Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Andris05 válasza satz18 (#148) üzenetére


Andris05
tag

Az, hogy ennyire elfogytál, egyértelműen a gyorsaság számlájára írandó. Jóval a napi edzések sebessége alatt kell futni a maratont (pláne, ha az még az első is). Nálad mondjuk 4:30 helyett 5:30, és legfeljebb, ha nagyon jól megy, akkor 25-30km-nél lehet kicsit gyorsítani. :D

(#152) satz18 válasza Andris05 (#151) üzenetére


satz18
őstag

Nem vágod, hogy 5:30-nál a záróbusz megy, és kb ha nem futsz végig tök egyenletesen, akkor ki is estél? Mivel nem futottam hosszúkat, csak 7 km-eket, (még réges rég egy fél maraton volt). Ebből tudtam, hogy csak a feléig fogok bírni normálisan elmenni, és utána nagyon be fogok lassulni. Ha 5:30-al kezdek, akkor is elfogytam volna féltávon, aztán ki is esek. Így fél távnál volt plusz egy órán bevánszorogni. A 4:30 is egy nagyon lassú tempó, jóval az edzéstempóm alatt volt.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#153) Andris05 válasza satz18 (#152) üzenetére


Andris05
tag

Tényleg nem vágom. A legtöbb ilyen versenyen nem 5:30-nál megy a záróbusz, hanem inkább 7-8 percnél, vagy még később. De hát nem mindegyik verseny egyforma, nem igaz? :)

(#154) deicide válasza Andris05 (#151) üzenetére


deicide
veterán

De ha nem nagyon fut az ember, mint én sem, akkor azért nem egyszerű meghatározni a tempót. Bringán és gyaloglásban tudom, hogy mi az amit stabilan bírok, de futásnál nagy tapasztalatom nincs, csak a január eleji félmaratonom, ami 1:36:00 lett. Úgyhogy vasárnap beálltam kb a 3:30-as tervezett végidőre érzésből (ez még kényelmes volt) és csak a 36. kilométer után vettem vissza a 4:50/km-ből 5:05/km-re. Az egyénfüggő, hogy ki mennyire tudja már az első km-ben belőni a megfelelő tempót.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#155) deicide válasza Andris05 (#153) üzenetére


deicide
veterán

Az 5:30 az a végidő, az majd' 8 perc/km. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#156) Andris05 válasza deicide (#155) üzenetére


Andris05
tag

Ha, ha... Én a perc/km-nek gondoltam a 4:30-at... :DDD

(#157) deicide válasza Andris05 (#156) üzenetére


deicide
veterán

Az egy 3:09:00-es maraton, azzal én is boldog lennék majd nyáron. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#158) kaliber


kaliber
aktív tag

Olvasgattam itt a hsz-eket.

nuke7:

Szerintem akkor lenne hiteles a véleményed ha te is futottál volna hosszabb-rövidebb ideig, de így :( egyébként csak elméletből összeszedett saját futás ellenességed belemagyarázása.

Itt szerintem senki sem beszélt élsportról, mert ugye a Maratonnál az 2.10 körüli idő, hanem saját idejének javításáról a cikkírónak is a 4óra körüli ideje lett (egyébként én csak szeretnék ennyit).
Véleményem szerint az élsport minden sportban káros.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#159) nuke7 válasza kaliber (#158) üzenetére


nuke7
veterán

:N nem. pont az a lényeg, ha hosszabb-rövidebb ideig futsz nem kapsz átfogó képet a hosszútávú - szó szerinti - élettani hatásáról.
pont elég, hogy mások futnak, és tudjuk, hogy mi történik velük.

és előttem már leírták, hogy túrával és bringával milyen jó kondit lehet csinálni ;)

nem modtam soha, hogy ne fusson senki - dohányosok is csak akkor zavarnak, ha én szívom a füstöt.
az zavart, hogy ki lett jelentve, hogy milyen egészséges és hogy ez az egészség non-plus ultrája...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#160) kaliber válasza nuke7 (#159) üzenetére


kaliber
aktív tag

" ha hosszabb-rövidebb ideig futsz nem kapsz átfogó képet a hosszútávú - szó szerinti - élettani hatásáról."

Ezt ugye nem gondolod komolyan? Ha nem csinálok valamit akkor tudok róla átfogó képet alkotni?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#161) nuke7 válasza kaliber (#160) üzenetére


nuke7
veterán

ha minden információ a rendelkezésedre áll, miért lenne másképp? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#162) Kube válasza nuke7 (#161) üzenetére


Kube
senior tag

"az zavart, hogy ki lett jelentve, hogy milyen egészséges és hogy ez az egészség non-plus ultrája.."

Az rendben van hogy zavar, de nem kell mindjárt egészségtelennek nyilvánítani a hosszútávfutást. Én se vagyok kibékülve vele nem arról van szó, de ha ésszel csinálják nem egészségtelen.

Most akkor mi lesz hívjuk félig egészségesnek vagy félig egészségtelennek? Minden jóban van valami rossz és fordítva, de ettől független ez mozgás, ami egészségesebb mint ha nem sportolnánk semmit se. A fokozatai már más kérdés, ráadásul kinek mi a hosszútáv.

Szóval nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy egészséges vagy egészségtelen. (és persze azt sem hogy nekem van igazam, de ennek az ellentettjét sem)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.