Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Lasy válasza leslie_smith (#300) üzenetére


Lasy
veterán

Mivel a SONY nem csinálta még meg a régebbiekhez, így nem hinnám hogy lesz.
De ha pl van csak a kernel FTF formában akkor nem kell fastboot

+36702778032

(#302) leslie_smith válasza Lasy (#301) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Hogy ne itt kelljen kivesézni a témát nincs valami fórum se-portálon ami ilyesmiről szól?

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#303) Lasy válasza leslie_smith (#302) üzenetére


Lasy
veterán

Készülék topica?
Amúgy nem létezik 3.0ás kernel még :(

+36702778032

(#304) leslie_smith válasza Lasy (#303) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Akkor nem tudom én mit találtam a neten.Majd csak találok valamit a neten,hogy felmenjen egy AOKP.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#305) Lasy válasza leslie_smith (#304) üzenetére


Lasy
veterán

Melyik telefonra ?
Már látom SK17i. :D
Sok mindentől függ, de tuti nem jelent meg 3.0 kernel, max az V3.0 azaz 3.kiadás. :D

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#306) leslie_smith válasza Lasy (#305) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Ja azt elfelejtettem.De hol olvastad,hogy sk17i?

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#307) Lasy válasza leslie_smith (#306) üzenetére


Lasy
veterán

te írtad. :D

+36702778032

(#308) leslie_smith válasza Lasy (#307) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Ja igaz.Na nem baj.Én amúgy 3-as kernel alatt ezt értettem.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#309) Lasy válasza leslie_smith (#308) üzenetére


Lasy
veterán

igen,de ez nem mini pro!

Arra mincsen még. Sok mindenki szeretné,ha már meglenne.

+36702778032

(#310) leslie_smith válasza Lasy (#309) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Tudom,hogy nem az,de azt mondom,hogy nekem nem főzött krsh és hasonlók kellenének hanem valami ilyesmi.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#311) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok! Én is megcsináltam a bootloader nyitást.. most már "r" van.. Mégis Amikor bemegyek a servíz menübe még mindig "no"... És nem tudok fastboot módba sem belépni... Miért van ez?

(#312) csibusz0314 válasza csibusz0314 (#311) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Igen.. Azt hiszem tudom.. T-s függő a készülék..Akkor esélyem sincsen? :(

(#313) MyckY válasza csibusz0314 (#312) üzenetére


MyckY
senior tag

Sajnos ez van hiába nyitod a bl-t fastboot nem lessz :(

(#314) csibusz0314 válasza MyckY (#313) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Nem probléma, most volt tegnap este, meg ma reggel egy enyhe sztrókom, mivel a következő szituáció lépett fel:
- Semmi pánik, visszarakom a sima ICS-t rá Wifin.. Persze, csak éppen nyitott bootloaderrel, már összesz@rta magát a telefon :D
De Lasy-nak hála minden oké:) Ezer köszönet neki itt is:)
Csak azt nem tudom, hogy most hogy kinyitottam a bootloadert, még sincsen sok értelme, ha fastboot nem működik, mert MIUI-t szerettem volna feltenni rá.. Baseband már megfelelő volt, de a Kernel sajna nem.. :(

(#315) Lasy válasza csibusz0314 (#314) üzenetére


Lasy
veterán

ha wifin keresztül sikerül akkor a BL nyitás jó, de a fasstboot sajna nem lesz.

De a kernelt csak úgy fogod tudni felrakni.

+36702778032

(#316) zolka95


zolka95
őstag

Hellóka!
nyitni szeretném a bootloadert, eddig még nem csináltam ilyet sosem szóval nincs tapasztalatom
a[ sony fórumán azt olvastam, hogy ha ezt a kódot *#*#7378423#*#* beütve azt írja, hogy Bootloader unlock allowed: no , akkor nem lehet nyitni a bootloadert
és nekem 'no'-t ír
akkor az enyémet egyáltalán nem lehet ? vagy meglehet valahogy máshogy csinálni?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#317) Lasy válasza zolka95 (#316) üzenetére


Lasy
veterán

Szia
Milyen telefonról van szó?
Mikori kiadású?
Ezt az imei matricán találod meg 11W45 vagy 12w12 hasonló.
Ha 12w12 fölötti akkor sajna semmi esetre nem megoldható.

