy szám volt ha a rokonságban volt 1 ilyen gép) 486 kimaradt, de előtte volt egy 386SX meg utána '97 végén egy 133Mhz-es Cyrix. Utóbbi gép a Pentiumokhoz képesti lemaradása ellenére egy fényévnyi ugrás volt a 386hoz képest (mintha mondjuk ma vált valaki PIII-ról i7-re, de lehet még durvább). 386-on EGA monitorral viszont ment a Retaliator nevű szimulátorként aposztrofált arcade és napokat el lehetett vele tolni. Aztán a Cyrixhoz kapott 1 GB-os (hű de nagy szám volt akkor!) vinyóra már ráfért a Panzer General meg a Silent Hunter és még az mp3-akkal sem volt gond, de szép idők is voltak :).

Érdekes de valahogy aztán az ezredforduló környékén még inkább felgyorsultak a dolog már itthon is és tényleg talán azóta tart ez a fél év alatti elértéktelenedés, bár pont a napokba böngésztem régi árlistákat és meglepő, hogy az akkori sokkal erősebb forinthoz mérve a csúcsgépek ugyanannyiba vagy még többe kerültek mint ma (abszolút értékben is).

(#23) glutamin


glutamin
őstag

Nekem van még elfekvőben egy DX2-80-as Texas Instruments proci PCI-os lappal meg 8MB 32 bites RAM-mal. Annak idején nagyon örültem neki és kb 3 évig használtam.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#24) Gyuszo81


Gyuszo81
csendes tag

Az AMD 5x86, es a Pentium 75-rol meg csak annyit, hogy az 5x86 az 486-os volt izig verig, ugyanis csak 32 bites utasitasokat volt kepes futtatni, amig a Pentium 64 bites processornak keszult. A jelzes szerint pedig egy 133MHz-es 5x86 egyenerteku sebesseget tudott felmutatni egy Pentium 75MHz-essel, de ez akkor sem, es most sem igaz, mert joval gyorsabb volt a Pentium.

(#25) syC


syC
addikt

A régi szép idők :D:C Én annó 386 sx-el kezdtem :)

(#26) mclord


mclord
aktív tag

mivel xt, 286,386, 486 dx2, 486 dx4, p75 -ös sorom meg volt , így azért az ne felejtsük, el, hogy mekkora áttérés is volt MFM hdd-ről idére:), amikor ledobtuk a 20/40mb-os nagy monstrumokat, és cseréltük 200 mb -s idésre:). Amíg a 486 dx2/4 hűtést igényelt, nem volt elég a passziv borda, addig a p75 -ön már csak egy passiv borda volt, persze a 133-on már ott is aktív lett .

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#27) glutamin válasza Gyuszo81 (#24) üzenetére


glutamin
őstag

A Pentiumok is 32 bites utasításokat tudtak csak tolni. Az más kérdés, hogy a külső belső adatbusz is 64 bit széles volt, szemben a 486-os 32 bitjével

Az én TI dx2-80-asomon még borda sem volt.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#28) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula a teszthez!

Talán csak a szőke fickó, aki már nem tér vissza közénk...
Ezért a mondatért már érdemes volt elolvasni az írást! :DDD

Ez is kakukktojás, mert hiába 5x a szorzója 3 vagy 4.
Az 5x86 processzorok megnevezésének köze sincs szorzóhoz!
Azt jelezték a gyártók az 5x86 elnevezéssel, hogy az ő 486-os alaplapba való processzoruk igazából már egy 586 (azaz Pentium) osztályú processzor. Persze ez csak részben volt igaz, a Cyrixnál többé, az AMD-nél kevésbé...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#29) Flatron710


Flatron710
tag

Jó volt olvasni! THX! :C Igaz nekem anno a 386 után az 5x86 jött! Köszi ezt a kis emlékeztetőt azokról az időkről, amikor az NFS még csak ablakban ment folyamatosan. :D Nekem a mai napig van egy működő 386-os gépem.. fekvő házban.. ahogy akkor divat volt!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#30) Arena87 válasza ]Phobos[ (#6) üzenetére


Arena87
aktív tag

Apám is vett egy ilyen csoda AMD procit, 32 mega edo ram és 8megás pro1100 3d vga-t, SB live hangkártya és 1giga HDD vel! Mondjuk erre pontosan nem tudok infót. :C De szépen hasított anno d1-2 duke 3d :DD :C Ezt a konfigot kábé 6évig használtuk.

