Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raymond


Raymond
félisten

Bevallom nem neztem utanna es csak lustan rakerdezek - van itt valamilyen visszafele kompatiblitas ugy hogy a sima HDR10-es TV-n is azert lesz valami ezekbol vagy csak a HDR10+ TV-nek fog menni HDR-ben?

A TV-men van valami HDR, de amit par videot leteszteltem felemas eredmenyek voltak. Erdekes hogy a klasszikus Sony 60FPS 4K HDR 10bit kempinges videot szepen jatsza le, de voltak masok ahol azert latszott hogy valami nincs rendben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Maga az alkalmazás kell, hogy a Samsung tévén fusson, vagy úgy is működik, ha egy külső dobozon fut, és streamelek a HDR10+-os Samsung tévére?

[ Szerkesztve ]

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

No most akkor ez olyan lesz a gyakorlatban, hogy az adott film kijön SDR, HDR és HDR+-os változatban is?

Illetve, gondolom, hogy, ha az adott film DV-ben jön ki (mert pl. a stúdió amellett tört pálcát), az már nem fog sima HDR-ben és HDR+-ban sem, illetve ugyan ez csak fordítva?

Akkor majd a TV-hez választom a filmet, vagy a filmhez a TV-t, vagy hogyisvanez? :F :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Nemir Ombe válasza SunMount3r (#3) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

HDR 10-ben mindent meg tudsz nézni, ami HDR .... ha meg "komolyabb" HDR minőséget akarsz, akkor lesz majd sz..ás, hogy vagy tudja az eszközöd az adott formátumot vagy nem .... de mindig lehet másikat/újat venni, had pörögjön a gazdaság .... :D ;)

Hmm ....

(#5) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Én úgy tudom, hogy pl lg. oled támogatja mind2t.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#6) Nemir Ombe válasza Zsmester89 (#5) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 10+ biztos nem .... ;)

Hmm ....

(#7) #72042496 válasza Zsmester89 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kettőt támogat, de az a kettő a Dolby Vision és a HDR10. :)

A Samsungok is kettőt támogatnak, a HDR10 és HDR10+-t.

Ezek mellett még láttam olyat is, hogy HLG meg Advanced HDR. A jó ég tudja, mi lesz ezekből a formátumokból. Pár év múlva úgyis lecseng/konszolidálódik a helyzet, addig szerintem nem érdemes túl sokat törődni velük.

[ Szerkesztve ]

(#8) lenox válasza Raymond (#1) üzenetére


lenox
veterán

Ez azon mulik, hogy milyen anyagot raknak bele. A pixel data az ugye ugyanabban a szinterben van, de HDR10-nel jellemzoen max 1000 nites mastert renderelnek, mig HDR10+-nal nyugodtan lehet 4000-et is (nehogy lemaradjanak a Dolbytol), ahhoz meg a sima HDR tv nem fog megfelelo statikus konverzioval rendelkezni, tehat a 'teteje' soft de inkabb hard clippelni fog.

(#9) Raymond válasza lenox (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Az nem lenne gond, csak egyaltalan menjen valami ertelmes average profillal hogy a lenyeges kepanyag normalisan nezzen ki (nem mint amikor egy HDR klippet most lejatszol a nem HDR-es PC-n), aztan ha a teteje le van vagva az mar aranylag mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) lenox válasza Raymond (#9) üzenetére


lenox
veterán

En ha HDR clippet jatszanek le pc-n, akkor mpc-hc-vel jatszanam, es raknek be egy megfelelo shadert, es voila, maris kiraly lenne.

(#11) Silεncε


Silεncε
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#12) Raymond válasza lenox (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ott nezem, csak a letoltott teszt klippeket probaltam hogy OK vagy nem, a TV-n alltalaban megy rendesen. Meg mondjuk annyit amugy se nezek beloluk mert nincs mit :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) janos666 válasza lenox (#8) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hah? Ami Blu-Ray mozifilm kiadvány, amikre eddig rá tudtam nézni, azok közt kevesebb volt az 1000, mint 4000 nit metaadatos és utóbbiak ténylegesen is elmennek 1000 fölé a konkrét tartalommal is (beletekergetve véletlenszerű jelenetekhez, nem csak logók az elején/végén). A HDR10 kerete 10000 nit, nem 1000 .

