Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez már több ember agyonütésére is képes?

(#2) elefant válasza #06658560 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a múltkor láttam egy vidit, amiben egy drónnal egy bringást csináltak ki. (oké nem halt meg, de nem sokon múlt szerintem). Szóval szerintem igen, simán ki lehetne végezni vele valakit

(#3) Flashback válasza #06658560 (#1) üzenetére


Flashback
addikt

Egy Boeing 737 hány ember agyonütésére képes?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4) #06658560 válasza elefant (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pont ezért kérdezem, mert majd a drága karl lagerfeld elkezd vele bohóckodni, agyon üti a drága palvinbarbit és utána megy a sírás rívás az összes országos fórumon, hogy micsoda veszteség ért minket.

Flashback: Mennyire repked emberek közvetlen közelében? És ez mennyire fog? Mennyire szabályozott a boeing üzemeltetése és mennyire szabályozott ezé a lomé?

[ Szerkesztve ]

(#5) Jhonny06 válasza #06658560 (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ilyen érték cuccot csak munka céljából használnak és profik vezérlik. Ez nem a 100-200 dolláros drón kategória, amit minden hülye megvehet. A drón + kamera + gimbal összértéke kb. 40e USD.

(#6) Eugene Roe válasza Flashback (#3) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Pilótaoktatás talán komolyabb egy 737-esnél, mint ennél a drónnál :) ez a különbség a szabályozás alá eső dolgoknál.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#7) D.Va válasza Eugene Roe (#6) üzenetére


D.Va
senior tag

A repülők sem a pilóták miatt szoktak legtöbbször lezuhanni, hanem vihar, vagy legtöbb esetben műszaki hiba miatt...

(#8) Tazsam01


Tazsam01
tag

100 Mpix...
Itt azért már jogi aggályok is felmerülnek bennem, semmi gondom nincsen azzal, hogy zümmög felettem valahol pár drón amíg nem talál el, de az, hogy utólag a felvételeken tisztán látszik az arcom meg mondjuk a mellettem lévő hölgyé is akinek a férje úgy tudja épp most edzésen van...
Kéne ennek egy felső korlát mert ezek már tényleg simán alkalmasak megfigyelésre is, úgy, hogy nem is sejted, hogy téged néz.

(#9) Sanchez638 válasza Tazsam01 (#8) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akkor van bajba az ember, ha van takargatni valója:D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#10) DNReNTi válasza Tazsam01 (#8) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az ilyen holgyeket ne vidd ki az utcara, nem oda valok. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11) #06658560 válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ami majdnem a síelőre esett, azt sem amatőr irányította.

#8 Tazsam01: Szerintem ezzel nem tömegeket fognak fotózni. Valamint hiába a 100MPX, ha a fele zaj. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) toth_janika válasza #06658560 (#11) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát egy Hassi kameránál nincs olyan, hogy "a fele zaj" :DDD

Ezt a drónt, ahogy írták előttem is, profik használják és elsősorban filmforgatásnál lehet hasznát venni, ahol meg kell a 100mpx.
Ha ez lezuhan ott az ember feje a porba fog hullani :DDD

Javaslom nézzétek meg a yt-bon a promó filmjét. Elképesztő, amit ez a cucc tud...
Nem értek egyet a drónokkal, de vannak olyan felhasználási területek, ahol nagyon hatékony. Pl láttam már olyat, hogy drónnal vizsgálták meg a szélturbina kerekét, hogy kell-e takarítani. Feleslegesen nem másztak métereket :)

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#13) #06658560 válasza toth_janika (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Hát egy Hassi kameránál nincs olyan, hogy "a fele zaj""

És ha én fotózom vele, akkor se?

(#14) rottenbull válasza Tazsam01 (#8) üzenetére


rottenbull
senior tag

Egy, jelenleg sokkal nagyobb felbontasu kepeken lehetsz rajta. Dron sem kell hozza.
Ketto, a jogszabaly sosem a kep elkeszultet fogja erinteni, hanem a publikaciot, amihez a cikkben emlitett cegnek semmi koze.

