- Út Korea turistaparadicsomába, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- Adattár lemez előkészítése Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- ATK Blazing Sky X1 Ultimate Metallic Red gamer egér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- Gurulunk, WAZE?!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- aquark: Jó platformer játékokat keresek!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Sera26 #33142 üzenetére
Ez esetben lehet a kábel, amit a táp és a pi közé tettél a ludas. Hiába a jó táp, ha a kábelen akkora a nagy ellenállás és vékony fém vezeték miatt a felszültségesés, hogy nincs meg a 4.75.
Gondolom van mérőd... terhelés alatt mérd meg a pi oldalán a tápcsatinál és a táp oldalán. Nem lepne meg, ha vacak kábellel 4.0-4.5V lenne a pi felől, míg a táp felől még 5.
-
flegga92
senior tag
Elég lassú a másolás 2-3 MB/s körül volt. Én nasnak, torrentre, illetve médialejátszónak használtam. A másolással még csak-csak el voltam viszont a torrent felfele szinte nem töltött semmit, lefele is max 1-2 MB/s az 5 helyett. 2,5 külső vinyó volt rajta 2A es usb hubbal(erről ment a pi is). Nálam le lett cserélve egy WD Mycloudra, egy darabig még üzemelt médialejátszóként, de mióta sikerült rendesen beállítani a dlna-t a pi ki is lett kapcsolva.
-
-
harry
veterán
Lehetne, az meg szerintem mindegy, hogy mekkora fizikai méretű meghajtóról van szó. Külső táp mindkét esetben kéne, a Pi nem tud leadni 500mA-t, mint egy átlag USB, csak talán 150-et.
Ugyanakkor az USB vezérlője is úgy tudom valami egyszerűbb, szóval nem igazán arra van kitalálva, hogy USB-n ekkora adat + hálózati forgalmat kezeljen.
De próbáld ki, aztán majd meglátod, nem nagy szám összerakni, ha nem kell venni hozzá sok mindent. -
moli.hu
őstag
barmelyik jo hozza, ami jo a debianhoz, nem?
nekem egy ralink rt2571w (edimax ew-7318ug) van, de szerintem ma mar egy n-es is annyiba kerul, mint egy g-s. elmesz a dx.com-ra megnyitod a legolcsobbakat sorban end-del lemesz az oldal aljara, megnezed, hogy van-e forum hozzaszolas linuxrol, megnyitod, elolvasod, ami tamogatott, megrendeled.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Poco F7
- Ennyibe kerülhet a Xiaomi Watch S4 európai változata
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Háztartási gépek
- YouTube
- Autós topik
- Majdnem 20 évvel később befejezték a rajongók a PC-s Grand Theft Auto IV-et
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 2700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- ÓRIÁSI AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 5800X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4070Ti 12GB Zalman S2 TG Enermax 750W
- Realme 7i 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB 1 év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest