Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noobsaibot


noobsaibot
tag

Helló!
Nem akarom lefikázni a cikked,de szerintem ebben a formában kicsit kevés.
Hogy mi a bajom vele?Egyszerűen az átl)agfelhasználónak nem elég szájbarágós,egy power user pedig nem ilyen hiányos leírásból fog neki egy efféle művelethez.Nem írtál a dolgok pontos fizikai megvalósításáról ("a kikapcsolt állapot"mondat egyszer sem hangzik el pedig szükséges),nincs kifejtve mi mit csinál,mire kell a mentés,mit ment le,mivel jár garancia szempontjából,visszaállítható e?!
Pedig nekem is szükségem lenne ezekre az információkra!Itt van előttem egy ray és egy mini,de ettől nem sokkal lettem okosabb,annak ellenére,hogy nem vagyok laikus.
Ha kicsit kibővítenéd én szivesem venném és még sokan mások is.
Üdv
:K

Xiaomi MI8

(#2) dokee78 válasza noobsaibot (#1) üzenetére


dokee78
félisten

Bocs,de szerintem érthető a cikk.
Nekem a nagyítható képek hiányoznak. :U
Átlagfelhasználó?
Szerintem egy átlagfelhasználó nem fog és nem is mer nekiállni BOOTLoadert nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#3) mrlt


mrlt
tag

Akkor így most nyitható a szolgáltatófüggő készülék is?
Mert én úgy tudom hogy csak a gyári függetleneket lehet nyitni, vagy azokat amik ugyan függők, de a telefon szervizmenüjében azt írja hogy nyitható.
pl. az én Live with Walkman-em telenoros és azt írja a Rooting Status-nál, Bootloader unlock allowed: No.
Hogy is van ez?

Go Pack Go!

(#4) 8zabi válasza mrlt (#3) üzenetére


8zabi
őstag

szolgáltatósakat ingyenesen nem lehet nyitni, a függetleneket igen

(#5) sdd2 válasza noobsaibot (#1) üzenetére


sdd2
veterán

Már többen is megcsinálták ez alapján és érthető. Egy átlag user lehet azt sem tudja mi az a bootloader... Ott vannak a források is, aki neki akar állni az előbb tájékozódik;)

mrit

Ezzel nyitható a szolgáltatósoké, viszont eddig nem sikerült fastboot módban csatlakozni a fórumtársaknak de a recoveryből feltehető kernelek menni fognak. A fastbootnak holnap utánajárok.

#6

Ahogy írtam szolgáltatósoké is nyitható ezzel. A cikk elején is olvasható.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6) mrlt válasza 8zabi (#4) üzenetére


mrlt
tag

Viszont akkor meg azt nem értem minek itt s1tool-al szórakozni amikor a Sony(Ericsson) van olyan rendes és leírja a menetét szépen hogy mit kell csinálni.

http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions

sdd2

Rendben, köszi!

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#7) noobsaibot válasza mrlt (#6) üzenetére


noobsaibot
tag

Mert azzal automatikusan megszűnik a garanciád!

Xiaomi MI8

(#8) sdd2 válasza noobsaibot (#7) üzenetére


sdd2
veterán

Ez ki lesz majd bővítve még. A bisszaállitás amúgy egy gombnyomás. ;) Ja és a garanciapapírban le van írva hogyha sérül az IMEI matrica (néhámy készüléknek az alatt van) ugrik a gari vagy ha módosítások történnek a telefonban akkor is ugrik. Ezért nem értettem első hszd.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9) 8zabi válasza sdd2 (#5) üzenetére


8zabi
őstag

hmm, nem tudtam, hogy ezek után szolgáltatós telefonra is fel lehet tenni custom kernelt system-be telepített recovery-ből :R

(#10) noobsaibot válasza sdd2 (#5) üzenetére


noobsaibot
tag

Nyilván tájékozódik,de ez a bejegyzés is ezért született és akkor már lehetett volna kerekebb is és körüljárhatta volna a témát.Rögtön jött is a kérdés: szolgáltatós-nem szolgáltatós;fastboot;cwm-normál flash
Ez mind hozzátartozik.....
Na mindegy majd az XDA :(((

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI8

(#11) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Én csak egy hibát leltem a cikkben:

A mentés után befejezi a program az olvasást és ezt foglyuk látni... A fogjuk j nem ly :R

Amúgy a leírásod korrekt. :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#12) noobsaibot válasza domperke (#11) üzenetére


noobsaibot
tag

.....nem mertem már azt is leírni,így is pofátlannak érzem magam..... :D

Xiaomi MI8

(#13) sir fg


sir fg
aktív tag

Nem szoktam ilyenekbe belekötni, de ezt nem bírom megállni:
Szóval a "foglyuk" az az a lyuk a fogban, amit a fogorvos (jobb esetben) betöm. De a cikkben "fogjuk" kéne helyette.

