Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fi:zi'k válasza deicide (#97) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azokkal semmi baj nincs, nem erre gondoltam. :N

(#100) deicide
De ez azért van, mert egy droid vagy. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#102) nuke7 válasza deicide (#100) üzenetére


nuke7
veterán

tök jó, de rohadtul nem a futás miatt van, nyugi.
nyilván közrejátszik, de nem az az elsődleges - de mint mondtad, nem is szeretsz futni, így van ez rendjén ;]

https://youtube.com/user/nuke7

(#103) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Nekem cipővel kapcsolatos kérdésem lenne. Jelenleg egy régi elhasznált adidas-ban szoktam futni ami nem is futó cipő, csak simán sportcipő és ugye mindenhol azt olvasni,hogy mennyire fontos a cipő. Szerintem az is legalább olyan fontos,hogy milyen talajon futsz. Nekem szerencsém van, mert van mellettünk egy 2,5 km hosszú füves terület, szóval nem kell aszfalton futnom. Régen jártam atletizálni és ott az edző nem is nagyon szerette, ha aszfalton futunk, pedig majdnem mindenkinek asics,meg saucony cipője volt. Láttam deicide belinkelt képén, hogy Rajtad is a legalapabb decathlonos cipő van. Abban is szoktál futni vagy csak véletlen? :) Szóval kell a drága cipő, vagy jobb az olcsó is?
Én szeretek futni, még nagyon hosszú távokat nem futottam, csak 10-12 km-t, de az könnyedén megy 42-45perc körül.

(#104) bteebi válasza deicide (#81) üzenetére


bteebi
veterán

50 km-en a 40-es átlag még időfutam bringával is nagyon combos, még síkon is. Futva meg pláne :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#105) bteebi válasza szimpláncsak (#103) üzenetére


bteebi
veterán

Nem drága, hanem cipő kell ;). Amúgy valamelyest tényleg jobbak a drágább cipők, pl. jobban tapadnak, de egy 1x ezer Ft-os is lehet közel olyan jó, mint egy 4x ezres. Én igyekeztem minél olcsóbban megúszni a dolgot, az első futócipőm egy 15k körüli Adidas volt (még most is megvan, bár már 1-2 szakadás van rajta - nem csoda, mert jó régi). Azt még magamnak választottam, de a következő cipőmet, egy Saucony-t egy ismerősöm (aki amúgy rendkívül jó futó, a maratoni rekordja két és fél óra körüli) segített kiválasztani. Csak akkor jöttem rá, hogy tényleg van értelme az ésszel végiggondolt cipőválasztásnak :B.

A fő szempont amúgy az legyen, hogy mennyire kényelmes, és hogy milyen érzés futni benne, az összes többi humbug. Erre ugyanúgy lehet jó egy 10 ezres Kalenji is, akárcsak egy 50 ezres Nike. Én amúgy a Nike-kal nem igazán szimpatizálok (bár ez abszolút egyéni), de többek között az előbb említett márkákat nyugodt szívvel ajánlom :). Én lehetőleg 20k-nál nem költenék többet egy cipőre, ami most már sajnos nem könnyű feladat. Mivel nem nagyon futsz aszfalton, ezért célszerűbb terepre való cipőt venned. Az jó aszfaltra is, fordítva viszont már nem annyira - az aszfaltra való cipő nem bírja annyira a strapát.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#106) Kube válasza Crus (#90) üzenetére


Kube
senior tag

Örülök, hogy segített. A lényeg, ha ráérzel a nyújtás pontosan hol fejti ki a hatást akkor már értékeled hogy mennyire fontos.

Dinamikus nyújtás, átmozgatás. Én mindig futok két kört egy kisebb parkban persze csak lazán, aztán fentről lefelé átmozgatom magam, fejkörzés, kéz a lapockára, törzskörzés, kaszálás függőlegesen vízszintesen utánanézve a kéznek, csuklókörzés. Utána jöhet a törzskörzés, előrehajolás nyújtott karral próbálod elérni a talajt utána vissza és megint próbálod elérni ütemesen (a statikus annyiban tér el hogy 8 másodpercig mondjuk folyamatosan próbálsz nyújtózkodni a talaj irányába, a dinamikus pedig mozgással jár), karkörzés is jöhet. Aztán térd, bokakörzés. Vádlinak is lehet óvatosan meg a combnak is adni egy keveset, guggolás óvatosan sarok a talajon marad. Vádli nyújtásnál fel is állhatsz valamire és váltott lábbal kicsit nyomod le a sarkad aztán a másikat ütemesen. Végén ezt majd hosszabban a statikusnál.