Ha most csinálod a bootloader nyitást, akkor ki fogod nyitni, de nem lesz fastboot-od.

+36702778032

(#318) zolka95 válasza Lasy (#317) üzenetére


zolka95
őstag

Xperia Mini
kb. 1 éves
az akksin 11w28 , a telón 11w43 van
mit jelent az hogy nem lesz fastboot?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#319) Lasy válasza zolka95 (#318) üzenetére


Lasy
veterán

a bl nyitást azért szokták megcsinálni, hogy kernelt tudjon cserélni.
nos ehhez van szükség a fastboot ra.
hangerő fel + rádug a gépre.
ekkor a led kéken világít.

+36702778032

(#320) zolka95 válasza Lasy (#317) üzenetére


zolka95
őstag

és mért nem lesz fastboot?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#321) Lasy válasza zolka95 (#320) üzenetére


Lasy
veterán

kérdezd meg azt aki ezt kitalálta. :D

+36702778032

(#322) petya1495


petya1495
tag

Üdv.!
Xperia arc s típusú T-mobile függő telefonom van és kiszeretnem nyitni a bootloaderét.Ahogy néztem a testpoint a sim.alatt van és ezt kell összekötni az akku negatív csatlakozójaval.Olyat olvastam hogy a szolgáltató függő telokon nem lehet fastbootot csinálni, szóval azt szeretném tudni hogy ez tényleg így van-e?meg olyat olvastam, hogy ez látható lesz a készüléken, de ha a sim fölötti fekete pockot leveszem és visszarakom, akkor az nem látható..

(#323) zopet válasza Lasy (#321) üzenetére


zopet
tag

Heló, itt olvasgatok éppen...
Érdekelne engem is a dolog...
Már egyszer beszéltünk róla, hogy ez vmi fizetős nyitással megoldható elvileg...
11w37 -es, Vodafonos Ray- ről lenne szó. Na most akkor: Bootloader U A : NO
... Akkor most ha kinyitod, vagy vki kinyitja, nem lesz Fastboot, de akkor minek az egész?
Mert én flashtoolal cserélgettem már a gyári kerneleket ROOT miatt. Kipróbáltam pár romot is, amik jók a gyári kernellel, amugy semmirevalók. Egy CM-ot feltennék, de ahhoz már kernel is kell, továbbá felhúznám a procit, de ahoz is kell. Tehát a nyitott bootloaderrel /FASZtbút nélkül/ fel lehet tenni kernelt, vagy nem?
De most azt olvasom hogy ez a fastboot is kell a kernel cseréhez... akkor most hogy is van ez? nem lehet máshogy felrakni azt a K*rva kernelt? Vagy mit kezdjek ezzel a rohadt telefonnal?
Ja és akkor most lehet fastbootom is meg nyitott bootloaderem is ezene a telefonon valahogy, mert az érdekelne...

(#324) Lasy válasza zopet (#323) üzenetére


Lasy
veterán

hozd el, és lesz mindened. :D
pl holnap átjössz, és megcsináljuk.

ha a service menüben NO van, akkor csak a függetlenítéssel együtt tudod megoldani, hogy legyen rendesen fastboot.

ha csak bootloadert nyitsz az itteni progival, akkor nyitott lesz a BL, de nem lesz működő fastboot-od. így nem fogsz tudni kommunikálni a telefonnal, tehát a kernelt nem tudod felrakni.

petya1495
Igen ez így van. :(
pont mint itt ebben a hozzászólásban írtam.
a te készülékednék külsőleg senki nem fog semmit sem észrevenni, c sak a gariban nem fogják megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#325) zolka95 válasza Lasy (#324) üzenetére


zolka95
őstag

a függetlenítés az amikor a biztostűvel izélik a testpointot?

a másik kérdésem: hogy lehet így leszedni a matricát?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#326) Lasy válasza zolka95 (#325) üzenetére


Lasy
veterán

türelmesen. :D
pl. sokan hajszárítót használnak hozzá.