Előző gépünk egy 386, csak sajnos elkellet adnunk, mert nem futott rajta Doom! :O

[ Szerkesztve ]

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#31) Misi1979


Misi1979
őstag

Második gépem anno egy 486DX33 volt, Tseng et4000-rel, 8 mega rammal.. emlékszem, egy compfairen (vagy ifabó volt?) 35+35ezer ft-ért boldogan távoztam kezemben egy sb kompatibilis hangkártyával valamint egy 2x-es cdrommal.. ha már lúd, legyen kövér-alapon megvettem életem első cd-s játékát, egy papírtasakos-zacskós Rebel Assaultot a Mixim kft standján.. talán így hívták őket úgy '94 körül:)

ezután kezdődött az a korszak, amikor vadásztam a cd panoráma számjaira az újságosnál..

Jópár évvel később, talán úgy 2000 tájékán, életem első laptopja (dell latitude cpi366) elhalálozott, kényszerből (szövegszerkesztés!) beüzemeltem a jó öreg 486-ost, nosztalgiából leültem a Tie Fighter elé és újra végigvittem.. poénból felmásoltam floppykra egy 4 megás mp3-at egy dos-os lejátszóval (fejből nyomom az arj-kapcsolókat a mai napig:)) ), hogy mihez kezd a gép vele.. hát.. nagyon durván szaggatott:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

A szőke hajú srác még visszatér... :D

(#33) ]Phobos[ válasza Arena87 (#30) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Én konkrétan kegyetlenül lebutítottam/ át textúráztam/ saját pályát készítettem az UT99-hez és ÉLVEZHETŐEN futott a DX4 100-as konfigon :K
Ez olyan Bacsis féle őrület volt, lehet majd megcsinálom újra a LogOut kedvéért :P

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#34) priti válasza ViZion (#4) üzenetére


priti
addikt

Az első saját új gépem egy 386DX40 volt, 124 000Ft-ért "92-ben. Ki se merem számolni az most mennyi pénz. Utána csere 486DX100-ra, de mindkettőt imádtam. Akkoriban írtál egy jó indítómenüt EMS-re meg XMS-re kihegyezve és minden ment a DX40-en, én voltam vele a király. Az emm386.exe meg a himem.sys adott volt, tényleg csak a config.sys-be meg az autoexec.bat-ba kellett bepötyögni, a régi szép idők, hogy élveztem azokat a színes játékokat XT meg 286 után, hercules meg CGA monitorok után végre VGA monitoron, ilyen batár nagy PGA típusú szörnyella volt, beszarás :DDD

Hardverlesen

(#35) Yutani válasza priti (#34) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem is volt olyan PGA monitorom, '95-ben 40 rugó körül vettem. Monokróm monitoron nem futott a FastTracker 2.0 zeneszerkesztő program! :DDD

#tarcsad

(#36) twine


twine
addikt

486DX2/66 -al beállok a sorba...Mindig szívesen olvasok az efféle időszakról...Ez volt az első PC-m a C16-C64 korszakon kívül....
4Mb Ram később 8Mb-ra bővítve....Pffff valami horror összegért...Azután jött az első P1 config mert a "Network Q Rac Rally"-tól beájult a gép,,és kellet az erősseb vas :DDD
Micsoda korszak....micsoda játékok :DD micsoda izgalom hiszen az első P1 amit magam pakoltam össze....volt para rendesen, de szerencsére nem adott füstjeleket a gép....Jumperelni a procit,,meg hasonlók....hogy örültem mikor ez a korszak szépen lassan elmult..mert bár Jumperelni a mai napig kell,,de szerencsére nem ugy és nem annyit mint akkor,,abban az időszakban....meg mindenhez a vezérlőkártya....jaj istenem,,még a Cd-drive-hoz is....örülök hogy fejlődik a technika :C
Köszönjük a cikket