Aztán lehet ugróiskolázni is, az is nagyon a kisebb dinamikus nyújtások után, kicsit felpörget, laza indián, térdemelés stb.

Szóval ilyesmikre gondolok ez körülbelül 5-10 perc kinek mennyire kell átmozgatnia magát, ha hidegebb van akkor érdemes a bemelegítést melegítőben végezni nem véletlenül ez a neve, utána levetheted és mehet is a futás. Most télen fontos az öltözködés, az ízületek izmok között jó ha tartja valami a hőt. Én most egy béna gatyában futok ami azért hideg de felvettem alá egy jéger alsót ami némi hőt tart, így már jó dolog.

Egyébként statikus nyújtásnál comb belső rész, felső rész, csípő (feneked körül a forgó, eléggé megterheli egy komolyabb emelkedő), vádli lenyújtása kötelező jelleggel történjen és jó alaposan. Igazából ami a lábaddal kapcsolatos, minden mehet :) Én még szoktam törölközőt a talpamhoz fogom a két kezemmel majd húzom magam felé a lábamat ami nyújtva van és kiteszem oldalra is, ez a külső részt nyújtja, ami elég keményen letapadt nekem tavaly.

(#86) deicide

Ezt a képet láttam még a futós topicba talán, még cipő kérdéssel írtam oda. Jó kis bringa, és talán mutattál korábbi állapotot is az alkatodat illetően, minden elismerésem.

(#103) szimpláncsak

Akciósan végre hozzájutottam egy Asics cipőhöz 20.000 Ft-ba került. Hát nagyon megérte, azóta felüdülés de tényleg, szinte helyettem fut. A régi teremcipőm ami olyan volt mint a beton, hiába vagyok 58 kiló semmit nem ért. Érdemes figyelni az akciókat, fontos hogy egy-két mérettel nagyobbat vegyél a nagy lábujjad kábé az orrész fedéséig érjen. Nem tudom más hogy csinálja de én másfél számmal vettem nagyobbat, mert azt tanácsolták páran akik komolyabb futók. Nekem bevált és tényleg szuper így futni.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#107) Kube válasza Crus (#90) üzenetére


Kube
senior tag

Csípő résznél még nagyon jól jöhet a következő:

Leülsz, talpad a talajra teszed, az egyik lábad bokáját ráteszed a másik térdedre. Ülésnél nem muszáj érinteni a talajt nekem úgy sokkal intenzívebb, szóval kéztámasz mehet és fenék a levegőben. Szóval ha felvetted ezt a pozíciót akkor egyszerűen próbálod a fejedet a térdedhez nyomni és érezni fogod a forgódnál a feszülést, nekem nagyon bejött.

Ezen a képen az a1-es tipikusan ilyen csak én talajon szoktam.

Érdemes ilyen képeket keresni, mert ezen látod hol kell érezned nyújtás közben a fájdalmat.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#108) deicide válasza szimpláncsak (#103) üzenetére


deicide
veterán

Konkrétan abban az 5000Ft-os cipőben futottam tegnap is, jól meghúzva a fűzőt szépen tart, nem csúszkál a lábam és minimális csillapítás is van benne. Aszfaltra nem a legjobb, de a sajátos futótechnikám miatt nekem jóm mert én kvázi húzom a lábam a föld felett kicsivel, nem csapom oda leérkezéskor, nem terheli meg a térdem a kevés csillapítás. De legtöbbször terepen megyek, ott nincs vele gond.

bteebi:: kemény lesz, az biztos, egyelőre tavaly 12-13km-en bírtam a 40-et. Ha máshogy nem megy, majd felmegyek Komáromba ha erős északi szél lesz és visszabringázok Fehérvárra. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#109) satz18 válasza szimpláncsak (#103) üzenetére


satz18
őstag

[link]

Nekem egy ilyenem van. Mindenre ezt használom. Ebben járok dolgozni is, és a maratont is ebben futottam. A talpa jó masszív, csak az elején felül a szövet nagyon vékony, és nekem ott kiszakadt. Elvileg azért mert túl nagyot hordok, és a lábujjam cseszteti. A boltban a csóka azt mondta, hogy sík terepen való futásra remek, mert nagyon könnyű. Terepen való futáshoz valami masszívabb ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#110) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Grat a cikkhez, jó lett! :)
És persze a teljesítményhez is!

