Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

íííííí... kicsit sokallom az árát, meg a vasat ami "kihajcsa" :D
Majd lesz ez olcsóbb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) kengyel


kengyel
nagyúr

Itt az árral "elszálltak ", amúgy jó lenne .

kengyel

(#3) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Sokak álma vált valóra. Smart nélküli TV(?). Mozizni kisebb helyre pont jó. Egy külső tuner pedig nem pénz az árához képest.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#4) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Szerintem ez az ár nem olyan sok tekintettel arra, hogy 27"-28"-os méretű wqhd monitorok kerülnek 160-190e-be...

[ Szerkesztve ]

(#5) Oliverda válasza kengyel (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm? A 32 colos WQHD 200 körül mozog. Ahhoz képest ez igen baráti, feltéve ha valóban ennyi lesz a végén.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) kengyel válasza Oliverda (#5) üzenetére


kengyel
nagyúr

Most némileg a saját pénztárcámhoz is mértem.

kengyel

(#7) Geller72


Geller72
veterán

Ha ez ennyiben megáll, nem lesz olyan drága. Ha megáll... :U

(#8) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem vészes az ára. 278 ezret fizettem az LG-ért és csak 34 colos...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Utóbbi UHD-s cikknél, pont ilyen tuner nélküli monitorért "sírtam" :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Bici


Bici
félisten

Pont ilyen monitort akarok már ezer éve. :K
Mondjuk hangszóró sem kellene bele, de ez legyen a legkisebb gond.
FreeSync és 3D jó lenne még bele, de utóbbi tudtommal nem lehetséges *VA panellel.
A mély fekete úgyis többet ér számomra. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) Ixion77


Ixion77
őstag

Hű, de jó monitor lesz ebből!
Jó kalibráció, 4K felbontás, nagy méret! Kell, most!

8 éve a 24"-ost nem értette senki az asztalomon ("minek akkora?"), most a 40-eset nem fogják :DD

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) Geller72


Geller72
veterán

..lehet, hogy mégsem TV-t veszek?..:D.. :U

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majd ha OLED vagy hasonló minőségű panellel szállítják ezeket, akkor adok ki komolyabb $-t megjelenítőre. + persze legyen rajta DP 1.3 is és tudja kezelni a valós 120Hz-es adatfolyamot (3D játék á'la vision).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

a hdmi 1.4 az pont 0.6-tal kevesebb mint amit elvarna az ember. de egyebkent tetszik.

-

(#15) Oliverda válasza t72killer (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor neked még legalább cirka 5 évig biztosan nem lesz új monitorod. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez volt a nagy vágyam, de mire megjelent, már a lakás átrendezésén és egy szép nagy TV-n gondolkodom inkább.

(#17) Duree


Duree
veterán

Gyanúsan olcsó,lehet,hogy nem is igazi monitor hanem egy tuner nélküli tévé?

duree54

(#18) Ixion77 válasza Duree (#17) üzenetére


Ixion77
őstag

Mi a különbség?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19) t72killer válasza Oliverda (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre elvagyok a mostani cuccokkal. Van egy 27"-os 3D vision monitor játékra és egy 42-es TV, mind2 fHD-s. Egyrészt még minimum 2 év kell, mire lesz normális 4k tartalom, és ugyanennyi, hogy a vasakon rendesen játsszani lehessen 4k-n. Amit kicsit sajnálok, hogy a kedvenc játékaimat (SC2, Dio3) egy mai jobb VGA (mondjuk GTX 780 fölött) simán vinné 4k3D-n, de nincs hozzá normális megjelenítő és az átvitelhez szükséges DP 1.3-at se használják se a monitor se a VGA gyártók.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) #81556480


#81556480
törölt tag

Nekem úgy 5 éve nincs szükségem tunerre a TV-be, sőt a smart hülyeségre se, a kezdetektől. Mivel műholdas adást nézek. Jó cucc ez !

(#21) CsigaGyilkos válasza Bici (#10) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

A 3D-t miért hiányolod :F Én azt olvastam, hogy játékok alatt kb. 30 perc alatt megfájdul a fejed és/vagy hányingere lesz az embernek. Persze lehet csak az erre hajlamosaknak, de ahogy én ismerem magamat nálam is pl. simán előfordulhat ez a jelenség. Ja és azt elfelejtettem még hozzá tenni, hogy a gépet is eszi rendesen a 3D.

(#18) Ixion77: Itt a képminőségére tehet utalást... Ez engem is érdekelne bővebben. :F

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#22) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Kérdés még az inputlag, mert szép, hogy a panel maga tud 2ms gtg-t, de attól még a a user megrántja az egere cs-ben nem biztos hogy azonnal látja is az elmozdulást.

