Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!Van egy elvileg gyárilag független xperia arc-om sima nem arc s ! elvileg nyitható a bootloader is mint ahogy a képen látjátok is :

Minden okés is lenne de nem tudom fastboot modba tenni a telót!Miért van ez?És h tudom megnézni h gyárilag független vagy függetlenített e a teló ?Előre is kösz a választ!

(#402) Lasy válasza Imi1981 (#401) üzenetére


Lasy
veterán

nézd meg a testpontot.
ha karcos tuti nem gyári független, de akkor lenne fastboot-od.
vagy megcsinálod a hivatalos nyitást, vagy nem rontod el a telefonod.
ha elrontod. a javítása kb 3-4000

+36702778032

(#403) Imi1981 válasza Lasy (#402) üzenetére


Imi1981
veterán

Hivatalos nyitással próbálkoztam(a rövidebb verzióval ) és már csak a nyitás lett volna vissza a SE Bootloader_Unlocking_Relocking programmal, de ahoz fastbootba kellett volna rakni a telót és itt akadtam el mert egyszerűen nem indul a fastbootba.
Ja amúgy azt se tudom hol a testpont ! :) Ha a matrica alatt akkor szerintem nem lett piszkálva mert nagyon ép,és szerintem még gyárilag ragasztott .

[ Szerkesztve ]

(#404) Lasy válasza Imi1981 (#403) üzenetére


Lasy
veterán

Sim alatt a fekete kis matrica alatt. :)
a hivatalosnak van egy pár előélete amit nem feltétel progival érdemes csinálni.

én erre gondoltam.
unlockbootloader.sonymobile.com/

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#405) Imi1981 válasza Lasy (#404) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi majd megnézem !

(#406) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok
Szolgáltatós mobilnál ha service menüben azt írja, hogy nem nyitható és 12w09, akkor van valami lehetőség a BL kinyitására ? (ingyenes,fizetős...) Ja igen egy L18i Arc S -ről van szó.

Érdekes amúgy mert az S1 tool ezt mutatja a service menüvel ellentétben. (Simlock Certificate)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#407) Dunai Dani


Dunai Dani
újonc

Mivel nem látok időt hogy mikor írtatok ide utóljára ezért
Megpróbálom hátha....

Van egy xperia live telóm.... Annyit foglalkoztam már 2011 - es xperiákkal hogy eszemjutott ez...
A bootloader unlock allowed: no... Nálam...
De ha kinyitom és a kernelt a cwm-ből telepítem fel úgy hogy a backup mappába berakom és a cwm-be restore
Ként adom a paroncsot akkor fel megy e a kernel?
Meg előtte kártyafüggetleníteni kell ezt is mint a minit? Mert nem most szenvedtem ezzel azt kihagy az agy az én koromba...

[ Szerkesztve ]

(#408) Lasy válasza Dunai Dani (#407) üzenetére


Lasy
veterán

mivel recovery-ből nem tudsz kernelt cserélni így semmi esélyed nincsen rá. :)
igen ezt is lehet!
nem kell. csak lehet. de azt is max 12w11-ig.

nyugodtan kipróbálhatod, de a boot.img-t sajna nem cseréli le a recovery...
ha lecserélné nem lenne szükség ezekre.
max annyit érsz el vele, hogy nem fog bekapcsolni a telefonod.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#409) kenyer79


kenyer79
csendes tag

Sziasztok!
Még mindig nincs megoldás ha a bootloader státusz :NO ? :F

Azért mert hülye vagy,és nem értenek meg,nem jelenti ,hogy művész vagy...

(#410) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Vagy egy SE LwW-m, trémobilfüggő. A bootloader természetesen nem nyitható. Megoldható a nyitása? Áldoznék is rá, ha nem megy még ingyen :)

szerk.: 12W16 gyártású

Köszönettel,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#411) razorka777 válasza szjoci (#410) üzenetére


razorka777
veterán

Úgy tudom, hogy a tied már nem nyitható.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#412) adrig


adrig
csendes tag

Üdw!