Én kb. fél éve ráakarom venni magam a futásra/mozgázra, de nem nagyon szokott össze jönni. :/
Biciklizni imádok, heti 40-50 km-t lazán letekerek, de tudom, hogy ez kevés, ezért lenne jó futni is.
De majd most, hátha...

Amúgy nem tudjátok véletlenül, hogy miért nem megy Nike szervere?
Nem tudok regisztrálni a futós progiban, mert kiírja, hogy a szerver nem elérhető több nyelven is... :/

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#111) Andris05


Andris05
tag

Sokan írnak itt cipőről. Az enyém lapos talpú, mindenféle kitámasztás, sarokerősítés nélküli, egyenként mindössze 20 dkg súlyú. Helyes futótechnikánál akár mezítláb is futhatsz aszfalton, viszont helytelennél a párnázott cipő csak tovább rontja a helyzetet...

(#112) Crus válasza Kube (#107) üzenetére


Crus
őstag

Nagyon rendes vagy, ezer hála! :R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#113) Crus válasza deicide (#97) üzenetére


Crus
őstag

Te egy cyborg vagy ez nem kérdés... endomondom néztem az edzéseid. Sokkot kaptam! ^^

Pihenni majd a sírban? Vagy mi? :P

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#114) deicide válasza Crus (#113) üzenetére


deicide
veterán

Mostanában kicsit túlzásba vittem, de az a helyzet, hogy már nemigen fáradok el attól, amit csinálok, ezért növelem az intenzitást/időtartamot, hogy elfáradjak végre. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#115) Kube válasza Andris05 (#111) üzenetére


Kube
senior tag

Kíváncsi vagyok erre a technikára, már hallottam róla de jó lenne ha kifejtené valaki.

(#112) Crus
Szívesen! :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#118) Kube válasza #00784640 (#117) üzenetére


Kube
senior tag

Hú a mindenit, ezt mennyire nehéz elkezdeni? Nem tudom elképzelni magam ahogy elindulok egy ilyenben :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#119) Andris05


Andris05
tag

Itt azt is olvastam, hogy káros a hosszútávfutás. Persze... Az emberi láb minden egyes izmát, ízületét, inát hosszútávfutásra fejlesztette ki a természet. Ezt a tökéletesen kivitelezett gépezetet segédeszközökkel csak elrontani lehet. Ráadásul semmi sem erősíti úgy meg a keringést, a légzőrendszert, az immunrendszert, mint a hosszútávfutás (a felesleges izom, és zsír eltüntetéséről már nem is beszélve). Nyilván az ősember megegyezett a prédával, hogy az csak öt km-ig fog menekülni, aztán meg lefekszik, vagy a ragadozó elől elfutás helyett nyomott még egy párat fekve... :DDD
A végére egy kis összeesküvés elmélet: kinek az érdeke lehet olyan futócipőket gyártani, amelyek azt sugallják, hogy a helyes futótechnika a nyújtott lábbal sarokra érkezés? Csak nem a gyógyszergyártóké? :)

(#120) VS461 válasza #00784640 (#116) üzenetére


VS461
tag

Köszi!
Idén jobbára a BSI versenyeken meg katonaiakon fogok indulni, kihegyezve a felkészülést a Spar Maratonra. Aztán a többit meglátjuk, február végén lesz Szekszárdon egy futás, azzal indítom az idényt.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#121) nuke7 válasza Andris05 (#119) üzenetére


nuke7
veterán

"Az emberi láb minden egyes izmát, ízületét, inát hosszútávfutásra fejlesztette ki a természet."

soha. mondj egy helyzetet, amikor hosszútávon futnia kellett volna az embernek. EGYET! :N

Láttál már ragadozókat?! komolyan. Olyan nincs, hogy kilométereken át üldöznének valamit… Nézd meg, gepárd / oroszlán - nem kapja el a gazellát első körben - aznap nem eszik.
Soha - de soha - nem kellett kilómétereket futni egy ragadozó elől. (2-3még talán nagyon talán! de annál több soha :N )

