Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Örni


Örni
senior tag

Na, akkor a nem Sony telefonok ezzel az új érzékelővel ismét fejlődni fognak képalkotás terén ;]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#2) papi77 válasza Örni (#1) üzenetére


papi77
addikt

Érdekes, Ők tudnak fotózni sony telefonokkal :U

Az első: NOKIA 1611

(#3) Örni válasza papi77 (#2) üzenetére


Örni
senior tag

Csak arra céloztam, hogy más gyártó jobb képeket tud kicsiholni a Sony érzékelőből, mint ők maguk :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#4) gerii válasza papi77 (#2) üzenetére


gerii
addikt

Érdekes hogy más nem. :P

(#5) Aron1988 válasza Örni (#3) üzenetére


Aron1988
tag

Lehet, hogy nem a legjobb a kamerájuk, de minden új flagshipjük számos forradalmi újítást mutat be. Ezen kívül szimatikus a generációról generációra történő dizájnal való kisérletezés a fogyasztói igényekhez alkalmazkodva. Mellesleg tudtommal az Androidos csúcskészülékek közül a legkedvezőbb árazással rendelkeznek az Xperia Z telefonok. Szerintem jól jól csinálja a Sony. Kompakt, kézbesímuló design, kicsi káva, évről évre jövő forradalmi újdonságok tárháza, alacsony ár, és megfelelő kezekben kiváló kamera.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#6) papi77 válasza gerii (#4) üzenetére


papi77
addikt

Meg kellene tanulni manuális módba fotózni! ;)

Az első: NOKIA 1611

(#7) gerii válasza papi77 (#6) üzenetére


gerii
addikt

Van meg kellene tanulni programozni, 200k-ért ne én szórakozzak már...

Telefonnal pont nem így fotóz az átlag ember, pillanatot nehéz elkapni 2 fényérték, meg 3 zársebesség állítás között.

(#8) Xynis válasza Aron1988 (#5) üzenetére


Xynis
csendes tag

Nem tudom eldönteni hogy ironizálsz vagy csak hülyeségeket írsz :D.

iPad pro 12.9

(#9) papi77 válasza gerii (#7) üzenetére


papi77
addikt

Sajnos a manuális a tuti!
Autón nekem az s6-al,és a g4 el is minden 10 képből 7-8 rossz volt!

Az első: NOKIA 1611

(#10) Örni válasza Aron1988 (#5) üzenetére


Örni
senior tag

:DDD

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#11) zseko válasza papi77 (#2) üzenetére


zseko
veterán

Megnéztem az eredeti képeket, egyáltalán nem győzött meg, sőt. A szélek rettentően torzak, valamint rendesen mosottak.

HR24.hu

(#12) falijja


falijja
őstag

Steadyshot videóknál eddig a legjobb volt, de ez az új megoldás a videón azt is übereli... :K

(#13) myckie2 válasza Aron1988 (#5) üzenetére


myckie2
őstag

Sonynál dolgozol? :U

(#14) gaucho válasza Aron1988 (#5) üzenetére


gaucho
tag

Ha techno-troll vagy,akkor jár az ökölpacsi! :C Ha ezt komolyan írtad,akkor dolgozik a sör-jéger... :U

(#15) janeszgol válasza papi77 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) papi77 válasza janeszgol (#15) üzenetére


papi77
addikt

Igen...vagy csak én vagyok túl maximalista :DD

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#17) janeszgol válasza papi77 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet, csak meglepődtem. De nem cáfollak meg, mivel nem is tudlak. Csak leesett az állam.
(G4-gyel fotóztam auto módban, de nem sokat. Kb a 20-30%-át eltolta.)

Akkor felteszem a kérdést. Jobb egy kompaktal fotózni? Ott egy időben versenyeztek a cégek, pláne szoftveresen (mivel ugye hardverben nem sok változatosságot tudtak felmutatni.)
Meglátszik, hogy futószalagon dobálják a telefonokat. Nincs idő programozni? A bulikban megint előjönnek majd a fényképezőgépek? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) judas13 válasza Aron1988 (#5) üzenetére


judas13
addikt

"Szerintem jól csinálja a Sony"

Gondolom csak vicceltél......