A másik, hogy az LG C7, amivel játszogatok gyorsabban tud váltani "pislogás" nélkül két "statikus" HDR10 metaadat közt, mint ahogy én kézzel tudok kattintgatni a PC-n a menüben, hogy milyet akarok neki küldeni, szóval szerintem nagyon apró lépés lenne támogatni a HDR10+ formátumot. Bár jobban örülnék, ha minél hamarabb kihalna a legtöbb ilyen formátum (mármint 1-2 kivételével, ami megszilárdul).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14) atike


atike
nagyúr

Valahol jó ez, de a másik oldalról mi a bánatért nem lehet egységesítésre törekedni? :U Kinek lesz jó az, hogy többféle szabvány is lesz a piacon?

(#15) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nem arról volt szó, hogy az idei év végéig megkapják a HDR10+-t a tavalyi modellek is? Most akkor én a KS7000-emmel, rajta a legfrissebb, 1208.2-es verziószámú firmware-rel kiesek a támogatott eszközök köréből?

<-ƘƘ->

(#16) lenox válasza janos666 (#13) üzenetére


lenox
veterán

A HDR10 kerete 10000 nit, nem 1000 .

Akkor szerintem olvasd el megegyszer:

HDR10-nel jellemzoen max 1000 nites mastert renderelnek

DV-t szokas 4000 nitre renderelni. Mivel nezed a valodi vilagossagszintet? Csak mert a tomorites es a 422 elegge alarak ennek, szoval attol, hogy latsz egy pixelt, ami akar 2000 folotti, attol meg az nem biztos, hogy a masterben az 1000 folott volt. Ettol persze lehetne ilyen, csak mi ertelme lenne 2-3-4000 nites mastereket csinalni az 1000 nitet tudo tv-khez? Nagyjabol semmi, legtobben nem is csinalnak ilyet, hanem ahogy irtam 1000 nites HDR10 mastert renderelnek.

Az LG C7 csinal barmit ezzel a metadataval? Milyen menuben valtogatsz, ami allitja a metadatat?
HDR10+ sokkal tobb, mint a maximum vilagossag, de valoban, ha vegre lesz vegleges specifikacio, hogy mit es hogy kell csinalni nem lesz tul nehez implementalni tv-ben sem.

(#17) janos666 válasza lenox (#16) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom mit írtál, de kicsit úgy hatott, mint ha valami olyasmire utalnál, hogy a HDR10 valójában csak 1000 nit-ig "jó" igazán, felette valamiért "kell" a DV (vagy HDR10+ vagy akármi).

Nem egészen volt egzakt a módszer. Majd megnézem kicsit alaposabban, de ami biztos, hogy a metadata sok filmben 4000 nit, és szerintem elég nagy felelőtlenség 4000-et beírni oda, ha nincs benne 1000-től számottevően magasabb érték, mert -->>> lásd következő pont ---->>>

Ami a C7-et illeti: persze, küzdök is ellene 3DLUT-al, mert agresszíven tömöríti a teljes fényerőskálát, így nekem a szolid fényerőre tekert plazmákhoz szokott szememnek is sötétnek hatnak 4000 nit metadata-s filmekben a sötét jelenetek. De komolyabb gond inkább az NVAPI-s videojátékokkal van, ahol 10000 nit a metadata, mert ott masszív a tömörítés:

Ezek a saját méréseim, az első oszlop a metadata, a táblázat értékei a mérések, az első sor a szintetikusan generált tesztkép értéke. Ilyesmi a Cinema/Technicolor és a Game mód is (apró eltérésekkel), csak a Standard és Vivid az ami gyakorlatilag figyelmen kívül hagyja ezt (de arról most nem tudok konkrét méréseket mutatni, csak szemre nézegettem, hogy nem igazán látni ahogy váltogatom).