Ez igaz az emberre is… nézte a nyomokat, legelő helyeket - talán sétált 10-20km-et és aztán dárdával, kőbaltával, sprinttel, stb. vagy elkapta, vagy megint követte 1-2napig a prédát. Soha nem kellett hosszútávokat futni.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#122) Andris05 válasza Kube (#115) üzenetére


Andris05
tag

Valójában igen egyszerű. Ha megnézed a pici gyerekeket, pont úgy futnak. A legfontosabb elemének az erőlködésmentességet, a teljes ellazulást tartom. Nem izomból futsz, hanem a gravitációt használod fel az előrehaladásra. Ez viszont csak úgy lehetséges, ha egyenes testtartás, és enyhe előre dőlés mellett, folyamatosan a súlypontod mögött fogsz talajt. Akár a kengyelfutó gyalogkakukk... :) A többit már előttem leírták.

(#123) Kube válasza Andris05 (#119) üzenetére


Kube
senior tag

Aztán az ősember megtanult hamar csapdát állítani... :DDD

(#122) Andris05

Hát kipróbálom talán majd egyszer de így elsőre jó lenne ezt látni is hogy működik, talán youtubeon van róla videó, ma már mindenről van.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#124) nuke7 válasza Andris05 (#122) üzenetére


nuke7
veterán

a pici gyerekek pont csapkodják a lábukat, csak úgy remeg a fejük amikor futnak.. :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#125) Andris05 válasza nuke7 (#121) üzenetére


Andris05
tag

"mondj egy helyzetet, amikor hosszútávon futnia kellett volna az embernek."
Már mondtam. A sikeres vadászathoz, a bekerítéshez, a tereléshez bizony nagyon sokat kellett futni hosszú távon is.

"Láttál már ragadozókat?! komolyan. Olyan nincs, hogy kilométereken át üldöznének valamit…"
Láttam. Farkas, medve, sakál, stb.

"Soha nem kellett hosszútávokat futni."
Csak nem ott voltál? Vagy inkább van egy fitnesz termed? :DDD

(#126) Andris05 válasza Kube (#123) üzenetére


Andris05
tag

Igen, van fenn róla videó.

(#127) nuke7 válasza Andris05 (#125) üzenetére


nuke7
veterán

""mondj egy helyzetet, amikor hosszútávon futnia kellett volna az embernek."
Már mondtam. A sikeres vadászathoz, a bekerítéshez, a tereléshez bizony nagyon sokat kellett futni hosszú távon is."

ez NEM IGAZ. kérlek nézz utána, mielőtt mindenkit félrevezetsz :(
a vadászathoz egyértelműen nem - szerinted egy antilop vagy őz hamarabb kifárad mint egy ember..?!
Ugyanis csak ilyen helyzetben lenne értelme a hosszútávok futásának… és ez nem így van.
Meg ha nem futnának sokkal gyorsabban….

"a bekerítéshez, a tereléshez" - ezek a letelepedett állattenyésztés fogalmai, te rohadtul nem fogod gyalog terelni az őzeket, szarvasokat, vadlovakat, antilopokat, stb…. Csak gondolkozz kicsit :W

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#128) satz18 válasza nuke7 (#121) üzenetére


satz18
őstag

Viszont sokat járt az ősember gyúrni, emellett biciklivel és úszással tartotta karban az alakját.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#129) nuke7 válasza satz18 (#128) üzenetére


nuke7
veterán

nyilván. :K
és norbi update-et evett :DDD
hagyjad már…

ha szeretnél bármi közelebbit tudni kifejezett keresgélés/kutatás nélkül, akkor nézd meg, hogy mit csinálnak a mostani természeti népek, kik futnak ott hosszú távokat ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#130) Crus válasza Andris05 (#122) üzenetére


Crus
őstag

Megrendeltem a könyvet :-)

Muszáj kiokosodnom.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#132) Andris05 válasza nuke7 (#127) üzenetére


Andris05
tag

Az őseink nem a tv, meg a számítógép előtt edződtek. Ma már elképzelhetetlen az a teljesítmény, amire ők voltak képesek. Ettől függetlenül nem mondom azt, hogy részben nincs igazad, de azt továbbra is elutasítom, hogy a hosszútávfutás káros lenne. Van jó néhány ismerősöm akik pontosan a súlyzózással tették tönkre a vállízületeiket, a térdüket, a gerincüket. Ész nélkül, fokozatosság nélkül, tudatlanul végezve minden sport káros lehet.