+36702778032

(#327) petya1495 válasza Lasy (#326) üzenetére


petya1495
tag

Szóval akkor ha én így kifüggetleníteném, aminek azért örülnék ha leirná valaki, akkor kitudom nyitni a bootloadert és tu7dok kernelt cserélni?olyat is olvastam hogy recoveryből is tudok valamilyen kernelt felrakni...és amit előzőleg írtál, hogy külsőleg nem látszik a telómon ez akkor miért nem csinálnák garisan, ha nem veszik észre, mert általában elég felületesek a t-mobilos szervizesek.

(#328) Lasy válasza petya1495 (#327) üzenetére


Lasy
veterán

szervizben egyből észreveszik, és ugrik a garancia.
recovery-ből itt nem lehet kernelt cserélni. ha lehetne nem kellene ezt eljátszani.

+36702778032

(#329) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Ha már nyitva van,de nincs fastboot akkor mivel tudok még kernelt cserélni? :F

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#330) Lasy válasza leslie_smith (#329) üzenetére


Lasy
veterán

semmivel.
neked is no volt a menüben?

+36702778032

(#331) leslie_smith válasza Lasy (#330) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Sajnos.És az a baj,hogy így max egy zárt romnál kiválaszthatom az unlocked-ot is.De így felesleges a nyitás.
Amúgy flashtoolban mit jelent a loader status rooted?Mitől rootolt?Eddig not rootable volt.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#332) Lasy válasza leslie_smith (#331) üzenetére


Lasy
veterán

Az pontosan nem tudom mi, a szerkesztőt kell megkérdezni.
Csak azt tudom, hogy semmi értelme, de ha most frissíted a telefont WIFIn keresztül akkor nem fog bekapcsolni. :D
érdemes inkább visszazárni... és ha megfelelő a telefon akkor nyitni rendesen.
12w12 alatti akkor simán van rá megoldás.

+36702778032

(#333) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

11w38-as.
Amúgy wotannal,hogy csinálhatom,mert nekem rosszul csinálja meg és nem ismeri fel a SIM-et.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#334) Lasy válasza leslie_smith (#333) üzenetére


Lasy
veterán

ez azért van amiért kitiltást is kaphatunk. mivel már nem ingyenes.
megy privát.

+36702778032

(#335) xxman


xxman
senior tag

Üdv!
Nekem egy tré-s arc s em van , A bootloader unlock allowed: NO- szerepel.
Akkor most nyithatom ?
És akkor hogy is van?
Milyen kernelt rakhatok fel ezáltal?
Pl. Egy CM 9-10et fel tudok rakni?

I just wanna have some fun.

(#336) MyckY válasza xxman (#335) üzenetére


MyckY
senior tag

Csak vissza kéne olvasni, nem tudom miért ilyen lusta mindenki olvass vissza és választ kapsz rá hogyha no szerepel ott akkor nem tudod nyitni csak fuggetlenites után de az meg illegális itt szóval

(#337) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Ezekre a készülékekre nincs TA patch,mint pl.: xperia U-ra?

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#338) racroland


racroland
csendes tag

Sziasztok! Ha nekem A bootloader unlock allowed: NO akkor csak annyi a dolgom hogy lemegyek a telefonoshoz és kifüggetlenítem , hogy A bootloader unlock allowed: YES- legyen ? (11W49)

(#339) Lasy válasza racroland (#338) üzenetére


Lasy
veterán

Milyen típusról van szó?
elviekben a függetlenítéssel nyílik a BOOTLOADER is.
De ez program függő...

+36702778032

(#340) racroland válasza Lasy (#339) üzenetére


racroland
csendes tag

"Xperia arc s" , remélem hogy igen mert készülök kikódoltatni,másképp nem tudok FASTBOOT-ot az meg kell a kernel cseréhez és már megőrülök miatta, viszont szerencsére az Ultimate HD 2.0.2-hez nem kellett kernel csere :)

(#341) Lasy válasza racroland (#340) üzenetére


Lasy
veterán

Mikor szeretnéd?
Mennyiért csinálják?
megy egy privát...