Egyébként riszpekt a lelkesedésedért és a segítőkészségért, csak így tovább :)

Szerk: pont megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#14) cer


cer
tag

Én még azt is hozzátenném 'nem értem'-nek, hogy nem kell ehhez véletlenül Octopus Box?

(#15) haxiboy válasza mrlt (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

A sony valóban leírja a menetét, de elvesznek a DRM kulcsok és a garancia is.
A drm kulcsok hiánya pl a trackid program nem fog menni többet, és a sony hivatalos frissítéseinek is búcsút mondhatsz.
Ráadásul miért adnád közvetlen a sony tudtára hogy piszkálod a telefonod? Aztán mondjuk valami elromlik, esetleg gyártáshibás a telefon? Nincs garanciád, vagy jó pénzér megcsináltatod , vagy dobhatod a kukába a méregdrága telefonod. Így viszont amilyen könnyű nyitni kb ugyanannyi zárni is, és nem kell kérdőíveket kitöltögetni csak 1 vezetékkel van többed.

Szerintem az írás elég érthető, aki tudja mit csinál azt is tudja hogy mit ment le. Egy noob meg nem cserél kernelt úgysem, csak pakolja a romokat amik a gyári kernelre épülnek. Elrontani a telefonját úgy biztos hogy nem tudja, max kinyírja szoftveresen naés? Update Service , nyom rá egy reinstallt és kész. Él a telefon.
A mai sonykat kb olyan nehéz kinyírni mint a samsungokat. Csak ugyebár őket hardveresen is be lehet tenni download modeba egy ellenállással :DDD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) mx/z


mx/z
csendes tag

Egyébként tényleg lyukas a fogad?

(#17) sdd2 válasza domperke (#11) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönöm, javítva :R

noobsaibot

Nyugodtan, ma bővítem a cikket. ;)

sir fg

Köszi, javítottam :R

cer

Octopus suite kell hozzá semmi más.

haxiboy

Igen, ezért találják ki az okosak a hátsó megoldást ahol megmaradhat a garid de ez ugyebár nem biztos.

mx/z

Nem lyukas a fogam de ez már off ;)

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#18) hackeeeee válasza noobsaibot (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem elég szájbarágós? Akkor ne is akarjon hozzáfogni valaki, ha ez alapján nem tudja megcsinálni..

Annak idején emlékszem, hogy a GT540-hez volt egy szájbarágós leírás az egyedi romok telepítéséhez, gyári romróm. Ahhoz is jött sokszor a hiszti, h nem elég szájbarágós, dehát annál részletesebben, h lényegében gombról gombra le van írva, h mit kell bökni, nem lehet leírni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19) sdd2 válasza hackeeeee (#18) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönöm, nekem is van x10 mini kernel csere, bootloader nyitás, rom felrakásos cikkem és ott legalább értik mert a fórumot is olvassák és én sem egy forrásból tájékozódom. :N Még egyszer köszönöm hogy te és még sokan értitek. :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#20) szente


szente
addikt

Köszi, délután megpróbálkozok vele! :R
Ha valahol esetleg elakadok, számíthatok rád?

(#21) sdd2 válasza szente (#20) üzenetére


sdd2
veterán

Kereshetsz PÜ-ben is. Mikor fent vagyok segítek bárkinek aki elakad. Azt javaslom hogy fejben párszor csináld meg hogy amikor ténylegesen lekezded csinálni akkor már fejből tudd hiba nélkül. ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#22) szente válasza sdd2 (#21) üzenetére


szente
addikt

Fejben már tegnap megvolt! :))

(#23) sdd2 válasza szente (#22) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor ha délután elakadsz akkor szólj. ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#24) hackeeeee válasza sdd2 (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincsmit! :R :) Mondjuk ugye Én Android júzer oldalról szaladtam át a cikket, de:

Próbálom úgymond "nem Android felhasználó" szemmel nézni, de szerintem, így, h le van írva, h mikor mit kell nyomni, hová kell kattintani, ez így ebben a formában eléggé szájbarágós. :)

Véleményem szubjektív...

(#25) prolad


prolad
őstag

Valaki magyarázza el,miért jó a nyitott bootloader . :)

(#26) hackeeeee válasza prolad (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bootloader.

Véleményem szubjektív...

(#27) Brutális eb válasza dokee78 (#2) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#28) sdd2 válasza dokee78 (#2) üzenetére


sdd2
veterán

Ha ennyire hiányzik a nagyítható kép akkor mindjárt megcsinálom :)

Brutális eb

Neked is ugyan ez.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#29) hackeeeee válasza sdd2 (#28) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk igazuk van, biztos ami biztos, na meg, ha már szájbarágós, ne mondhassák azt, h nem látszik. ;]

Véleményem szubjektív...

(#31) hackeeeee válasza #40993792 (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az ilyeneknek mondtam azt, hogyha a leírás alapján nem megy, akkor ne is álljon neki...

Véleményem szubjektív...