Még a múlt évben említettem egy xda topicot ahol találtam egy leírást bootloader feloldására "Bootloader unlock allowed: No" esetekre. Nagy nehezen sikerült magam rászánni és kipróbáltam, és összejött.
Szóval aki szintén ilyen helyzetben van (kártyafüggetlenitett, Bootloader unlock allowed: No), és ért egy kicsit a telefonjához, azoknak bátran ajánlom ezt a két topicot, melyek segítségével egy kis idő rászánásával könnyen fellehet oldani a bootloadert.
Fastboot igaz nem lesz, de a leirások alapján a kerneleket beágyazhatod .ftf kiterjesztésbe és Flashtoolal simán feldobhatja az ember a telefonra :C

Bootloader Unlock Status: No / No Fastboot
boot.img to kernel.ftf

(#413) GÁgpstpn válasza adrig (#412) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Tehát a második leírás alapján fel tudnék rakni egy cyanogenmodot BL nyitás nélkül?

(#414) adrig válasza GÁgpstpn (#413) üzenetére


adrig
csendes tag

BL-t mindenféleképpen fel kell oldani :)
Én az első linkben levő "STEP 1: BL Unlock Via Test Point method" szerint csináltam...

(#415) GÁgpstpn válasza adrig (#414) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Hát akkor szerintem inkább hagyom. Nem szeretném tönkretenni a telóm. :N

[ Szerkesztve ]

(#416) GÁgpstpn válasza GÁgpstpn (#415) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Amúgy hogyha az aksi alatt 12w15 van, akkor lehet nyitni a BL-t?

(#417) GÁgpstpn válasza adrig (#414) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Amúgy nekem 12w15 van. Ez még lehet nyitni tesztponttal?

(#418) adrig válasza GÁgpstpn (#417) üzenetére


adrig
csendes tag

Ha az emlékezetem nem csal, akkor csak a 11w-seket lehet. :F

(#419) GÁgpstpn válasza adrig (#418) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Hát akkor marad a jó öreg ICS. :D

(#420) GÁgpstpn válasza adrig (#418) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Más módszer nincs bl nyitásra?

(#421) adrig válasza GÁgpstpn (#420) üzenetére


adrig
csendes tag

Nálad a Bootloader unlock allowed-nél No vagy Yes van?

(#422) GÁgpstpn válasza adrig (#421) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Sajnos No van. :(

(#423) adrig válasza GÁgpstpn (#422) üzenetére


adrig
csendes tag

Hát akk marad a gyári kernel :(

Am ajánlani tudok két ROMot amik elfutnak gyári kernelen is elég szépen:
ICS:
Iridescent_Zed_IV
GB:
Gin2KitKat v3.2.0
:C

(#424) GÁgpstpn válasza adrig (#423) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Köszönöm! :)

(#425) GÁgpstpn válasza adrig (#423) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Az Iridescent Zed lww-re is jó?

(#426) adrig válasza GÁgpstpn (#425) üzenetére


adrig
csendes tag

Hát úgy néz ki, hogy sajnos nem :(

(#427) GÁgpstpn válasza adrig (#426) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Esetleg tudsz egy jó 4.0+ romot stock kernelre?

(#428) adrig válasza GÁgpstpn (#427) üzenetére


adrig
csendes tag

Elég sok ROM van, hogy most melyik, hogy működik lww-n nem tudom. Én most az Arc-omon az Iridescent Zed IV-et használom, de mivel ez nem kompatibilis a lww-vel tehát kilőve. Régebben az Xperia Ultimate HD 5.0.1 volt feltéve, szintén megvoltam vele elégedve, ha minden igaz lww-re is átlett portolva (link), hogy milyen sikerrel nem tudom :) Kikell próbálgatni őket és kiderül :))

csak ICS

össz lww-s ROM

(#429) GÁgpstpn válasza adrig (#428) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Köszönöm! Jövő heti (érettségi szünet) program pipa. :D