(#133) Kube válasza #00784640 (#131) üzenetére


Kube
senior tag

Köszönöm a hasznos választ :R

(#132) Andris05
Az utolsó mondatod lényegében lefedi a véleményem. Szerintem az ősemberes témát hagyjuk, azt viszont a saját bőrömön tapasztaltam, hogy hatalmas odafigyelést igényel, ha már hosszútávra vállalkozik az ember. Mindenki más genetikailag, és valakinek sokkal többet kell dolgoznia egy maratonhoz. A másik, hogy váltottam olyan edzésre amiben van normális bemelegítés, át is mozgat és terhel is bőven. Heti ötször sportolok, nem futok ugyan már annyit viszont sokkal intenzívebb az edzésem és hatékonyabb is. Kevesebb időt vesz el a rohanó mindennapokból viszont kellően megkapom a sport adagomat.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#134) nuke7 válasza Andris05 (#132) üzenetére


nuke7
veterán

ez igaz, minden káros - ha rosszul csinálod.
a kardió jó. tény.
viszont ha valami káros, azt nem lehet jól csinálni.

amikor több mint 20km-et akarsz futni - mondjuk 40-et - és elkezded ehhez hosszászoktatni a tested az olyan, mintha ahhoz próbálnád fokozatosan hozzászoktatni, hogy 9óra helyett 4 órát aludjál.
Egy idő után menni fog, és talán még örülni is fogsz neki - egy ideig. Egy évig, két évig - 5 évig.

De amit én mondok, az az, hogy nem éri meg, amit feláldozol.
(akár izomtömegről van szó, akár ízületekről - mert az bizony nem erre lett tervezve, hanem sprintre és túrára - akár pihenésről az alvásos példában)

Nem ítélem el a futókat, csak ne mondjuk, hogy egészséges. Mert nem az. Vannak jó és rossz következményei - mint mindennek. Viszont kifejezetten vannak olyan dolgok, amiknek kevesebb a rossz következménye és ugyanannyi a jó ;)

Ami az én bajom az az, hogy a jó következményeket meg lehet szerezni a futással járó rosszak nélkül is.
Tisztelet a kivételnek, de nem a kivétel lesz az átlag. :U

(#133) Kube: és annak az embernek akinek sokkal többet kell dolgoznia a maratonhoz, a maraton tök egészségtelen lesz. Ha ez nem megy át, akkor felesleges is erről többet beszélni - a mainstream fitness is tolja ám a futást rendesen… ez van.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#135) satz18 válasza nuke7 (#134) üzenetére


satz18
őstag

1 évben egyszer kibírod ha 4 órát alszol, a maratont is. Nem fut itt mindenki naponta 40 km-t.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#136) Kube válasza nuke7 (#134) üzenetére


Kube
senior tag

Nem lesz tök egészségtelen, többet dolgozik felkészíti magát, rendben vagyunk. Nyilván ésszel és fokozatosan, ha ez megvan akkor mi a baj? Az már igaz hogy több a velejárója és veszélyesebb is a túlterhelés miatt mint más edzésformák, de ha valaki feltudja magát kellően készíteni akkor az nem egészségtelen. Senki se fog elsőre maratont futni, valahol el kell kezdeni. Ráadásul több embert ismerek aki az edzései alatt nem fut 41 km-t, csak éppen azon a versenyen.