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#342) Aron 96r


Aron 96r
csendes tag

Lehet nem ide kéne írnom, de nem találtam másik fórumot ahol szerintem tudnának válaszolni.
A helyzet az hogy van egy T-s Xperia Arc-om zárt bootloader-el természetesen és a járata 11w19 .
Jelenleg egy 4.0.4 ICS root-olt, gyári kerneles rendszer van rajta ("hivatalos")
Telepítettem rá: X-Parts CWM Recovery-t müxik is de mivel függő és egy nagy NO jelzéssel büszkélkedhet a BOOTLOADER UNLOCK ALLOWED -ben nem lehet kernelt cserélni és nincs fastboot-se
Nos az a kérdés hogy korábban említettétek hogy van erre is megoldás vagyis a kernel cserére valami fizetős
de ha LINK ez szerint függetlenítem ezzel a progival:Omnius_for_SE és aztán tudok valahonnan fastboot-ot csinálni?? hogy kernelt cseréljek pl: EZ sikerülhet-e??? kéne valami nem fizetős megoldás.
Gari NEM érdekel már rég lejárt....!!! A Célom az hogy egy Jelly Bean 4.1.2-őt felrakhassam recovery-ből és természetesen a hozzá való kernelt boot.img fájlt
Hihetetlen gagyi a mostani rendszer és rengeteg helyet foglal a memo-ból is.
Válaszokat előre is köszönöm!!!!!!!!!
És még egyszer bocs hogy ide írtam!! De itt már súroltátok a témát!!!! Ja és még egy kérdés WOTAN-t hogy kell használni letöltöd és....................? regisztrálni kell és még valami kreditet is kér akkor fizetős????
Link, Privát, Hozzászólás mind1 csak plííííííz segítsetek!!!!!

(#343) tothmarton89


tothmarton89
csendes tag

sziasztok.. wt19inek lehetséges a függetéenítése? láttam egy képet fentebb de inkább rálárdezek.

(#344) Lasy válasza tothmarton89 (#343) üzenetére


Lasy
veterán

a bootloader nyitásnak semmi köze a függetlenítéshez.
na jó van, de az tilos a fórumon.

+36702778032

(#345) tothmarton89 válasza Lasy (#344) üzenetére


tothmarton89
csendes tag

ment PÜ

(#346) Sanyi9889


Sanyi9889
csendes tag

Én is megbróbáltam a bootloader nyitását,egy CVM 10 Jelly Bean 4.1-et szeretnék feltenni,van is a telefonra ilyen jó kis rom.Csakhát ugye mindenképpen szükség van fastboot-ra.T-s függő volt a készülék,legelőször jól el is csesztem,wotannal próbáltam függetleníteni,azt javaslom hogy ezzel a sz***al senki ne csinálja mert szétcseszi a telefont.Nekem ugyanis amikor végzett a wotan akkor előjött ez a nincs sim kártya hiba.Nem is ismerte fel a simet.De ez még a kisebbik gond volt.Utána csinált egy olyat a teló hogy a Flash mód és a 3G megszűnt létezni a telón.Ja és persze hozzáteszem egyáltalán nem lett független a service menü szerint.Ezután egy másik fizetős progival testpointtal függetlenítettem.ST15i és 11w43 a telóm gyári száma,ez van az aksi alatti cimkén.Szóval ez a másik progi (nem omnius és nem is octopus) viszont normálisan kifüggetlenítette,megszűnt a nincs sim hiba is,és a Bootloader unlock allowed felirat is,ami eddig nekem NO volt az YES-re változott.Örült is a fejem,hogy hú de királyság,s1tool-al neki is álltam kinyitni a loadert.Nagy R-ből kis r-lett,gondoltam biztosan jó.hát kiderült hogy mégsem.Flash mód és a 3G továbbra sem müxik,és mindezek tetejébe még csináltam egy wifis szoftfrissítést is,ekkor úgy lehalt a teló hogy nem kapcsolt be csak rezzent,ha nyomtam a bekapcs gombot.Persze se Flashmod se fastboot,semmi.Még flashtoollal sem lehetett ráhúzni egy gyári romot mert abszolut nem volt flash mód amikor a gépre dugtam,csak pirosan világított a led,és megjelent az akkutöltés ikon a telón....Vittem szervizbe is,testpointtal (3000 Huf)frissítették,de minden maradt ugyanúgy mint előtte se flash se fastboot.Arra következtetek hogy a telefon nincs rendesen kifüggetlenítve,ezért nincs fastboot sem hiába van YES a BL unlock allowed nél.Most az Oniussal próbálom majd meg normálisan kinyitni,hátha azzal jó lessz.Pedig elvileg lehetne nyitni ahogyan olvastam a 11w43-as számút,de írja meg valaki ha nem mert akkor meg sem próbálom.Amúgy szerintem a wotan elcseszi a TA beállításokat,úgyhogy én senkinek nem ajánlom.