(#430) adrig válasza GÁgpstpn (#429) üzenetére


adrig
csendes tag

Nah ha minden igaz, mégis fellehet nyitni a bootloadert 12w15-nél :U
Ez a cimbi is hasonlóképpen csinálta mint én, és neki 12W35 van és sikerült neki:
I managed to unlock bootloader unlock allowed: no with the new security :R

(#431) GÁgpstpn válasza adrig (#430) üzenetére


GÁgpstpn
tag

A hozzászólásoknál azt írják, hogy szolgáltatósoknál nem működik. A enyém pedig az (T). Megpróbáljam vagy inkább ne?

(Amúgy köszi a linkeket a romokhoz a Zelly Cream 6 egyenlőre jónak tűnik. :) )

[ Szerkesztve ]

(#432) adrig válasza GÁgpstpn (#431) üzenetére


adrig
csendes tag

Azzal votlam, hogy kártyafüggetlen a tied. Hát nem tudom, ebben az esetben én inkább hagynám úgy ahogy van. Inkább egy gyári kernel, mint egy használhatatlan telefon ;)

(#433) GÁgpstpn válasza adrig (#432) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Én is így gondolom, úgy hogy akkor inkább maradok ICS-en és próbálgatom a romokat. :) ( Bár a KitKat jobb lenne :D )

(#434) adrig válasza GÁgpstpn (#433) üzenetére


adrig
csendes tag

Én jelenleg kitkat-en vagyok, bár nagyon instabil, még nagyon kezdetleges fázisban van stabilitás téren... tény hogy gyors, teljesen testreszabható, meg minden, de ugyanakkor előfordult, hogy nem kaptam meg az sms-eket, vlm elkezdett futni a háttérben és egy este alatt lehuzta az aksit 0ra, reggel persze az ébresztésnek lőttek, video felvételezés is eléggé bugos, és fm rádió sincs.
Továbbá a sok ujratelepitgetés során valahogy sikerült valamelyik programnak kitörölni az összes video és kép filet a memóriakártyáról, szóval megvolt a hétvégi öröm xD
Szóval megyek vissza GB-re vagy ICS-re :W

(#435) GÁgpstpn válasza adrig (#434) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Így már nem is olyan csábító rom a LegacyXperia 11. :D :DD

(#436) zsola79 válasza adrig (#412) üzenetére


zsola79
újonc

Sziasztok!

CM 9.1.0-t szeretnék rakni egy SK17i-re.
A telefon jellemzői: 11W43, rootolt, kernel: 4.1.B.0.587, CWM Recovery, függő (még)

Az adrig által linkelt TP-s bootloader unlock elvileg sikerült...

A boot.img => kernel.ftf dolognál vagyok kicsit elakadva:
1. Fogom a cm zip-jét és kitömörítem belőle a boot.img-t és félrerakom.
2. Fogom a gyári ftf-et, megnyitom (pl.) 7-Zip-pel és kicsomagolom belőle a kernel.sin és a loader.sin fájlokat.
3. A kernel.sin-t kitömörítem flashtool-lal (Tools > SIN Editor), amiből lesz egy kernel.elf.
4. A Sin Editor Advanced gombjára kattintva kimásolom valahova a SIN fájl partition infoját: 03000000220000808002000064000000, mert kelleni fog a 8. ponthoz.
5. a kernel.elf-et kicsomagolom flashtool-lal, amiből lesz 3 fájl. Ezekre semmi szükségem nem lesz, viszont a flashtool kiírja az offseteket, amik kellenek a visszacsomagoláshoz (7. pont):