(#37) priti válasza Yutani (#35) üzenetére


priti
addikt

Te is kaptál hozzá olyan tetejére ragasztható üveg szűrőt? A jobb alsó sarkából kijött egy vezeték aminek a végén volt egy ilyen kis erős csipesz, amit rá kellett csiptetgni valami fémre, persze nem volt hova, mindig ott lógott össze vissza és amikor ketten játszottunk a vesztes dühében megragadta a vezetéket és belecsíptette a másik vállába. Kúúvára fájt :DDD Amúgy az javított is a kép minőségén nem csak szűrt.

Hardverlesen

(#38) glutamin válasza priti (#37) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem is volt olyan szűrőm (3M, ami a legjobbak egyike volt). A csipesz volt a földelés, hogy ne töltődjön fel. Akkoriban még a monitorok azért még sugároztak rendesen. A folyadékkristályos technika miatt ilyesmire már nincs szükség. Bár én láttam már TFT montioron szűrőt:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#39) Napfénysüti

Jó írás lett. Első gépem nekem is egy DX4-es 486-os volt, szüleim még horror áron vették meg anno. :) Szép emlék.

Més que un club!

(#40) ]Phobos[ válasza glutamin (#38) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Igen ez konkrétan az az eset, amikor a "szakember" kiüríti a szekrényt és megtalálja az 100 éves kiegészítőt. És mivel Ő már látott olyat, felrakja a TFT monitorra is, mert az KELL rá ;]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#41) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

Első gépem (ami megjegyezném a mai napig működik, és porosodva várja a padláson hogy nekiengedjek egy crysis textúrát) egy Philips gyártmányú csoda volt. 6 Mhz-es processzorral 64kbyte rammal és majd' 10mb-os merevlemezével a kor csúcsmodellje. :B (1986-os gyártmány, ha jól emlékszem, 1 évvel idősebb nálam) Sajnos csak és kizárólag nagyflopy meghajtót képes kezelni, kisflopy-val nem kompatibilis. A nagyszerű 4 színű Videoton monitoron egy kis kapcsolóval dönthettem el, hogy zöld-fehér, narancssárga-fehér, fekete-fehér, vagy esetleg piros-zöld-kék-sárga színvilágban jelenjenek meg a programok. (CGA monitor, ha valakinek ez még mond valamit) Bár érdekes módon a Street Rod nevű korai NFS-Underground klón (tudom képzavar :P) lila-fehérben tündökölve fut rajta.
Ezek után elképzelni nem tudjátok azt a váltást, amit egy 486dx4 jelentett win95-el és feketefehér monitorral. :C

Nincs nálam toll, sorry...

(#42) Rive válasza ]Phobos[ (#40) üzenetére


Rive
veterán

Az a szűrő nem csak - sőt: főleg nem - a monitor sugárzása ellen volt ám... A monitoron visszatükröződő külső fény csökkentésével a kontrasztot javitotta. Efféle minőségében igenis lehet létjogosultsága némely elbaltázott munkahelyen/TFT-n :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43) ]Phobos[ válasza Rive (#42) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ja, hát én behúzom a függönyt :DDD :DDD :DDD

De a legdurvább amit láttam, hogy 22"-os wide-ra tolta rá az "épphogy" kisebb szűrőt. Rulz. :U

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#44) priti válasza Rive (#42) üzenetére


priti
addikt

Bezony, egy kicsit sötétített is, mint a napszemcsi, így a fekete feketébbnek látszott ami javította a kontrasztot, sokkal szebb volt a kép vele, sajnáltam is amikor lecseréltem a monitort, de az az öntapadós cucc, amivel felragadt a tetejére oldhatatlan kötést képezett így nem volt alternatíva, max letörni lehetett volna.