Valami nagyon nincs rendben Sonyéknál az árképzéssel stb napi(!) közel 2 millió dolláros veszteséggel, az USA-beli 1 azaz egy% piaci részesedéssel, a tavaly is 15%-os további globális eladási visszaeséssel...
Elbaltáztak ezt azt nem kicsit (ahogy pl a HTC is mostanság).

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#19) Aron1988


Aron1988
tag

Sajnálom, ha sokaknak nem volt egyértelmű, természetesen komolyan gondoltam a mondanivalómat. Tudom a középkategóriában sok a gond náluk, de én a Z termékcsalád előnyeit próbáltam csak kihangsúlyozni.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#20) DMG


DMG
senior tag

Az a második demo video csak nekem tűnik rendernek? Vagy az is, bocsánat csak a videókra volt időm rátekinteni.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#21) hemaka válasza Örni (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az a baj, hogy csak ott. :D

(#22) lezuvius válasza Aron1988 (#19) üzenetére


lezuvius
őstag

Az a baj,hogy ott sincsenek sehol a konkurenciahoz kepest eladasokban.
Teny, hogy igenyes telokat raknak ossze de a feleves termekciklus ahogyan vartuk teljesen haza vagta az eladasokat. Tovabba innovativnak semmikeppen nemtudom nevezni oket,hiszen csak olyat pakolnak bele a telefonjaikba amiket a tobbiek is (4K kijelzot hagyjuk,hiszen legtobbszor 1080p-ben renderer) . Kompakt telefonjaik meg teglanak hatnak egy i6/6s vagy Alpha mellett szerintem.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#23) Luck Dragon válasza Aron1988 (#19) üzenetére

Még így sem értek veled egyet.

Maga a cikkhez , várom az átlag felhasználók által készített képeket,és majd eldől milyen jó ez az újdonság.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) Gyuracell


Gyuracell
csendes tag

Hátha végre sikerül alá írniuk egy tényleg ütős szoftvert, hogy ne kelljen azoknak nyávogni akik csak auto módban hajlandóak fotózni :U

(#25) Fejvadi válasza Örni (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ez már régóta így van.

(#26) Sys85 válasza papi77 (#2) üzenetére


Sys85
veterán

Szép és jó hogy manuálban ki lehet hozni a Sony telókból is a jó fotókat,de az emberek nagytöbbsége egy fikarcnyit se ért a fotózáshoz,tőlük senki sem várhatja el hogy majd babráljanak a beállításokkal egy használható fotóért,főleg egy ilyen árú telefonnál.Egy felsőkategóriás telefon auto módban is tudjon jó képeket lőni!Aki komolyabban fotózik (még ha csak hobbi szinten is),úgyse telefonnal fog fotózni.Egy telefon legyen "point&shot"!Szerintem...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#27) zseko válasza janeszgol (#17) üzenetére


zseko
veterán

Jobb. A610-em van, látszik hogy az S4-el fotóztam valamit vagy a fényképezővel. Bár, némelyik új kompaktra ez nem áll, céghez vetettem fényképezőt, katasztrófa a minőség :(((

HR24.hu

(#28) zseko válasza Aron1988 (#19) üzenetére


zseko
veterán

Vagyis arra cégre mondod hogy innovatív, aki egyik xperia modellnél kijelentette, az ő telefonjaik olyan tökéletesek, hogy felesleges szoftvert javítani rajtuk, az úgy tökéletes ahogy kijött? :) A felhasználói hibajelzések ellenére, és mindezt a facebookon.

HR24.hu

(#29) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Volt szinte az összes Z flagshipből nekem, szokásos sony képek még mindíg... mosottas szélek, középen éles de ottmeg túl élesít és furák a vonalak...

Nexus6P is jobb képeket csinál.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#30) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Az Xperia-k az alsókategóriában verhetetlenek.