(#347) Lasy válasza Sanyi9889 (#346) üzenetére


Lasy
veterán

bocs,hogy ezt írom, de hülye vagy.
során is jó. mind jó.
csak gondolom nem volt kredited, és nem fejezted be.
ha mert nem olvadod, el hogy minden ilyen progi nyitja is a bootloadert, ez a te hibád. főleg, hogy ez után az s1toolhoz hozzá sem kell nyúlni.
ha hozzányúlsz tönkreteszed.
boxal javítható.
az is le van írva, hogy ha nyitott a bootloadered akkor wifin nem frissíthetsz.
erre van a blogomba az ota hibajavítás. 6 perc és kész. ja ingyenesén.
utólag reklamálsz, hogy nem jó,hiszen ebben a kis szösszenetben is sok hibát ejtettél

+36702778032

(#348) Sanyi9889 válasza Lasy (#347) üzenetére


Sanyi9889
csendes tag

Volt egyébként creditem,kredit nélkül bele sem fognék.Visszazártam a telefonon a bootloadert,így már működik rendesen,a wifis frissítés és a többi flash,stb is jó.Viszont az omniushoz is van creditem,de valamiért nem tudja kinyitni rendesen a bootloadert,fastboot nincs nekem sem ,ahogyan itt még jópár embernek.A telefon fügegtlen,t-s függő volt.

(#349) Lasy válasza Sanyi9889 (#348) üzenetére


Lasy
veterán

akkor valamit elrontotok.
omnius, mindent jól csinál, és a wotan is.
ha a driver nincsen fent, vagy nincsen kredit akkor szokott ilyen előfordulni.
omnius-t még az AERIX kórszakból használom minden gond nélkül. soha nem volt vele egy gondom sem.
csak jó lenne ha lenne jtag cuccom, és akkor menne a live repair is. amit 5-6000.-ért csinálnak mások. :W

+36702778032

(#350) Sanyi9889 válasza Lasy (#349) üzenetére


Sanyi9889
csendes tag

Wotannal windows 7 ultimate 32 bit alatt csináltam a függetlenítést,ez a rendszer van nekem a gépen,a wotan oldaláról a program mellé letölthető drivert használtam,nem volt vele baj.Rádugtam a telót flash módban a gépre,hangerő gomb le+usb rádug,led zölden világít,el is kezdte csinálni,végigment a folyamatjelző majd kiírta hogy elkészült és lehúzhatom a telefont.Bekapcsoltam,majd érdekes dolgok történtek,gondolok itt pl olyanra hogy a telefon innentől kezdve minden simre azt írta hogy nincs sim kártya és megszűnt létezni a flash mód és a 3G netkapcsolat is.De ez most már megjavult,mert az omniusszal csináltam egy S1 boot repairt testpointtal és az visszazárta a bootloadert és helyrejött a telefon.Úgyhogy most jó,csak zárva van a bootloadere,az OTA -s frissítés is működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.