13/053/2014 20:53:29 - INFO - Program Name : Image size : 0x0037b468 Load address: 0x00208000
13/053/2014 20:53:29 - INFO - Program Name : ramdisk.gz size : 0x000eee6f Load address: 0x01000000
13/053/2014 20:53:29 - INFO - Program Name : cert size : 0x00000298 Load address: 0x00000000

6. A cm boot.img-jét kicsomagolom (pl. a split_bootimg.pl-lel), kapok egy image-et és egy ramdisket.
7. Az új image-et és ramdisk-et becsomagolom a bin2elf.exe-vel:

bin2elf.exe 2 0x00208000 image 0x00208000 0x0 ramdisk 0x01000000 0x80000000

(az eredeti kernel.elf.cert-et ugye nem kell belecsomagolni?)

8. az így kapott result.elf-et becsomagolom a bin2sin.exe-vel:

bin2sin.exe result.elf 03000000220000808002000064000000

9. az így kapott result.elf.sin-t átnevezem kernel.sin-né, és egy új mappába másolom az eredeti loader.sin-nel együtt
10. A flashtool-lal létrehozom az új ftf-t:
- Tools > Bundles > Create
- kiválasztom a munkamappát
- a Device inputjába duplán kattintva a popupban kiválasztom az SK17-et (duplakattal), az újabb popupban megint SK17 (más nincs is, ismét duplakatt)
- Branding: mondjuk Cyanogenmod
- Version: mondjuk 9.1.0
- a Folder listből mindent átrakok a jobb oldalra
- Create
Ezután a flashtool telepítési mappájának firmware mappájában lesz egy SK17_9.1.0_Cyanogenmod.ftf fájl

11. Az ftf fájlt a flashtool-lal flashmode-ban flash-elem a telefonra.
12. felmásolom a cm telepítő zip-jét az SD kártyára
13. követem a http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_mango#Installing_CyanogenMod_on_Sony_Devices oldalon található leírást a hatos ponttól.

Ez egy elméleti leírás, szeretném, ha megnézné valaki expertebb, hogy van-e esetleg valami akadálya, hogy ez így működjön.

Előre is köszi, Zsé

[ Szerkesztve ]

(#437) adrig válasza zsola79 (#436) üzenetére


adrig
csendes tag

Hát ez kicsit eléggé zavaros nekem, leírom az én bevállt módszerem:

Töltsd le a cygwin-t és az alábbi ximg.zip filet, a ximg.zip filet csomagold ki a C particióra.

1. ROM zip letöltése
2. zip-ből kiszeded a boot.img filet, majd bemásolod a c:\ximg\ folderba
3. elinditod a Cygwin64 Terminal-t, majd beírod elosször, hogy: "cd /cygdrive/c/ximg/" majd, hogy "./extractboot boot.img"
4. a kapott image és ramdisk filet ezután bemásolod a c:\ximg\SINTools\ folderba, majd ott elinditod a r800_build.cmd filet és Enter
5. létrejön a kernel.sin file
6. a c:\ximg\SINTools\ folderban levő kernel.ftf-et átmásolod egy másik másik helyre, belemész, majd belehúzod a kernel.sin-t
7. és kész is kernel.ftf

ROM zipet felmásolod telóra, Flashtoolal felrakod a kernelt, bootoláskor belemész CWM recoverybe, wipe mindent, majd telepited a ROM-ot és reboot :C

(Flashtoolal való felrakás közbe lehet, hogy valami hibát dob ki, ha ez történik akkor menj bele a c:\Flashtool\devices\R800\ folderba és másold át a loader_unlocked.sin-t a te telefonodnak megfelelő folderba (esetemben a c:\Flashtool\devices\LT18\))

(#438) zsola79 válasza adrig (#437) üzenetére


zsola79
újonc

És biztos vagy menne, hogy a SINTools-ban a BUILD-IT.bat-ba beégetett offsetek és partition infók jók? :F
Szerintem az csak az R800 kerneljének újraépítéséhez jó, az enyém viszont SK17i, ráadásul a Flashtool is egész más adatokat dobott ki (lásd előző hsz-em).