(#15) hulp01 válasza D.Va (#7) üzenetére


hulp01
senior tag

Azért ez szerintem távolról sem ennyire egyértelmű. Ráadásul a vihar miatti lezuhanás is részben a pilóta hibája, mivel dönthet úgy is, hogy inkább kitérő repülőtérre megy. A műszaki hiba alatt is mit értesz? Valóban nem pilótahiba, de sokszor az is emberi mulasztásra, hibára vezethető vissza. Szoktam ilyen jellegű cikkeket olvasni, és sajnos az a helyzet, hogy a balesetek nagy része inkább humán faktor miatt következik be. De általában sok kisebb hiba együttese szokta okozni a katasztrófákat.

(#16) macilaci78 válasza Sanchez638 (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehetsz te makulátlan, más meg vehet valamit a fényképre a fotóboltban...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem írtak árat, de valahogy sejtem, hogy nem ez a madár lesz a szomszéd gyerek játékdrónja;].

Attól, hogy agyoncsapja-e a repedtSarokKatát és kitör a nemzeti gyász, túlságosan nem tartok, akinek ilyen drága madara van, vezetni is megtanul + vigyáz is rá, különben repül egy pesti lakás ára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) #06658560 válasza t72killer (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Biztos, hogy a raktármező károly meg fog tanulni rendesen repkedni vele?

(#19) t72killer válasza #06658560 (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem biztos. Tény, 10 kiló felett úgy kéne ezeket kezelni, mint a helikoptereket, típusjogsival, és a légtérhasználat szabályozásával.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) NSX82


NSX82
csendes tag

Jól hangzik ez a 100 megapixel, csak kár, hogy nem valós, és napjainkban egy kamera mellé megadott megapixel érték sem valós (A Foveon szenzorokat kivéve). A bayer szürő miatt minden felbontást hivatalosan el kéne osztani 4-el, hogy minden képpont valós részletet hordozzon. Ezért van az hogy 25%ra kicsinyitve minden foto olyan meglepően szép és éles... mert pont ennyi részlet van benne

Ettől függetlenűl a Drónocska nagyon szupi :)

(#21) FireShadow


FireShadow
senior tag

Fu de rosszul fogja magát érezni az első oylan pilóta akinél véletlen kiesik az égből a Hasselblad kamera(val együtt az egész szörny).

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#22) carl18


carl18
addikt

Kíváncsi leszek a képekre. Papíron szép a 100 megapixel, de aki ért hozzá tudja nem csak ez számít! :D

Amúgy valóban tudnak a drónók életveszélyesek lenni, mert ha csak úgy váratlanul lemerül vagy beüt valami hiba. Esetleg találkozik egy madáral és megsérül a gép, akkor zuhanó repülésbe kezd elég nagy sebességgel.
Meg ugyebár manapság bárki vehet drónt.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#23) t72killer válasza carl18 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Középformátumú gépről/modern sony szenzorról van szó, úgyh kiváló optikával párosítva valszleg jobb lesz bármelyik aktuális fullframe gépnél, beleértve az a7rII-t. Kérdés persze, hogy egy himbálódzó drónon mennyire lesz ennek értelme, az aprócska pixeleknek már nagyon profi stabilizáció kell:F

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) mzso


mzso
veterán

Ha 100 megapixeles szenzorokat is meg tud venni egy (gazdag) emberi halandó, akkor nem értem, hogy miért nem forog az összes Hollywood-i film minimum 8kUHD-ban.
Ha levakarják a Bayer szűrőt és 3 szenzoros felépítésben használnák akkor a 16k is lehetne és az ilyen homályosító hülyeségeket is el lehetne felejteni. (elég az oversampling AA-nak.)

(#25) t72killer válasza mzso (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vas megvan rá és Hollywood-i mércével nem drága, simán el tudom képzelni, hogy mostanában már 8k-n forgatnak.

Amúgy inkább a frissítési frekvenciát tolják fel 60FPS-re, mint a felbontást 4k-ról 8kra.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) mzso válasza t72killer (#25) üzenetére


mzso
veterán

"A vas megvan rá és Hollywood-i mércével nem drága, simán el tudom képzelni, hogy mostanában már 8k-n forgatnak."
Hát a nem túl régi Rogue One csak 6k-s és ocsmányan néz ki azzal a durva műszemcsézettséggel.

"Amúgy inkább a frissítési frekvenciát tolják fel 60FPS-re, mint a felbontást 4k-ról 8kra."