A jelgenerátor a madvr féle pattern generator NVAPI-val, tehát régi nVidia driver-el, ami fontos, mert az új Win10 és új driver-ek HDR módban jelenleg 1000 nit-re fixálják a metaadatot (mindegy mit küldesz tovább madVR-al, hiába kompatibilis már a Win10 API-val), szerintem pont a fentiek okán, hogy HDR módban ne legyen zavaróan sötét a Windows asztal (és azokkal a játékokkal, amik nem nyúlnak hozzá, hanem a szabvány maximumát hagyják meg 10000-ren, függetlenül attól, hogy meddig mennek el).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#18) lenox válasza janos666 (#17) üzenetére


lenox
veterán

Leginkabb akkor standard modot kene hasznalni, a lutot meg feltolteni olyan ertekekkel, hogy szepen hosszan szoftklippelje az 450-1000 vagy esetleg 500-1500 tartomanyt a C7 altal tamogatott vilagossaghoz, es akkor a sotet is meglesz meg a vilagos is. Legalabbis feltetelezem, hogy standard modban nem rossz az alja.

(#19) janos666 válasza lenox (#18) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én most a Game HDR módot használom mindenre, ami HDR, 10000-re fixált metaadattal (pontosabban filmekhez a madVR-el írom felül azt, ami a filmben van, a játék, amit eddig próbálgattam, az pedig 10000-ret állít be, amibe nem tudok belenyúlni) és 650-től (ahova ez a TV megy) hard-clip 3DLUT-al, mert más HDR képmódban magas a lag játékhoz, viszont elenyészően finomabb csak az árnyalatfelbontás (vagy talán csak a TRC a precízebb, és azért látom szebbnek szabad szemmel a szintetikus gradienst? végül is mindegy, amíg kicsi a különbség...), így nem látom értelmét Cinema vagy Standard módhoz külön 3DLUT-ot csinálni és észben tartani, hogy mindig kapcsolgassam a menüben (ha alaposan csinálod, ez több órás játék, 1-2 óra mérés, 1-2 óra CPU-nyúzás...).

Engem nem zavar a hard-clip, mert úgysem fogok belenézni a képen a zseblámpa közepébe, az ilyen képi tartalom szerintem csak a perifériára való (a képernyő közepe helyett a kávák felé tartva). Ha pedig a teljes képernyő falfehér (pl. RE: Afterlife vége felé a hajón), akkor OLED-en szépen visszavág az ABL, amit ilyenkor már nem is bánok, mert különben fel kéne tennem a napszemüveget (ugyan úgy, mint ha élőben lennék egy sivatagban, ott is bántaná a szemem a nap, ugyan ez sötét háttéren bámult "egérmozival" hamarabb előjön...). :))

Sőt, engem az sem zavarna, ha már 120nit körül kezdene tömöríteni, az ingerel, hogy már a 80 se 80, szóval sötétebb a kép a HDR TV-n, mint a szolidan betekergetett plazmán megszoktam (amin 90-re volt lőve a csúcs). [Mármint Cinema vagy Game módban és magas csúcsfényű metaadattal LUT nélkül...]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20) Gulyopapa válasza janos666 (#19) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Jól elvagytok látom :DD

(#21) janos666 válasza Gulyopapa (#20) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó, azt azért hozzáteszem, amikor azt írtam "használom", az a valóságban azt jelenti, hogy már 2+ hónapja megvan a TV, hetek óta be van hangolgatva is minden, de még csak kerek egy ész filmet néztem végig HDR-ben, és csak néhány percekre indítgatom el a ME:A játékot HDR-ben tesztelgetni (az a baj, hogy végigjátszottam totál bugos állapotban megjelenéskor és igazából nem annyira jött be a játék, más HDR-es játék pedig még nem nagyon jelent meg, ami kicsit is érdekel, a filmek hasonló: alig van még piacon HDR film, ami tényleg érdekel és még nem láttam SDR-ban + nem volt bőven elég egyszer megnézni akárhogy is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22) Gulyopapa válasza janos666 (#21) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem is oled-em van, 2015-ös 920v, hajlított. Imádom. Én ps4 proval használom illetve Amazon Prime Videon the grand tour nagyon szép hdr-ben. Ps4 pron a gt sport is elképesztően szép.

(#23) FefeeX válasza janos666 (#21) üzenetére


FefeeX
veterán

Alapvetően a Destiny2 brutál jól néz ki 4k HDR-en. Nyilván beállítottságfüggő is, meg függőséget is okoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.