(#31) laci_csk válasza Aron1988 (#19) üzenetére


laci_csk
senior tag

Igazad van, csakhogy a Sony-t becsmerloknek soha sem volt egy valamire valo Sony telojuk, csak J meg P meg SP, stb. Mert ahogy fontebb is irta valaki hogy a G4-el is kb 20%-a rosz kep akkor.... Dehat le a Sonyval.
Az S6 amit mindenki istenit az is melle'lo neha.
Az atlag ember auto modban fotoz valoban, az nem profi szinten hasonlitja ossze a kepeket, es JO kepeket a Sony is tud csinalni meg auto modban is. Az eladasokat pedig a HIPE es a MARKETING diktalja.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#32) kdennis


kdennis
aktív tag

Kit érdekel a megapixel? A fényérzékenysége mekkora???? A HTC utlrapixelnél eddig még nem láttam jobbat.

(#33) GeryFlash válasza Aron1988 (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

Amikor olvastam az első kommented mondom ok egy szokásos troll. De ezze a 2.-kal már kicsit túltoltad. Lgealábbis remélem.

(Egy Sony szimpatizáns)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) zseko válasza laci_csk (#31) üzenetére


zseko
veterán

Nekem sem volt soha Sony-m, csupán ismerősöknél láttam, de az alapján nem volt meggyőző, hogy nekem kellene. Ez szintén nem győzött meg, sőt, a kerülendők közé került. Az én szempontjaimnak (és hangsúlyozom hogy nekem) többek között számít a képminőség (is) egy mobilnál. Nem várok dslr szintet, főleg nem egy mobiltól, de ez nem üt meg semmilyen alapvető szintet nálam. És akkor a #2-ben linkelt képeket még nem is átlag felhasználók készítették.

HR24.hu

(#35) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Tehát egy gyengébb modult tesznek bele, de majd a szoftver feljavítja. Remélem ezt nem gondolták komolyan...
Optikai képstabilizátor sem ártana végre, de
ők tudják.

(#36) laci_csk válasza zseko (#34) üzenetére


laci_csk
senior tag

Miket irsz? Mar hogy legyen kerulendo ez a kameraszenzor, mikor az osszes csucskeszulekben ez lesz. Vagy neked fogalmad sincs hogy a Sony szallitja a kameraszenzorokat a csucstelokba majdnem az osszesbe? es a tiedben is az van.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#37) Enci1983 válasza gerii (#7) üzenetére


Enci1983
senior tag

Eléggé el vagy tájolódva.... Azt hiszed hogy például egy digitális fényképezőgéppel automata módban perfekt képeket tudsz készíteni? Én mindig is a Sony telefonokat részesítettem előnyben ha mobilfotózásról van szó, manuális módban eszméletlen jó képeket készít. Nem a víz a hülye ha a kacsa nem tud úszni :U

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#38) Dr. 444Hertz válasza laci_csk (#31) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

laci_csk: Sajnos manapság rossz egy telefon, ha a gyártója nem tud erőszakos marketinget alkalmazni. Pedig egyik Xperia Z telefon sem rossz, sőt!!!

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#39) zseko válasza laci_csk (#36) üzenetére


zseko
veterán

Nem mondod? :U Attól a minősége még ugyanúgy szarabb lett.

HR24.hu

(#40) gerii válasza Enci1983 (#37) üzenetére


gerii
addikt

Ha jól megírják a szoftvert, akkor a manuálhoz közeli képeket lehet vele csinálni.
Ha a többi gyártó meg tudja csinálni, akkor a Sonytól is elvárható hogy csinálja meg, vagy viselje a fikázást.

De csak idézni tudom magam:
Telefonnal pont nem így fotóz az átlag ember, pillanatot nehéz elkapni 2 fényérték, meg 3 zársebesség állítás között...

(#41) laci_csk válasza zseko (#39) üzenetére


laci_csk
senior tag

ja, tesztelted mar? akkor bocsi. erdekes meg csak most jelentettek be. vagy huzzuk le ba'rmi aron mivel sony.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#42) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Sony topic = fikatopic ? :W

valami

(#43) Gyuracell válasza Quasi_modo (#42) üzenetére


Gyuracell
csendes tag

Csak a szokásos... :(((

(#44) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A Sony ígérete szerint a fényérzékelő felület zsugorodása nem jár majd minőségveszteséggel, ugyanis a korábbiaknál fejlettebb lesz a zajszűrő algoritmus.