(#23) imibogyo


imibogyo
veterán

Na erre vártam. Mondjuk az input lag tényleg érdekelne, hogy mennyi, de azon kívül pont tökéletes lenne. Most is 40"-on vagyok, a méret megfelelő, csak az FHD kevés monitorként. TV-zni meg úgysem szoktam. ;)

(#24) Franticfox válasza Duree (#17) üzenetére


Franticfox
tag

Szintén érdekelne, hogy mi a különbség az ilyen TVk és monitorok között, képminőség/input lag?... A közeljövőben akarok monitort venni, és nem tudom miben lenne hátrány, ha hasonló méretű/felbontású tv-t vennék.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#25) Bici válasza CsigaGyilkos (#21) üzenetére


Bici
félisten

Én filmezni és játszani is szoktam 3D-ben, és sosem fájdult meg még a fejem.
Najó, játszani csak ritkán szoktam, mert ahhoz kell a haver erőgépe.
De a filmek miatt jól jönne a 3D. :K
De ha nincs, az sem gáz, mert az IPS glow hiánya fontosabb nekem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

ez ennyiért instant vétel lenne nekem, csak gondolom kisker haszon, áfa, egyéb adó (valamit majd csak kitalálnak) jól meg fogja dobni az árát

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27) Lacok


Lacok
őstag

Ennyiért ezekkel a "fícsörökkel" szerintem már bőven vállalható ez a monitor.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) CsigaGyilkos válasza Bici (#25) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ja értem. Filmezéshez még jó móka a 3D játékoknál nem látom én lényegét. Bár filmnél sem az fogja adni a fő élvezet nekem az is biztos. De egy amúgy is jó filmet meg tud turbózni a 3D.

Visca el Barcelona!

(#29) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem a tudásához képest nem olyan drága. Csak egy kicsit nagy a PC asztalomra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) Jack@l válasza -=RelakS=- (#26) üzenetére


Jack@l
veterán

Angliából nincs + adó, max szállítási költség. Az ára valóban jó, bár egy hdmi2 meg DP1.3 még mindig hiányzik róla. Érthetetlen mért ilyen filléres dolgon szívóznak a gyártók. Gondolom majd jön 100e-el drágábban ugyanez új portokkal...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#31) -=RelakS=- válasza Jack@l (#30) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hmm... font ... azt nem néztem, csak azt, hogy forintban mennyi :)

Bár gondolom, nem Angliából, hanem a távol-keletről érkezne az országba, úgy meg már más a leányzó ... izé, a monitor fekvése. Feltéve, hogy az angol meg a magyar vám között van számottevő eltérés.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) Jack@l válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


Jack@l
veterán

5-6% a két ország közt az áfa eltérés. Bár itthon meg mohóbbak a kereskedők.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#33) mzso


mzso
veterán

Fele áron 28-as (max 30) méretben érdekes lenne.

(#34) Cifu


Cifu
nagyúr

Megjegyzem, egy időben a Samsung gyártott 32-37-40 colos "monitorokat" LCD TV panelekkel, csak egyszerűen iszonyatosan drágán adta. Ez az irány nagyon szimpi a Philips-től (amúgy én is most pont 40"-os TV-ket nézegetek - monitornak), de felteszem még pár hónap legalább, amire megjelenik a piacon beszerezhető formában... :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) #72042496 válasza Cifu (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még mindig gyárt, és több más gyártó is. Vagy nem ezekre gondolsz?

(#36) Cifu válasza #72042496 (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, azok monitorok/kijelzők voltak, tuner nélkül, VGA, komponens és HDMI bemenetekkel, elsődlegesen üzleti megjelenítő (prezentáció, reklám, információ, stb. a boltok, üzletek, stb. falán) céllal.

Szerk.: Bár igen, ahogy elnézem, ezek is ilyesmik, csak ma már WiFi, meg SmartTV cuccok is kerülnek beléjük...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) F34R válasza t72killer (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

Ughh azok meg joforman be sem indultak, oledre en is nagyon kivancsian keszulok.

(#38) Shanyy


Shanyy
csendes tag

Idén 200 környékén (plusz/mínusz 5%) vannak ezek a jószágok. Nem nagyon tudok viszont olyan helyet, ahol ki lehetne próbálni, hogy hogyan működik.

Van a közízlés, és van, akinek van ízlése.

(#39) Sas7


Sas7
tag

Sziasztok,
Szóval ilyen monitorom van ( Philips 40" BDM4065UC ), és ugye ezen csak 1.4-es HDMI csati van sajnos, és Displayport 1.2-es. Vettem egy Playstation Pro-t, és én kis naiv azt hittem, hogy legalább a 4K menni fog. A HDR-t nem támogatja, így az alapból nem érdekelt. De a 4K-ra is azt írja, hogy "unsupported".
Az 1.4-es azért kéne tudja a 4K-t, nem? Igaz 30Hz-n. A Display Port lenne jó mert azon menne a 3840x2160@60Hz. Nézegettem egy ilyen HDMI-DP átalakítót, de jött az email a gyártótól, hogy ez sem fogja támogatni.
CLUB3D DisplayPort HDMI 2.0 CAC-1070
Van valaki aki esetleg tud valami megoldást?
(Jó tudom, adjam el a monitort, és vegyek egy 4K-s HDR támogatású TV-t, amin van HDCP 2.2-s csati, vagy adjam el a PS-t, és vegyek egy Gamer PC-t.)