Mindenki más, mindenkinek meg kell találnia a megfelelő utat ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen és kikupálja magát ott ahol kell. Én például nem normális módon egyik napról a másikra elkezdtem futni 7-8 km, ráadásul úgy hogy 6 éven át semmit nem sportoltam. Egymás után 4 napot futottam ugyanolyan távot, jól szét is csesztem a lábam. Nah ez egészségtelen. De ha okosabban 3-4 hónap alatt jutok el a 10-15 km mert hogy ennyi kellett nekem a megfelelő alaphoz, akkor ez szerintem rendben van. Én itt már éreztem egy bizonyos határt amit már nem szívesen akartam átlépni a saját egészségem érdekében. Ehhez több idő és kitartás kellene, megfelelően karban tartani és erősíteni mindent.

mainstream fitness << nah ez mi a fene akar lenni?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#137) nuke7 válasza satz18 (#135) üzenetére


nuke7
veterán

Ebben igazad van, ezzel egyet is ertek :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#138) gaborbol válasza nuke7 (#121) üzenetére


gaborbol
őstag

A tudomany szerint ez a mod all a legkozelebb ahhoz, hogy hogyan vadasztak elodeink:

[link]

Itt konkretan nem mondja,hogy hany kilometert tett meg, de 8 oran keresztul-futott gyalogolt.
Wikipedia:

During the persistence hunt an antelope, such as a kudu, is not shot or speared from a distance, but simply run down in the midday heat. Depending on the specific conditions, hunters of the central Kalahari will chase a kudu for about two to five hours over 25 to 35 km (16 to 22 mi) in temperatures of about 40 to 42 °C (104 to 108 °F).

Szerintem kar szetoffolni a topicot a topicot azzal, hogy szerinted ertelmetlen-e a hosszutav futas vagy nem, ha nem latod ertelmet ne csinald, akinek meg oromet okoz az meg csinalja.

Az egesz modern maratoni futas nem is igazabol a tavrol szol, hanem a felkeszulesrol, a kitartasrol, onmagad legyozeserol.

[ Szerkesztve ]

(#139) Andris05 válasza nuke7 (#134) üzenetére


Andris05
tag

Egyszerűen nem ismered fel, hogy mennyire hasznos a helyesen kivitelezett futás. Nem látod át a testet, és a személyiséget átformáló hatásait, csak ismételgeted a teljesen hibás hasonlataidat. Nem baj. Én máshogy gondolom. Van néhány hosszútávfutó ismerősöm, barátom, ők is máshogy gondolják. Fittek, egészségesek, tele vannak energiával. Ezekből következően semmi baja az ízületeiknek, és azt sem tudják, hogy merre van az orvosi rendelő. Ja, nehogy elfelejtsem: közülük nem egy bőven elmúlt már hatvan éves...

(#141) nuke7 válasza gaborbol (#138) üzenetére


nuke7
veterán

okké, lehet, h igazad van :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#142) fi:zi'k válasza nuke7 (#141) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi ez a hirtelen beletörődés? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#143) Andris05 válasza Crus (#130) üzenetére


Andris05
tag

Remélem, hasznát fogod venni. Azért a fokozatosságra itt is figyelni kell, mert más izomcsoportokat mozgat meg a lábon! Az átállással kapcsolatban szívesen olvasnék tőled egy kisebb beszámolót... :)

(#144) nuke7 válasza fi:zi'k (#142) üzenetére


nuke7
veterán

nincs értelme. én tanulok anatómiát is, meg sportélettant (ott is mondanak ám érdekességeket :U ) és azt raktam össze, hogy amíg a futásnak - cardio-vasculárisan - sok jó hatása van, addig a hosszútáv ezt nem sokszorozza…
úgy találtam, hogy az interval (ahogy igazából a maratont is futják, ha jól olvastam) meg a fartlek az, ami a legkomolyabb eredményeket hozza - de arra egyszerűen nincs szüksége annak, aki nem hivatásos sportoló.

És azt viszont mindenki tudja, hogy az élsport ma már egyáltalán nem az egészségről szól (sajnos)

a 60 fölötti makkegészséges hosszútáv futókról is hallottam legendákat - mindenki ismer 1-2 ilyen embert…
ezek valsz. szerencsések. de ez nagyon kicsi százalék az összes ember fényében...

https://youtube.com/user/nuke7

(#145) Andris05 válasza nuke7 (#144) üzenetére


Andris05
tag

Amit összeraksz, az nem biztos, hogy egyezik a valósággal. Én is tanultam anatómiát a betegségügyi főiskolán, ráadásul gyógymasszőr is vagyok, ezért aztán van némi rálátásom a tanításra, és az egészségügyre egyaránt. Annyira hiányosak az ismereteid a futással kapcsolatban, hogy nem is értem, miért van ilyen határozott elképzelésed a károsságáról. Aki intervallumosan futná a maratont, az a végéig biztosan nem jutna el, mert oda egy folyamatos, nem váltakozó tempó kell. A szerencse pedig, mint olyan, az én szótáramban nem létezik, mindennek oka van. Még sokat kell tanulnod (ahogy nekem is)...