Az a legkevesebb, csak az adatátvitelt, tárolást kell fejleszteni hozzá. Csak hát az összes sznob fanyalog hogy nem olyan "jó" elmosott mint a hagyományos 24p.

(#27) t72killer válasza mzso (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez a 24p-hez ragaszkodást nem értem én se, valszleg a stúdiók/terjesztők által mesterségesen keltett "igény": normális minőségű 4k60fps anyag már nem férne rá a 100gigás BDXL lemezekre, a 128gigásokra is csak akkor, ha a szokásos szemetet (reklám, "hogyankészült", kihagyott bénaságok, stb) kukázzák.

A rouge one-ból nem láttam még minőségi/eredeti 4k kiadást +4kTV-m sincs, úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) mzso válasza t72killer (#27) üzenetére


mzso
veterán

"A rouge one-ból nem láttam még minőségi/eredeti 4k kiadást +4kTV-m sincs, úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni."
"Rúzs van"? ;] Amúgy én sem de a blu-ray is szemcsés mint állat.

" normális minőségű 4k60fps anyag már nem férne rá a 100gigás BDXL lemezekre,"

Szerintem ezt eltúlzod. Makulátlan FullHD kijön 80gigából jó encoderrel. Úgyhogy UHD 60p-nek sem kell 80-nál több. Ha még belevesszük, hogy nagyobb felbontás és framerate esetén hatékonyabb a tömörítés, és az újabb codecek (HEVC, VP9) is hatékonyabbak simán lehet UHD 120P is, talán még 30-36BPP-vel is.

(#29) gergejly


gergejly
aktív tag

Egész jól haladnak

Majd ha tényleg drón lesz, nem csak egy sima quadkopter

beszerzek egyet itthonra

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer válasza gergejly (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ránézésre ez egy hexa, de jogos, én valami ilyet tudnék elképzelni alkalmasint többórás üzemidővel/többszáz km-es hatótávval (pl végigvideózni egy folyót/komplett tájegységet). Viszont erre totál nincs felkészülve a légtérszabályzás, egyszerűen nincs olyan civil kategória, hogy látótávon túli drónpilóta - se képzés, se engedély, a fejlett országokban sem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) gergejly válasza t72killer (#30) üzenetére


gergejly
aktív tag

Ja, tényleg hexa.

De egy igazi drónhoz nem kéne pilóta. nem kéne embernek irányítani.
pont azért drón

(#32) ludi85


ludi85
tag

Ilyen masinát elvileg profik használnak majd, nekik is tervezték. A profi cégek meg csak úgy kapnak rá munkát, ha legalább több milliós biztosításuk van (nem a drónra, hanem ha kárt tesznek valamiben, valakiben) Épeszű biztosító pedig csak úgy biztosít egy céget, ha annak képzett pilótái vannak.
Ez legalább is külföldön így müködik. Én is épp most végeztem el egy ilyen tanfolyamot. (Az elméleti részét, a gyakorlati teszt még hátra van)
A mi cégünk amúgy egy Falcon 8-at vett, ami V8 elrendezésű. Ezek álltalában biztonságosabbak mint a quadcopterek, mert itt ha 2-3 motor leáll, még le lehet tenni a gépt. Quad-nál elég 1 propellernek megállnia, és már zuhan is...

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#33) t72killer válasza gergejly (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú, AI által irányított Drón, na az még odébb van:R A katonaságnál is elég komoly, kétemberes munka a drónvezérlés.

#32: létezik már nemzetközileg elfogadott, akkreditált képzés, mint a pilótáknak a PPL/CPL? 1-2éve nézegettem, de akkor csak pár kisebb cég szervezésében láttam pl a németeknél "drónozgassunk" kategóriájú oktatást, nem tudom pl a TV-társaságok szakijai milyen jogosítványokkal dolgoznak/hol tanulják a szakmát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) ludi85 válasza t72killer (#33) üzenetére


ludi85
tag

Én Irországban dolgozom, ahol van létező szabályzása drónoknak. Ha rá akarsz keresni: SI563/2015 small unmanned Aircraft (drones) & Rocket Order a rendelet neve.
Ez a IAA (irish aviation authorithy) hatáskörébe tartozik, mivel lényegébe a pilotanélküli dronok is repülőgépnek minősülnek valamilyen szinten.
Szóval igen, az ír repülési hatóság álltat elfogadott szervezetek tarthatnak tanfolyamot, és kiállíthatnak drón pilóta jogsit ha átmentél a pilóta kompetencia teszten, ami részben egy szóbeli, részben egy gyakorlati teszt.
Ezt amúgy 2 évre állítják ki, utánna meg kell ismételni.
Úgytudom, hogy az EASA (European Aviation Safety Agency) 2017 vége felé hoz majd egységes drón szabályozást, most jelenleg csak a 150kg-nál nehezebb drónokkal foglalkoznak.