(#40) QuToR válasza Sas7 (#39) üzenetére


QuToR
tag

Szia Sas7!

A helyzetem pont ugyanez! Ugyanez a monitor, és ugyanígy egy Ps4Pro. Nekem PC-vel displyporton megy a 4k60hz-n de a PS4Pro sehogyan sem akar 4k-ban megjelenni :( . Sokat olvasgattam utána de nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz megoldás a problémára, vagyis az, hogyha mindketten monitort cserélünk. Olvastam, hogy lehetséges elindítani a PS4Prot valami "csökkentett" módban ahol lehet erőltetni bizonyos dolgokat, de nem tudom, hogy akarok-e 4k -t 30hz-n. (Ugye ez ezt jelenti, hogy max 30fps lesz látható.... bár nem vagyok nagy szaki...) Most olyan TV-t keresek ami jó lenne PC-hez is és PS-hez is. Úgy gondolom ez lehet egy megoldás, viszont jó lenne olyan tv ami 4k-ban nem csak 60Hz-t tud hanem többet is.... vga lenne alá ami meghajtja.

Ha találsz megoldást kérlek oszd meg itt is, illetve ha én találok, mindenképpen leírom, hogy segíteni tudjak neked.

Köszi
Q

(Kérdezni nem bűn, visszaolvasni sem, de ha lehet segítsünk egymásnak és ne osszuk le egymást!)

QuToR

(#41) Sas7 válasza QuToR (#40) üzenetére


Sas7
tag

Szia,

A csökkentett módot könnyen elérheted, csak kikapcsolt állapotban nyomd meg hosszan a bekapcsolót, és várd meg a második csipogást, és csak után engedd el.
De nekem az sem segített, hogy ott átállítottam a HDCP-t 1.4-esre. Illetve a felbontást ott is próbáltam, de továbbra is szürke maradt a többi opció. A PS fórumon azt láttam, hogy mások is kérdezték, és lehet hogy egy frissítés a ludas, mert korábban ment legalább 30Hz-en. Szóval a későbbiekben lehet, hogy egy frissítéssel kijavítják, és újra elérhető lesz legalább a 4K@30Hz, de ahogy írtad, az sem az igazi!
A "Club3d" gyártó írt nekem, hogy jövő év első felében, vagyis nemsokára elkészülhet a HDMI 2.0 - DisplayPort 1.2-es átalakítójuk amivel mennie kell a 4K 60Hz-en. Ezt majdnem meg is rendeltem tőlük (CLUB3D DisplayPort HDMI 2.0 CAC-1070), de jelezték, hogy ez pont a fordítottja, tehát nem lesz jó.

Én is olvasgattam bőszen, és azt láttam, hogy jópáran küszködnek ilyen problémával, szóval megéri nekik legyártani, mert megnőtt rá az igény. Sokan nem figyeltek erre oda, vagy csak tájékozatlanok, ahogy én is voltam. A fene meg gondolt erre. 4K-4K, HDMI-HDMI csak jó lesz....hát nem.
De én ezen most úgy felhúztam magam, hogy el is adtam a PS PRO-t, mivel monitort is nemrég vettem, inkább a PS-t adtam el, és bár ezt nagyon elakartam kerülni, de váltottam PC-re. A pénztárcám meg is fájlalta.
Szóval én egy dolgot tudok tanácsolni, ha kibírod, és türelmes típus vagy, amilyen én nem, akkor várj, amíg ki nem jönnek (pl. Club3D) egy megfelelő adapterrel. A másikból kiindulva olyan +10 ezer forintos kiadás lesz.

Még annyit, hogy én kipróbáltam a régit, és a PRO-t, fej-fej mellett, és azt tapasztaltam, hogy a PRO nemcsak, hogy gyorsabb, de FullHD-ban is szebb a képe egy picit.

Persze, ott van még a HDR témaköre, amiről igazából nem érdemes beszélni mert ez a monitor nem támogatja. Bocs a kisregényért...

[ Szerkesztve ]

(#42) QuToR válasza Sas7 (#41) üzenetére


QuToR
tag

Én köszi a választ, de nem adom föl, bőszen keresem a megfelelő megjelenítőt!. Szerencsére a pénz annyira nem akadály de egyenlőre azt látom nincs is mire költeni :(

Köszi

QuToR

(#43) Sas7 válasza QuToR (#42) üzenetére


Sas7
tag

Ezt az oldalt érdemes nézegetni szerintem.

http://www.rtings.com/tv/reviews/by-usage/pc-monitor/best

Ui: akkor eladod a Philips monitort? Hm, dual-ba de durván nézne nekem ki, igaz el se férne az asztalomon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) QuToR válasza Sas7 (#43) üzenetére


QuToR
tag

Jók ezek a modellek, csak itthon egyik sem kapható....

Szia

QuToR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.