(#32) norbx


norbx
aktív tag

nem vagyok jaratos ezekben.szoval ez mire jo?

(#33) sdd2 válasza norbx (#32) üzenetére


sdd2
veterán

hackeeeee fórumtár az imént linkelte [link]

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#34) norbx válasza sdd2 (#33) üzenetére


norbx
aktív tag

koszi

(#35) sdd2 válasza hackeeeee (#29) üzenetére


sdd2
veterán

Nagyíthatóak a képek ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#36) hackeeeee válasza sdd2 (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

;) :R

Véleményem szubjektív...

(#37) prolad válasza hackeeeee (#26) üzenetére


prolad
őstag

Köszi :C :R

(#38) TSEGAH


TSEGAH
csendes tag

Én korábban megcsináltam már az s1tool-os műveletet a service pointtal, de annak ellenére, hogy R-ből r lett nem nyitotta meg a bootloadert. A CWM fent van és rootolt is a telefon, viszont a bootloader továbbra is zárt maradt.

Ebben az esetben mitől más helyzet?

A célom az lenne, hogy a szolgáltató függő telefonra feltudjam varázsolni a cyanogen modot.

(#39) Mr X válasza TSEGAH (#38) üzenetére


Mr X
veterán

Semniben nem más ez. Nyitja a bootloadert, de nem lesz fastboot mód, tehát nem lehet CM-et sem rárakni. A rendes fastboot módos nyitás szolgáltatós telefonon csak fizetós megoldással, függetlenítéssel egybekötve oldható meg.

(#40) TSEGAH válasza Mr X (#39) üzenetére


TSEGAH
csendes tag

Értem, akkor ez végül is mire jó? Mit lehet így felrakni rá?

(#41) sdd2 válasza TSEGAH (#40) üzenetére


sdd2
veterán

Van olyan ROM amihez bootloader nyitás kell de kernelből a gyári kell, ergo nem kell fastboot.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#42) 8zabi válasza sdd2 (#41) üzenetére


8zabi
őstag

ennek nincs értelme, ha gyári kernel kell akkor minek bootloader-t nyitni? :F

(#43) sdd2 válasza 8zabi (#42) üzenetére


sdd2
veterán

Mert olyan engedélyt kaphat amit zárt bootloaderen nem megoldható.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#44) 8zabi válasza sdd2 (#43) üzenetére


8zabi
őstag

kérnék példát :U

(#45) sdd2 válasza 8zabi (#44) üzenetére


sdd2
veterán

A fórumtárs feljebb linkelte mire jó a bootloader nyitása, abban leírják. Itt egy ROM amihez csak nyitott Bootloader kell és a gyári kernel jó hozzá [link]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#46) dokee78


dokee78
félisten

A kép jó ötlet viszont nálam nincs ilyen pontosan felrakva a matrica,ezért kénytelen vagyok a lenyomat alapján összekötni a pontokat.

Látod nekem kicsit máshogy van a matricához viszonyítva.

Jaa és miért Wotan? Flashtool nem jó Wotan helyett?
ko9 ExPeria V2 ROM ján nyithatok Bootloadert,vagy mindenképp kell a 42. Central Europe 3 Generic ROM?

HYBROM V14 ROM tartalmaz magyar nyelvet?

[ Szerkesztve ]

(#47) sdd2 válasza dokee78 (#46) üzenetére


sdd2
veterán

Nálad gondolom azért nem pontos mert a szervízbe tették fel. Mind a két érintkező negatív.
Flashtool is jó ha neked meg van az említett független rom, ko9 romja alatt nem jó :(

A HYBROM V14 tartalmaz magyar nyelvet ha jól tudom. :K

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#48) 8zabi válasza sdd2 (#45) üzenetére


8zabi
őstag

tudom mire jó a bootloader nyitás...

letöltöttem, belenéztem, ez a rom egy sima gyári, ami tele van pakolva init.d scriptekkel, le van cserélve a téma, meg programok vannak hozzáadva / törölve belőle

ráadásul nem kell hozzá nyitott bootloader, sőt, kernel sincs benne

(actually hybrom does not contain a boot image.Thus, when you install hybrom you don't mess with your boot image at all.BUT recovery from nAa is installed in /system and while system is formated during the installation of hybrom,recovery messes with it self.That's why unlocked bootloader is necessary for now to install hybrom)

csak azért írja a gyerek, mert zárt bootloader mellett a system-be telepített recovery-t törli mikor felrakod

a kérdés még mindig adott, minek nyitott bootloader gyári kernel-hez?

(#49) sdd2 válasza 8zabi (#48) üzenetére


sdd2
veterán

Gyári kernelhez sehogy de most lehet lesz megoldás és nem kell majd Fastboot a kernelcseréhez. :C

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#50) dokee78 válasza sdd2 (#49) üzenetére


dokee78
félisten

???
Meglehet oldani a kernelcserét BOOTLoader nyitás nélkül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.