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#35) t72killer válasza ludi85 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, ezzel viszont nem mehetsz el pl D-Afrikába vagy USA-ba forgatni (vagy ha átigazolsz egy másik ország munkaadójához, csinálhatod újra a képzést), míg egy CPL-el simán bepattansz a bérelt repülőbe bárhol a világon. De jó, hogy legalább EU-szinten alakulgat valami, legalább a kontinensen belül mozoghat majd az ember a tagállamokban megszerzett drónos jogosítványokkal.

150kiló feletti drón - van egyáltalán ilyesmi civileknél:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) ludi85 válasza t72killer (#35) üzenetére


ludi85
tag

Még én sem láttam olyat. Amúgy az én esetemben (írországban) a súlyhatár max 25 kg amit még reptethetek.
De sok kikötés van...

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#37) #06658560 válasza ludi85 (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ilyen masinát elvileg profik használnak majd, nekik is tervezték."

Biztos? Mert a profi drón pilóta nem profi fotós, hogy a divatfotózáshoz a kamerát megfelelően beállítsa, adott pozícióba vigye, ahonnan azt az akárki tökéletesnek gondolja.
A mindig Hasselbladdal villogó raktárföldi eléggé kétlem, hogy majd most fogja magát profi drónpilótává képezni,ahogy azt is, hogy a fotózási oldalt kiengedné a kezéből, illetve el tudná adni más képeit a saját neve alatt.

(#38) ludi85 válasza #06658560 (#37) üzenetére


ludi85
tag

Ahhoz hogy biztonságosan üzemeltess egy drónt nem kell profi pilótának lenned, csak be kell tartani néhány ésszerű szabályt, hogy ne okozzál balesetet. Mint ahogy autót is bárki vezethet aki letette a vizsgát, és betartja a kreszt.

Amúgy a megapixel nem csak profi fotósoknak jön jól. Például mi fölmérő cég vagyunk, és a szoftver ami a képekből 3D-s modelt generál különösen érzékeny a pixelekre. Ez most nekünk egy új technológia lesz amivel eddig még nem dolgoztunk. Bár iskolában tanultunk fotogrammetriát de akkor még nem gondoltam volna, hogy valaha is realitás lesz majd, hogy a légi fotogrammetriát nem repülővel végezzük, hanem távirányítású kis robotkákkal. Pedig nem vagyok olyan öreg.

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#39) t72killer válasza ludi85 (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magáncélú használatnál egyelőre ott tartunk, hogy a vizsga sok országban 10 kilóig nem kötelező - ez kb olyan, mintha csak skoda fabiánál nagyobb kocsikra kéne jogsi - a KRESZ-t meg a legtöbb országban mostanában kezdték írni. A járművektől se követelnek forgalmi vizsgát, tehát ha összeraktál 2 kilónyi vázanyagot, 1 kiló vezérlőelektronikát, 3 kiló motort és 2-3 kiló akksit, már repkedhetsz is vele. Ügy csak akkor van, ha konkrétan balesetet okoztál vele.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) #06658560 válasza ludi85 (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

És földméréshez meg tudjátok majd fizetni ezt a szettet?

(#41) VIC20 válasza Sanchez638 (#9) üzenetére


VIC20
őstag

Akkor van IGAZÁN bajba' az ember, ha azt hiszi, hogy nincs... :U

(#42) ludi85 válasza #06658560 (#40) üzenetére


ludi85
tag

A Falcon 8 elvileg holnap érkezik a céghez. Gondolom a főnök részletre vette, amúgy a kamerával és tartozékokkal együtt 35000 euró. Nekem nagy pénz, de a földmérésben ez normálisnak számít. A legdrágább Leica P40-es scannerünk pl. 85000 euro volt 1 éve.

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#43) #06658560 válasza ludi85 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jelen rendszer kamerája drágább annál a komplett egységnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.