(#146) nuke7 válasza Andris05 (#145) üzenetére


nuke7
veterán

na
1) itt is írták, hogy volt benne séta.

2) tudom miről beszélek, és hidd el, többen végzik rosszabbul mint jobban az élsportolók közül - hacsak nem váltott időben és jött rá, hogy mással kell ellensúlyoznia; mert erre is van példa.

3) egy percig sem azt vontam kétsége, hogy tesz jót futás - azt vontam kétségbe, hogy a többség tudja-e, hogy mit csinál. (meg persze, hogy megéri-e)

4) a túlnyomó többségnek akik csak jó formába szeretnének jönni, nem akarnak fútóversenyen indulni, teljesen felesleges sok kilométert futniuk. ezt sokan elfelejtik.
(és ez általában csak nehezíti dolgokat nekik)

5) nyilván sarkítottan fogalmaztam, hogy erősebben jöjjön át egy ellenvélemény - különben nem igazán alakult volna ki eszmecsere. Így hátha átgondolják páran a dolgokat.

6) sokat kell még tanulnia mindenkinek, de azért vannak alapvető fogalmak, amikkel nem árt tisztában lenni.
többek között jó forma vagy wellness/fitness, egészség =/= állóképességi sportteljesítménnyel.
És ezt sokan elfelejtik.

+1) nem kell igazat adnia senkinek itt nekem - a rossz táplálkozás se 1-2év alatt mutatja meg a hátrányait, hanem inkább 30-40 :U ---- igen, igen! ez is sarkított példa :P

https://youtube.com/user/nuke7

(#147) Andris05 válasza nuke7 (#146) üzenetére


Andris05
tag

Persze, hogy volt benne séta, amikor nem megfelelő tempót választott. Örülhet, hogy egyáltalán végigért. Legközelebb majd okosabb lesz, és nem hagyja ki a húsz km-es edzéseket sem.

"a túlnyomó többségnek akik csak jó formába szeretnének jönni, nem akarnak fútóversenyen indulni, teljesen felesleges sok kilométert futniuk. ezt sokan elfelejtik."
Ezt honnan veszed? Akikről én írtam, azok javarészt nem is járnak versenyekre. A futás nekik egy életforma.
Persze, én sem mondtam sehol, hogy a futást nem lehet kiegészíteni más mozgásformákkal, sőt!

Az alapvető fogalmak is folyamatosan változnak, ilyen az élet. A sarkított fogalmazásban meg én is világbajnok vagyok, kár, hogy sokan nem vevők rá, és sokszor kénytelen vagyok beismerni, hogy finomabb fogalmazással többet érhettem volna el. :B

(#148) satz18 válasza Andris05 (#147) üzenetére


satz18
őstag

A kezdőtempót nem nagyon tudtam volna lejjebb venni, így is 4:30-asra lőttem be magam, ha még lassaban kezdek, tuti kiesek. A nagy hiba az az volt, hogy előtte kihagytam a nike félmaratont. Ezt aláírom. Jövőre majd jobban megtervezem az előkészületeket. :)

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#149) deicide válasza satz18 (#148) üzenetére


deicide
veterán

Abban nuke7-nek igaza van, hogy nem feltétlen a felkészüléssel van gond, hanem egy nagyon durva állóképességet kell szerezni inkább és akkor minden megoldható. Én is szinte csak gyaloglással/bringával edzettem tavaly egész évben, alig futottam. Mégis a maraton csak egy elhatározás kérdése volt, mindenféle edzésterv/felkészülés nélkül. Szombaton megígértem itt a topikban, vasárnap reggel lefutottam. De ebben iszonyatos munka van, igaz futás nem sok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#150) VS461 válasza deicide (#149) üzenetére


VS461
tag

Sajnos, nálam ez ilyen pszichológiai dolog, hogy terv nélkül nemigen tartok ki. Emellett, bizonyos problémák miatt a napról napra morzsolt edzésterv nagyon sokat segített a napi életnek keretet, ritmust, urambocsá' értelmet adni.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.