LULz

(#45) zseko válasza laci_csk (#41) üzenetére


zseko
veterán

Te pedig nézted a linkelt tesztképeket? Lesz.rom hogy Sony vagy nem Sony, itt sem a Sonyra mondom főképp hogy rossz, hanem a kapott képminőségre. Pl. nekem Canon, Nikon, Pentax cuccok amik tetszenek, de ami szar az szar. Amit munkahelyre is vettek Ixus 162 minősége, háát... igen ocsmány, komolyan. Ha vaku kell, akkor a telefonommal jobb (főleg közeli) képet készítek a beérkezett árukról mint a fényképezővel, az automata mód pedig felejtős, ha normális képet akarok. Láttam már Canontól is 150e-es fényképezőt amit ugyanúgy nem vennék meg a tesztképeket látva.

Ám most megkövetem magam, a cikk gyors átolvasása felültetett :(((, a #2-bej linkelt tesztfotók valóban nem az új érzékelővel készültek, hanem a cikkben is példaként felhozott Z5-el (és a kiemelése megvezetett). Ám azok a képek szvsz attól még ugyanúgy elégtelenek. De ez:
"Az IMX318 egy valamivel apróbb, 1/2,6 hüvelykes szenzor 3 századmásodperces hibrid (kontraszt + PDAF) autófókusszal és 1 mikronosra csökkent szenzorpixelekkel. A Sony ígérete szerint a fényérzékelő felület zsugorodása nem jár majd minőségveszteséggel, ugyanis a korábbiaknál fejlettebb lesz a zajszűrő algoritmus."
szvsz egy nagy bullshit. Még kisebb méret, még kisebb pixellel, majd pont a zajszűrő az ami helyettesíti az elveszett fényt és javít a minőségen, ó hogyne :U Vannak amik amúgy tetszenek, hogy már éjszaka is használható(bb) képeket lehet lőni, vagy az ois, vagy a gyors fókusz, de attól a hiba marad. Lehet egy mobil kijelzőjén jól mutat, és a többségnek ez kell meg a facebookra posztolás, de normális monitoron vagy tv-n visszanézve már nem. De majd nézzük meg amikor tényleg kijön a szenzor, hátha sikerül csodát csinálniuk, addig ezt nem véleményezem. Amit mondtam az valójában a Z5 kamerájára áll.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#46) laci_csk válasza zseko (#45) üzenetére


laci_csk
senior tag

Jo lesz az, csak ulj nyugodtan.

Xperia XZ3

(#47) zseko válasza laci_csk (#46) üzenetére


zseko
veterán

Sajna attól tartok nem, de majd meglátjuk :(

HR24.hu

(#48) .:Ádám:. válasza laci_csk (#46) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Volt C905-öm. A 8 megapixelével egy katasztrófális hulladék volt. Sony sosem tudott képfeldolgozó algoritmust írni ami jobban működött volna mint a konkurencia.

(#49) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Az imént azon gondolkoztam, hogy a Sony tök hülye.
Tavalyi év első felében kiadta a Z4-et (Z3+) SD810 chipsettel. Jó telefon, de a proci melegedik nagyon - lenni gyermekbetegség. Majd alig pár hónap múlva ugyanezzel a lapkával és egy kicsivel jobb kameraszenzorral bemutatták a Z5-öt, ami kb. az ujjlenyomatolvasó miatt volt "nagy" újítás.
Idén kijött a bivalyerős SD820 és van elvileg ez a csúcsszenzor.
Az egy dolog, hogy a Z5 is elhamarkodott lépés volt, és igazán megvárhatták volna a 820-at.
De. Az új Z6-tal (elnézést, Xperia X Performance!) nagyon melléhugyoztak, az biztos.
Ugyan a 820-as dolgozik már benne, de a kamera ugyanaz, mint a Z5-é, kicsit felturbózva.
Nem lehetett volna egy csúcsszenzoros SD820-as teló megjelentetésével várni a Z5 (vagy inkább a Z3+) után, hogy legyen valami értelme is az új készülék kiadásának?
Nem rossz telefonok egyenként. De senki nem veszi meg őket, ha nem éreznek fejlődést a korábbi modellekhez képest...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.