Hardverlesen

(#45) tobal


tobal
tag

Látom sok itt a retro-junkie, úgyhogy asszem tudtok nekem segíteni.
Szereztem egy 386-os gépet, ezt akarom üzembe helyezni. Van benne vinyó, amit ki tudok szedni, és tudok rá rakni cuccokat, ha arra van szükség. Van benne kislemez meghajtó is, CD meghajtó viszont nincs. Akarok rá rakni egy DOS-t, de nem tudok honnan szerezni működőt. Szedtem le vhonnan, de nem akar működni bootlemezként. Mit csináljak? Még sosem telepítettem DOS-t, valaki tudna segíteni?
Még egy kérdés. Fel szeretném rakni rá majd a slackware 1.0-t is, amit anno kislemezeken is terjesztettek, de azt sem találom sehol. Valaki tudja esetleg, honnan tudnám megszerezni? Valamint, egymás mellé sztetek fel lehet rakni a kettőt? Nem tudom, hogy volt-e már akkor LILO a slack-ben, és azt se, hogy a DOS-nak van-e külön bootmanagere.
Nálam sajnos kimaradt a DOS-os korszak, én a C64-ről egyből P1-re váltottam, meg win3.1-re. Persze játékok terén nem maradt ki, imádom a DOS-os játékokat :D.

Köszi szépen előre is

(#46) Spyx


Spyx
tag

Kira kis teszt!

Nekem anno pont egy ilyen AMD K5 5x86 procival volt szerelve az első gépem. Valami hasonló jumperhalmazos alaplapban, ami mondjuk pont felismerte a procit.
4+4 majd később 4+16 MB RAM-al volt szerelve.
120MB Hdd-re pont felfért egy win95 + winamp( cd-rom-ól ment az mp3 ) + diablo1 és még marad 12 MB a diablo temp filejának ami nélkül nem vold hajlandó elindulni. Élvezhetően futott. Lehet hogy pont ezért játszottam vele annyit mert más nem fért fel a gépre :D

[ Szerkesztve ]

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#47) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Jó teszt!

Régen volt egy DLC-40 -em, aztán meg egy DX4-100. Most van egy DX2-80, de még soha nem használtam.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#48) priti válasza tobal (#45) üzenetére


priti
addikt

Szerintem boot-olj fel DOS-os CD-ről a másik gépen és a sys.com-al dobd fel a rendszerfájlokat egy kislemezre ( sys a: ) és utána azzal próbálj meg bootolni a 386-on, pl. win95 telepítő cd bootol.
Ha jól emlékszem a win 95 feltette a DOS-t is, így ha azt már leszedted netről iso-ban és kiírtad CD-re az is lehet egy megoldás, ha fogod beteszed a 386-os HDD-jét a gépedbe és feltelepíted rá a 95-öt, szerintem a command.com-ot felteszi HDD-re, mielőtt meghal a telepítő, bár sose próáltam, gondolom nem megy föl a 95 egy mai vasra.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#49) Endreas


Endreas
tag

Azok a régi szép idők!
doublespace.bin .. :DDD

Kérdezz.

(#50) tobal válasza priti (#48) üzenetére


tobal
tag

És honnan szerezzek DOS-os CD-t? És, ha a rendszerfile-okat felraktam a kislemezre (és így gondolom csináltam egy boot lemezt), arról hogyan telepítem fel a vinyóra a rendszert? Csak simán felmásolom? De úgy honnan fogja tudni, hogy honnan boot-oljon? Bocs ha sok hülye kérdést teszek fel, csak szeretném megérteni :).
De amúgy köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] 486 teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.