EDIT: bocs, jav. LT18... :)

[ Szerkesztve ]

(#439) zsola79 válasza zsola79 (#438) üzenetére


zsola79
újonc

EDIT 2: rájöttem! Nekem egy másik SINTools cuccom volt, a teáltalad linkeltben a jó paraméterek vannak. :)

Felment minden szépen és kellett az R800 mappából a loader_unlocked.sin.
Az se probléma a CM-nek, hogy a telefon függő.

Köszi-köszi!

[ Szerkesztve ]

(#440) adrig válasza zsola79 (#439) üzenetére


adrig
csendes tag

Örülök, hogy sikerült :C
Nah ez nekem új, azt hittem függetleniteni kell elősször a telót :Y

(#441) szjoci válasza zsola79 (#439) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

A telefon gyártási idejét leírnád? Akksi alatt van hh/éé formátumban. Valamint melyik szolgáltatónál vagy? Lehet én is belevágok.

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#442) bekrepal válasza adrig (#437) üzenetére


bekrepal
csendes tag

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉs tökéletesen működik az Xperia mini pro-mon bootloader unlocked allowed:NO
mellett is :D :D :D

(#443) bekrepal


bekrepal
csendes tag

Mondjuk a rom (pacman) boot loop ba került... De egy másik kitkat rendszer, ( cm-11-20140718-UNOFFICIAL-LegacyXperia-mango ) tökéletesen fut. :) Majd ha idõm engedi, akkor teszek fel egy szájbarágós leírást a mūveletrõl. Kezdve a testpointos bl nyitástól, a végéig. Sk17 tulajok örülhetnek! :D

(#444) adrig válasza bekrepal (#442) üzenetére


adrig
csendes tag

Örülök, hogy sikerült :C

(#445) Babss


Babss
csendes tag

Sziasztok,
Arc S-em van 12w17-es kóddal függetlenített, de bootloader unlock allowed= no. Próbáltam Adrig által linkelt metódust, létrehoztam a kernel.ftf-et benne a cm11-ből kinyert boot.img-el. Flashtool hibát dob sajnos ha megpróbálom feltenni mégpedig a következőt:
18/015/2014 16:15:30 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_STATIC="SIN_HEAD_VER";ERR_DYNAMIC="Failed to verify sin header";

Esetleg valaki futott már bele ilyesmibe? Flashtool verzióm: 0.9.11.0

Üdv
Balázs

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb...

(#446) adrig válasza Babss (#445) üzenetére


adrig
csendes tag

Flashtoolal való felrakás közbe lehet, hogy valami hibát dob ki, ha ez történik akkor menj bele a c:\Flashtool\devices\R800\ folderba és másold át a loader_unlocked.sin-t a te telefonodnak megfelelő folderba (esetedben a c:\Flashtool\devices\LT18\)

Ezt a lépést megcsináltad? :)

(#447) Babss


Babss
csendes tag

Persze megvolt..
Rájöttem hogy a bootloader nyitás nem sikerült, mert ezen már az új védelem van..
Szóval legjobb tudomásom szerint ennek nem nyitható a bootloadere, fastbootal vagy anélkül sem..

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb...

(#448) adrig válasza Babss (#447) üzenetére


adrig
csendes tag

I managed to unlock bootloader unlock allowed: no with the new security
Ennek a cimbinek pedig sikerült és neki 12W35-je van, szerintem fuss neki mégegyszer, lehet valami kimaradt :F

(#449) Babss válasza adrig (#448) üzenetére


Babss
csendes tag

Nekem az s1tool simlock certificate-et hoz, és tesztpontos nyitásnál hibát dob.. mikor el kell távolitan ia tesztpontot..qcReceivePacket: can't get packet start.

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb...

(#450) bekrepal


bekrepal
csendes tag

Készül már a leírás :) Még teszt üzem alatt van az oldal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.